Kol Askıları

İncinmiş bir kol veya omuz, sürekli dinlenmenin yanı sıra bakım gerektirir. Bununla birlikte, tıbbi kol askıları olmadan bu tür bir dinlenme sağlamanız pek mümkün değildir. En kaliteli kumaştan üretilen kol askıları, kolunuzu tamamen destekler ve iyileşmenize yardımcı olur. Kol destekleri aynı zamanda kolunuza maksimum konfor ve dinlenme sağlamak için en uygun durumda kapalı kalmasını da sağlar. Kol askısı almadan önce tıbbi olarak muayene olmanız veya uzman tavsiyesi almanız önemlidir. Uzman önerisi ve kol yaralanmalarınızın durumu doğrultusunda gerekli kol askı modelleri için seçim yapabilirsiniz. 

İhtiyacınıza Uygun Kol Askıları

Ameliyattan, yaralanmadan veya alçıya yerleştirildikten sonra kolunuzu stabilize etmeniz ve dinlenmeniz gerekir. Kol askıları, gerekli desteği ve rahatlığı sağlamak amacıyla kolu fleksiyon konumunda tutmak için tasarlanır. Kapsamlı omuz ve kol ürünleri yelpazesindeki tüm ürünler; güvenilir hareketsizlik düzeyi ve özelleştirilebilir uyum arasında mükemmel dengeyi sağlar. Köpük kayışlara ve uzunlamasına dikişlere sahip ürünler, omzu sabitlemek ve özellikle boyun bölgesinde hasta konforunu artırmak için kolu güvenli bir şekilde yerinde tutar. Diğer akıllı tasarım özellikleri sayesinde incinme türüne göre; iki omuz arasında eşit ağırlık dağılımı sağlayarak boyunda tek taraflı gerilmeyi önlemeye yardımcı olur. Tüm kol askılarının cilt dostu kumaşları ve özelleştirilebilir uyumunun sağladığı ek konfor, kendinizi rahat hissetmenize yardımcı olur. Kol askılarında kullanılan tek dokunuşla açma ve kapama sistemi, hastanın rahatlığı için kolay aşınma ve sökme sağlar. Geliştirilmiş konfor ve destek sağlayan kol askıları, cildinizin nefes almasına yardımcı olmak, sıcak ve nemli iklimde kullanmayı kolaylaştırmak için ergonomik olarak tasarlanır.

Kol Askısı Satın Almadan Önce Dikkat Edin

Mevcut birçok farklı kol askısı vardır. Ancak her yaralanma türü için hekimlerin önerisi doğrultusunda farklı türde kol askısı çeşitleri önerilir. Muayene sırasında hekiminizin önerilerine uygun kol askısını satın almanız için ürünler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekebilir. 

  • Kol askıların bazıları omuz ağrısı, bir kısmı bilek yaralanmaları ve diğerleri ağrılı bir dirseğin tedavisi için en iyi sonucu verebilir.
  • Üç kategoride ele alınan bu destekler; Standart Kol Askısı, Yükseltilmiş Omuz Askısı ve Yaka ve Manşet Askısı şeklinde sıralanır. 
  • Standart kol askısı; kırıklar, burkulmalar, incinmeler ve kırık kemikler gibi kol yaralanmalarını tedavi etmek için kullanılır.
  • Standart kol askıları kolu ve eli hareketsiz hâle getirmek için geliştirilir. Ancak kol etrafına ve karşı omuz üzerine yerleştirilmiş basit bir kayıştan da oluşabilir.
  • Genel olarak standart kol askısı, bir bandajla incinmiş kısmı kaldırmak için kolun altına yerleştirilir.

Diğer Kol Askısı Türlerini Keşfedin

Yükseltilmiş omuz askısı türleri, omuz kısmında hareketsizlik yaratarak iyileşmeyi destekler. Genellikle; ciddi kol kırıkları, tekrarlayan gerilme yaralanmaları ve omuz yaralanmaları için kullanılır. Bu tür askılar, incinen taraftaki dirseğin etrafına sarılarak omuz üzerine yerleştirilen malzemeden oluşur. İncinme türüne bağlı olarak, bu tür askıların hareket derecesinde farklılık görülebilir. Ayrıca bu tip destekler, kol için ekstra hareketlilik veya hareketsizlik de sağlayabilir. Yaka ve manşet askısı türleri daha fazla hareketlilik sağlar. Bu tür askılar, köprücük kemiği yaralanmalarını ve daha az ciddi kol yaralanmalarını tedavi etmek için bandajsız kullanıma uygundur. Bez veya kemer kullanılarak tasarlanan destek, kolun altına yerleştirerek kaldırılır ve daha sonra boynun etrafına sarılır. Bu destek, sağlam kola rahatça asılırken yaralı kola iyileşmesi için gereken yüksekliği verir. Kol veya omzun iyileşmesi için uzman görüşü çerçevesinde kullanmanız gereken kol askısı modellerini hemen şimdi güvenle satın alabilirsiniz. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kol Askısı Fiyatları

332 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 332 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/339715/26012217/26012231