Ziynet altınlar, hem yatırım aracı olarak, hem de düğün ve benzeri kutlamalarda takı hediyesi şeklinde talep görüyor. Yastık altı yatırım denildiğinde ilk akla gelen seçenek olan ziynet altınlar, belirli bir parasal değer içermesinin çok ötesinde, ülke ekonomisinin genel durumunu ve yönünü gösteren en önemli göstergelerin başında geliyor. Bu anlamda; borsa, döviz, tahvil, faiz gibi yatırım veya getiri araçlarından biri olan ziynet altın, geçmişten günümüze bu niteliğini güçlü şekilde korumaya devam ediyor.

Tüm ziynet altın modelleri farklı miktar ve seçenekler dahilinde sunuluyor. Ata Lira, kulplu veya kulpsuz tam, yarım, çeyrek Cumhuriyet altını seçenekleri, tekli, üçlü, beşli, altılı, onlu gibi farklı miktar ve paketlerde satılıyor. Bu sayede perakende veya toptan ziynet altın almak isteyenler için kuyumcuya gitmeden online alışveriş yapabilme imkanı da sağlıyor. Darphane Müdürlüğü'nün bastığı eski ve yeni tarihli altınlar arasından tercih ettiğiniz tüm seçeneklere kolayca ulaşabilme kolaylığını da beraberinde getiriyor.

Altın finansal bir değer olması nedeniyle ekonomik hareketliliğin ölçülmesinde önemli bir parametre işlevi de görüyor. Altın fiyatlarının dönemsel olarak oldukça değişken oluşu, ekonomideki gelişmelere paralel olarak iniş çıkışlar sergilemesi, al sat yapanlar için de altının cazip bir yatırım aracı olmasını sağlıyor. Ziynet altın fiyatı da bu cazibeden payını fazlasıyla alıyor. Birikimlerini altın olarak saklamak isteyenler ve faiz, borsa gibi yatırım araçlarını tercih etmeyenler için güvenli bir liman olarak ziynet altın geçmişten günümüze yoğun talep çekiyor.

Nikah, sünnet gibi geleneksel törenlerin en bilinen hediyesi olan ve takı merasimlerinin simgesi olarak herkesin öncelikli talebini karşılayan ziynet altınlar, özellikle düğün mevsimlerindeki yoğun talep görmesi nedeniyle fiyat artışlarından etkilenebiliyor. Bu durumu fırsata çevirmek isteyenler belirli aralıklarla ziynet altın alarak kar edebilme avantajlarından faydalanıyor. Örneğin; altın fiyatlarının durgunlaştığı dönemlerde istenen miktarlarda alım yaparak hem ilerideki düğün ve benzeri törenler için takı ihtiyaçları karşılanabiliyor hem de yine ileride oluşabilecek fiyat artışlarında kara geçip, yatırımların değerlenmesini sağlanabiliyor.

Serbest piyasada oluşan standart altın fiyatları ile aynı piyasanın ziynet altın satın al veya sat eğilimi arasında birbirlerini etkileme gücü bulunuyor. Dünya altın piyasasında oluşan fiyat değişimleri ziynet altın fiyatlarını da doğrudan etkiliyor. Bu nedenle ziynet altın fiyatları, gün içinde artış veya düşüş yönünde değişim gösterebiliyor. Siz de bu değişimleri takip ederek ve bütçeniz için uygun gördüğünüz fiyat-miktar seçeneklerini baz alarak altın siparişlerinizi verebilirsiniz.

Ziynet altın, farklı yatırım araçlarındaki teknik detaylara hakim olmayanlara kolay takip edilen bir yatırım olanağı da sağlıyor. Ayrıca, sınırlı birikimini güvenli bir yatırım seçeneğinde korumak veya büyütmek isteyenlere de fırsat sunan ziynet altın, ailesinin ve çocuklarının geleceği için şimdiden ufak ufak birikim yapmak isteyenlere kullanışlı bir ekonomik enstrüman olarak öne çıkıyor. Tüm bu özellikleri ile ziynet altın, sadece klasik bir düğün takısı olmanın ötesinde, geleceği fonlamada her zaman tercih edilen bir alternatif sunuyor.

Ziynet altınlar takı veya yatırım amaçlı olarak ülke ekonomisinin lokomotif değerlerinden biri olma ayrıcalığını sürdürüyor. İster şu an için, ister gelecekte, elindeki parasını değerlendirmek isteyen herkese kullanışlı ve her zaman geçerliliği olan bir seçenek sunan ziynet altın çeşitleri, maddi sıkıntılar yaşanan dönemlerde etkin bir kurtarıcı kimliğiyle de dikkat çekiyor. Bunun yanında paranın değeri ve alım gücünün düştüğü enflasyon dönemlerinde parasal birikimlerin erimesini önleyen bir araç olarak da, küçük büyük tüm yatırımcılar tarafından güven duyularak tercih ediliyor.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Ziynet Altın Modelleri

Çeyrek Altın
Yarım Altın
Tam Altın
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 38 ürün
DSACategoryId/2147483617/530175/16032976