Tırnak Törpüsü

Tırnak Törpüsünün kullanım amacı yıpranan tırnaklara şekil vermek ve tırnakların daha sağlıklı uzamasını sağlamaktır. Tırnaklara uygulanan manikür ve pedikür yapımında ilk sırada yer alan önemli bir alettir. Tırnak törpüsünün biçimi ve şekli, el ile ayak tırnaklarına uygundur. Kırılan ve uzamayan tırnakların onarılması için tırnak törpüsüne ihtiyaç duyulur. Tırnak törpüsü kullanılan tırnaklar, daha temiz ve alımlı bir görüntüye sahip olur. Törpü kullanımıyla el ve ayak tırnaklarınız her zaman daha sağlıklı görünür. Tırnak törpüsü birçok malzeme ile birleşen farklı çeşitlerden olan manikür setinin olmazsa olmaz parçalarından biridir. Tırnak törpüsünün farklı model ve boyutları da mevcuttur. Kullanım amacına uygun olarak size uygun tırnak törpüsünü tercih edebilirsiniz. Farklı modellere sahip olan tırnak törpüsünü kullanarak, tırnaklarınıza simetrik şekiller verebilirsiniz. Tırnak törpüsü tırnağınıza oldukça sağlıklı ve hoş bir görünüm sağlamak için önde gelen ürünlerden bir tanesidir.

Tırnak Törpüsü Modelleri

El ve ayak bakımının vazgeçilmezi olan tırnak törpüsü, uygulayacağınız manikür ve pedikür setlerinin olmazsa olmaz ekipmanlarından bir tanesidir. Tırnak törpüsü nasıl kullanacağınıza bağlı olarak değişen farklı modellerden oluşur. Birçok modele sahip olan tırnak törpüsü, hayalini kurduğunuz temiz ve bakımlı tırnaklara sahip olmanıza yardımcı olur. Tırnak törpüsünün en yaygın olan modelleri çelik, sünger ve kâğıt olan modelleridir. Fazla kırılgan ve ince yapılı bir tırnağa sahipseniz eğer, sizin için en uygun olan tırnak törpüsü modeli kâğıt tırnak törpüsüdür. Bunun aksine daha kalın ve törpülenmesi zor olan kalın yapılı bir tırnağa sahipseniz, sizin için en uygun olan model çelik tırnak törpüsü modelidir. Çelik olan tırnak törpüsü temizlenebilir ve sağlamlığı ile bilinen en kullanışlı olan tırnak törpüsü modelleri arasında bulunur.

Tırnak bakımı sağlık açısından da önemli bir noktada olduğundan dolayı, hijyen bakımından oldukça ön planda olmalıdır. Bu sebepten dolayı, temizlenebilirliği sayesinde çelik tırnak törpüsü tüm kullanıcılar için popüler bir törpü haline gelmiştir. Çelik tırnak törpüsü, profesyonel olarak da tercih edilir. Çelik ve kağıt tırnak törpüsünün yanı sıra sünger törpü modeli de oldukça fazla kullanılır. Sünger tırnak törpü modeli çok amaçlı olarak kullanılabilen törpü modelidir. Tırnak törpü modeli seçerken tırnağınıza vereceğiniz şekline ve biçimine yönelik törpü modeli tercih etmeniz, yapacağınız işlemi kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır.

Ruj, allık, nemlendirici ve göz kalemleri gibi kozmetik ürünlerin yanı sıra, günlük hayatta çoğu kez ihtiyaç duyacağınız tırnak törpüsü de popüler bakım ürünlerinin arasında bulunur.. Günlük hayatta ellerinizin daha sağlıklı ve bakımlı olması için tırnaklarınızı bir bütün olarak değerlendirmek gerekir. Bu sebepten dolayı tırnak üstü ve tırnak yüzeyi olarak adlandırılan çeşitlerini de bir arada kullanmaya dikkat etmeniz gerekir. Bu iki ürün sayesinde tırnağa yalnızca şekil vermek için değil, tırnağınızın yüzey kısmındaki görüntünün daha sağlıklı ve güzel durmasını sağlamış olursunuz. Tırnaklarınızın yüzey kısımlarına da bakım uyguladığınız zaman daha sağlıklı ve hoş bir görünüm elde etmeye şahit olacaksınız. Törpü işleminizin daha canlı durması için, tırnak yüzeylerini yüzey törpüsü ile patlatabilirsiniz. Tırnak etlerinin törpülenmesi, süreceğiniz ojenin tırnak yüzeyinde çok daha pürüzsüz ve sağlıklı durmasına yardımcı olacaktır.

Çelik, sünger ve kâğıt tırnak törpüsü modellerinin yanı sıra günlük hayatta oldukça popüler hale gelen elektrikli tırnak törpüsü modelleri de pratiklik açısından oldukça yaygınlaşan bir üründür. Elektrikli tırnak törpüsü kullanım kolaylığı ile bilinen ve oldukça sık tercih edilen törpü modelleri arasında bulunur. Son zamanlarda teknolojinin faydalarından yararlanılarak üretilen elektrikli tırnak törpüsü, fonksiyonel bir cihaz olarak tüketiciye sunulur. Elektrikli tırnak törpüsü modeli 5 ve 6 farklı işleme sahip bir üründür. Elektrikli tırnak törpüsü ile tırnaklarınıza simetrik şekiller verebilir ve istenmeyen durumlardan kurtulabilir ve ayak bakımı içinde kullanabilirsiniz. Elektrikli tırnak törpüsü aynı zamanda protez tırnak törpüsü olarakta bilinir. Tırnaklarınız için en kısa sürede ve zahmetsiz sonuç elde etmek isteyen kişilerin vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır.

Tırnak Törpüsü Ne İşe Yarar?

Kişiye göre değişiklik gösteren tırnaklar, uzadığı zaman şekilsiz ve biçimsiz olarak uzar. Uzayan tırnaklar işlem görmediği zaman ve ilk uzamaya başladığı zaman uç kısımları geniş olarak uzama sağlar. Tırnaklar ilk uzadığı anda tırnak etleri de yüzeye doğru uzar. Daha sağlıklı ve simetrik bir şekil vermek için, manikür setinin önemli parçası olan tırnak törpüsü çok sık kullanılır. Manikür sayesinde tırnaklara istenilen simetrik şekli verebilir ve istenmeyen durumları yok edebilirsiniz. Tırnak törpüsü sürülen ojenin tırnak yüzeyinde daha güzel durması için, yüzeyi parlatmak amacıyla kullanılır. Tırnak törpüsü düzenli bir kullanım sonucunda çok daha verimli sonuçlar elde edebileceğiniz ürünler arasındadır. İki üç hafta aralıklar ile tırnak bakımınızı manikür seti ile ihmal etmeden gerçekleştirdiğiniz zaman çok verimli ve güzel sonuçlar elde etmiş olursunuz. Tırnak yapısına uygun olan tırnak törpü modellerini tercih ederseniz, tırnağınıza uygulayacağınız törpü işlemini de kolaylaştırmış olursunuz. Bunun yanı sıra uzmanlardan yardım alırsanız eğer, tırnaklarınızın daha sağlıklı ve güzel uzamasını sağlamış olursunuz.

Tırnak Törpüsünün Kullanımı Nasıldır?

Bilinenin aksine tırnak törpü kullanımı oldukça kolay ve zahmetsiz bir işlemdir. Herşeyden önce tırnak yapısına uygun olan tırnak törpüsü modelini tercih etmeniz gerekir. Tercih ettiğiniz tırnak törpüsü modelini seçmeniz için dikkat etmeniz gereken ilk adım, tırnak yapınız olmalıdır. Tırnak törpüsü kullanımı için yapılması gereken, tırnak törpüsünü dezenfektan solüsyonu, sabun ve sıcak su yardımı ile güzelce temizlemektir. Sonrasında ise sertleşen ve yıpranan tırnak etlerinin yumuşaması için tırnakları nemlendirici ve ılık su dolu kabın içinde bekletmek gerekir.

Tırnak etlerini ılık su ve nemlendirici bulunan kabın içinde yumuşayana kadar bekletmek gerekir. Tırnak yapınıza uygun olan bir makas yardımı ile istenmeyen tırnak etlerinden kurtulabilirsiniz. Tırnak etlerinden kurtulduktan sonra ki adım ise, tırnak yüzeyini pürüzsüz hale getirmek için yapılan tırnak üstü törpüsü ile törpülemektir. Törpü işlemine başlamadan önce olmasını istediğiniz şekli tam anlamıyla hatasız uygulamak için tırnak üstüne beyaz kalem yardımı ile işaretleme yapılır. Tırnak yapısı ince ve kırılgan bir yapıya sahip olan bireyler için, kâğıt tırnak törpüsü kullanılabilir.

Elektrikli tırnak törpüsü kullanımı, kuvvet gerektiren törpülerin kullanımı ile aynı değildir. Elektrikli tırnak törpüsü kullanımı için, kutunun içinde bulunan kullanma kılavuzundan yardım alarak işleme başlanabilir. Diğer törpüleme işlemlerine nazaran, kullanımı daha kolay olan elektrikli tırnak törpüsü kullanımı, fazla uğraş gerektirmeden tırnaklarınız için güzel bir görüntü elde etmesini sağlar. Elektrikli tırnak törpüsü kırılgan ve ince yapılı olan tırnaklar için değil, daha kalın ve kırılgan bir yapıya sahip olmayan tırnaklar için uygundur. Dilediğiniz şekli vermek, tırnakta istenmeyen etlerden kurtulmak için ve süreceğiniz ojelerin daha canlı ve sağlıklı durması için elektrikli tırnak törpüsü, harika sonuçlar elde etmeniz için size yardımcı olacaktır. Elektrikli tırnak törpüsü kullanma aralığını çok fazla açmadan 2 ve 3 haftada bir kullanımda tırnaklarınızdaki gözle görülür değişimin mutluluğunu yaşayacaksınız. Günlük hayatta dikkat çeken elleriniz elektrikli tırnak törpüsü, çelik tırnak törpüsü ve kâğıt tırnak törpüsü yardımı ile sağlıklı ve capcanlı görünüm kazanacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tırnak Törpüsü

1348 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 37 / 1348 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?