En Ucuz Buhar Kazanlı Ütüler

Buhar Kazanlı Ütü

Günlük hayatta insanoğlunun en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerin başında buhar kazanlı ütü modelleri gelmektedir. 

Pratik kullanımından dolayı günlük hayatta buhar kazanlı ütünün kullanımı artmıştır. Özellikle gelişen teknolojiyle bağlantılı olarak buhar kazanlı ütülere yepyeni özellikler kazandırılmıştır. Buhar kazanlı ütü çeşitleri, giysileri hızlı ütülemenizi sağlamaktadır. Bu cihazla ütü yaparken zamandan tasarruf etmiş olacaksınız. Aynı zamanda ütü yapma işleminde çok da efor harcamıyorsunuz. Buhar kazanlı ütü modelleri, geniş ürün yelpazesine sahiptir. O nedenle dilediğiniz model ve renkteki ütüyü hemen bulabilirsiniz. Buhar kazanlı ütü tavsiye olarak, sizin ihtiyacınızı karşılayacak modeli satın almanızı öneriyoruz. Buhar kazanlı ütü seçiminde;

 • Su haznesi
 • Güç seviyesi
 • Kullanım ayarlarına bakmanız gerekiyor. 

Buhar Kazanlı Ütü Avantajları Nelerdir?

En iyi buhar kazanlı ütü kullanıcılara birçok avantaj sunmaktadır. Buhar kazanlı ütü modelleri;

 • Biriken tüm kıyafetlerin hızlıca ütülenmesini sağlar
 • Kırışıklıkları açar
 • Isı ayarları başta olmak üzere birçok ayar kolayca yapılabilir
 • Ev dışında işyerlerinde kullanıma uygun olan modelleri de geliştirilmiştir
 • Kireç gibi istenmeyen oluşumlar kolayca temizlenir
 • Pratiktir.

İş verimliliği açısından buhar kazanlı ütü modelleri ele alındığında, kullanıcıya büyük avantaj sağlamaktadır. Yalnız buhar kazanlı ütüden tam verim almak için kullanım amacınızı çok iyi belirlemeniz gerekiyor. Buhar kazanlı ütüden verim almak için aynı zamanda birkaç noktaya da çok dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle buhar kazanlı ütü modellerinde su kapasitesi ilk ele alınmalıdır. Su kapasitesi doğrultusunda buhar gücünü belirlemek gerekiyor. Her hafta yoğun şekilde ütü yapanlar için 5 bar buhar güce sahip kazanlı ütüler çok idealdir. Ütü kazanının derinliğinin artmasıyla bağlantılı olarak buhar gücünün de yükseldiğini söyleyebiliriz. Derin kazanlı ütülerin buhar gücü fazla olduğundan kırışıklıkların açılması da çok kolaydır. Watt gücünün yüksek olduğu buhar kazanlı ütüleri seçmek size büyük avantaj sağlar. 

Buhar Kazanlı Ütü Modelleri

Ev aletleri üretimi yapan birçok marka, buhar kazanlı ütü üretimi yapmaktadır. Markaların modellerini incelemeniz buhar kazanlı ütüyü almayı düşünüyorsanız ilk yapmanız gerekenler arasında yer almalı. Tüm teknolojik ürünlerde olduğu gibi buhar kazanlı ütü modelleri özellikleri de yıldan yıla farklılık gösteriyor. Örneğin; buhar kazanlı ütü tavsiyesi 2020 için bir önceki yıla göre çok farklı yorumlar yapılabilir. Aynı şekilde buhar kazanlı ütü tavsiyesi 2021 yılı içerisinde daha üst modeller çıktığından farklı yorumlarda bulunulabilir. Buhar kazanlı ütü modellerinde; hızlı ısınan fakat yakmayanları seçmenizi tavsiye ediyoruz. Yakmayan taban sistemli olması ütünün kullanışlılığını daha çok artıracaktır. 

Buhar kazanlı ütülerde 2600 w modelleri, ütünün daha hızlı yapılmasını sağlamaktadır. Bu modeller sayesinde ütü yapan kişi saatlerce kırışıklık düzeltmek zorunda kalmaz. Kişi hiç yorulmadan ütü işlemini bitirir. Genellikle ütü en sevilmeyen ev işleri arasında yer alıyor. 2600 w buhar kazanlı ütülerle, insanlar neredeyse ütü işlemini sever hale gelir. Her marka kendine özgü özellik ve renklerde buhar kazanlı ütüler üretmektedir. Teknolojik ev aletleri konusunda uzman markaların üretmiş olduğu buhar kazanlı ütü modellerinden size uygun olanını tercih ederek, ürünü çok uzun zaman kullanabilirsiniz. Günümüzde buhar kazanlı ütü modelleri, kompakt özellikli olarak tasarlanmaktadır. Eski modellere kıyasla yeni modeller hafif ve yer kaplamayan şekilde üretilmişlerdir. Buhar kazanlı ütü modellerinde;

 • Kırışıklıkların açılması için opsiyonlar
 • Kumaşı
 • Buhar gücü ve şok buhar özelliği
 • Sıcaklık optimizasyonları şeklinde ayarlar mevcuttur. 

Buhar kazanlı ütüleri kullanmak için özel masa kullanmanıza gerek yoktur. Ütü yapacağınız masanın sağlam olması yeterlidir. Buhar kazanlı ütülerin en önemli özelliği, özel motorlara sahip olmasıdır. Bu özel motorları sayesinde sıcaklık etkisi güçlü olur. Yatay ve dikey olmak üzere iki pozisyonda buharı çıkartabiliyor. Otomatik kapanma, taşıma kilidi ve şok buhar fonksiyonlarından oluşması da ürünü daha cazip hale getiriyor. Buhar kazanlı ütü çeşitleri iki şekilde tasarlanmıştır. İlki filtreli sularla, ikincisi de musluk sularıyla çalışanlardır. 

Buhar Kazanlı Ütü Nasıl Kullanılır?

Buhar kazanlı ütüyü satın aldıktan sonra onu uzun yıllar kullanmak istiyorsanız birkaç noktaya özellikle çok dikkat etmeniz gerekiyor. Buhar kazanlı ütü çeşitlerinin ömrünü uzatmak için öncelikle kullanım kılavuzunu çok iyi okumanız gerekiyor. Her teknolojik ürünlerde olduğu gibi buhar kazanlı ütü modellerinin de kullanım kılavuzuna göre kullanılması çok önemlidir. Kullanım kılavuzunun içerisinde yapmanız ve yapmamanız gereken tüm unsurlar detaylı şekilde açıklanmıştır. Kılavuz içerisinde sadece kullanımı değil aynı zamanda ütünün temizlenme şekli de detaylı olarak belirtilmiştir. Buhar kazanlı ütüyü kullanmaya başlamadan ilk olarak su haznesini suyla doldurunuz. Su haznesini ütü işlemi sona erince de doldurmanız gerekiyor. Ütü bitiminde su haznesinin suyla doldurulmasındaki amacı; ütüye kalan suyun zarar vermemesi olarak açıklayabiliriz. Bu ütü modelleri adından da anlaşılacağı üzere buhar dereceleri yüksektir. Kıyafetlerin yanmaması için doğru ısıya ayarlanması gerekiyor. Ayrıca kıyafetlerin ütülenen kısımlarını mutlaka kontrol ediniz. Ütüye su doldururken ve ayarlarını yaparken fişinin takılı olup olmadığına da bakınız. 

Buhar kazanlı ütülerin temizliği de çok önemlidir. Özellikle buhar kazanlı ütü kireç temizleme işlemleri cihazın sağlıklı çalışmasında önemli rol oynuyor. Buhar kazanlı ütülerin temizliği, görünüm ve hijyen açısından da hayati önem taşımaktadır. Buhar kazanlı ütünün uzun yıllar kullanımının temizliğiyle doğru orantılı olduğunu söyleyebiliriz. Ütüler, içerisine koyulan sular başta olmak üzere çeşitli sebeplerden dolayı kireç sorunuyla karşı karşıya gelirler. Ütülerde kireç oluşumunu engellemek adına düzenli şekilde temizliğinin yapılması gerekiyor. Ütülerde oluşan kireç temizlenmediği takdirde bir sonraki ütü işleminde cihazın istenilen performansı göstermediğini görebilirsiniz. Ütülerdeki kireç oluşumları ütünün çalışmamasına dahi sebep olabiliyor. Kireçleri temizlerken kullanacağınız deterjan ve kimyasal içerikli temizlik ürünlerine de çok dikkat etmeniz gerekiyor. Yanlış temizlik ürünlerinin seçimi, buhar kazanlı ütüye zarar verir. Kimyasal ürün ve deterjanlar yanlış uygulandığı takdirde de ütüye zarar vermektedir. Buhar kazanlı ütüleri temizlerken doğal ürünler kullanmak ütünün ömrünü uzatır. Örneğin, limon, karbonat gibi doğal ürünlerle ütünüzü temizleyebilirsiniz. Ütüdeki kireç oluşumlarını gidermek için aynı zamanda bez de kullanabilirsiniz. Bez ütü üzerindeki lekeleri tümden giderir. 

Buhar Kazanlı Ütü Fiyatları 

Buhar kazanlı ütü satın alırken özelliklerinin yanında fiyatlarına da bakmak gerekiyor. Buhar kazanlı ütü fiyatları, standart değildir. Buhar kazanlı ütülerin geniş fiyat aralıkları vardır. Fiyat farklılıklarının sebebi markalardan kaynaklanmaktadır. Buhar kazanlı ütünün kalitesi ve yapımında kullanılan malzeme de aynı şekilde fiyata etki etmektedir. Buhar kazanlı ütü fiyatlarını, modelleri de çok etkilemektedir.

Buhar kazanlı ütü fiyatları; bar gücü, buhar yoğunluğu ve kazanın boyutuna göre de değişiyor. Buhar kazanlı ütü fiyatlarını araştırırken; kaliteli olup olmadığına özellikle bakmalısınız. Her bütçeye uygun buhar kazanlı ütü modellerini kolayca temin edebilirsiniz.

Buhar Kazanlı Ütünün Diğer Ütülerden Farkı Ne?

Buhar kazanlı ütülerin normal ütülere kıyasla tabanları çok fonksiyoneldir. Buhar kazanlı ütülerde, buharların çıkış gücü çok yüksektir.

Buhar Kazanlı Ütülerin Kapasiteleri Ne Kadar?

Buhar kazanlı ütü çeşitleri; basınçsız ve basınçlı olarak ikiye ayrılıyor. Basınçsız modellerin buhar üretme kapasitesi genellikle 80 ile 110 gram arasındadır. Basınçlı modellerse, 120 ile 140 gram arasında buhar üretebiliyor.

Buhar Kazanlı Ütüler İyi mi?

Buhar kazanlı ütüler kullanışlı ürünlerdir. Buhar kazanlı ütülerin en dikkat çekici özelliği yüksek basınca sahip olmasıdır. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Buhar Kazanlı Ütü

254 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Değerlendirme Puanı
Toplam 24 / 254 ürün
DSACategoryId/2147483638/17071/155122/80162057