Pasta Süsleme Malzemeleri & Pasta Aparatları

Pasta Malzemesi 

En lezzetli ve en güzel pastaları yapmak için sevginiz ve elinizin mahareti olsa da bazı araçlara ihtiyacınız olacaktır. Pasta malzemesi araç/gereçleri mutfakta en büyük yardımcılarınızdır. Kabarık kekler, puf gibi pandispanyalar ve ağızda dağılan kurabiyeleri yapmak için küçük yardımcılara ihtiyacınız vardır. Daha önce hiç pasta yapmayanlar için bile pasta yapımını oldukça kolay hale getiren bu küçük yardımcılar mutfağınızdan eksik etmemeniz gerekenlerdendir.

Pasta malzemeleri edinmek için sizlere liste halinde sunduğumuz ekipmanlara sahip olmanız gerekir. Sitemizden pasta malzemelerini seçebilir, onlara sahip olmak için sipariş verebilirsiniz. Son yıllarda pasta yapımı ve pastacılık eğitimleri çok ilgi görmektedir. Bu nedenle de pasta malzemeleri fiyatlarının en ekonomik olanlarını sizler için sayfamızda sunuyoruz. Her bütçeye sahip olanların sayfamızdan inceleyerek sahip olabileceği malzemelerinden dilediğiniz ürünlerin siparişini gecikmeden hemen verebilirsiniz.

Pasta süslemeleri en önemli andır. Sunumu olacak pastanın tüm zarafetini sergilemesi gerekir. Süsleme alanında sizlere bu konuda yardımcı olacak birçok seçenek var. Bunlar;

 • Kurabiye kalıpları; cupcakelerinize uygun olan bu kalıplar, onları bir kıyafet gibi giydirmenizde yardımcı olacaktır. 
 • Kek kapsülleri; pişirmede en iyi yardımcınızdır.
 • Kek standı; dantel görüntüsünde olan standlar size kolaylık sağlayacaktır. 
 • Süsleme kâğıtları; krema pompası, kek delici aparatı ile ek süslemeler yapabilir, kek sunumlarınızı eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Bu süslemeler de kullanacağınız diğer araçlardan biri rendedir. Pastanın üzerine ince çikolata parçaları ile süslemek iyi bir fikir olabilir. Dilerseniz evde bulunan bir rende ile bunu deneyebilirsiniz.

Pasta Malzemeleri Nelerdir?

Pasta yapmak kişinin damak zevki, sanat eseri, ikramı seven ve görselliğe önem verenler için çok önemlidir. Kişinin öncelikle içinden gelmelidir ki lezzeti uzun süre damakta kalabilsin. Pasta yapmak için pasta malzemeleri ekipmanları da çok önemlidir. Yapılan lezzetli bir pastanın sunumu için gerekli araç/gereçlere ihtiyaç duyulur. Enfes bir karışıma erişmek için mikserden süzgece, merdaneden spatulaya, ölçü kaplarından pasta tabanına kadar birçok ekipmana ihtiyaç duyulur. Kendinizi bir pastacı olarak nitelendiriyorsanız bu ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır. 

Pasta malzemeleri nelerdir? Sorusuna yanıt olarak öncelikle kullanıma ihtiyaç duyduğunuz tüm ekipmanlar diyebilirsiniz. Pasta malzemelerinin bir kısmını kısaca tanıtmak gerekirse;

 • Kek kalıbı; evinizde mutlaka vardır. Eğer herhangi bir sorun yaşıyorsanız değiştirmenizde yarar var. Pişen hamurun yarısı kek kalıbında kalması istenilen görüntüye ulaşmanızı engeller. 
 • Pasta şablonu
 • Krema torbası; pastanızın süslemesinde olmazsa olmazınızdır. 
 • Pasta sıvama standı, pasta spatulası , pasta çemberi
 • Şeker hamuru merdanesi, kalıbı ve bıçağı
 • Pasta jelatin çeşitleri 

Lezzetli pastaların yanı sıra görüntülerinin de en iyi şekilde ortaya çıkması gerçekten sizin iyi bir pastacı olduğunuzun ispatıdır. Sağlıklı malzemelerden üretilmiş olan ekipmanların insan sağlığına hiçbir zararının olmaması büyük önem taşımaktadır. Kullanılan ekipmanların hepsi de seçkin ve ünlü firmaların üretim aşamalarında büyük bir titizlikle tasarlanmaktadır. 

Pasta malzeme ekipmanları çok fonksiyonlu, dayanıklı, kaliteli olarak en iyi ürünleri ortaya koymaya çalışan tüm firmaların parçaları sitemizde yer almaktadır. Uzun süre kullanıma dayanıklı olması nedeni ile bulaşık makinasında yıkanması için de ekstra koruyuculuk özelliğine sahip malzeme kullanılmıştır. Büyük bir özenle üretilen ekipmanların her biri en güzel pastaların yapımı için elinize kolayca kavrayacak niteliğe sahip bir şekilde tasarlanmıştır. Kaymaz sapları sayesinde kullanım sırasında size kolaylık sağlar. Size en uygun olan ve ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak olan tüm firmaların ürünlerini sitemizde sunuyoruz. Önemli markaların ürünlerine hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayarak en iyi hizmeti vermeyi amaç edindik. 

En uygun pasta malzemelerini kolay kullanım ve avantajları ile ürün seçeneklerini uygun fiyat çeşitleri ile sitemizde yer almaktadır. Ürünleri kaliteleri firmaların titiz üretimlerinin sonucu olarak sayfamıza her gün bir yenisi eklenmektedir. Kaliteli ürünleri ve hesaplı avantajları ile sizlere tercih fırsatlarını sunuyoruz. Fiyatları, kalitesi ve özellikle kullanım fonksiyon özelliği sayesinde birçok ürün seçeneklerini hızlı kargo teslimatı ile evinize ulaştırıyoruz.

Pasta Malzemeleri İsimleri Listesi

Mutfaktaki yardımcılarınızı tanımak ister misiniz? Lezzetli pastalar, enfes tatlılar yapmak isteyenler için pasta malzemeleri isimleri listesi hazırladık. 

 • Mikser (Hamur karıştırıcısı); Pandispanya kekini hazırlamak için önemli püf noktalar vardır. Bunlardan biri de pandispanya içine ilave edilen yumurtaların uzun süre çırpmanız gerektiğidir. Hamur karıştırıcınız ya da mikseriniz olursa bu süre hem çok daha kısa sürede hem de kolayca yapabilirsiniz. Zamandan tasarruf etmek isteyenler için hamur karıştırma araç gereçleri sitemizde mevcuttur. Hem ev tipi hem de sanayi tipi olmak üzere mikserlerde fiyat farklarını yine sitemizden karşılaştırabilirsiniz. 
 • Kek kalıpları; pastalarınıza şekil vermek istiyorsanız sitemizde tüm firmaların ürünlerini incelebilirsiniz. Binlerce ürünün aynı sitede yer alması size büyük kolaylık sağlamak içindir. Genellikle cam, porselen, teflon veya silikon olarak en çok kullanılanlar arasındadır. Hem temizliği hem de kullanımı çok kolaydır. Pasta kalıpları kare, dikdörtgen gibi dilediğiniz boyutta ki kalıpları seçebilirsiniz. Pandispanya kekler içinse kelepçeli veya çember kalıplar kullanılır.
 • Duy setleri; plastik veya çelik olan modellerinden kremşanti kullanımında gerekli olur. Kremşanti veya kremaları bu yardımcı araçlarla hazırlayıp pastalarınızı şekillendirebilirsiniz. Kolay temizlenebilen duy setlerini dilediğiniz gibi yıkayarak kullanabilirsiniz. Tek kullanımlık değillerdir. Pasta malzeme fiyatları arasında en uygun ve en ekonomik olan malzemelere sitemizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 • Pasta bıçakları; Pasta bıçaklarını pasta kesme sırasında kullanırken kremşantiye yapışabilir. Bunu önlemek için soğuk suya bıçağınızı batırıp öyle pastayı keserseniz bunun önüne geçmiş olursunuz. Testereli bıçakları da pandispanyaları ikiye kesmek için kullanabilirsiniz. Bu bıçaklar farklı boylarda ve türlerde olmaktadır. 
 • Merdane; Pasta malzemeleri tarifi sırasında bazı malzemeler çok önemlidir. Bunlardan biri de merdanedir. Mutfağın olmazsa olmazlarından olan merdane sizin mutfakta en önemli yardımcılarınızdan biri olacaktır. Şeker hamurunu açtıktan sonra pasta üzerine kolay taşımanızı sağlar. Böylece şeker hamurunun kırılmasını önlemiş olursunuz.
 • Pasta sıvama tabanı; pasta kekinin etrafına yapacağınız kremşanti sıvamasını kolay yapabilmeniz için veya çikolata ile kaplamak isterseniz size kolaylık sağlayacaktır. Dönme özelliği olan bu pasta malzemeleri arasında kimileri için çok önemlidir. Pasta sıvama tabanı ile size kolaylık sağlayan bu malzeme siz sabitken pastayı kolayca çevirebilir ve kremşanti ya da çikolatayı kolayca pastanın etrafına sıvayabilirsiniz. 

Pasta Malzemeleri ile Harika Pasta Zamanı

Pasta malzemeleri şeker hamuru hem pastalar üzerine hem de keklerin, cupcakelerin ve kurabiyelerin üzerini süslemek için kullanılır. Bununla birlikte pasta süslemeleri arasında badem ezmesi, pastacı kreması gibi pasta malzemeleriyle de pastalarınızı şekillendirip süsleyebilirsiniz. Şeker hamuruna şekil vermede 16 adet farklı uçlar ile 8 adet çift taraflı şekil verme aparatı kullanabilir, farklı dokular ve yüzeyler oluşturtabilirsiniz.

Şeker hamurundan figür yaparken, ağız ve kulak yapımında, yıldız ve çiçek şekilleri, kozalak şekilleri, fırfır aleti, çukur yapım aleti, doğal çiçek yaprakları yapımında kullanılan farklı aparatları kullanabilirsiniz. Kaymaz sapları ile şekillendirme yaparken iyi bir tutuş sağlar. Setin tüm bu parçaları bulaşık makinesinde yıkanır. Sert plastik malzemeden üretilmektedir. Bu plastikler insan sağlığına zarar vermez. 

En sık kullanılan pasta ekipmanları;

 • Pasta ve kek kalıpları; bunlar metal kalıplar, çemberli yuvarlak veya köşeli kalıplar
 • Silikon spatula 
 • Krema duy setleri
 • Krema torbası
 • Merdane
 • Pasta şablonu, pasta bıçağı, pasta maşası, pasta altlığı

Çaylarınızla birlikte veya özel günlerinizde vazgeçilmezlerinizin arasında yerini alan pasta ekipmanları en iyi sonucu almanıza yardımcı olur.


Pasta Malzemeleri Dünyası 

Pasta malzemeleri dünyası oldukça kapsamlı ve çok çeşitli pastacılık malzemelerine sahiptir. Pastacılık alanında istediğinizde hazır karışımlar pasta yapmanızı kolaylaştırmaktadır. Pişirme yardımcısı denildiğinde ilk akla gelen ana maddeler vanilin, un ve kabartma tozu lezzetli tatlar elde etmenizi sağlar.

Pastaların yapımı için kullanılan malzemelerin yanı sıra süslemek içinde kullanılan pastacılık malzemeleri de vardır. Pastaların lezzeti kadar sunumu da önemlidir. Pastanın sunumunda en çok kullanılan malzemeler jöle, kremşanti, çikolata ve farklı meyvelerdir. Bu süsleme malzemeleri hem talepleri artırmakta hem de farklı lezzetler üretilmesine yardımcı olmaktadır. Lezzetli tatlarla birlikte dikkat çekici bir sunum yapmanız mümkündür. En çok kullanılan süsleme malzemeleri arasında toz kremşanti bulunur. Bunun yapımı kolaydır ancak pastanın etrafına sıvamak oldukça zordur. Bunun için pasta malzemelerinden pasta sıvama tabanı ile daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Pralin, meyve dolgu kremaları veya jöle gibi süslemeler ile hoş bir sunum yapmak için pasta malzemeleri çeşitlerinden duy uçlarını kullanabilirsiniz. Birbirinden farklı duy uçları ile farklı süslemeleri krema, kremşanti ile yapabilirsiniz. Süslemelerde en çok kullanılan bu malzemeler sanat eserleriniz için en büyük yardımcınızdır. Pasta malzemeleri dünyasında en önemli olanlar; 

 • Pasta altlıkları; karton ya da benzeri malzemeden yapılan ürünlerdir. Pastayı ya da keki taşımak için kullanılmaktadır. 
 • Pasta cımbızı; şeker hamurunu sıkıştırarak farklı ve dekoratif desenler ya da şekiller yapabilirsiniz. 
 • Dönebilen ayaklı stant; pasta süslerken büyük kolaylık sağlar. Tahta, plastik, metalden üretilmiş olan bu ürün süslemede veya krema sürmede kullanılır. 
 • Düz rulet; pasta kaplarken kenarlarda fazla oluşan kısımları rahat kesmek ve düzgün bir görünüm için kullanabilirsiniz.
 • Fırçalar; fırça çeşitlerini sürmek, yapıştırmak ya da boyamak için kullanabilirsiniz.
 • Modelleme süngeri; çiçek yapımında kullanılan bu araç esnek oluşu sayesinde hamura hiçbir zarar vermeden kolay bir şekilde inceltebilirsiniz. 
 • Şekillendiriciler; kesme, modelleme, şekillendirme veya figür yapma işlerinizde en büyük yardımcınız haline gelecektir.

Pasta Malzemeleri Çikolata Havuzuna Dalmak İster misiniz?

Çikolataya hayır diyen var mı? Özellikle de pasta dünyası çikolatasız düşünülemez! Pasta malzemeleri çikolata çeşitleri ile iştah kabartan, renkli, parlak ve minik parçacıklar ile tüm pastacıların tercihidir. Pastalarda kullanımı daha farklı boyutlardadır.

Kuvertür çikolatalar, sütlü, bitter, fildişi, çeşitleriyle kırarak veya rendeleyerek ya da eriterek kullanabilirsiniz. Dilerseniz pastalarınız veya hamur işleriniz için süt kreması ile karıştırabilir ganaj elde edebilirsiniz. Çikolata kek, kurabiye, kek, pasta ve kuru pastalara da eşlik eden dünyanın en lezzetli besinidir. Çikolatalı pastalar için fındık, badem veya ceviz gibi kuru yemişlerle hazırlanan pastaların tatları da denemelisiniz. Pratik veya zahmetli olsun hiç fark etmez. Şu bir gerçektir ki; pasta yapımı emek ve sabır ister. Pasta sunulduğu ana kadar veya sunulana kadar büyük bir özenle, dikkatle yapılır ve muhafaza edilir. Düğün pastası, doğum günü, nişan, mezuniyet, bebek pastası gibi özel günlerinizi, kutlamalarınızın temel taşıdır. 

Yapılan pastanın tarifinde önemli olan şey malzemeyi doğru hazırlamak ve doğru ölçülendirmektir. Mutfağınızda yer alan pasta malzemeleri arasında ölçme kaplarının ve hassas tartınızın bulunması gerekir. Ayrıca pasta malzemelerinizin çokluğu mutfakta geçirdiğiniz zamanın yarıya indirmenizi sağlayacaktır.

Pasta Malzemeleri Fiyatları 

Pasta yapımının son yıllarda artış göstermesi ile birlikte sayısız pasta ekipmanları çeşidi ile mutfaktaki işinizi azaltmaktadır. Pasta yapmak ve pasta süslemek için pek çok ekipman bulunuyor ve son yıllarda daha da ergonomik olması amaçlanarak ekipmanların sayıları gün geçtikte artmaktadır. Doğru pasta yapımı ve sunumu için pasta ustaları, karar vermek için incelemeleri ve kullanım alanlarını araştırarak satış alımlarını yapıyorlar. 

Üründen ürüne, kalitesinden üretilen malzemesine ve markasına kadar değişen fiyatlarla karşılaşılmaktadır. Pasta malzeme fiyatları konusunda net olarak ücretlendirme yapmak biraz zor bir durumdur. Farklı onlarca firmanın binlerce ürünü arasında en kalitesini en uygun fiyata bulmanız için sitemizde karşılaştırma yapmanız yeterlidir. Kullanılan alana ve ihtiyaca göre değişmektedir. Sitemizde en uygun fiyatlardan başlayarak filtreleme uygulamasını kullanabilir ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun ürünü bulabilirsiniz. Sitemize üye olduğunuz da büyük indirimler yapan firmaların ürünlerini daha da hesaplı bir şekilde almanızı sağlayabilirsiniz.

 Sitemizin uygulamasını akıllı telefon cihazlarınıza indirdiğinizde bildirimleri açarak gelen büyük indirimleri anında görebilir ayın veya yılın belli dönemlerinde sitemiz tarafından yapılan büyük indirimlerden de haberdar olabilirsiniz. Hesaplı alışverişin yeni internet adresini hemen akıllı cihazlarınıza indirerek yapmanız gereken tek dokunuşla tüm indirimlerden anında haberdar olabilirsiniz.

Pasta Malzemeleri Tarifi

İnsanların zamanla hem damak zevkleri hem de görsel algıları çok değişmektedir. Önceleri sadece damak tadı olarak sunulan pastalar artık görsel şölene dönüşmektedir. Pasta artık bir sanat dalı olarak görülüyor ve önemli derecede pasta eğitimleri artış göstermekte. Hayal gücünün sınır tanımayan alanı haline gelen pastaların ekipmanları konusunda da doğru ve eksiksiz bir seçim de burada önemli bir rol oynamaktadır. 

Pasta malzemeleri tarifi kullanılan alana ve ihtiyaca göre değişir. Burada listelediğimiz malzeme tarifi de sizin kullanımınız doğrultusunda yeniden şekillenecektir. 

 • Ölçü kapları; kek ya da pandispanya hazırlarken tarife sadık kalmak çok önemlidir. Ölçü kabı kullanmanız bu aşamada işinize yarayacaktır. 
 • Çırpma kapları; sıvı malzemeleri karıştırdığınız kap ile hamuru için kullanacağınız cam, plastik veya metal kap kullanabilirsiniz. Kabın derin olmasına dikkat etmelisiniz. 
 • Çırpıcılar; kol gücünüze dayalı olarak kullanacağınız bu ekipmanlar sizin ihtiyacınız karşılayacaktır. 
 • Elekler; tüm toz ürünlerini elekten geçirerek ilave etmeniz hamurun kabarmasını artıran bir püf noktasıdır. Yumuşak ve kabarık bir hamur elde etmiş olursunuz. 
 • Pasta ve kek soğutma teli; kalıplardan çıkarılan kekler veya pastaları çıkardıktan sonra telin üzerinde soğumaya bırakmalısınız. Kolay ve hızlı bir soğutma aracıdır. 

Pasta yapımında kullanılacak ekipmanların özellikleri neler olmalıdır?

Satın alacağınız pasta ekipmanlarının önceliği insan sağlığına zarar veren maddeler içermiyor olması dayanıklı olması, bulaşık makinasında yıkanıyor olmasıdır. Tüm bunlar satın aldığınız pasta ekipmanlarını uzun yıllar kullanmanız içindir. 

Pasta ekipmanlarının her birinin bulunması şart mı?

Hayır, şart değil. Ancak yaptığınız pastanın lezzeti kadar görselinin etkileyici olmasını önemsiyorsanız yardımcı pasta ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır. Eğer bir pasta siparişi alacak butik pasta yapımı aşamasında iseniz kesinlikle birçok ekipmana sahip olmanız gerekecektir. Unutmayın görsellik en az lezzet kadar önemlidir.

Pasta ekipmanlarından en önemli olanları nelerdir?

Aslında mutfakta pasta yapımında tüm araç gereçler önemlidir. Ve her birinin kullanım alanları farklıdır. Ancak hepsini karşılayacak ekonomik bütçeye sahip değilseniz o zaman acil ve önemli olan pasta ekipmanlarından; 

 • Mikser/ hamur karıştırıcı
 • Spatula
 • Pasta tabanı ve dönebilen ayaklı stant
 • Elekler
 • Pasta ve kek kalıpları
 • Sıkma torbası ve uçları
 • Merdane

Bunlar ilk temel ihtiyaç ekipmanlarınızdır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pasta Malzemesi

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 39 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?