Bellek teknolojilerinin belirli periyotlarda yenilenmesi, ekran kartlarının yüksek frekanslara çıkabilen grafik belleklerinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Hem bellek bant genişliği hem de hızıyla gücünü arttıran ekran kartları, zorlu hesaplama işlemlerinin üstesinden gelebiliyor.

GDDR5 olarak da nitelendirilen DDR5 ekran kartı modelleri, oyuncuların ve teknoloji meraklılarının yakından takip ettikleri bilgisayar donanım bileşenleri arasında yer alıyor. Yüksek performanslı grafik işlemcileri ve modern kullanım senaryolarında değerlendirilebilecek yeterlilikte bellek kapasitesi ile donatılan ürünler, yüksek çözünürlükte akıcı oyun deneyimi yaşatırken, farklı amaçlarla da kullanılabiliyor. Özellikle son yıllarda yaygınlaşan kripto para madenciliğinde görev alabilen ve mining rig şeklinde isimlendirilen çoklu ekran kartı yapılandırmalarında kendine yer bulan cihazlar, kapsamlı becerileriyle büyük çeşitlilik gösteriyor.

Anakartlarda yer alan ve ekran kartlarına özel PCIe slotlarına takıldığında tam performansla çalıştırılabilen DDR5 ekran kartı çeşitleri, AMD veya NVIDIA tabanlı olabiliyor. Her iki grafik yongası geliştiricisiyle partner olan teknoloji markalarının geliştirdiği ekran kartları, üretim teknolojisine bağlı olarak farklı sınıflandırmalarla sunulabiliyor. Giriş seviyesine konumlandırılan ve HD çözünürlükte tatmin edici performans sergileyen ürünlerin yanı sıra, Full HD ve 4K Ultra HD çözünürlüklerde de oyunların akıcı çalışmasını sağlayan kartlar bulunuyor. Üreticilerin belirledikleri soğutma çözümleri sayesinde yoğun yük altında bile düşük sıcaklıklarda çalışarak, performans ve kararlılık noktasında sorun yaşatmayan modeller, çeşitli yazılımlarla fabrika çıkış hızlarının üzerindeki hızlarla çalıştırılabiliyor. Edindiği kartın potansiyelinin de üzerinde başarım göstermesini hedefleyen teknoloji ve oyun tutkunlarının başvurdukları hız aşırtma işlemlerinin uygulanabildiği bazı DDR5 ekran kartı modelleri, oyunların birkaç FPS daha hızlı oynanabilmesini mümkün kılıyor. Görünüm açısından da marka ve model özelinde farklılıklar bulunduran ekran kartları, üreticileri temsil eden RGB LED aydınlatmalarla zenginleştirilebiliyor. Şeffaf yan penceresi olan bilgisayar kasası kullananların tercih edebilecekleri ürünler, bilgisayarların loş ve karanlık ortamlarda mükemmel görseller sunmasına zemin hazırlıyor.

Görüntü çıkış noktalarıyla günceli yakalayan DDR5 ekran kartı çeşitleri, 4K çözünürlükte saniyede 60 kare ve üzerinde hızlarda görüntüler sunabilen yeni nesil DisplayPort’larla gelebilirken, modellerin bazılarında HDMI ve DVI gibi çıkışlar da bulunabiliyor. 144 Hz ve üzeri ekran yenileme hızına sahip oyuncu monitörlerine yatırım yapan kullanıcıların yönelebilecekleri kartlar, G-SYNC ve FreeSync gibi teknolojilerden destek alan monitörlerle değerlendirilebiliyor.

DDR5 Ekran Kartı Fiyatları

Modern üç boyutlu oyunlarla zaman geçirmekten hoşlanan, bilgisayarının toplamdaki işlem gücünü arttırmak isteyen ve video düzenleme başta olmak üzere pek çok uygulamayla çalışanların yönelebilecekleri modeller, SLI veya CrossFire yapılandırmalarıyla uyumlu olabiliyor. Bilgisayarının grafik işlem gücünü tepe noktaya taşımayı hedefleyenlerin yönelebilecekleri çoklu ekran kartı yapılandırmaları, oyunlardan yüksek kare-saniye oranı elde edilebilmesi için ideal çözüm haline geliyor.

Ürünün sunduğu teknik özelliklere göre değişen DDR5 ekran kartı fiyatları, her bütçeden oyun meraklısının edinebileceği aralıklarda seyrediyor. Yüksek çözünürlüklü bir monitöre sahip olmayan oyun tutkunları, giriş ve orta segmentteki ekran kartlarıyla diledikleri oyunları oynayabilirken, 2K ve 4K çözünürlüklü monitör sahipleri, üst seviye modellere yönelebiliyorlar. ITX yapısındaki yüksek performanslı ve küçük boyutlu ekran kartlarına yatırım yapanlar ise oturma odalarında oyun keyfi yapabiliyorlar. Mini-ITX formundaki küp kasalara konumlandırılabilen ITX formundaki ekran kartları, fiyat açısından aynı güçteki diğer ekran kartlarından ayrılabiliyor.

İşlemcilerle birlikte gelebilen grafik yongalarının sunduğu performanstan memnun olmayan, hâlihazırda kullandığı ekran kartının bellek boyutundan ve genel başarımını yetersiz bulanlar, DDR5 ekran kartı fiyatları üzerinden diledikleri ürünü edinebiliyorlar. Dünyanın önde gelen donanım markalarının geliştirdiği modeller, yeni sahipleri ile buluşmayı bekliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

DDR5 Ekran Kartı Fiyatları

149 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Grafik Bellek
Toplam 24 / 149 ürün
DSACategoryId/2147483646/8/204/204