Elbise Dolabı

Gardırop Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Birkaç Önemli Nokta

Yatak odası ya da giyinme odası için gardırop modellerini değerlendireceğiniz zaman ürünlerin tasarım çizgilerinden çok daha fazlasını dikkate almanız gerekir. İlk olarak gardırobu yerleştirmeyi planladığınız alanı kesin olarak seçmeniz önerilir. Ürünün geleceği nokta belirlendikten sonra bu alanın ölçülerini belirlemek son derece önemlidir. Ölçü alırken duvar genişliklerini hesaplarken tavan yüksekliğini de ölçmeniz tavsiye edilir.

Tavan yüksekliği ölçmek iki açıdan önemlidir. Birincisi; çatı katı dairelerde ya da tavan yüksekliği fazla olmayan noktalarda ürünlerin yerleştirilmesi problem haline gelebilir. İkincil olarak ise seçtiğiniz gardırobun odada dengeli bir görünüm yaratması için tavan yüksekliğinden birkaç karış alçak seçilmesi önerilir.

Gardıropların asıl işlevi giysilerin temiz ve düzenli bir şekilde saklanmasına yardımcı olmaktır. Bunun için yeterli derinliğe sahip olan ürünler arasından seçim yapılmalıdır. Ürünün derinliğine karar verirken de ölçü alınmalıdır. Yatak odanız için uygun olan modellerden daha yüksek derinliğe sahip olan bir gardırop seçerseniz, odanızda sıkışık bir görüntü oluşacaktır.

Ürün boyutlarına karar verirken odanın ne kadarlık bir bölümünü gardırobun kaplayacağına  dikkat edilmelidir. Eğer yatak odanızda yalnızca gardırop, yatak ve komodin kullanıyorsanız, buna istinaden dolap boyutlarını büyük tercih edebilirsiniz. Ancak yatak odanıza bir berjer ya da daybed modeli ekleyerek mini bir oturma alanı yaratmak istiyorsanız ya da şifonyer ve boy aynası gibi ürünleriniz varsa daha küçük boyutlu dolaplara yönelmeniz gerekir.

Klasik ve Güçlü Tasarımları Olan Kapaklı Gardırop Modellerini İnceleyin

En çok tercih edilen gardıroplar olarak da bilinen kapaklı modeller, farklı kullanıcı gereksinimlerine yanıt verecek ölçüde çeşitlilik gösterir. Kapaklı gardırop seçenekleri arasında tek kapılıdan çift kapılıya, dört kapıdan altı kapılıya kadar farklı alternatifler yer alır. Ne boyutta bir depolama alanına ihtiyacınız olduğunu belirleyerek eviniz için en uygun modeli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Yatak odanız küçükse ya da halihazırda bulunan gardırobunuza ekleme yapmayı düşünüyorsanız tek kapılı ya da iki kapılı modelleri değerlendirebilirsiniz. Bu minimal modeller arasında tamamı çekmeceli ya da yalnızca alt kısmı çekmeceli ürünler bulunabilir. Bunun yanı sıra çekmece barındırmayan, sadece kıyafetleri asmak için tercih edilebilecek ürünler de mevcuttur.

Yatak odanızın genişliği elverdiği takdirde dört ya da altı kapaklı modelleri de kullanabilirsiniz. Bu ürünler hem giysilerinizi asmak için hem de çekmecelere yerleştirmek için yeterli alanı sağlamak üzere dizayn edilir. Çok sayıda giysiniz varsa ya da gardırobu eşinizle birlikte kullanıyorsanız büyük modelleri tercih etmeniz en ideal seçim olacaktır. Dört kapaklı gardırop modelleri genç odalarında da kullanılan ürünler arasında yer alır.

Kapaklı gardırop modellerinin kullanıldıkları bölümlerden biri de giyinme odalarıdır. Yatak odasını giysilerden ve gardıroptan arındırmak isteyen kullanıcıların tercih ettikleri giyinme odaları; giysilerin, aksesuarların ve ayakkabıların depolandığı alanlar olarak bilinir. Giyinme odanız için gardırop seçecekseniz büyük modellere yönelmeniz tavsiye edilir. Boyut bakımından büyük ürünler arasında sekiz ve dokuz kapaklı seçenekler de bulunur. Büyük bir ürün tercih ettiğinizde gardırobun içine tüm giysilerinizi ve aksesuarlarınızı rahatlıkla sığdırabilirsiniz. Eğer ayakkabılarınızın gardırop içinde yer almasını istemiyorsanız, oda içerisinde yerleştireceğiniz raflı bir dolapla bu konuya da çözüm getirebilirsiniz.

Sürgü Kapaklı Gardırop Modelleri ile Kullanım Kolaylığının Tadını Çıkarın

Geleneksel gardırop modellerine bir alternatif olarak ortaya çıkan sürgü kapaklı modeller, her geçen yıl daha geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından tercih edilmeleri ile bilinir. Sağa ya da sola kaydırılarak açılan kapaklara sahip olan ürünler, özellikle alan bakımından geniş olmayan yatak odaları için harika bir ürün alternatifidir.

Açılır kapanır sisteme sahip kapıları olan gardıropların kapılarını rahat bir şekilde açabilmek için belli bir alan ayırmak gerekir. Gardırop önüne herhangi bir eşya çok yakın konulduğu takdirde bu kapıları ardına kadar açmak mümkün olmayabilir. Özellikle küçük metrekareli yatak odalarında bu tür problemler yaygın olarak görülür.

Sürgü kapaklı gardırop modelleri ise bu problemi çözmek üzere üretilir. Kapak açılma sisteminin herhangi bir ek alana ihtiyaç duymaması, bu gardırop modellerini küçük yatak odalarının vazgeçilmez ürünlerinden biri yapar.

Sürgü kapaklı gardırop modelleri geniş ve kesintisiz bir yüzey sağlamaları ile de öne çıkar. Bu da gardırop kapakları üzerine büyük aynalar yerleştirilmesine olanak tanır. Eğer yatak odanızda boy aynası için ayrıca yer ayırmak istemiyorsanız, kapağının üzerinde ayna yer alan sürgü kapılı gardırop modellerine göz atabilirsiniz.

Kapaklar üzerinde kullanılan aynalar aynı zamanda yatak odanızın çok daha ferah ve geniş görünmesini sağlayacaktır. Küçük yatak odalarının daha iç açıcı görünmelerine olanak tanıyan bu ayrıcalıklı özellik, sürgü kapaklı gardırop modellerinin sunduğu avantajlardan biridir.

Uygun Fiyatlı Bez Gardırop Seçeneklerine Göz Atın

Bez gardırop modelleri, gardıroplar arasında yer alan en uygun fiyatlı seçenekler olarak bilinir. Boyut olarak herhangi bir iki ya da dört kapılı gardırop boyutunda üretilebilen bez dolaplar, ekonomik tercihler yapmak isteyen kullanıcılara hitap eder.

Öğrenci evlerinde sıklıkla kullanılan gardırop modellerinden biri olan bez dolaplar, giysilerin temiz bir şekilde bir arada kalmasına imkân tanır. Bez dolap modelleri arasında askılı ve çekmeceli seçenekler bulunur. İki alternatifi bir arada sunan modeller, herhangi bir gardırobun sağlayacağı kullanım avantajlarına sahip olmaları bakımından yaygın olarak tercih edilir.

Bez dolap modelleri arasında son derece sade tasarım çizgilerine sahip olan alternatifler bulmak mümkündür. Gardırop havası yaratacak şekilde dizayn edilen ürünler, uygun fiyatlarla yatak odanızı düzenli tutmanıza yarayacak seçenekler barındırır. Bunun yanı sıra renkli ve çeşitli motifler içeren bez dolap modelleri de bulunur. Yatak odanıza renk katmak ve sıra dışı dekorasyon tercihleri yapmak istiyorsanız renkli modellere de yönelebilirsiniz. Bu ürünler arasında çiçek motifleri barındıran ya da geometrik şekillerle hareket katılan alternatifler de bulunur.

Evinizin Havasını Değiştirecek Modern Tasarımlar

Gardırop modelleri arasında tasarım bakımından çok çeşitli ürünler bulunur. Farklı dekorasyon zevklerine hitap edecek şekilde özelleştirilen ve incelikli bir tasarım çizgisi barındıran bu ürünler, kullanıcılara evlerinde diledikleri ambiyansı yaratma ayrıcalığı tanır.  

Materyal bakımından benzerlerinden ayrışan gardırop modelleri arasında mermer aksesuarlar kullanılarak hareket katılmış ürünler, led aydınlatmalara yer verilen seçenekler ve televizyon bölümüne sahip olan alternatifler bulunur.

Ürünlerde seramik, mermer ve cam gibi malzemeler kullanılması gardırop modellerini daha ilgi çekici bir havaya sokar. Televizyon bölümüne sahip olan ürünler ise yatak odasında uzun saatler geçirmeyi seven kişiler için idealdir. Bu ürünlerde genel olarak orta kısma bir adet televizyon yerleştirilebilecek şekilde ortalama bir açıklık bırakılır. Bu ürünlerden kendinize en uygun olanı seçerken yatağınızdaki uzanma yüksekliğini göz önüne almanız tavsiye edilir. Uzandığınız hizanın altında bir noktaya yerleştireceğiniz televizyonu keyifli bir şekilde izleyemezsiniz. Televizyonun göz hizasında olması önerilir.

Pratiklik Kazandıran Açık Dolap Modellerini İnceleyin

Gardırop modelleri arasında yer alan bir başka seçenek ise kapaksız tasarlanan ürünler olarak bilinir. Bu ürünlerin herhangi bir gardıroptan tek farkı kapaksız olmalarıdır. Bir gardırobun kapaksız olması pek çok kullanıcı için alışılmadık bir durum olsa da çağdaş dekorasyon zevklerine sahip kişiler bu ürünleri zevkle tercih eder.

Kapaksız gardıropların sağladığı en önemli avantaj pratiklik sunmalarıdır. Gardıropta herhangi bir kıyafetinizi arayacağınız zaman tüm ürünleri aynı anda görebiliyor olduğunuz için çok daha hızlı bir şekilde istediğiniz ürüne ulaşabilirsiniz.

Açık kapaklı gardırop modellerinde de tıpkı diğer ürünlerde olduğu gibi çorapların, iç çamaşırlarının ya da havluların konulabileceği çekmeceler mevcuttur. Ütülenmiş giysilerin uzun süre kırışmadan durmalarına olanak tanıyan askılıklar ve tişört gibi giysileri katlayarak yerleştirmeye olanak tanıyan raflar da bu ürünlerin öne çıkan özellikleri arasında yer alır.

Açık kapaklı dolapların tercih edilme nedenlerinden biri de yatak odalarına renk katacak olmalarıdır. Giysilerinizin barındırdığı renkleri dekoratif bir şekilde yatak odanıza dahil ederek ortamın ambiyansını güçlendirmeye yarayan bu ürünler, farklı materyaller kullanılarak hazırlanabilir. Ahşap ve metal alternatifleri bulunan kapaksız dolapların kurulumu da hızlı bir şekilde yapılabilir.

Modüler Gardırop Seçenekleri ile İhtiyacınıza Uygun Kullanım Şekilleri Geliştirin

Modüler gardırop modelleri isteğe göre büyütülüp küçültülebilen seçeneklerde oluşur. İhtiyaca göre boyutları üzerinde değişiklik yapılabilen bu modeller, parçalara ayrıldıktan sonra farklı alanlarda da kullanılabilir.

Gardırop modelleri arasında yer alan sekizli ve onlu gibi alternatifler seçecekseniz, bu ürünlerin modüler olmalarına dikkat etmeniz gerekir. Parçalara ayrılabilen bir ürün evin farklı odalarında giysi depolamak için kullanılabilir ve birden fazla alanın düzenli görünmesine yardımcı olabilir.

Modüler ürünler arasında çok sayıda L şeklinde tasarlanmış gardırop modeli bulunur. Bu gardıropların köşeye gelen bölümleri diğer bölümlere göre daha geniştir. Tek başlarına da kullanılabilen bu bölümler, ürün kesintisiz olarak bir araya getirilmek istendiğinde başvurulacak olan kısımdır.

Bazı gardıropların iç kısımlarında yer alan bölmeler ve çekmeceler de isteğe bağlı olarak değiştirilebilir. Eğer çamaşırları katlayarak saklıyorsanız daha fazla sayıda çekmeceye ihtiyaç duyabilirsiniz. Böylesi bir durumda gardırop içindeki raf sayısını arttırmak size aradığınız çözümü sağlayacaktır.

Gardırop içinde bulunan rafların ve çekmecelerin çıkabiliyor olması, ebatları giysilerden daha büyük olan yorgan ve yastık gibi eşyaları saklamanız açısından da faydalıdır. Yatak odanızda bulunan ve güvenli bir şekilde saklamak istediğiniz eşyalarınızı gardıroplar içine yerleştirebilirsiniz.

Harekete Duyarlı Led Aydınlatmalı Gardırop Modelleri

Değişen ve gelişen kullanıcı gereksinimleri doğrultusunda dizayn edilen gardırop modelleri arasında son derece yenilikçi ve göz alıcı modeller de bulunur. Led aydınlatmaya sahip olan gardıroplar, teknolojik gelişmeler ışığında güncellenerek harekete duyarlı hale getirilen seçenekler de sunar.

Kullanıcıların çoğu gardırop kapaklarını açtıklarında aradıkları giysileri bulmak için ek aydınlatmalara ihtiyaç duyabilir. Bu, tamamen odanın ne kadar ışık aldığıyla ve günün hangi saatinde gardırobun kapağını açtığınızla ilgilidir. Eğer gardırop kapağını açtığınızda ürünün iç kısmının ışıl ışıl olmasını istiyorsanız, harekete duyarlı led aydınlatmalı modelleri değerlendirebilirsiniz.

Bu ürünlerin kapağı açıldığı an led aydınlatmalar devreye girer ve aradığınız ürünleri zahmetsiz şekilde bulmanıza yardımcı olur. Ürün içinde yer alan led aydınlatmaların rengini seçmek de mümkündür. Beyaz ya da sarı olarak tercih edilebilen iç aydınlatma ürüne estetik bir görünüm de kazandırır.

Led aydınlatmalı modeller arasında son derece modern tasarımlar bulunur. Şeffaf kapaklı dolapların ön yüzeylerinde büyük oranda cam kullanılır. Birçok kullanıcı bu ürünlerin içindeki led aydınlatmaları sürekli olarak açık tutar. Bu da yatak odasına hoş bir ışık yayılmasına yardımcı olur.

Dayanıklı Masif Gardırop Modelleri ile Uzun Ömürlü Kullanım Avantajı

Eğer ahşap gardırop satın aldıysanız ürünün zarar görmemesi için birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekir. Öncelikli olarak ürün temizliğinin yalnızca nemli bir bezle yapılması gerekir. Temizlik işlemi esnasında kimyasal kullanmak dolabın dokusuna zarar verebilir. Silinip temizlenen ürünün kurulanması da önem taşır. Nemli bırakılan ürün istenmeyen kokuların oluşmasına neden olabileceği gibi ahşaba da zarar verebilir.

Ahşap dolapları muhafaza ederken dikkat edilmesi gereken bir başka detay ise ürünleri direkt güneş ışığından korumaktır. Bunun için gardırobu pencereden uzak bir noktaya yerleştirebilirsiniz. Direkt güneş ışığını olabildiğince azaltmak için perdelere de başvurabilirsiniz.

Gardırop modelleri arasındaki en dayanıklı ürünler olma özelliği gösteren masif alternatifler, başta gürgen ve kayın ağacı olmak üzere çam, ladin ve meşe gibi farklı ağaçlar kullanılarak hazırlanabilir. Bu modeller arasında el işçiliği barındıran son derece özel ürünler bulmak da mümkündür. Birinci sınıf ahşap kullanılarak üretilen gardıropların fiyatı suntalam malzeme içeren ürünlere göre daha yüksektir. Bunun yanı sıra el işçiliği barındıran ahşap gardırop modellerinin fiyatı daha yüksek olacaktır.

Eğer bütçe dostu alternatifler seçmek istiyorsanız bez dolap modellerine, açık dolaplara ya da suntalam kullanılarak hazırlanan kapaklı gardırop modellerine göz atabilirsiniz. Uzun ömürlü kullanım avantajının sizin için daha önemli olduğunu düşünüyorsanız, ahşap modellere yönelmek daha doğru bir karar olacaktır.

Yatak Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak odanızı dekore ederken öncelikli olarak kullanım ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir. Bunu yaparken yatak odasının dinlenmenize olanak tanıması gerektiğini göz önünde bulundurmanız önerilir. Yatak odalarında kullanılan hiçbir aksesuar, aydınlatma ya da mobilya kişinin uyku kalitesini olumsuz etkileyecek şekilde seçilmemelidir.

Yatak odanıza hoş bir hava kazandırmak için abajur ya da yer lambası kullanabilirsiniz. Tavan ışığı kullanmamak yatak odasını çok daha dingin bir ortam haline getirecektir. Konforlu bir yatak bu bölümün vazgeçilmez ürünleri arasındadır. Gardıroplar ise yatak odalarının düzenli ve temiz tutulabilmesinde son derece önemli ürünler olarak kendini gösterir.

Kalabalık ve dağınık görünen bir odada dinlenmek mümkün olmayabilir. Oysa düzenli ve hafifçe aydınlatılmış bir odada dinlenmek çok daha kolay hale gelir. Ürün seçimi esnasında dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan biri de yatak odası genelinde tercih edilen eşyaların birbirleri ile olan uyumudur. Materyal ve renk bütünlüğü yaratmak, yatak odanızda birbirini tamamlayan bir görüntü yaratmanın en kolay yoludur.

Gardırop montajı nasıl yapılır?

HepsiBurada üzerinden satın alacağınız ürünlerin bazılarında montaj hizmeti mevcuttur. Montajını sizin yapmanız gereken ürünler ise kuruluma dair detaylı anlatımların yer aldığı kitapçıklar ile birlikte gönderilir. Ürünü kurarken ihtiyacınız olacak vida ve çivi gibi tüm aksesuarlar ve bağlantı ekipmanları paket içerisinde yer alır. Kitapçıklarda yer alan adımları takip ederek kurulumu kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Bez dolapları çamaşır makinesinde yıkayabilir miyim?

Birçok bez dolabı çamaşır makinesinde yıkanmaya uygundur. Ancak bu konudan emin olmak için ürün kullanım kılavuzunu dikkatlice okumak gerekir. Çamaşır makinesinde yıkanabilen bir ürün sipariş ettiyseniz, ürünü yıkamadan önce dolabın kumaş kısmını ürün iskeletinden ayırmanız gerekir. Çamaşır makinesinde yıkanmaya uygun olan parçalar yalnızca kumaş kısımlardır.

Gardıropları boyamak mümkün mü?

Satın aldığınız herhangi bir ürünü daha sonra dilerseniz farklı bir renge boyayabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, sahip olduğunuz ürün için doğru boyayı seçmektir. Eğer ahşap bir ürününüz varsa ahşap boyaları, metal bir gardıroba sahipseniz sprey metal boyaları kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise cilalı ürünleri boyamadan önce cilanın zımpara yardımı ile kazınmasıdır. Aksi takdirde ürün boyayı tutmayacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gardrop Modelleri

3220 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Mobilya
Mobilya
Yatak Odası
Yatak Odası
Gardıroplar
Gardıroplar
Kapılı Gardırop
Kapılı Gardırop
Sürgü Kapaklı Gardırop
Sürgü Kapaklı Gardırop
Bez Gardırop
Bez Gardırop
Açık Dolap
Açık Dolap
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Genişlik
Toplam 48 / 3220 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?