Gerçekleştirebildiği işlemler ve kullanım alanlarının artması nedeniyle en popüler bilgisayar parçalarından biri olan ekran kartları, devre elemanları ve grafik işlemcinin yanı sıra bellekleri sayesinde de performanslı çalışıyor. Ekran kartlarındaki grafik işlemcilerin artan işlem gücüne uyum sağlayabilen GDDR5 ekran kartı bellekleri, gerek kapasiteleri gerekse hızlarıyla dikkat çekiyor. NVIDIA ya da AMD tabanlı ekran kartlarında kendine yer bulan 1 GB ve üzeri miktarlardaki bellekler, yeni nesil oyunların akıcı çalışmasında önemli rol oynarken, video düzenleme ve benzeri alanlarda daha yüksek performans alınabilmesini temin ediyor.

Grafik yongası geliştiren markalarla partner olan ekran kartı geliştiricileri, hemen her bütçeye göre ürünler ortaya koyuyor. Kısıtlı bütçeye sahip teknoloji ve oyun meraklıları, giriş ve orta seviye GDDR5 ekran kartı modellerine yönelirken, daha yüksek performans elde etmeyi amaçlayanlar ise seçimlerini ileri seviye modellerden yana kullanıyor. Ekran kartı seçiminde etkili unsurlar arasında, kartın kullanım alanı da yer alıyor. Oyunların yanında, fotoğraf düzenleme, video işleme ve üç boyutlu animasyon render’ı gibi işlemlerde de değerlendirilebilen ekran kartları, bulundukları sınıfın hangi noktasına konumlandırıldıklarına bağlı olarak farklı başarımlar sunabiliyor. İleri seviye hesaplama gücü sayesinde kripto para madenciliği yapmak üzere mining rig hazırlayanların da alışveriş listelerine giren GDDR5 ekran kartı modelleri, çoklu ekran kartı yapılandırmalarında tatmin edici performans sergiliyor. Genel kullanım için ideal yapıda GDDR5 ekran kartı çeşitleriyle birlikte, profesyonellere yönelik geliştirilen özel modeller de üretiliyor. İlgili ürünler, özellikle üç boyutlu grafik tasarımıyla ilgilenen ve render konusunda gelişmiş yetenekleri olan ekran kartlarına yatırım yapmayı hedefleyen kullanıcıların gereksinimlerine yanıt veriyor.

Üzerinde bulunan soğutma sistemlerinden aldığı destekle yoğun yük altında dahi düşük sıcaklıklarda çalışan ürünler, serin ve sessiz çalışan bilgisayarlar hazırlamak isteyenleri memnun ediyor. Grafik işlemci üreticilerinin hazırladığı sürücülerle güncel oyun ve masaüstü uygulamalarıyla uyumlu çalışan ekran kartı modelleri, kartları geliştiren markaların sunduğu yazılımlarla çeşitli ekstralara kavuşabiliyor. İnternet üzerinden oyun yayınından oyun esnasında sistem verilerinin gerçek zamanlı takibine, oyunlardan video kaydı yapılabilmesinden ekran kartı çalışma hızlarının değiştirilebilmesine kadar pek çok değişken, ekran kartı üreticilerinin hazırladığı yazılımlarla mümkün oluyor. Ayrıca, bazı markaların ekran kartlarında yer verdiği RGB LED aydınlatmaların çalışma süreçleri de yazılımlar üzerinden takip ve kontrol edilebiliyor.

GDDR5 Ekran Kartı Fiyatları

Donanım güçleri ve soğutma sistemleriyle büyük çeşitlilik gösteren GDDR5 ekran kartı modelleri, boyutlarıyla da birbirinden ayrılıyor. Orta ve büyük boy kasalara yerleştirilebilen çok fanlı kartlar olabildiği gibi Mini-ITX anakartların konumlandırılabildiği ölçekteki kasalar için de ITX yapısında ürünler geliştiriliyor.

GDDR5 ekran kartı fiyatları, modelin markası, donanım gücü, bellek kapasitesi, soğutma yapısı ve beraberinde getirdiği ekstralar neticesinde değişiklik sergiliyor. Üretilen ekran kartının normal boyutlarda ya da ITX formunda olması da fiyatlara etki edebiliyor. Ürünün genel kullanım, kripto para madenciliği veya doğrudan profesyonellere yönelik hazırlanması da fiyat konusunda farklılık bulunmasına zemin hazırlıyor. Ulaşılabilir fiyat aralıklarında seyreden ürünler, bilgisayarını genel amaçlı kullanan ve yüksek grafik ayrıntısı olmayan oyunlarla zaman geçirmeyi isteyenlere hitap ediyor. Daha yüksek fiyatlar üzerinden sunulan modeller ise hem yüksek çözünürlükte oyun oynamak hem de madencilik veya video düzenleme gibi alternatif işlemlerde de ekran kartını görevlendirmeyi hedefleyenler için ideal seçenek oluyor.

Kendi bilgisayarını kendisi hazırlamak isteyen oyuncuları, kripto para madenciliğine başlamayı amaçlayanları ve iş yaşantılarını verimli hale getirmeyi hedefleyen profesyoneller, diledikleri ürünü, GDDR5 ekran kartı fiyatları üzerinden edinebiliyorlar.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

GDDR5 Ekran Kartı Fiyatları

59 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Grafik Bellek
  1. 8 GB
  2. 4 GB
  3. 6 GB
  4. 1 GB
  5. 2 GB
  6. 5 GB
 4. Grafik İşlemcisi A-Z
 5. Ekran Kartı Hafızası
 6. Chip Seti
  1. NVIDIA
  2. AMD
  3. NVIDIA GeForce GTX
  4. NVIDIA QUADRO
 7. Bit Değeri
 8. Markalar A-Z
  1. MSI Ekran Kartları
  2. Asus Ekran Kartları
  3. Sapphire Ekran Kartları
  4. Gigabyte Ekran Kartları
  5. Turbox Ekran Kartları
  6. Elsa Ekran Kartları
  7. PNY Ekran Kartları
  8. XFX Ekran Kartları
  9. Biostar Ekran Kartları
  10. Quadro Ekran Kartları
  11. Afox Ekran Kartları
  12. Asboard Ekran Kartları
  13. Axle Ekran Kartları
  14. Inno3d Ekran Kartları
  15. Manli Ekran Kartları
  16. PNY Quadro Ekran Kartları
  17. Palit Ekran Kartları
  18. Pcwinmax Ekran Kartları
  19. Powercolor Ekran Kartları
 9. Bellek Tipi
  1. GDDR5
  2. DDR3
  3. DDR5
  4. GDDR6
  5. GDDR6X
  6. HBM2
 10. Slot Tipi
 11. Çekirdek Hızı A-Z
 12. Fotoğraflı Değerlendirme
 13. Güncel Değerlendirme
 14. Fırsat Ürünleri
 15. Mini Display Çıkışı
 16. DVI Çıkışı
 17. 3D Desteği
 18. Geliştirilmiş Teknolojiler
 19. Display Çıkışı
 20. HDMI Çıkışı
 21. Bellek Hızı A-Z
 22. Minimum Güç Kaynağı (PSU) A-Z
 23. Overclock (Hız Aşırtma)
 24. Soğutma
 25. DVI-D
 26. Bağlantı
 27. Çekirdek Hızı Boost A-Z
 28. Güç Tüketimi A-Z
 29. DVI-I
 30. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
 • Bellek Tipi GDDR5
DSACategoryId/2147483646/8/204/204
Başa dön