Laptop seçimi özellikle bir oyuncu için büyük önem taşımaktadır. Günümüzde tüm oyuncu laptopları; iş veya okul için gereksinim duyulan bilgisayar donanımını karşılayan teknik kapasiteye sahip cihazlardır. Ancak her bilgisayar, oyuncu laptopu olarak kullanılamayabilir.

Oyuncu Laptop Fiyatları

Oyun bilgisayarı için pek çok marka ve model bulunmaktadır. Güncel olarak çıkan oyunları oynamak isteyen bir kullanıcı, oyun zevkine ve performans beklentisine göre bu marka ve modeller arasından tercihini yapabilir. Oyuncu Laptop fiyatları; işlemci, ekran kartı, RAM gibi performans sağlayan donanımlara göre değişkenlik gösterir.

Bazı işlemciler dahili ekran kartı ile gelirken bu ekran kartlarının güncel oyunları oynatma kapasiteleri son derece sınırlıdır. Oyunları en yüksek çözünürlükte oynamak ile düşük çözünürlükte oynamak arasında donanım gereksinimleri açısından farklılıklar vardır. Yüksek çözünürlükte ısrarcı olan kullanıcıların ekran kartı konusunda da oldukça seçici olması gerekir. Ekran kartı tipi, belleği ve performansı oyuncu laptop fiyatlarında farklılık yaratır.

Oyuncu laptopu üreten firmalar oyunculara yönelik tasarladıkları bilgisayarlara en yüksek kapasiteli ekran kartlarını kullanırlar. Yüksek performans için ihtiyaç duyulan donanımlar, farklı laptop modellerinde de bulunur; ancak klavyeden ekrana, fanlardan touchpade kadar her detayın oyunculara yönelik düşünüldüğü tasarımlarda fiyat farklılıkları ortaya çıkar.

Oyuncu ile Normal Laptop Farkı Nedir?

Piyasada çok fazla bilgisayar modeli bulunsa da oyuncu laptopları denildiğinde çok farklı teknolojik tasarımlar akla gelebilir. Oyuncu laptop modelleri ile standart bir bilgisayarla yapılabilecek her işlem yapılabilir. Oyuncu ya da gaming niteliği ile üretilen; işlemci, ekran kartı gibi dahili bileşenler yüksek çözünürlük ve performans sağladıkları için bu sıfatlarla anılırlar.

3A olarak adlandırılan yüksek performans isteyen oyunları kaliteli bir oyun denemi ile oynamak için ekran kartı konusunda ön plana çıkan modeller vardır. 2 boyutlu ya da mobile yatkın olan oyunlar için entegre ekran kartları çözüm olabilir. Ancak gerçek bir oyun deneyimi için minimum sistem gereksiniminden çok daha fazlasına sahip olunması gerekir.

Bir oyuncu bilgisayarında ekran kartı en önemli bileşenler arasında yer alır. 8 GB ve üzerinde bellek tercihi yeni çıkan oyunlarda kusursuz performans alınmasını sağlayabilir. İşlemci de ekran kartı kadar önemli olan dahili bileşenler arasında yer alır. Çift çekirdekli işlemci ve yukarısında bulunan işlemci modelleri de oyun bilgisayarları için iyi bir performans sağlar. Ekran çözünürlüğü ve kalitesi de oyun ve medya ögeleri için yüksek gösterim performansı sunan diğer kriterler arasındadır. Gaming ya da oyunculara özel bileşenler diğer bilgisayarlarda da kullanılabilir.

Normal laptoplar ve oyuncu laptoplar arasındaki en temel fark tasarımdır. Özellikle oyuncu serileri ile ön plana çıkan MSI, Monster, Asus ve daha pek çok markanın oyun oynayan kişilerin ilgisini çekecek tasarıma sahip olan gaming serileri vardır.

Oyuncu Laptopundaki Ek Özellikler Nelerdir?

Oyuncu laptopları diğer bilgisayarlara ek olarak oyuncu klavyesine sahip olabilir. Mekanik tuşlar ile yüksek tuşlama performansı sunan klavyeler ile oyun performansı artar. Renklendirilebilir kolay değiştirilebilir ve kişiselleştirilebilir klavyeler oyuncu bilgisayarlarında oyun performansı odaklı bileşenler arasında yer alır.

Gaming laptopların sunduğu yüksek performans ısınma problemini de beraberinde getirir ancak oyuncu laptoplarında bu sorunun ortaya çıkmaması gerekir. Bu nedenle fan sistemleri oldukça gelişmiş oyuncu bilgisayarlarının, normal zamanlarda çalışmayan ve yalnızca oyunun gereksinimine göre aktifleştirilebilen fanları vardır.

Oyuncu bilgisayarlarında oyuncular ekran, ses ve klavye için profiller oluşturabilir. Oynanan oyunlara ya da kullanım alanına göre belirlenen profiller ile her defasında yeniden ayar yapılmasına gerek kalmaz. Oyuncu laptopları; kolay ekran görüntüsü alma, video çekme gibi fonksiyonlar için de oldukça pratik çözümler sunar.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Oyuncu Laptopları

302 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Casper
  2. MSI
  3. Lenovo
  4. HP
  5. Monster
  6. Acer
  7. Asus
  8. Game Garaj
  9. Dell
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Kullanım Amacı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. İşlemci Tipi
 7. İşletim Sistemi
 8. Renk A-Z
 9. Ekran Kartı Hafızası
 10. Optik Sürücü
 11. SSD Kapasitesi A-Z
 12. Şarjlı Kullanım Süresi
 13. Max Ekran Çözünürlüğü
 14. Cihaz Ağırlığı
 15. Ekran Kartı A-Z
 16. Satıcı A-Z
Oyuncu Laptopları Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Oyuncu Bilgisayar Oyun ya da oyuncu bilgisayarı, oyunları en kaliteli şekilde sorunsuz ve profesyonel düzeylerde oynamak isteyen kullanıcılar için hazırlanmış bilgisayar modelleridir. Ekran çözünürlüğü, hız ve soğutma teknolojileri gibi konularda standart bilgisayarlardan çok daha gelişmiş donanımsal parçalar oyun bilgisayarlarında kullanılır. Bu modeller, birçok üst düzey ekipmanı içeren laptop ve masaüstü modellerine sahiptir. Oyuncu Bilgisayarlarını Kimler Tercih Eder? Oyuncu bilgisayarları, sahip oldukları donanım ve yazılım özellikleri nedeniyle yüksek maliyetli ürünlerdir. Bu nedenle bu bilgisayarları e-spor alanında uzman kişiler, bilgisayar oyunlarını kusursuz görüntü, ses ve hareket ekseninde yaşamak isteyen kişiler tercih eder.  Oyun Bilgisayarı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Bu bilgisayarları satın alırken, başta ekran kartı, işlemci, bellek gibi donanımların özelliklerine bakmak gerekir. Satışa sunulan bilgisayarların sahip oldukları özelliklerin sizin beklentilerinizi karşılayıp karşılamaması önemlidir. Ayrıca bilgisayarın parçalarının birbiriyle uyumu, taşıdığı özelliklerin yeni nesil oyunlar için uygun olup olmadığı gibi özellikler büyük önem taşır.  Oyun Bilgisayarında Laptop ve Masaüstü Farkı Profesyonel seviyede oyun oynamak isteyen kullanıcılar ekranların daha büyük olması, büyük kasalara daha teknik donanım parçalarının yerleştirilmesi, daha geniş depolama alanı sunması ve geliştirilebilir olması gibi nedenlerle masaüstü modelleri tercih eder. Teknolojik yeniliklerin gelişmesiyle artık pek çok laptop bilgisayar modeli de yüksek oyun performansı elde etmenize yardımcı olur. Oyundan istediğiniz akıcı hız, yüksek çözünürlük ve etkileyici ses deneyimleri dizüstü modellerinde de bulunur. Laptop bilgisayarların en önemli farklarından biri oyun keyfini istediğiniz her noktaya taşımanızı sağlamasıdır. Oyun Bilgisayarı Fiyatları Oyun bilgisayarları farklı seviyelerdeki oyuncular için hazırlanmış yüzlerce seçeneğe sahiptir. Çoklu depolama seçenekleri, istediğiniz zaman oynamanızı sağlayan RGB aydınlatmalı klavye ve termal ısı donanımı bulunan masaüstü ve laptop modelleri en yüksek fiyat aralığında bulunur. Gerçekçi oyun deneyimini ulaşılabilir fiyatlarla yaşamak isteyen kullanıcılar ise güncel oyunları oynamanıza imkân tanıyan yeni nesil bilgisayarları tercih edebilir.

Oyuncu Laptop Bilgisayar Kategorisindeki En Çok Satan Ürünler

DSACategoryId/2147483646/86008/409/95583
Başa dön