Fırın içinde yemek pişirmek için kullanılan mutfak gereçlerinden biri olan fırın tepsisi, zamanla eskiyebiliyor ve deforme olabiliyor. Sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirmek için eskidiğinde değiştirilmesi gereken fırın tepsisi modelleri birçok farklı özelliği ile çeşitleniyor. Ebadına, derinliğine, üretildiği malzemeye göre değişen tepsiler, hazırlanacak yemek türüne göre de farklı tepsi çeşitleri olarak karşımıza çıkıyor.

Fırın Tepsisi Çeşitleri Nelerdir?

Fırın tepsisi çeşitleri arasında üretildiği malzemeye göre ısıya dayanıklı borcamdan üretilen tepsiler, çelik tepsiler, seramik tepsiler, granit tepsiler ve demir döküm tepsiler bulunuyor. Granit tepsiler arasında oval, kare biçiminde tepsi çeşitleri öne çıkıyor. Fırın türüne ve ölçüsüne göre seçilmesi gereken tepsiler içinde emaye üzerine granit kaplamadan üretilmiş yapışmaz yüzeyi ile pratik bir kullanım sunan ürünlere erişebilirsiniz. Özellikle kek, börek gibi hamur işleri için yapışmaz yüzeyi ile rahat ve kolay bir kullanıma sahip tepsileri ikili setler halinde de temin edebilirsiniz.

Borcamdan üretilen fırın tepsileri arasında ise dikdörtgen, kare, yuvarlak ürünler ve kenarlarından kulplu ürün çeşitleri bulunuyor. Yine ikili setler olarak bulabileceğiniz borcam tepsilerin ebatlarının farklı olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Çelik tepsiler arasında ise paslanmaz çelikten üretilen ve parlaklığını uzun süre koruması için özenle polisajlanmış dış yüzeyi kaliteli bir kullanım sunan ürünler yer alıyor. Çelik tepsiler dışında hem yemeklerde hem de hamur işlerinde kullanabileceğiniz düz tepsileri, fırın kaplarını, bölmeli pişirme tepsilerini bulabilirsiniz.

Fırın Tepsisi Nasıl Temizlenir?

Fırın tepsisi, mutfak gereçleri arasında en zor temizlenen ürünlerden biri. Kurumuş kırıntılar, yağlar ve tepsiye yapışan yemek lekeleri zorluk çıkarsa da, birkaç pratik yöntemle tepsileri kolayca temizleyebilirsiniz. Öncelikle zorlu lekeleri yumuşatmak için lekelerin üzerine yağ sökücü sıkarak sıcak suda bekletmeniz fırın tepsini temizleme işini oldukça kolaylaştırıyor. Yağ çözücü etkisiyle yumuşayan lekeleri bulaşık süngeri ile yıkayarak kolayca çıkarabilirsiniz. Ardından bulaşık deterjanı ile köpürterek arkalı önlü tepsiyi temizleyebilirsiniz. Fırın tepsisinin temizlerken dikkat edilecek bir diğer nokta da tepsinizin çizilmemesi için tel sünger veya fırça gibi gereçlerini kullanmaktan kaçınmak oluyor. Sert bulaşık telleri ile ovalamak yerine tepsiyi sıcak suda bekletebilirsiniz. Sıcak suda kirleri yumuşadığı için temizlenmesi daha kolay olan tepsileri sirke ve karbonat kullanarak da temizleyebilirsiniz. Sağlığa zararlı kimyasallar içermediği için tercih edilen sirkeyi yıkama esnasında tepsiye dökerek biraz bekletmek yeterli oluyor. Aynı şekilde tepsi temizlerken bulaşık deterjanı kullanmak istemiyorsanız karbonat da kullanabilirsiniz. 

Fırın Tepsisi Fiyatları Ne Kadar?

Fırın tepsisi fiyatları ürün modeline ve üretildiği malzemeye göre değişiklik gösteriyor. Döküm demir tepsiler fiyat açısından diğer tepsi çeşitlerinden daha yüksek seviyede konumlanıyor. Aynı şekilde derin ve kapalı döküm tepsilerin fiyatları daha üst bütçelere hitap ediyor. Granit tepsi çeşitlerinin fiyatları ise normal fiyat aralığında alıcıya sunuluyor. Granit fırın tepsilerinde ürünlerin modeli, kulplu tasarımı veya derinliği fiyatı değiştiriyor. Borcam tepsilerde ise fiyatlar oldukça değişken oluyor. Tekli borcam tepsiler piyasaya uygun değerler ile satılırken üçlü veya ikili set halinde bulunan ürünlerin değerleri de içerdiği tepsi sayısına bağlı olarak farklılaşabiliyor. Özellikle borcam tepsilerde derinliği ve boyutu değişen ürünleri, birbirinden farklı fiyatlarda bulabilirsiniz. Ayrıca kenarları kulplu tepsileri inceleyerek borcamlar arasından uygun ürünü seçebilirsiniz. Tepsi çeşitleri arasında masada da kullanabileceğiniz sunum tepsileri ise hem şık modelleri ile ilgi çekiyor hem de hitap ettiği bütçeler açısından farklılık gösteriyor.Birbirinden renkli tasarımları ile de dikkat çeken sunum tepsilerini farklı modeller ve markalar eşliğinde bulabilirsiniz. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Fırın Tepsisi

916 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Paşabahçe Fırın Tepsisi
  2. Pyrex Fırın Tepsisi
  3. Acar Fırın Tepsisi
  4. Bakır Sanatı Fırın Tepsisi
  5. Cemile Fırın Tepsisi
  6. Güral Porselen Fırın Tepsisi
  7. Zücev Fırın Tepsisi
  8. Evinda Fırın Tepsisi
  9. Antalya Yıldızlar Fırın Tepsisi
  10. Aryıldız Fırın Tepsisi
  11. Ultraform Fırın Tepsisi
  12. Zenker Fırın Tepsisi
  13. Korkmaz Fırın Tepsisi
  14. LuckyArt Fırın Tepsisi
  15. Menzir Fırın Tepsisi
  16. Hitfoni Fırın Tepsisi
  17. Kapp Fırın Tepsisi
  18. Taç Fırın Tepsisi
  19. KAYALAR Fırın Tepsisi
  20. Mehtap Fırın Tepsisi
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. En A-Z
 5. Malzeme A-Z
  1. Alüminyum
  2. Porselen
  3. Granit
  4. Cam
  5. Seramik
  6. Çelik
  7. Teflon
  8. Emaye
  9. Metal
  10. Bakır
  11. Döküm
  12. Stoneware
  13. Greblon
  14. Toprak
  15. Ahşap
 6. Boy A-Z
 7. Renk A-Z
 8. Fotoğraflı Değerlendirme
 9. Güncel Değerlendirme
 10. Fırsat Ürünleri
 11. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/22500/232420/80349336
Başa dön