En Kaliteli Bez Dolap

Dolaplar bir ev için en önemli mobilyalardan biridir. Ancak bazı zamanlarda mobilya olan dolapların yerine daha pratik kullanıma sahip, daha yer kaplayan ürünler tercih edilir. Bez dolap modelleri, kurulumlarının oldukça hızlı ve pratik oluşu, kullanımlarının da bir o kadar basit olması sebebiyle çok fazla talep gören dolap çeşitleridir. Ürünlerin toz ve kir tutmayan yapıya sahip olmaları tercih edilme sıklığını artırır. Kıyafetlerin düzenli ve temiz şekilde saklanması amacıyla bu ürünlere sıklıkla başvurulur. Bez dolap çeşitleri kullanılan kumaş çeşidi, rengi, boyutu, iskelet yapısının meydana geldiği materyal gibi detaylar ile farklılık gösterir. Bez dolaplar kumaş kalitesine bağlı olarak farklı kullanım ömürlerine sahiptir. Ancak çok fazla darbeye maruz kalmadığı sürece çok uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabilir. Çeşitliliğin çok fazla kritere bağlı olarak değişmesi ortaya çok geniş bir ürün ağı çıkarmıştır. Bu da her tarz ve beğeniye sahip kişilerin zevkine uygun ürünlerin bulunması anlamına gelir. Düz ve sade renklerin bulunduğu, farklı motif ve desenlerin yer aldığı onlarca farklı bez dolap çeşidi bulunabilir. Ev ya da işyerlerinde kullanılan pek çok mobilya ve eşya gibi bez dolap çeşitleri de sezon trendlerini yakından takip eder. Görüntüleri ile modanın tüm trendlerini ve renklerini yansıtır. Bez dolap çeşitlerinin iç kısmı da dış görünüşü kadar önemlidir. Dış görüntülerine göre çeşitlendirmelerin yanında iç dizaynların göre de farklı alternatifleri bulunur. İç tasarımlarında farklılık görülmesinin temel nedenleri arasında kullanıcıların ihtiyaçları ve kullanılan alandaki gereklilikler gösterilebilir. Bez dolap çeşitleri rahatlıkla kurulumu yapılabilen, istendiğinde kolay bir şekilde taşınabildiği için çok fazla kişi tarafından tercih edilir. Evlerde anne, baba ya da çocuk için güzel bir alternatif olan bu portatif dolaplar, kalabalık kullanımların olduğu yurt, otel gibi alanlarda da sıklıkla tercih edilebilir. Yapısının bez olması, içerisine toz, kir ya da güneş ışığını geçirmesi konusunda endişe yaratabilir. Ancak kumaş kaliteleri gereği toz ve kirin içeri girmesine izin vermemesinin yanında güneş ışınlarını da geçirmez. Bu sayede içinde muhafaza edilen kıyafet ya da eşyalar hiçbir şekilde zarar görmez.

Bez dolap çeşitleri dış kısımlarının çeşitliliği dışında iç tasarımları ile de farklılık yaratır. Dış kısımları genel yapı itibariyle aynı ancak kullanılan kumaş ve desen bakımından ise oldukça geniş bir çeşitlilik içerisindedir. İç kısmı incelendiğinde ise farklı bölme ve rafların bulunduğu görülür. Raf, askılık, fermuarlı bölmeler gibi çeşitli kısımlar bulunan bez dolap çeşitleri kullanıcıların ihtiyaçlarına göre seçilebilir. Dış kısım kıyafet ve eşyaların kapalı bir bölüm içerisinde kalması, toz, kir ya da güneşten etkilenmemesi için fermuarlı şekilde açılıp kapanır bir sisteme sahiptir. Üstte ya da altta bulunabilen fermuarlar da kullanıcılara kolaylık sağlamak amacıyla ergonomik şekilde tasarlanır. Her kullanıcı kullandığı bez dolabın fermuarını kolay ve hızlı şekilde açıp kapatabilir. Dolap modelleri arasından seçim yaparken kullanılacak alanın şekli ve büyüklüğü göz önüne alınmalıdır. Bu alana en uygun olan ürün rakipleri arasından seçilerek kullanmaya başlanabilir. Dış kısmının içerdiği desenlerde de büyük bir çeşitlilik söz konusudur. Düz, geometrik desenli başta olmak üzere çok fazla desen alternatifi bez dolaplar üzerinde yer alır. Aynı zaman kadınlar tarafından tercih edilen çiçek, doğa ya da manzara gibi farklı desenler yine en sık rastlanan dolap çeşitleridir. Bazı desenler sadelik ile bazıları ise gösterişli olması ile bulunduğu mekana farklı bir hava ve şıklık katabilir. Desenlerin dışında dolapların kaliteli ve kullanışlı olması da önemli bir detaydır. Kaliteli malzemelerin kullanıldığı dolap çeşitleri her yaştan kullanıcı tarafından beğenilen ve tercih edilen ürünlerdir. Aynı zamanda yüksek kaliteli malzemelerin kullanıldığı dolapların kullanım ömrü de diğerlerine göre çok daha uzundur. Bez dolapların boyut açısından da belirli bir çeşitliliği bulunur. Kullanıldığı alanın büyüklüğüne göre farklı boyutlarda tercih edilebilen dolaplar tek kişinin ya da daha fazla kişinin aynı anda kullanımını karşılayabilir. Ayrıca aynı tasarıma sahip dolapların farklı ebatlarda çeşitlerini de bulmak da mümkündür. Kullanılan alanın büyüklüğüne ve kullanıcıların ihtiyaçlarına göre bu ürünler arasından istenen seçimler yapılabilir. Bez dolapların desenli tasarımları dışında şeffaf yapılı olan ürünleri de bulunur. Bunlar her zaman kullanım alanı olmayan ancak özel istekler üzerine rahatlıkla kullanılabilen bez dolap çeşitleridir.

Mekanlarda Düzeni Sağlamak için Bez Dolap Kullanımı

Bez dolaplar ihtiyaçlar dahilinde farklı amaçlar için kullanılabilir. Genel amacın dekorasyonu bozmadan düzeni sağlama olması sayesinde ürün pek çok versiyon ile kullanıcılarına sunulur. Bez dolaplar ayakkabılık olarak da geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu tür kullanımlarda, dış dizaynı kullanıcı beğenisine göre seçilebilirken iç kısmı ayakkabıların en düzenli şekilde saklanması için raflar şeklinde tasarlanır. Kısa aralıklarla oluşturulan raflar ayakkabıların muhafaza edilmesinde en verimli şekilde kullanılabilecek tasarımdır. Bu tasarımlarda raf aralıkları da değişkenlik gösterebilir. Bu şekilde sadece ayakkabı modelleri değil bot veya çizme gibi modeller de rahatlıkla bu dolaplarda saklanabilir. Ürünlerin ebatları tüm bez dolap çeşitlerinde olduğu gibi farklılık gösterebilir. Ürünün boyutuna karar verirken ihtiyaç durumu ve dolabın yerleştirileceği alanın büyüklüğü göz önünde alınmalıdır. Ayakkabıların muhafaza edilmesinde kullanılacağı için dolabın, uygun alan bulunması durumunda evin antre kısmına yerleştirilmesi oldukça uygun bir karar olur. Kullanım sırasında ürünün kapak kısmını açık ya da kapalı şekilde bırakmak mümkün olabilir. Bu durum tamamen kullanıcının isteğine bağlıdır. Bu tarz bez dolap çeşitleri genel yapı itibariyle iki kapılı olarak üretilir. Ancak boyutları değiştiği için kapılarda da değişiklikler gözlemlenebilir. Farklı tasarımlar olan ya da kapıların daha dar ya da daha geniş olduğu modeller görmek mümkündür. ayakkabılık olarak kullanılan bez dolapların başka bir avantajı da dış kısmı oluşturan kumaş bölümlerin çıkarılarak kullanılabilmesidir. İç iskelet yapısının ayakkabıları muhafaza etmeye yeterli şekilde dizayn edilmesi kullanıcıların isteğine bağlı olarak bu değişikliğin yapılmasına olanak sağlar. Bez dolaplar kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerine göre genellikle standart olan belli başlı iç dizaynlar ile sunulur. Bu iç dizaynın planlanan kullanıma göre yetersiz kalması durumunda dolap, ekstra düzenleyici aksesuarlar kullanılarak farklılaştırılabilir. Düzenleyici parçalar farklı ihtiyaçlara hitap etmek adında metal, bez, file ya da plastik malzemeler kullanılarak üretilebilir. Bu parçaların en önemli özelliği takıldıktan sonra sabit kalan ürünler değil, istendiği takdirde kolaylıkla çıkarılabilen parçalar olmasıdır. Bu sayede ihtiyaç olduğu durumda dolaba takılan düzenleyici malzemeler gerek kalmadığı durumda hızlı şekilde çıkarılabilir.

Bez dolap çeşitleri kıyafetler için kullanıldığı takdirde dolap içi düzenleyici aksesuarlar kullanılarak farklılaştırılabilir. Bu parçaların takılıp çıkarılabilmesinin basit olması ilerleyen zamanda duyulacak ihtiyaçlarda değişiklik yapılabilmesine olanak tanır. Bez dolaplar incelendiğinde, genel olarak kıyafetler ve ayakkabılar için bölmeler ve askılık bölümleri bulunur. Dolabın içinde bulunan iç dizayn farklı istek ve beğenilere göre farklılık gösterdiği gibi dolabın boyutlarının değişmesi ile de farklılık oluşabilir. Bölmelerin sayısı, aralıkları, genişlikleri gibi konular değişkenlik gözlenebilen noktalardır.  Genellikle iki kapıdan oluşan bez dolaplar, kapılarının kapalı kalması için fermuarlar ile desteklenir. Fermuarın çekilmesi ile kapılar tamamen kapanır. Kapı kısmının yanlara doğru açılan çeşitlerinin yanında yukarıya doğru sarılarak katlanabilen modeller de bulunur. Dolabın boyutu daha büyük olduğu durumlarda kapak kısımlarının da tasarımının değiştiği göze çarpar. Bez dolap modellerinin hafif olması taşınabilmesi açısından oldukça büyük bir avantajdır. Bu dolapların avantaj sağladığı diğer bir noktada tekerlekli ayaklara sahip olmalarıdır. Tekerlekli ayaklar sayesinde ürün istendiği yere rahatlıkla taşınabilir. İç aksamında metal materyallere yer verilir. Bunlar dolabın iç tasarımının zarar görmeden sağlam şekilde kalmasını sağlar. Bez dolap modelleri arasında en yaygın olan dolap çeşitlerinde bazı özellikler sabittir. İç tasarımda üst kısımda bir raf bulunur. Çok derin olmayan bu raf diğer kıyafetlerden ayrı tutulması gereken kıyafet, eşya ya da aksesuarların konulması için yapılır. bu raf dolabın genel yapısının meydana geldiği kumaştan yapılır. Bu rafların ve bölmelerin istendiği şekilde durmasını sağlayan iskelet kısımda ise farklı malzemeler kullanılabilir. Dolapların daha dayanıklı ve uzun ömürlü olması için iskelet kısımları metal ya da plastik malzemeler kullanılarak üretilir. Bez dolaplarda bulunan raf ya da bölmeler isteğe bağlı olarak değiştirilebilir. Hali hazırda bulunan dizayn değiştirilmek istendiğinde raf ve bölmeler basit şekilde sökülebilir. Kullanmak istenilen tasarım belirlendikten sonra ise aynı şekilde ilgili kısımlara takılabilir. Ürünlerin seçiminde zeminden yüksekte olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Bu şekilde alt kısmı kolayca temizlenebilir. Dolabın parçalarının sınırlı, yapısının basit olması ile kurumu da kolay şekilde gerçekleşebilir. Demonte ya monte edilmiş halde satın alınabilen dolapları, kullanıcılar kendileri de rahatlıkla monte edebilir.

Pratik Kullanımları ile Tercih Edilen Bez Dolaplar

Bez dolap çeşitleri en fazla pratik kullanımları ve kolaylıkla  yer değiştirebilme imkanlarından dolayı sıklıkla tercih edilen eşyalardır. Genellik dekorasyonda bulunan ürünlere ek olarak satın alınan bu eşyalara olan ihtiyaçlar zaman içerisinde değişebilir. Böyle zamanlarda dolaplar istendiği şekilde kullanmak amacıyla başka bir alan taşınabilir. Ürünlerin tercih edilmesini sağlayan diğer bir nokta ise uzun ömürlü eşyalar olmalarıdır. Hem iç yapıları hem de dış yapıları sağlam ve dayanıklı malzemelerden yapıldığı için bez dolapları uzun süre kullanmak mümkün olur. Ürüne sağlamlık sağlamak amacıyla iç aksamı çelik malzemeler kullanılarak dizayn edilebilir. Çelik malzemelerin sağlamlığı sayesinde dolabın iskelet sisteminde hiçbir bozulma gözlenmez. Bu sayede uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabilir. Uzun ömürlü kullanım sağlaması ürünün kumaş kısmının kalitesi ile de alakalıdır. Kaliteli kumaş çeşitlerinden meydana gelen dolaplar daha uzun süre kullanılabilirler. Kalitesinin belirlenmesi sırasında değerlendirilmesi gereken en önemli detay ise kumaş türlerinin nefes alabilir olmasıdır. Kumaşın bu özelliği sağlaması özellikle sıcak ve nemli ortamlarda istenmeyen durumlar ile karşılaşılmasının önüne geçer. Çok fazla dolap içerisinde kalan ürünler sıcak ve nemin etkisi ile koku ya da leke yapabilir. Kumaş nefes alması yani hava geçirgenliğine sahip olması ile bu kötü durumların yaşanmasını engeller. Dolap seçimi sırasında bu konuya çok fazla dikkat edilmelidir. Dolap çeşitlerini kullanım bakımından değerlendirmenin dışında zevk ve beğenilere göre de değerlendirmek gerekir. Evlerde bulunan dekorasyonlar kullanıcıların zevklerine göre tasarlanır. Her bir parça bir bütün oluşturma adına özenle seçilir. Bu noktada sadece kullanışlı olması için bir dolap seçmek uygun bir tercih olmaz. Bunun yerine kullanım açısından olduğu kadar dekorasyona yani dolaylı yoldan kullanıcıların zevkine göre de seçim yapılmalıdır. Bu noktaların her birine dikkat edilerek yapılan seçimler daha uzun ömürlü ve daha verimli kullanımlar sağlar.

Bez dolaplar son yıllarda oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olmuştur. Ürünlerin artan çeşitliliği bu durumun oluşmasında etkili olmuştur. Çeşitliliğin fazla olması aynı zamanda seçim yaparken dikkat edilmesini de gerektirir. Özellikle ürünün kullanılacağı alanın boyutları doğru belirlenmelidir. Bez dolap çeşitleri farklı boyutlara sahip olan yapıları ile farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Dolabın kullanılacağı bu alanın daha önceden ebatlarının belirlenmesi seçim aşamasını hızlandırır. Alanın ebatlarını belirlerken üç boyutlu olarak ölçü alınması önemli detaylardan bir diğeridir. Boyu, eni, derinliğinin ayrı ayrı değişebildiği ölçüler yanlış belirlenmesi durumunda dolabın kullanımı beklenen ergonomiyi sağlamayabilir. Bez dolabın yerleştirileceği mekan, büyük bir alan ise alternatifler oldukça geniştir. Büyük boyutlara sahip olan dolap çeşitlerinden herhangi biri seçilerek kullanılabilir. Yerin müsait olması ve iki ayrı dolaba ihtiyaç olması durumunda büyük bir dolap yerine iki küçük dolap alarak kullanılabilir. Otel, yurt gibi toplu olarak yaşanılan ortamlarda müşteri ya da öğrencilerin eşya ve kıyafetlerinin karışmaması ve düzen içerisinde muhafaza edilmesi açısından böyle bir tercih yapılabilir. Aynı zamanda birden fazla kardeşin aynı odayı paylaşması durumunda yine bu tarz bir yerleşime ihtiyaç duyulabilir. Her bir kardeşin kişisel eşyalarının bulunduğu düşünüldüğünde bu seçimin doğru bir karar olduğu kolaylıkla anlaşılabilir. Bez dolapların seçiminde ayrıca dış kısmın temizliği de önemlidir. Bez dolap çeşitlerinde dış kısım genellikle çıkarılabilen bir yapıda üretilir. Bu durumda kumaşı kolaylıkla çıkarıp yıkamak mümkün olur. Bu da dolabın temizliğinin basit şekilde yapılabilmesi anlamına gelir. Çıkarılamayan dolap çeşitleri bulunması halinde ise temizliğinin nasıl ve ne şekilde yapılması gerektiğinin öğrenilmesi gerekir.

Bez Dolap Çeşitlerinin Ayakkabı Dolabı Olarak Kullanımı Uygun Mu?

Evlerde kullanılan bez dolap çeşitlerinin oldukça geniş bir kullanım ağı bulunur. Evlerin pek çok yerinde çok farklı amaçlar ile kullanılabilir. Bunlardan biri de ayakkabı dolabı şeklindeki kullanımıdır. Ayakkabı dolabı şeklinde tasarlanan bez dolaplar genellikle daha sık yerleştirilen çok fazla raftan oluşur. Bu raflarda bölmeler bulunur. Bölmelerin her birine ayakkabıları basit şekilde yerleştirmek mümkün olur. Ayrıca bu tasarımlarda bot ve çizmelerin de yerleştirilebileceği daha uzun bölmeler bulmak da mümkündür. Ayakkabı dolaplarını evin her bölümünde kullanmak mümkün olmaz. Bu dolaplar en uygun şekilde evlerin giriş bölümünde yer alabilir. Açık ya da kapalı şekilde kullanılabilen bu ürünler çok güzel bir ayakkabılık alternatifidir.

Evlerde Bez Dolaplara Neden İhtiyaç Duyulur?

Bez dolap çeşitleri evlerde farklı alanlarda kullanılabilir. Tasarımlarında yer alan çeşitlilik sayesinde pek çok amaçla kullanılabilir. Bez dolaplar özel olarak farklı amaçlar ile kullanılabilir. Ayakkabılık, ardiye, oyuncak dolabı gibi işlevler bu dolap çeşitlerine kolaylıkla yüklenebilir. Ancak en şık kıyafet ve kişisel eşyaların konulması için kullanılır. Bu ürünlerin yerleştirileceği başka bir dolap bulunmaması ya da bulunan dolapların kapasitesinin yeterli olmaması ile bez dolaplara ihtiyaç duyulabilir. Kaliteli ve uzun ömürlü yapılara sahip bu dolaplar geniş ürün tasarımları ile evlerin her yerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Bez Dolapların Temizliği Nasıl Yapılır?

Evlerde bulunan bez dolaplar; iç kısımda metal malzemeden yapılan bir iskelet ve kumaştan raflar, dış kısımda ise farklı kumaşlar kullanılarak yapılan bir örtü şeklinde tasarlanır. Üründe her bir eşyada olduğu gibi belirli zamanlarda temizlik ihtiyacı doğar. Dolabı satın alırken kolay temizlenebilir özellikte olmasına dikkat etmek gerekir. Bu tarz dolapların dış kısımları yıkanabilir özelliğe sahip olabilir. Eğer bu özelliğe sahip olan biz bez dolap mevcut ise dış kısım çıkarılarak kolaylıkla temizlenebilir. Çıkarılma olanağının olmadığı dolaplar ıslak bir bez yardımı ile silinerek temizlenebilir.

 

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bez Dolap Fiyatları

161 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Genişlik
Toplam 36 / 161 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?