Cam Tepsi

Cam ürünleri, insanların asırlar boyunca kullandığı ve güzellik ile estetik duygusunu da içine katarak ürettiği ürünlerden bir tanesidir. Mutfak eşyası, süs eşyası, dekor malzemesi gibi birçok amaçla cam ürünleri üretilmiş ve kullanılmıştır. Camın ana yapım maddesi silisyumdur. Saydam ya da yarı saydam durumlarda bulunabilen cam, ayrıca sert ve kırılgan bir yapıya da sahiptir. Cam tepsilerin birçoğunda da ana yapım maddesi olarak silisyum kullanılır. Cam tepsiler, diğer cam ürünleri gibi çok yüksek sıcaklıklarda üretilmektedirler. Silisyumdan yapılan cam tepsilere ek olarak, ısıya karşı oldukça dayanıklı olan cam tepsi ve cam tencereler de bulunmaktadır. Bu ürünlere ısıya dayanma özelliğini kazandırmak için, ana yapım maddesi olan silisyuma Bor Oksit denilen bir madde katılır. Silisyumdan yapılan cam tepsiler gibi ısıya dayanıklı olan cam tepsiler de günümüzde oldukça yoğun bir şekilde kullanılmakta ve tercih edilmektedirler.

Cam Tepsilerin Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

Cam, geçirimsiz yapısından dolayı içerisindeki ürünlerin aroma, koku ve tatlarını değiştirmemektedir. Ayrıca, üretildiği madde itibariyle tamamen doğal bir ürün olan cam, mikroorganizma içermeyen ve kimyasal reaksiyona da girmeyen bir özelliktedir. Bu sebeplerden dolayı cam tepsi, cam tencere, cam ambalaj gibi cam ürünleri en sağlıklı ve kullanımı en çok tavsiye edilen ürünlerdir. Cam tepsi ve tencerelerin tercih edilme sebeplerinden birisi de çok değişik model ve çeşitlerde üretilmeleridir. 1 litre hacimli, 2 litre hacimli gibi belirli hacimlerde üretilmiş tepsi ve tencereler vardır. Yuvarlak şekilli tepsilerde, santimetre olarak tepsi çapı genelde üretici tarafından belirtilir. Sağlığa faydaları ve model çeşitliliğinin yanı sıra, cam tepsilerin tercih edilmesinin önemli sebeplerinden biri de doğaya ve çevreye olan katkılarıdır. Cam, hiçbir kalite kaybı olmadan ve herhangi bir atık madde de üretmeden tamamen geri dönüştürülebilen bir üründür.

Cam Tepsilerin Kullanımı ve Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cam tepsi ve tencerelerin temizliğinde tel veya tel gibi sert yapıda olan temizlik ürünleri kullanılmamalıdır. Bu tür ürünleri kullanmak camın yüzeyinde çizilmelere sebep olabilir. Deterjan ve sıcak su ile cam ürünlerinin temizliği kolay bir şekilde yapılabilir. Cam ürünlerinin ani ısı değişimlerinden uzak tutulması da yine önemli olan bir noktadır. Ani ısı değişimleri, cam yüzeyinde kırılma, çatlama ve içindeki yiyeceklerin cama yapışması gibi istenmeyen durumlara yol açabilir. Zaman içinde cam ürünlerinin matlaşmasını engellemek için, doğru bulaşık makinesi ayarlarında yıkama, uygun bulaşık deterjanı seçimi gibi faktörlere de dikkat edilmelidir.

Cam Tepsi ve Cam Tencere Modelleri Nelerdir?

Oval, dikdörtgen, renkli, kapaklı, granit görünümlü, çay tepsisi gibi değişik birçok cam tepsi ve cam tencere modelleri bulunmaktadır. Ayrıca bu ürünlere ek olarak, yüksek ısılara dayanıklı ve genelde fırınlarda kullanılan Bor Oksit katkılı birçok ürün de vardır. Tek başına satılan cam tepsiler olduğu gibi, set halinde, birden çok adet ve boyutta satılan cam tepsiler de bulunur. Ayrıca, hem tepsi, hem tencere, hem de kase gibi değişik cam ürünlerinin beraber satıldığı çeşitli setler de vardır. Tepsi, tencere, kase gibi ihtiyacınız olan ürünleri tespit ettikten sonra tek ya da set şeklinde size en uygun olan seçeneği tercih edebilirsiniz.

Cam Tepsi ve Cam Tencere Fiyatları Neye Göre Değişmektedir?

Cam tepsi ve tencere fiyatları, satılan ürünün markasına, modeline, hacmine, tek ya da set halinde satılıp satılmadığına göre değişmektedir. Ayrıca, satılan ürünün ısıya dayanıklı türde bir ürün olup olmadığına göre de fiyatlar değişebilir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Cam Tepsi

512 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 512 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?