Teknolojinin hız kesmeyen gelişimi, bilgisayarların hayatınızda daha çok yer almasına yol açar. Günün, büyük bir zaman diliminde kullanılan bilgisayar donanımları zaman içinde farklılaşmıştır. Laser mouse da bu parçalardan biridir. PC üzerindeki herhangi bir programı işaretleyip tıklarken ve yazı, rakam seçerken mouse aygıtından yararlanırız. Lazer fare de denilen teknolojinin en son ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiş gereçlerdir. Özellikle bilek ve elin ergonomik olarak işlem yapabilmesine olanak tanıyan lazer mouseların çeşitli modelleri bulunur. Dilerseniz lazer mouselar hakkında derlenen bilgilere göz atabilir, ihtiyacınıza ve beğeninize uygun lazer okuyuculu mouse modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Kablosuz Lazer Mouse Çeşitleri

Kablolu lazer mouselar, bilgisayarla kolayca bağlantı kurabilen ürünlerdir. Çoğunlukla USB girişiyle donanıma eklenen kablolu modeller, farklı uzunluklardaki kablolarla işleminize yapmanıza olanak sağlayan seçenekler sunar. Pek çok renk seçeneği bulunan lazer okuma mouse lar içerisinde siyah, gri, gümüş, beyaz renkli olanları veya pcnize yakışacak renklerden birini seçebilirsiniz. İki veya üç rengin bir arada olduğu modeller de yine kablolu modeller arasında seçenek sağlar. Kablosuz lazer mouse modeller fareyi kullanabileceğiniz yüzeyi rahat kullanmanıza ve computera daha uzun menzilli erişiminize yardımcı olur. 10 metreye kadar çıkabilen kullanım menziliyle PC ile uzaktan bağ kurmanıza da yardım eden kablosuz lazer mouse modeller bulunur. Kablosuz klavye modelleriyle de uyum içinde çalışır.

Ergonomik Kablosuz lazer Mouse

Masaüstü bilgisayarlarda mouse kullanılmadan çalışılması pek mümkün olmazken dizüstü taşınabilir bilgisayarlarda lazerli mouse kullanılır. Ana gövde kasası üzerinde bulunan mouse pad bölümünü kullanmayı seçmeyenler için lazer oyuncu mouselar diz üstü bilgisayar kullanımına destek olur. Ergonomik olarak tasarlanan, el ve bileğinize binen yükü azaltan ve dengeli bir biçimde kaslara dağıtan lazer mouselar kullanım kolaylığıyla da öne çıkar. Her optik lazer mouse modelinin kendine ait bir okuma duyarlılığı bulunmaktadır. Dpi harfleri ile belirtilen bu okuma duyarlılığı, fare duyarlılığı anlamına gelir. İçerisinde 500, 800, 1000, 1200, 1600 DPI hızları bulunan modeller bulunur. 6400 DPI gibi yüksek DPI’lı lazer sensörlü mouselar da vardır. Oyunlar ve grafikler için yüksek sayılı DPI’lar tercih edilebilir. Çeşitli işletim sistemleriyle tam uyumlu olan lazer mouselar bu sayede kullanım alanlarını çoğaltırlar.

Lazer Okuyuculu Kablosuz Mouse

Lazer kablosuz mouse üzerinde her bir parçanın tıklama üzerinde farklı bir birime emir vermesine olanak sağlayan butonlar bulunur. Bu butonların 2 ile 8 arasında uzanan adetleri bulunur. Lazer oyuncu mouse çeşitleri de dpi sayısı yüksek ve butonları fazla olan lazer optik mouse modellerindendir. Lazer mouse gaming tercih eden oyuncular bu özelliklere dikkat ederler. Oyun meraklıları, oyuncu çalışma masası modelleri arasında farklı seçenekler bulabilirler. Çoğunlukla piller ile enerji sağlayan laser mouse gaming modelleri, uzun süre çalışabilir kapasitede ürünlerdir. Farklı ağırlıklara sahip lazer optik mouselar hafif olmaları nedeniyle taşıma sırasında da kolaylık sağlayan modellerdir.hem sağ hem sol el ile kullanılabilen modellerin yanı sıra, sadece sağ ve sadece sol el ile kullanılabilen modeller de vardır. Lazer mouse fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Siz de ihtiyacınıza göre kablolu veya kablosuz istediğiniz renkte ergonomik tasarlanmış pek çok lazer mouse arasına seçim yapabilirsiniz. Hepsiburada tarafından sunulan alternatif modellerden lazer fare fiyatları karşılaştırması yaparak bütçenize uygun olan lazer farelerden satın alabilirsiniz.

lazer Mouse Bağlantısı Nasıl Sağlanır?

lazer mouselar içinde kablo ile bilgisayara bağlanan modellerin yanı sıra, kablosuz modeller içinde yer alan laser mouse bluetooth yoluyla bilgisayarınızla bağlantı kuran modeller de bulunur.

Lazer Mouse Kullanımı Nasıldır?

Bilinen mouselar ile önemli farkı yoktur. İhtiyacınıza uygun olan çeşitler içinden seçebilirsiniz. Bilgisayar ile ilk bağlantı, kurulum önemlidir. Lazer mouse tavsiye eden kullanıcılar daha çok ürünün, kablosuz bağlantı rahatlığından söz ederler

lazer Oyuncu Mouseları Kim Kullanır?

Computer oyunlarına meraklılar, fazla butonlu yüksek dpi’ li, kablosuz lazer okuma mouseları daha çok seçerler.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Laser Mouse

566 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 37 / 566 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
Örgü KabloElektrik akımını iletmede kullanılan, üzeri yalıtkan bir maddeyle kaplı iletken tellere kablo denir. Bir kablonun uzun süre dayanıklı ve sorunsuz kullanımı adına dış etkenlerden korunması oldukça önemlidir. Örgü kablo türünde kullanılan kaplama yöntemi, kabloların en iyi şekilde izole edilebilmesi amacıyla kullanılır. Kablolar izole edilmedikleri takdirde elektromanyetik alana maruz kalır. Bu durumda kablodan geçen sinyal bozulabilir, kablonun içinde bulunduğu sistem aksayabilir ya da tamamen çalışmaz hale gelebilir. Kablolarda ekranlama olarak da adlandırılan çeşitli izolasyon yöntemleri ise bu tür durumların olma olasılığını ortadan kaldırır. Yüksek iletkenlik değerine sahip, kabloyu dış elektriksel cisimlerden koruyacak bir kılıf türü, arıza ve yıpranmaların önüne geçmede birebirdir. Kablolarda temel kaplama yöntemleri sargı, folyolama ve örgüdür. Örgülü kaplama yönteminin en büyük faydası kablonun fiziksel dayanıklılığını artırmak olarak öne çıkar. Örgü kabloda elektrik sinyali korunduğu gibi iletişim de çok daha kaliteli ve güvenli hale gelir. Esneklik kazanan kablo çok daha rahat hareket ettirilir ve sert bir şekilde büküldüğünde dâhi zarar görmez. Örgü kablolarda kabloyu kapsama oranı %40 ile %98 arasındadır. Bu da izolasyon kalitesini artırır. Örgülü kaplama yöntemi her çapta tele uygulanabildiği gibi özellikle otomasyon ve robotik alanlarında kullanılan kablolarda daha çok tercih edilir. Bir diğer kaplama yöntemi ise örgü ve folyonun bir arada kullanıldığı koruma yöntemidir. Örgü folyo kombinasyonunda izolasyon oranı %100'dür. Örgü ve folyonun birlikte kullanılması mekanik dayanıklılığı artırır. Bunun yanı sıra kablo içerisinde yer alan teller çok daha etkili şekilde kavranmış olur. Örgü kablolarda fiber örgü ya da tekstil örgü gibi kılıf malzemeleri kullanılabilir. Farklı renklerde olabilen örgü kablo çeşitleri hem dekoratif hem de hafif olmalarıyla da oldukça kullanışlıdır.
Detaylar
RGBAçılımı "Red-Green-Blue" olan RGB; kırmızı, yeşil ve mavi renklerden farklı renkler ortaya çıkarmaya yarayan bit metottur. Renk uzayı olarak da bilinir. RGB bazen bir ekranın ya da monitörün özelliklerini açıklarken kullanılır. RGB, farklı renkler oluşturmak için karıştırılabilen üç farklı tona sahip ışık anlamına gelir. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı birleştirmek; televizyonlar, bilgisayar monitörleri ve akıllı telefon ekranları gibi ekranlarda renkli görüntüler üretmenin standart yöntemidir. RGB teknolojisi, oyuncu ekipmanlarının popülerleşmesiyle birlikte daha da yaygınlaşmıştır. Ekranda bir renk görüntülediğiniz zaman, her piksel kendine özgü bir RGB değerine sahip olur. RGB tarafından desteklenen renk sayısı, kırmızı, yeşil ve mavi için kaç olası değerin kullanılabileceğine bağlıdır. Bu durum "renk derinliği" olarak bilinir ve bit olarak ölçülür. En yaygın renk derinliği, "gerçek renk" olarak da bilinen 24 bit renktir. 24 bit renkte, bu değer 0 ile 255 arasındadır; bu durumda 0 değeri renk ortaya koymazken, 255 tam doygunluktadır. RGB sistemi kullanılarak elde edilebilecek renk yelpazesi son derece geniştir ve CMYK adı verilen diğer sisteme kıyasla oldukça gelişmiştir. Örneğin; mor bir piksel çok sayıda kırmızı ve mavi piksel içerirken neredeyse hiç yeşil piksel içermez. Mor bir piksel oluşturmak için gereken RGB değerlerini aşağıda görebilirsiniz: Kırmızı: 132 Yeşil: 17 Mavi: 170 Son yıllarda RGB teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber, donanım üreticileri bu teknolojiyi alışık olmadığımız ürünlerde de kullanmaya başladılar. Ekran kartı, anakart, RAM, soğutma fanı gibi bilgisayar donanımları, RGB teknolojisi kullanılarak kullanıcıların kişiselleştirebileceği bir hal aldılar. Gaming ekipmanlarda sıklıkla rastlanabilecek bu durum, sıradan ve sıkıcı görünümlere sahip donanımların kullanıcılar tarafından çeşitli renklerle modifiye edilebilmesine olanak sağlıyor. RGB destekli bilgisayar donanımlarına sahip olduğunuz takdirde, favori renklerinizi seçerek kasanızı zevkinize göre biçimlendirebilirsiniz.
Detaylar
KablosuzKablosuz ifadesi temelde kablo olmadan veri alıp gönderebilme özelliğine işaret eder. Akıllı ev sistemleri, otomobiller, otomatik sulama veya endüstriyel otomasyon sistemleri gibi birçok uygulamada kullanılan kablosuz özelliği, internet erişimi için de yaygınca tercih edilir. Teknolojik cihazların birbirleriyle irtibatını sağlamak adına tesis edilen internet alt yapısı, karmaşık ve büyük bir ağdır. Ev ve iş yerlerinde kullanılan yerel bilgisayar ağları kablolu LAN ve kablosuz WLAN olarak ikiye ayrılır. Özellikle mobilitenin önemli olduğu dizüstü bilgisayarlarda veya akıllı cep telefonlarında kablosuz bağlantı özelliği yer alır. Bu haberleşme yöntemi modem üzerindeki antenlerle cihaz bünyesinde bulunan kart arasında gerçekleşir. Kablosuz haberleşmenin başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için cihazla modemin uyumlu olması ve erişim şifresinin doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Wi-Fi şeklinde de anılan kablosuz özelliği dünya çapında bazı standartlar kapsamında geliştirilmiştir. Bu standartlar The Institute of Electrical and Electronic Engineers (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) tarafından belirlenir. IEEE 802.11b standardı 2.4 GHz frekansında 11 Mbps hızla veri aktarımını mümkün kılar. Daha sonra geliştirilen IEEE 802.11g standardında ise kablosuz iletişim yine 2.4 GHz frekansında fakat ortalama 22 Mbps hızla yapılır. 2.4 GHz frekansını kullanan kablosuz cihazların çok sayıda olmasından dolayı tek bir yerde aynı anda birçok kablosuz bağlantı olabilir. Bundan dolayı Wi-Fi internet bağlantısı elektromanyetik girişimden etkilenerek bozulabilir. Kapsama alanını genişletmek ve veri aktarım performasını artırmak amacıyla kullanılmaya başlanan 5 GHz frekansı 2.4 GHz yayın kalabalığından da kurtuluş sağlamıştır. IEEE 802.11n standardı da MIMO (Multiple Input, Multiple Output) teknolojisi sayesinde 2.4 GHz ve 5 GHz frekanslarını aynı anda kullanmayı mümkün kılmıştır. Dual band yayın da denilen bu yöntemle yaklaşık 130 Mbps veri aktarım hızına ulaşılabilmektedir. IEEE 802.11ac standardı ise sadece 5 GHz frekansında yayın yapmasına rağmen 1.3 GHz gibi çok yüksek değerde bir bant genişliği kullanabilir.
Detaylar
RGBAçılımı "Red-Green-Blue" olan RGB; kırmızı, yeşil ve mavi renklerden farklı renkler ortaya çıkarmaya yarayan bit metottur. Renk uzayı olarak da bilinir. RGB bazen bir ekranın ya da monitörün özelliklerini açıklarken kullanılır. RGB, farklı renkler oluşturmak için karıştırılabilen üç farklı tona sahip ışık anlamına gelir. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı birleştirmek; televizyonlar, bilgisayar monitörleri ve akıllı telefon ekranları gibi ekranlarda renkli görüntüler üretmenin standart yöntemidir. RGB teknolojisi, oyuncu ekipmanlarının popülerleşmesiyle birlikte daha da yaygınlaşmıştır. Ekranda bir renk görüntülediğiniz zaman, her piksel kendine özgü bir RGB değerine sahip olur. RGB tarafından desteklenen renk sayısı, kırmızı, yeşil ve mavi için kaç olası değerin kullanılabileceğine bağlıdır. Bu durum "renk derinliği" olarak bilinir ve bit olarak ölçülür. En yaygın renk derinliği, "gerçek renk" olarak da bilinen 24 bit renktir. 24 bit renkte, bu değer 0 ile 255 arasındadır; bu durumda 0 değeri renk ortaya koymazken, 255 tam doygunluktadır. RGB sistemi kullanılarak elde edilebilecek renk yelpazesi son derece geniştir ve CMYK adı verilen diğer sisteme kıyasla oldukça gelişmiştir. Örneğin; mor bir piksel çok sayıda kırmızı ve mavi piksel içerirken neredeyse hiç yeşil piksel içermez. Mor bir piksel oluşturmak için gereken RGB değerlerini aşağıda görebilirsiniz: Kırmızı: 132 Yeşil: 17 Mavi: 170 Son yıllarda RGB teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber, donanım üreticileri bu teknolojiyi alışık olmadığımız ürünlerde de kullanmaya başladılar. Ekran kartı, anakart, RAM, soğutma fanı gibi bilgisayar donanımları, RGB teknolojisi kullanılarak kullanıcıların kişiselleştirebileceği bir hal aldılar. Gaming ekipmanlarda sıklıkla rastlanabilecek bu durum, sıradan ve sıkıcı görünümlere sahip donanımların kullanıcılar tarafından çeşitli renklerle modifiye edilebilmesine olanak sağlıyor. RGB destekli bilgisayar donanımlarına sahip olduğunuz takdirde, favori renklerinizi seçerek kasanızı zevkinize göre biçimlendirebilirsiniz.
Detaylar