Çocuk Güneş Ürünleri

Yaz döneminde güneşin zararlı etkilerinden korunmak için 7'den 70'e herkesin önlem alması gerekir. Yetişkinler için belli başlı önlemler alarak korunmak daha kolay olsa da çocuklarda bu durum, tam aksi yöndedir. Çocukların yetişkinlere göre daha hassas olan tenleri, güneşten çok daha çabuk etkilenir ve zarar görür. Güneşten korunmak için günün belirli saatlerinde dışarı çıkılmasa da bu önlem, özellikle çocuklar için çok da mümkün olmayan bir durumdur. Bu nedenle çocuklar için özel olarak üretilen çocuk güneş ürünleri, miniklerin tenini güneşin zararlı ışınlarından korumak için tercih edilir. Yetişkinler için hazırlanan pek çok güneş ürünü olsa da bunlar, çocuklar için kullanımı ideal olan krem ya da spreyler değildir. Çocuklar için üzerinde "çocuk" ya da "bebek" yazan ve içeriği direkt onlar için hazırlanan ürünler kullanılmalıdır. Çocuk güneş ürünleri arasında güneş öncesi güneş sonrası kremi, yeni doğan losyonu, güneş sütü, bebek yağı, kumun yapışmasını önleyen sprey gibi pek çok farklı ürün yer alır.

Özellikle yaz dönemlerinde deniz kenarında bir şehirde tatil hayalleri kuran ebeveynlerin çocuklar adına alacakları önlemler artar. Bu önlemlerin başında ise çocukların denize girmeden önce ya da girdikten sonra kullanacağı güneş bakım ürünleri gelir. Havalar henüz tam ısınmamış bile olsa çocukların yetişkinlere göre daha hassas bir cilde sahip olduğu unutulmamalı ve her koşulda doğru güneş kremi kullanılmalıdır. Güneşin kavurucu sıcaklarından korunmak için çocuklarda kullanılması gereken ürünlerin başında 50+ faktör güneş kremi yer alır. En yüksek korumaya sahip olan bu kremler, gün boyunca çocukları koruyarak ciltte yanıkların ve tahrişlerin oluşmasını engeller. Fakat kremin etkilerini görmek için kesinlikle güneşe çıkmadan en az yarım saat önce sürülmesi gerekir. Krem erken bir saatte sürülerek vücuda kremi emme süresi verilmeli; ani güneş yanıklarından korunma sağlanmalıdır. Çocukların su ile sürekli iç içe olacağını unutmamalı ve gün içinde krem sürekli yenilenmelidir.

Güneşe çıkmadan önce krem sürmenin önemli olduğu kadar güneş sonrası krem kullanmak da son derece mühimdir. Akşama kadar güneşe maruz kalan cildin rahatlaması ve özellikle geceleri rahat etmesi için banyonun ardından güneş sonrası kremi kullanılmalıdır. Ayrıca, içeriğinde nemlendirici de barındıran bir güneş sonrası krem tercih ederek çocuğunuzun cildinin yumuşamasını da sağlayabilirsiniz. Güneş sütü ya da losyonu olarak da adlandırılan ürünleri; el, kol, bacak, yüz, sırt, göbek ya da boyun gibi bölgelere sürebilirsiniz. Vücudun dışında sadece yüz bölgesi için üretilen kremleri de tercih edebilirsiniz. Öğle saatlerinde güneşin tam tepede olduğu zamanlarda 50+ faktör koruma sağlayan krem kullanabilir ve dilerseniz sabah ya da akşam saatlerinde koruması daha düşük olan 30+ faktör koruma sağlayan ürünler de sürebilirsiniz.

Çocuk güneş ürünleri, özelliklerine ve markalarına göre farklı fiyat seçenekleri ile tüketiciye ulaştırılır. Çocuğunuz için ideal olan güneş ürününü, doktorunuza danışarak satın alabilirsiniz. Çocuğunuzun cilt hassaslığına göre koruma derecesi yüksek ya da düşük olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Çocukların güneşten en çok etkilenen bölgeleri olan yanak, burun ve omuzlarına krem sürme aralığını daha kısa tutmalısınız. Krem ya da losyon seçimi yaparken emilimi kolay, kum yapışmayan, cildi nemlendiren, suya dayanıklı ve kokusuz olan kremler seçmeye özen göstermelisiniz. Güneşten korunmak için bakım ürünlerine ek olarak şapka ve gözlük kullanmayı da deneyebilirsiniz. Ayrıca, çocuk güneş ürünleri kategorisinde çocuğunuzun diğer ihtiyaçları olan bebek yağı, sivrisinek kovucu sprey, mineral-organik içerikli koruyucu losyon, yüz ve vücut kremleri gibi pek çok ürün bulabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çocuk Güneş Ürünleri

166 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 166 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32010889/60007432