Güneş Sonrası Ürünler

Koruyucu güneş losyonlarının tamamlayıcısı özelliği gösteren güneş sonrası ürünler; güneşin kavurucu etkisini azaltmanıza ve cildinizi yatıştırmanıza yardımcı oluyor. Sprey, losyon ve balm formundaki ürünler arasında cilt tipinize uygun seçenekleri değerlendirerek cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı da kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Yaz kullanımı için özel olarak formüle edilen ürünlerin yanı sıra kış ve bahar kullanımları için üretilen güneş sonrası bakım ürünlerini tercih ederek günlük bakım rutininizi güneşin zararlı ve yaşlandırıcı etkilerini bertaraf edecek şekilde düzenleyebilirsiniz.

Güneş Sonrası Ürünler

Güneş sonrası ürünlerin birçoğu yatıştırıcı ve onarıcı aloe vera bitkisi içeriyor. Aloe vera; güneş yanığı etkilerini azaltıcı etki gösterirken cildinizi daha serin hissetmenizi sağlıyor. Yoğun onarıcı etkisi sayesinde güneşin olumsuz etkilerinin ortaya çıkmasını büyük ölçüde önlüyor. Cilt elastikiyetini arttırmak adına genelde B5 ve E vitaminlerince zenginle formüle sahip oluyorlar.

Yüz, vücut veya tüm vücut kullanımı için üretilen güneş sonrası ürünlerin dudak gibi hassas bölgeler için özel olarak formüle edilmiş çeşitlerine rastlayabilirsiniz. Yağlı, yağlıdan karmaya, karma, normal, kuru ve tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun ürünler bulabileceğiniz gibi cildinizin özelliklerini göz önünde bulundurarak tercihlerinizi yapabilirsiniz. Yağlı ciltler için yağsız ve hafif yapılı ürünler akne problemleri ile karşı karşıya kalmamak adına tavsiye ediliyorken kuru ciltler için yoğun nemlendirici özelliğe sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Güneş sonrası bakımda da pratiklik ve hızlı çözüm arayanlar için hızla emilen formüllerden yararlanabilir, sıcak ve boğucu yaz günleri için serinletici özelliği yüksek, hafif yapılı ürünleri değerlendirebilirsiniz. Anti-aging özellikli olanları tercih ederek güneşin yıpratıcı etkileri ile savaşabilir, yaşlanma etkilerini geciktirebilir ve güneşin yaşlandırıcı etkilerinden arınabilirsiniz. Hassas ve alerjiye yatkın ciltler için parfümsüz ürünlere yönelebilir; karite, badem , üzüm çekirdeği yağı gibi doğal güzelleştiricilerle zenginleştirilmiş olanlara yönelebilirsiniz.

Güneş Sonrası Ürünlerin Önemi

Güneşlenirken her ne kadar yüksek koruma faktörlü ürünler kullanılsa, belirtilen sıklıklarda koruyucu losyon tazelense, güneşten korunmak için geniş kenarlı şapkalar tercih edilse de güneş cildin nem rezervlerini tüketerek cildinize zarar vermeye başlıyor. Bronzlaşmanın temelinde de cildin kendini korumak için melanin adı verilen pigmentlerin üretimini arttırmasına dayanıyor. Araştırmalar güneşe kontrolsüz bir şekilde maruz kalınmasının cilt kanseri ve erken yaşlanma sebepleri arasında olduğunu gösteriyor. UV ışınlara karşı koruyucu ürünlerle nasıl dört mevsim güneşin zararlı etkilerinden korunmamız gerekiyorsa güneşin cildimizde tükettiği nem rezervlerini yeniden doldurmak ve yıpratıcı etkileri azaltmak için güneş sonrası bakım ürünleri kullanmak da son derece önemli.

Güneş sonrası bakım losyonları sıradan nemlendiricilerin kazandıramayacağı oranda nemi cildinize hızlı bir şekilde kazandırır. Herhangi bir şekilde yüksek oranda güneşe maruz kaldıysanız, cildinizde belirli bir oranda güneş yanığı oluştuysa içeriğindeki iyileştirici ve yatıştırıcı maddeler yardımıyla cildinizde yer alan acıyı azaltır ve cildinizin kendini toparlamasına yardımcı olur. İçeriğindeki yüksek nemlendirici özellikli iyileştirici ve güzelleştirici maddeler cildinizde oluşan kırmızı görünümü hafifletir ve soyulmalara engel olacak şekilde cildinizi yeniden yapılandırır.

Güneş sonrası ürünler; serinletici, ferahlatıcı, besleyici, nemlendirici ve onarıcı özellikleri ile dikkati çekiyor. Güneşin tahrip edici özellikleri ile fazla haşır neşir olmadan sağlıklı bir bronzluk etmek isteyenler için özel olarak geliştirilen güneş sonrası ürünler; cildinizi yormadan bronzlaşmanıza yardımcı oluyor. Melanin pigmenti üretimini güneş etkisi olmadan aktif hale getiren bu ürünler içeriğindeki özel maddelerle bronzluğunuzu uzun süre korumanızı da sağlıyor.

Kullandığınız yüksek faktörlü güneş kremi ile uyumlu bir güneş sonrası bakım ürünü edinerek güneşin zararlı etkilerini cildinizden uzak tutabilir, dört mevsim güneşin tadını korkusuzca yaşayabilmenin keyfine erişebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Güneş Sonrası Ürünleri

385 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 39 / 385 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?