Kol Askıları

Kol askısı çeşitleri, farklı özelliklere sahiptir. Kol askısı modellerinden bir tanesi de fileli kol askısı modelidir. Kol askıları genellikle hava alabilen ve delikli bir yapıya sahiptir. Genellikle yaz aylarında en çok tercih edilen modellerinden bir tanesi de fileli kol askısı modellerdir. Uzun süre kol askısı takılması gereken hastalar, derilerinin havasızlıktan kaynaklanan problemlerle karşılaşmak istemedikleri için fileli kol askısına öncelik verirler. En çok tercih edilen diğer modeller arasında, yastıklı kol askısı modeli bulunur.

Yastıklı kol askısı modeli, kolun alt ve iç kısmına denk geldiğinden dolayı o bölümlerde yastık bulunur. Bu yastıklı kol askıları, uzun süre ayakta durması gereken hastalarda ve hastalıkları boyunca kol askısı takmak zorunda kalan kişiler tarafından çok sık tercih edilir. Yastıklı kol askısı modeli kişinin beline ve boynuna, kolunun aşağıya doğru salık durmaması için ve oluşturduğu herhangi ağırlık bakımından destek olur. Yastık bel kol askısı genellikle boyun da olan baskıyı azaltılması amacıyla kullanılır. Her türlü kol askısı çeşidinin farklı özellikleri bulunur ve bu çeşitli kol askısı modellerine uygun, kol askısı fiyatları bulunur.

Kol Askısı Hangi Durumlarda Kullanılır?

Kol askıları herhangi yaralanmaların ve ameliyatların arkasından, kol ya da omuzda gerçekleşen hasarların çabuk iyileşmesini sağladığı için doktorlar tarafından önerilir. Kol askılarının en önemli amaçlarından bir tanesi, kolu dengelemesi ve böylelikle yaralı kısmın çabuk iyileşmesini ve hatta kolun sabit bir halde durmasını sağlar. Kolu vücuda sabitlemek amacıyla kullanılan kol askıları, etkili ve basit olan yardımcı tıbbi ürünler arasındadır. Kolu ya da omuzu hareketsiz kılmaya yarayan bu ürünlerin, farklı durumlara karşı farklı çeşitleri bulunur. Kol askısı, doğru kullanıldığı zaman büyük ölçüde kol kısıtlanır ve omuzdaki kaslar hareketsiz hale gelir, böylelikle iyileşme süreci biraz daha hızlanır. Kol askısı, kol kemiğini ve bileğin oluşturduğu hasarı azaltmak amacıyla kullanılır. Çevreden gelen herhangi bir durumda kolun fazla hasar görmesini engellemek amacıyla kol, vücuda yakın şekilde tutulur.

İş hayatında ya da birçok meslek sahibi olan kişiler, günlük hayatlarında ki işleri bakımından kollarını aktif bir şekilde kullanır. Kolunu aktif bir şekilde kullanan kişiler, genellikle bilgisayar kullanımı ve bazı çeşitli eşyaları bir yerden başka bir yere taşımak için gerçekleştirir. Bu gibi işlemler gerçekleştirilirken kol ve el bileklerinde çeşitli yaralanmalar meydana gelebilir. Kol ve el bilekleri gibi bölgelere gelen darbeler sonucunda çeşitli dokular yara alabilir. Sert darbeler alındığı zaman el bileğinin yumuşak dokusunun altında bulunan kemikler de çeşitli deformasyonlar oluşur. Kemiklerde oluşan problemleri gidermek açısından alçı gibi tedavi yöntemleri de uygulanabilir. Alçı gerekmeyen durumlarda ise kol askılarının kullanımı oldukça pratik ve çözüm odaklıdır.

Kol Askısı Nasıl Takılır?

Kol askısıyla beraber denize, havuza ya da banyoya girmemelisiniz. Kol askıları neopren maddeden yapıldıkları için asla ateşe atılmaması gerekir. Alerjik bir vücuda sahipseniz eğer, ter ve nemi alacak şekilde bir kol askısı seçebilirsiniz. Kol askısıyla direk temastan kaçınmak için üzerine pamuklu veya hava geçiren bir giysi diyebilirsiniz. Kol askılarını kullanımı oldukça basit ve her kişinin kullanması için özel olarak tasarlanmıştır. Başka bir kişiden yardım alarak ve gerekli ayarlamaları yaparak en iyi sonucu almanızı sağlar.

Özellikle kol askıları, alt kolu saran bir cep ve kolu omuza sabitleyen bir kayıştan oluşur. İlk olarak kol, uygun bir şekilde cep kısmına yerleştirilir, sonrasında ise kayış omuzdan geçirilir ve kolun cep kısmında rahat olup olmadığı kontrol edilerek kullanımı sağlanır. Kolun, kol askısına 90 derecelik bir açıyla sabit tutulması oldukça önemlidir. Tedavi aşamasında doktorunuz özel bir açıyla durması gerektiğini söyledi ise eğer, hava yastıklı modelleri ile doktorunuzun söylediği açıya getirebilirsiniz. Özel bir şekilde ve özel olarak açılara göre üretilen kol askılarını da kullanabilirsiniz.

Dereceli bir şekilde üretilen kol askısı modelleri, belli bir açı ile kolu sabit tutmayı sağlar. Kolun açısı, kol askısı ile beraber tamamlandıysa eğer kol askısının Kayışları omurgayı rahat ettirecek bir şekilde ayarlanır. Gerilmiş veya doğru bir şekilde ayarlanmamış omuz askıları genellikle, bel ve sırt ağrılarına sebep olabilir. Böylelikle omuz askısının kayışının ne çok sıkı ne de çok gevşek olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Kol askısı kullanırken birkaç deneme yapmanız, sizin için iyi bir tercih olacaktır. Askı ayarlamasından sonra kolu sabit bir şekilde tutan askıyı rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kol Askısı Özellikleri

Kol askısı modelleri sayesinde, herhangi bir darbe veya diğer oluşan etkenlerle kolda meydana gelen yaralanmaların kısa bir zaman içinde iyileşmesini sağlamaya çalışır. Kol askıları genellikle farklı materyallerden üretilir. Kol askılarının asıl özelliği, kolun hareketsiz durmasına yardımcı olması ve kolun hareketini kısıtlayacak kalınlıktaki bir kumaştan üretilmesi gerekiyor. Bu gibi kumaşların yazlık ve kışlık gibi farklı zamanlarda kullanılan farklı modelleri bulunur. Kumaşların çoğunda bu çeşitlilik kol askısı çeşitlerini oluşturur. Kol askıları günlük yaşamda kolu yaralanmış hastalar tarafından ve kişinin sabah yataktan kalkmasından itibaren kullanılan ürünler arasındadır.

Kol askısı modellerinin günün büyük bir bölümünde kullanılması nedeniyle, kolu terletmemesi ve kolay kullanılabilir özelliğe sahip olması beklenir. Kol askısının, deniz ve banyo gibi bulunan yerlerde kullanılması önerilmez. Böylelikle suyla temasın olmadığı yerlerde kol askıları kullanıldığı için, kol askısında kullanılan kumaşların su geçirmez özelliğe sahip olması beklenir bir durum değildir. Kol askıları üretiminde kullanılan kumaşın sadece terletmeyen kumaş olmasına dikkat edilmesi gerekir. Genellikle yaz mevsimlerinde kol askısı kullanmak zorunda olan birçok kişinin, kolunun tamamına kol askısı taktığı düşünülünce ve kolun terlememesi için gerekli önlemler alınmalıdır.

Kol Askısı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kol askısı satın alınırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar arasında, ürünün modeline göre belirlenen özelliklere dikkat edilmesi gerekir. Kol askısı çeşitleri arasından tercih edeceğiniz modeli seçerken, kol askısını gün içinde kullanacağınız süreye göre farklı bir tercih yapılabilir. Günlük hayatta uzun süre kol askısı tercih eden kişiler genellikle, süngerli kol askısı modellerini tercih ederler. En büyük sebeplerinden bir tanesi de gün içinde sürekli ayakta durma sonucunda kola daha büyük yük binmemesi açısından ve kolun daha rahat etmesi amacıyla süngerli kol askısı modelinden yardım alınmaya çalışılır.

Kolda olan bazı yaralanmalar ve kolum kas sistemlerinde yer alan çeşitli yaralanmalarda tercih edilmesi gereken öncelikli olarak modeller bulunur. Bu gibi durumlarda özellikle ortopedik kol askısı tercih etmek gerekir. Ortopedik kol askısı modelleri pek çok kişi tarafından kolda oluşan kas yaralanmalarının daha çabuk iyileşmesi sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Kol askısı çeşitleri satın alırken kol askısının sahip olduğu bazı özellikler arasında ve kolda olan rahatsızlığa göre uygun olan model tercih edilmelidir. Kol askıları genel olarak siyah renge sahiptirler. Son zamanlarda lacivert renginde üretilen kol askısı çeşitleri de piyasaya sunulur. Renk tercihinde bulunmak, kişinin tercihine bırakılmış bir durumdur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kol Askısı Fiyatları

404 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 41 / 404 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?