Açık Dolap

Gerek yeni bir ev dizaynı yapmak için gerekse mevcut evde artık yeterli gelmeyen giysiler için dolap seçerken dikkatli olmak gerekiyor. Her ne kadar elbise dolabını yerleştireceğiniz odanın ölçülerine göre bir model seçmek zorunda olsanız da seçeceğiniz modelin iç dizaynının ihtiyacınıza uygun olması gerekir. Sadece dış görünüşüne bakarak alacağınız elbise dolapları, bir süre sonra sizin için hiç kullanışlı olmayabilir.

Eğer dolabınızı yetersiz geldiği için veya eskidiği için değiştirmek istiyorsanız içindeki rafları, bölmeleri, hatta dışındaki aynaları ölçerek bir fikir sahibi olabilir ve yeni dolabınızı satın alırken bu referanslar doğrultusunda daha sağlıklı karar verebilirsiniz.

Açık Dolap

İster genç odası için ister yatak odanız için isterse de çocuk odası için ya da misafir yatak odasında kullanmak üzere olsun; seçeceğiniz elbise dolapları, var olan oda tasarımınıza uygun renklerde ve çizgide olacağı gibi aynı zamanda tamamlayıcı unsurları ile işlevsel olarak da sizi tatmin etmelidir.

Sağlamlık, fonksiyonellik ve depolama kapasitesi, elbise dolabı seçerken dikkat edeceğiniz ana kriterlerdir. Renk ve mobilya stili seçmek ise dolap seçiminde en kolay aşamadır.

Birçok mobilya ürünü için olduğu gibi elbise dolabı fiyatlarını da belirleyen bazı kriterler vardır. En önemli kriter, elbette dolabın büyüklüğüdür. Tek kapılı dolaptan bütün odayı kaplayan çok kapılı modellere kadar farklılık gösteren modellerin fiyatları da doğal olarak değişkenlik gösterecektir.Fiyatları belirleyen bir diğer unsur ise dolabın raylı sisteme sahip olup olmadığıdır. Kapakların iç veya dış kısmında ayna yer aldığında da fiyatı değişen dolapların, yapıldıkları malzemeler de maliyeti belirleyen önemli unsurlardandır. Malzeme kalitesi özelleştikçe fiyatlar da doğal olarak yükselişe geçer. Bazen markalaşmış mobilyalar, geniş yelpazede fiyatlarla elbise dolabı dizayn ederken, daha az bilinen bazı firmaların ürünleri ise farklı fiyat beklentilerine karşılık verebilmektedir. Varolan onlarca çeşit arasından bütçenize en uygun modeli diğer kriterleri de göz önüne alarak tercih edebilirsiniz.

Açık Dolap Modelleri

İyi tasarlanmış bir elbise dolabının boyutları ya da kapı sayısı ne olursa olsun içindeki alanın doğru bölmelenmiş olması son derece önemlidir. Örneğin, ebeveyn odaları için tasarlanan elbise dolabı içinde takım elbiseler için askılar olması gerekirken, çocuk odaları için tasarlanan gardıroplarda ise sadece giysiler için değil; muhtemelen oyuncaklar için de bölmeler olması, kullanım açısından size daha uygun olacaktır. Sonuç olarak, elbise dolabı seçerken amacınızı iyi belirlemeli ve dolap dizaynlarına bu doğrultuda dikkat etmelisiniz.

Elbise dolaplarında çok değişik tasarımlarla karşılaşabilirsiniz. Genellikle öğrencilerin sıkça tercih ettiği fermuarlı pratik bez dolaplar, küçük evler ve yazlık evler için de ideal olabilir. Elbise dolaplarının kapaklı ya da açık olarak dizayn edilmiş olan modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Açık dolaplardaki sepetli veya askılı sistemler, özellikle giyinme odası olarak ayrılmış alanlarda sıkça tercih edilmektedir. Sürgülü kapaklı ya da klasik kapaklı modellerin çok farklı boyutlarına çeşitli markalarda rastlayabilirsiniz. Dolabın içindeki askılıkların konumlanışı, çekmece dizaynları, ya da katlanmış giysiler için ayrılan bölmelerin boyutları, dolap düzeninizi düşünerek seçim yaparken dikkat etmeniz gereken unsurlardır. Bazı kullanıcılar, bol çekmece tercih ederken, bazı kullanıcılar ise sadece askılıkların yer aldığı dolapları tercih ederler. Bol bölmeli olan dolaplar, özellikle çocuklu ailelerin kullanımına çok daha uygun olabilir. Bazıları için dolapta yer alacak geniş bölmeler, hacimli giysiler için olmazsa olmaz alanlardır.

Seçiminizi tamamen giyinme alışkanlığınıza göre yapmalısınız. Size yetecek bir giysi dolabı ise tüm dağınıklığınızı ortadan kaldırarak evinize düzen vermenizde en büyük yardımcınızdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Açık Dolap

290 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 290 ürün
DSACategoryId/60002028/18021299/18021301/18021329/60007291