Tırnak Törpüsü

Tırnak törpüsü kadınların en çok kullandıkları kişisel bakım ürünleri içinde yer alıyor. Uygun bir tırnak makası ile kesilen tırnaklar, törpü yardımıyla kolayca şekillendiriliyor. Günümüzde farklı modelleri bulunan el ve ayak tırnak törpüleri, her ihtiyaca cevap verecek özelliklerle üretiliyor. Bakımlı ve temiz görünümlü tırnaklar için en uygun içerikli törpü modellerini kullanmak gerekiyor. Hoş görünümlü el ve ayakların önceliğini, eşit boyda kesilmiş ve özenle şekillendirilmiş tırnaklar oluşturuyor. Her insanın tırnak yapısı, kalınlığı ve inceliği farklılık gösteriyor. Bu nedenle seçilecek tırnak törpülerinin kişiye özel nitelik taşıması önem kazanıyor. Siz de tırnak törpünüzü seçerken kendi yapısal özelliklerinizi dikkate alarak bir model seçebilirsiniz.

El ve ayak tırnak törpüleri birbirinden farklı özellikler taşıyor. El tırnakları için kullanılan törpüler daha ince ve kısa yapıda oluyor. Ayak tırnak törpüleri de kalın ve uzun modeller olarak hazırlanıyor. Böylece tırnaklar kolayca şekillendiriliyor. Ayak bakım ürünlerinden olan topuk törpüleri ise daha faklı nitelikte üretiliyor. Bu törpüler topuk bölgesinde kalınlaşan ölü derileri, çatlakları, pürüzleri gidererek topukların güzel ve pürüzsüz görünmelerini sağlıyor. Ayakların yumuşamasına, kalınlaşan derinin de incelmesine olanak tanıyor. El ve ayak tırnak bakımınızı evinizde kendiniz yapıyorsanız en uygun tırnak törpüsü modelini seçmelisiniz. Hangi tarz törpünün ne amaçla kullanıldığını doğru olarak öğrenirseniz manikür ve pedikürlerinizde en iyi sonucu alabilirsiniz.

Tırnak törpüsü çeşitleri genel olarak metal, kâğıt, küp, cam ve 7 yönlü tırnak törpüsü olarak sıralanıyor. Metal törpüler tırnağı daha rahat şekillendirmekle beraber eğer kaliteli ve kişinin tırnak yapısına uygun bir ürün değilse tırnağa zarar verebiliyor. Kâğıt tırnak törpüsü ise tırnağın uçlarını şekillendirdiği gibi yüzeyine de bakım yapabiliyor. Kâğıt törpülerde dört yüzey bulunuyor. Birincisi törpülüyor, ikincisi tırnağın üzerinde pürüz varsa onları gideriyor, üçüncüsü pürüzler yok edilirken oluşan matlıkları alıyor, dördüncüsü de tırnak yüzeyini parlatıp cilalıyor. Küp törpüler farklı bir görev üstlenerek tırnak yüzeyinde oluşan sararmaları yok etmek için kullanılıyor. Törpünün siyah kısmıyla tırnaktaki sararmalar temizleniyor, gri olan kısmıyla varsa çıkıntılar gideriliyor, beyaz bölümüyle de tırnak yüzeyi parlatılıyor.

Tırnak Törpüsü Fiyatı

Fiyat seçenekleri tırnak törpüsünün modeline, çeşidine, sayısına ve markasına göre değişim gösteriyor. Tırnak törpüsü fiyatı ürünlerde kullanılan materyallerin özelliklerine göre de değişiyor. Metal tırnak törpüsüyle cam törpünün fiyatı aynı olmuyor.

Cam törpüler tırnağa daha az zarar verme özelliği taşıyor. Ayrıca metal ve kâğıt törpülere oranla tırnak uçlarını çok daha iyi şekillendiriyor. Kırılan tırnaklar için sağlıklı kullanım kolaylığı sunuyor ve tırnakların daha az kırılmasına imkân tanıyor. Cam tırnak törpüleri yıkanma özellikleriyle avantaj sağlayarak hijyenik kullanım olanağı sunuyor.

Tek bir kullanım amacına hitap eden törpüyle 7 yönlü tırnak törpüsü fiyatı da farklı oluyor. 7 yönlü törpüler; çok, az ve ince pütürlü, tırnak zımparası, düzleştirici, parlatıcı ve ince zımpara gibi bölümlerden oluşuyor. Kâğıt tırnak törpülerine benzer özellikler gösteriyor ama daha kapsamlı ihtiyaçlara uygun olarak üretiliyor. Profesyonel kullanıma hitap ediyor.

Tırnak törpüsü alırken bazı konulara dikkat etmek gerekiyor. Elinize oturan, ağırlık yapmayan bir model seçebilirsiniz. Böylece işinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Aldığınız törpünün zımparasının tırnağınıza zarar vermemesi gerekiyor. Ayrıca törpünün esnek olması da önem taşıyor. Aksi takdirde tırnaklarınız zarar görebilir, aşınabilir ya da kırılabilir. Hem törpüleme hem de tırnağınıza bakım yapabilecek bir ürün seçebilirsiniz. El ve ayak tırnaklarınız için ayrı törpüler alırken topuk törpüsü almayı da ihmal etmezseniz komple tırnak bakım ürünlerine sahip olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tırnak Törpüsü

1133 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 1133 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/60004068/26012361/340062