Teknolojinin hız kesmeyen gelişimi, bilgisayarların hayatınızda daha çok yer almasına yol açar. Günün, büyük bir zaman diliminde kullanılan bilgisayar donanımları zaman içinde farklılaşmıştır. Laser mouse da bu parçalardan biridir. PC üzerindeki herhangi bir programı işaretleyip tıklarken ve yazı, rakam seçerken mouse aygıtından yararlanırız. Lazer fare de denilen teknolojinin en son ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiş gereçlerdir. Özellikle bilek ve elin ergonomik olarak işlem yapabilmesine olanak tanıyan lazer mouseların çeşitli modelleri bulunur. Dilerseniz lazer mouselar hakkında derlenen bilgilere göz atabilir, ihtiyacınıza ve beğeninize uygun lazer okuyuculu mouse modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Kablosuz Lazer Mouse Çeşitleri

Kablolu lazer mouselar, bilgisayarla kolayca bağlantı kurabilen ürünlerdir. Çoğunlukla USB girişiyle donanıma eklenen kablolu modeller, farklı uzunluklardaki kablolarla işleminize yapmanıza olanak sağlayan seçenekler sunar. Pek çok renk seçeneği bulunan lazer okuma mouse lar içerisinde siyah, gri, gümüş, beyaz renkli olanları veya pcnize yakışacak renklerden birini seçebilirsiniz. İki veya üç rengin bir arada olduğu modeller de yine kablolu modeller arasında seçenek sağlar. Kablosuz lazer mouse modeller fareyi kullanabileceğiniz yüzeyi rahat kullanmanıza ve computera daha uzun menzilli erişiminize yardımcı olur. 10 metreye kadar çıkabilen kullanım menziliyle PC ile uzaktan bağ kurmanıza da yardım eden kablosuz lazer mouse modeller bulunur. Kablosuz klavye modelleriyle de uyum içinde çalışır.

Ergonomik Kablosuz lazer Mouse

Masaüstü bilgisayarlarda mouse kullanılmadan çalışılması pek mümkün olmazken dizüstü taşınabilir bilgisayarlarda lazerli mouse kullanılır. Ana gövde kasası üzerinde bulunan mouse pad bölümünü kullanmayı seçmeyenler için lazer oyuncu mouselar diz üstü bilgisayar kullanımına destek olur. Ergonomik olarak tasarlanan, el ve bileğinize binen yükü azaltan ve dengeli bir biçimde kaslara dağıtan lazer mouselar kullanım kolaylığıyla da öne çıkar. Her optik lazer mouse modelinin kendine ait bir okuma duyarlılığı bulunmaktadır. Dpi harfleri ile belirtilen bu okuma duyarlılığı, fare duyarlılığı anlamına gelir. İçerisinde 500, 800, 1000, 1200, 1600 DPI hızları bulunan modeller bulunur. 6400 DPI gibi yüksek DPI’lı lazer sensörlü mouselar da vardır. Oyunlar ve grafikler için yüksek sayılı DPI’lar tercih edilebilir. Çeşitli işletim sistemleriyle tam uyumlu olan lazer mouselar bu sayede kullanım alanlarını çoğaltırlar.

Lazer Okuyuculu Kablosuz Mouse

Lazer kablosuz mouse üzerinde her bir parçanın tıklama üzerinde farklı bir birime emir vermesine olanak sağlayan butonlar bulunur. Bu butonların 2 ile 8 arasında uzanan adetleri bulunur. Lazer oyuncu mouse çeşitleri de dpi sayısı yüksek ve butonları fazla olan lazer optik mouse modellerindendir. Lazer mouse gaming tercih eden oyuncular bu özelliklere dikkat ederler. Oyun meraklıları, oyuncu çalışma masası modelleri arasında farklı seçenekler bulabilirler. Çoğunlukla piller ile enerji sağlayan laser mouse gaming modelleri, uzun süre çalışabilir kapasitede ürünlerdir. Farklı ağırlıklara sahip lazer optik mouselar hafif olmaları nedeniyle taşıma sırasında da kolaylık sağlayan modellerdir.hem sağ hem sol el ile kullanılabilen modellerin yanı sıra, sadece sağ ve sadece sol el ile kullanılabilen modeller de vardır. Lazer mouse fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Siz de ihtiyacınıza göre kablolu veya kablosuz istediğiniz renkte ergonomik tasarlanmış pek çok lazer mouse arasına seçim yapabilirsiniz. Hepsiburada tarafından sunulan alternatif modellerden lazer fare fiyatları karşılaştırması yaparak bütçenize uygun olan lazer farelerden satın alabilirsiniz.

lazer Mouse Bağlantısı Nasıl Sağlanır?

lazer mouselar içinde kablo ile bilgisayara bağlanan modellerin yanı sıra, kablosuz modeller içinde yer alan laser mouse bluetooth yoluyla bilgisayarınızla bağlantı kuran modeller de bulunur.

Lazer Mouse Kullanımı Nasıldır?

Bilinen mouselar ile önemli farkı yoktur. İhtiyacınıza uygun olan çeşitler içinden seçebilirsiniz. Bilgisayar ile ilk bağlantı, kurulum önemlidir. Lazer mouse tavsiye eden kullanıcılar daha çok ürünün, kablosuz bağlantı rahatlığından söz ederler

lazer Oyuncu Mouseları Kim Kullanır?

Computer oyunlarına meraklılar, fazla butonlu yüksek dpi’ li, kablosuz lazer okuma mouseları daha çok seçerler.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Laser Mouse

478 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
HepsiLojistik Ürünleri
Marka
Toplam 24 / 478 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013120/52/52