Takma Tırnak

Pratik kullanımı ve uzun süre dayanan yapısı sayesinde takma tırnak, yaygın olarak tercih edilen bir kozmetik unsurudur. Takma tırnaklar, biçim, boyut, renk ve desenlerine göre kategorize edilebilir. Her ortama ve kombine uygun çeşitleri sayesinde pek çok kullanım alanında etkinlik gösteren takma tırnak fiyatları da modelleri kadar çok araştırılan bir konudur. Tarz, kişisel beğeni ve kullanılacağı ortam göz önüne alınarak takma tırnak modelleri arasında bir seçim yapılabilir. Fiyatlar, bu kriterlerin tümüne bağlı olarak belirlenmekle beraber, kendinden yapışkanlı ve renkli alternatiflerde değişkenlik gösterebilir. Tutarların yanı sıra, özelliklerine de dikkat etmek, doğru bir tercih yapabilmek adına önemlidir. Takma tırnak, her beğeniye hitap eden bir tasarım skalası sunar.

Takma Tırnak Kullanım Alanları

Takma tırnak, her ortama uyum sağlayabilen pek çok tasarıma sahiptir. Abiyelere ve gece elbiselerine, takım kombinlerine tamamlayıcı unsur teşkil eden uzun, koyu renk ve resmi parçalardan; yumuşak renkli, günlük ve romantik çeşitlere kadar uzanan renk, desen ve biçim yelpazesi bulunur. Bununla beraber, dinamik sokak stilinin başkaldıran ruhunu yansıtan sivri ve asi seçenekler de mevcuttur. Tüm giyim tarzlarına uyum sağlayabilen ve herkesin zevkine hitap edebilen çeşitleri nedeniyle kullanım alanı oldukça geniş olan ürünler, işlevselliği ile de öne çıkar. Şirket kıyafet yönetmeliğinde, ellerin bakımlı olmasını kural olarak belirleyen havayolu çalışanları ve resmi kılık kıyafet gerektiren kurumsal firmalarda faaliyet gösterenler tarafından yoğunlukla tercih edilen estetik bir çözümdür.

Sade versiyonları ile, doğal görünümden vazgeçemeyenlerin yardımına koşan ürün, simetrik bir görüntü sağlaması sebebiyle de tercih edilir. Tırnakları çabuk kırılan ya da eşit uzamayan bireylerin bakımlı ellere sahip olmasına yardımcı olur. Bu özelliklerinin yanı sıra, bütün bir haftayı manikür ile uğraşmadan geçirmek isteyen yoğun kişiler için kurtarıcı nitelik taşır. Zarif görünen ellerin yeni sırrı haline gelen takma tırnak, sunduğu uzun, desenli, taşlı ve marjinal alternatifler ile özel günler, konser ve festivaller için yarattığınız çarpıcı kombinlere de bütünlük kazandırır. Beyaz ve French versiyonları ise, gelinlik ve nişan elbisesi gibi özel giysilerinizi zarafetin ve saflığın dokunuşuyla taçlandırır. Takma tırnak, dilediğiniz takdirde kullanım süresi dolmadan da çıkarılabilir.

Takma Tırnak Modelleri

Doğal manikürde bulunan tüm törpüleme tekniklerinin sunduğu biçimlere, takma tırnak çeşitleri arasında rastlamak mümkündür. Badem takma tırnak, doğal görünümü ve yaygın kullanılan bir tırnak biçimi olması sebebiyle yoğun ilgi çeker. Çeşitli uzunluklarda bulunabileceği gibi, set içinde farklı boyut seçenekleri de barındırır. Uzun takma tırnak alternatifleri arasında son dönemin favorilerinden biri haline gelen sivri modeller de mevcuttur. Güncel moda akımlarının asi ve dışavurumcu anlatımına, bütünleyici bir tasvir olarak eklenen bu seçenek, keskin yapısıyla yırtıcı ve ifadesel bir duruş ortaya koyar. Şehirli kadının kendine güvenen, modern ruhunun simgesel bir temsili olarak oldukça sık kullanılan sivri takma tırnak, farklı renk ve desenlerle sunulur. Daha oval ve yumuşak hatlı üçgen takma tırnak çeşitleri de bulunur.

Ev ya da iş ortamında ellerini yoğun olarak kullananlar için çok uzun takma tırnak kullanışlı olmayabilir. Bu gibi durumlarda, kısa, kare kesim seçenekler tercih edilebilir. Bu küt kesilmiş seçeneklere French takma tırnak çeşitlerinde de rastlanır. Maniküre harcanan zamanı sizlere kazandıran bu doğal alternatifin, özel günler için uygun olan uzun versiyonları da vardır. Tüm biçim ve uzunlukta takma tırnak modelleri, isteğe göre kesilip törpülenebilir. Bununla beraber, her kullanım alanına uygun, orta boy takma tırnak seçenekleri de mevcuttur. Uzun takma tırnak, yoğun kullanımda dahi dayanıklı yapısı sayesinde kırılmaksızın kullanılabilir. Takma tırnak uzun süre dayansa da, kullanım ömrü sonunda çıkarılması, sağlık açısından önemlidir.

Takma Tırnak Renk Seçenekleri

Farklı renklerde bulunabilen takma tırnaklar, ojesini kendi sürmek isteyenler için doğal tırnak renginde de üretilir. Sade takma tırnak, kişinin istediği renkte ojeyi uygulayarak kendi zevkine uyarlayabilmesine olanak tanır. Şeffaf takma tırnak çeşitlerinin ojesiz bırakıldıkları takdirde, doğalından ayırt edilemeyecek kadar gerçekçi duran alternatifleri mevcuttur. Bununla beraber, zamandan kazandırması açısından renkli takma tırnak yoğun olarak tercih edilir. Özellikle çalışan bireylerin her zaman bakımlı ellere sahip olabilmeleri için, kendinden ojeli modeller son derece pratik bir çözümdür. Sadelikten yana tercih yapanların rağbet gösterdiği French ve beyaz takma tırnak, sık kullanılan nötral seçenekler arasındadır.

Canlı ve parlak renkler tercih edenler için tasarlanan neon renkli ürünlerin yanı sıra, pembe takma tırnak gibi daha yumuşak seçenekler de mevcuttur. Renk paletinin pastel kısmında kalan bu tür tonlar, oval takma tırnak modellerinin yumuşak hatları ile birleştiğinde, romantik bahar ve yaz kombinlerine bütünlük kazandırır. Kırmızı takma tırnak ise, özellikle uzun modellerde son derece iddialı bir görünüm meydana getirir. Klasik manikür stillerinin seçkin ve feminen esintisinden vazgeçemeyenler arasında popülerdir. Ojeli takma tırnak, son derece zengin renk paletine sahip bir ürün grubudur. Bununla beraber, ojesiz takma tırnak, kendi oje sürme stilinizi ve nail art konseptlerinizi belirleyebilmeniz için size, yaratıcılığı tetikleyen bir zemin sunar. Her iki seçenek de, oval, sivri ya da küt biçimde bulunabileceği gibi, isteğe göre törpü ile şekillendirilebilir.

Takma Tırnak Desenleri

Nail art tekniklerinin yaygın kullanım alanı bulduğu takma tırnaklar, pek çok farklı motif, sticker ve taş seçeneği ile beğeninize sunulur. Desenli takma tırnak modelleri, özellikle uzun seçeneklerde tercih görür. Biçim ve örüntülerin daha görünür olmasına olanak tanıyan uzun takma tırnak, pek çok yöntemle dekore edilebilir. Nail art takma tırnak üzerindeki şekiller boyama, yapışkanlı sim ya da küçük taşlar ile işlenebilir. Simli takma tırnak, geniş bir yaş grubuna hitap eden zarif görünümüyle yaygın tercihlerden biri olarak öne çıkar. Taşlı takma tırnak ise, bej rengi gibi sade renkler üzerine uygulanarak günlük kullanıma uyarlanabileceği gibi, bordo takma tırnak üzerinde, özel günler ve resmi davetler için şık ve dikkat çekici bir görünüm sağlar. Abiye elbiselerle sık sık tercih edilir.

Popüler manikür ve nail art yöntemleri arasında öne çıkan pek çok teknik, takma tırnak üretimine de uyarlanır. Kalp, yıldız, çiçek gibi motiflerin takma tırnak üzerine boyanması ya da yapıştırılması yoluyla, hem dinamik hem de zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu takma tırnaklar hazır bulunabileceği gibi, kişinin kendi hayal gücünü konuşturabilmesi için sade takma tırnak üzerine de uygulanabilir. Pek çok sticker, yapışkanlı taş ve simli oje, takma tırnak için uygundur. Bununla beraber, tüm bu çeşitlerin tek bir set içinde hazır olarak sunulduğu takma tırnak kitleri de hizmetinize sunulur. Pratik bir kullanım sunması ve zaman kazandırması açısından sıklıkla tercih edilen bu ürün grubu, yoğun tempo içinde olmasına rağmen ellerinin bakımından ödün vermek istemeyen bireyler tarafından sevilen bir çözümdür.

Takma Tırnak Boyutları

Setler dahilinde pek çok boyut seçeneği, bir arada mevcuttur. Tüm parmaklara uygun boyutta ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz. Baş parmak gibi geniş tırnaklar için takma tırnak çeşitlerinin yanı sıra, ince ve küçük parmaklar için de pek çok takma tırnak ölçüsü mevcuttur. Set içindeki takma tırnaklar, üzerindeki koruyucu bant çıkarılmadan ya da yapıştırıcı uygulanmadan önce, her bir parmak üzerinde denenmelidir. Böylelikle, boyut alternatifleri içinde kendi parmaklarınıza en uygun olanları bulabilirsiniz. Takma tırnak küçük boy, orta ve büyük boy modellerin yanı sıra, uzunluk bazında da kategorize edilebilir. Çok uzun modeller bulunabileceği gibi, orta uzunlukta versiyonlar da vardır. Ellerinize çok uzun geldiği takdirde, takma tırnak kesilebilir ya da törpülenebilir. İsteğe göre uzunluğu bu şekilde ayarlanabilir.

Takma Tırnak Kullanımı

“Takma tırnak nasıl yapıştırılır?” sorusunun cevabı, seçilen ürünün türüne göre değişkenlik gösterir. Yapışkansız takma tırnak için özel üretilmiş yapıştırıcı çeşitleri mevcuttur. Bu iş için özel üretilmiş ürünler hariç herhangi bir yapıştırıcıyı tırnağa sürmek sakıncalı olabilir. Yapıştırıcısı ile beraber satılan takma tırnak kiti seçeneklerinin yanı sıra, kendinden yapışkanlı alternatifler de vardır. Her iki yöntemde de dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, takma tırnak uygulaması yapılmadan önce parmakların kenarındaki etlerin geriye doğru temizlenmesidir. Böylelikle ürünü, tırnak diplerine tamamen yapışacak biçimde sabitleyebilirsiniz. Kullanım kılavuzunda belirtilen etkinlik süresini tamamlayabilmesi için takma tırnak, sağlam şekilde yapıştırılmalıdır. Kaliteli takma tırnak düşmeden ve kırılmadan, konforlu bir kullanım sunar.

Yapıştırıcıyı parçaların iç yüzeyine uygulamadan, ya da kendinden yapışkanlı ürünün koruyucu bandını çıkarmadan önce, takma tırnak seti dahilinde bulunan boyut seçenekleri arasında kendi parmaklarınıza en uygun olanları bulup doğru sırayla dizmeniz faydalı olur. Böylelikle, doğru parçayı ararken zaman kaybetmezsiniz. Yapışkan maddenin parmaklarınıza ya da etrafa bulaşma ihtimalini de en az indirirsiniz. Uygun boyutta parçalar bulunduktan sonra, tırnak yüzeyi temizlenir. Takma tırnak, dikkatlice yerleştirilir ve bastırılır. “Takma tırnak nasıl kullanılır?” sorusunu yanıtladıktan sonra üzerinde durulması gereken bir diğer önemli nokta, ürünün çıkarılmasıdır. Ellerinizi bir süre ılık suda bekleterek yapışkan maddenin gevşemesini sağladıktan sonra, takma tırnak parmaklarınızdan kolayca ayrılır. Çıkarma işlemi tamamlandıktan sonra, tekrar uygulama yapmadan önce elleri 3 gün kadar dinlendirmeyi ve havalandırmayı ihmal etmemek gerekir.

Takma Tırnak Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Takma tırnak kaç gün kullanılır, diye merak edenlere yanıt vermeden önce, birkaç kriter göz önüne alınmalıdır. Kalınlık, uzunluk ve materyal gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilen takma tırnak kullanım süresi, ortalama bir haftadır. Takma tırnak kullananların yorumları göz önüne alınarak on güne kadar uzayabildiği gözlemlenen bu sürenin bitiminde, takma tırnaklar nazik biçimde çıkarılmalı ve eller dinlendirilmelidir. Arka arkaya kullanım, havasız kalmalarına neden olarak tırnakları sarartabilir. Bir diğer önemli takma tırnak önerisi ise, uygulama yapmadan önce tırnak yüzeyinin temizlenerek pürüzsüz hale getirilmesi ve kenardaki etlerin hizaya gelecek şekilde içe doğru ittirilmesidir. Bu bakımı sağlayabilmeniz için gereken malzemeleri de barındıran takma tırnak kiti çeşitleri mevcuttur.

Kullanım süresi kadar, kaç kez kullanılabileceği de ürün hakkında araştırılan konular arasındadır. Takma tırnak kaç kez kullanılır, diye merak edenler, çoğunlukla tek kullanım sonrasında, hala sağlam olan ürünleri çöpe atmak istemeyenlerdir. Takma tırnak modellerinin çoğu tek kullanımlık olsa da, zarar vermeden kullanıldığı takdirde, sağlam kalan parçalar tekrar uygulanabilir. Bununla beraber, her seferinde yeni parça kullanmak isteyenler için fazla sayıda takma tırnak sunarak defalarca uygulama yapılabilmesine olanak tanıyan setler mevcuttur. Çeşitli miktar, renk, boyut ve uzunlukta takma tırnak modellerini sizlere bir arada sunan setler, fiyat seçenekleri ile hizmetinizdedir. Kişisel bakım ve temizliğe özen gösterenlerin ilgisini çeken tüm ürünler, detaylı olarak incelenebilir.

Takma Tırnak Avantajları

Estetik görünümünün yanı sıra, işlevsel pek çok yönüyle de avantaj sağlayan takma tırnakların sunduğu kolaylıklar, şu şekilde sıralanabilir:

  • Genetik ya da çevresel faktörlerden ötürü tırnakları sağlıklı biçimde uzamayan ya da sık sık kırılan bireylerin, bakımlı ellere sahip olmasına yardımcı olur.
  • Uygulandıktan sonra bekleme süresi bulunmadığı için, maniküre harcanan zamanı geri kazandırır.
  • Kalın versiyonları, oldukça dayanıklı yapıya sahip oldukları için ev ya da iş ortamında ellerini yoğun kullananların dahi rahatlıkla tercih edebileceği sağlamlıktadır.
  • Hazır renkli ve desenli versiyonları, oje sürme zahmetinden sizi kurtarır.
  • Normal ojeden daha uzun süre dayandığı için, haftada yalnızca bir kez el bakımına zaman ayırmanız yeterlidir.
  • Törpüye gerek kalmaksızın tüm tırnakların aynı boyda ve şekilde olmasına olanak sağlar.
  • Temiz kullanıldığı takdirde geri dönüştürülerek tekrar kullanılabilmesi sayesinde tasarrufludur.
  • İsteğe göre kısaltılıp şekillendirilebildiği için, doğal bir görünüm sağlamak için de kullanılabilir.

Yorum ve değerlendirmeleri son derece olumlu olan bu ürünler, doğru kullanılırsa birden fazla kez uygulanabilir. Dayanıklı yapısı sayesinde, her zaman bakımlı ellere sahip olmanızı sağlar. Ellerinin görüntüsü, pek çok kişi için birincil önem taşıyan konulardan biridir. Bu nedenle takma tırnak, yaygın olarak tercih edilen bir bakım yöntemidir. Zengin tasarım skalası dahilinde, tarzınızı en çok yansıtan seti seçebilirsiniz. Tüm parmaklarınıza aynı renk takma tırnak uygulayabileceğiniz gibi, çeşit içeren setlerden alıp farklı renkleri kombinleyebilirsiniz. Renkli ve yaratıcı bir tarz için dilediğiniz birleşimleri kullanabilirsiniz. Tüm parçaların sağ ve sol eşlerinin aynı boyda ve her birinin aynı kesime sahip olmasına dikkat edildiği sürece, desen ve renkler bir arada şık bir ahenk yaratır.

Takma Tırnak Fiyatları

İnternet alışverişinde, takma tırnak sipariş yoğunluğu oldukça fazladır. Bu durum ürünlerde ve buna bağlı olarak fiyatlarda çeşitliliğe neden olur. Takma tırnak markaları, her bütçeye uygun alternatifler çıkarabilir. Bununla beraber, bazı markalar tek bir uygulama yönteminde yetkinlik gösteren modeller çıkarmayı tercih eder. Seçim yapmadan önce, fiyatların yanı sıra kişinin kendi tarzını ve zevklerini de göz önünde bulundurması faydalı olur. Kıyafetlerinizin stiline ve bulunduğunuz ortamlara uygun bir takma tırnak seçimi, edindiğiniz ürünü uzun süre rahatlıkla kullanabilmenize olanak tanır. Görsel beğeninize hitap eden bir modeli tespit ettikten sonra, farklı markalar tarafından sunulan benzer görünüme sahip ürünler arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Daha önce kullanan birinin takma tırnak marka önerisi ve kullanım tavsiyesini değerlendirmek de faydalı olur.

Zevkinize hitap eden takma tırnak, genel indirim dönemlerinde ya da satıcı özelinde, alternatiflerine göre daha uygun fiyatlarla bulunabilir. Bu avantajlı dönemleri kaçırmamak için fiyat takibi yapmak önemlidir. Tüm modelleri, dönemsel kampanyalar yoluyla bütçenize uygun şekilde edinebilmeniz mümkündür. Takma tırnak nerede satılır, diye merak ediyorsanız, sade, renkli, yapışkanlı, yapışkansız; tüm şekil ve uzunlukta takma tırnak modellerini ilgili kategoride bulabilirsiniz. El bakımınızın yanı sıra, genel bakım ürünlerinin hepsini bulmanız mümkündür. Güncel güzellik sırlarının başrolü haline gelen, cilt tipinize uygun temizleyici tonik çeşitleri, uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile sizleri bekler.

Takma Tırnak Sağlıklı mıdır?

Bu iş için özel üretilmiş yapıştırıcılar kullanıldığı, kullanım süresi aşılmadığı takdirde takma tırnak uygulamasının herhangi bir zararı yoktur. Uygulama yapmadan önce, ürün içeriğindeki maddelere alerjiniz olmadığından emin olmanız faydalı olur.

Takma Tırnak Kaç Gün Kullanılır?

Uygulama yapıldıktan sonra en az 3, en fazla 7-10 gün kullanılabilir. Bu sürenin aşılmaması tavsiye edilir.

Takma Tırnak Her Ortama Uygun mudur?

Zengin tasarım yelpazesi içinde, her ortama ve kombine uygun bir model bulmak mümkündür.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Takma Tırnak Fiyatları ve Modelleri

9294 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 41 / 9294 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?