Meyve ve sebze soyacaklarından kesme tahtalarına, çırpma tellerinden patates ezicilere kadar mutfakta işimizi kolaylaştıran yüzlerce yemek hazırlama gereci sayılabilir. Her mutfağın vazgeçilmezleri arasında yer alan bu gereçler, küçük ve önemsiz gibi görünse de, bir mutfağı mutfak yapan detaylardır. En lezzetli yemeklerin, en şık sofraların küçük sırları, yemek hazırlama gereçlerinde saklıdır.

Yemek Hazırlama Gereçleri Hangi Malzemelerden Yapılır?

Yemek hazırlama gereçleri, yemekle temas edeceği için sağlıklı malzemelerden yapılır. Bunlar arasında çelik, farklı ahşap çeşitleri, cam, plastik ya da porselen gibi malzemeler sayılabilir. Aynı gerecin farklı malzemelerden üretilmiş alternatifleri bulunabilir. Herkesin mutfak alışkanlığı ve aradığı özellikler farklı olduğu için, malzeme seçimi de kişiye göre değişmektedir.

Yemek Hazırlama Gereci Alırken Nasıl Tercih Yapılmalı?

Aynı ürünün farklı malzemelerden üretilmiş seçenekleri ile karşı karşıya kaldığınızda, önceliklerinizi belirleyerek seçiminizi yapabilirsiniz. Amacınız sadece işinizi görecek bir ürün almaksa, en uygun fiyatlı olanı tercih edebilirsiniz. En doğal olanı arıyorsanız; cam ya da ahşap ürünleri tercih edebilirsiniz. Marka seçimi sizin için öncelikliyse, o markanın alternatifleri arasından seçim yapmalısınız. Ürünün ergonomisine önem veriyorsanız, özgün ve kullanışlı tasarımlara odaklanabilirsiniz. Ürünün rengi ve deseninin mutfağınızdaki diğer gereçlerle uyumlu olmasını istiyorsanız, renk ve desen çeşitleri üzerinden bir seçim yapabilirsiniz.

Yemek Hazırlama Gereçleri ile Zamandan Nasıl Tasarruf Edilir?

Pek çok yemek hazırlama gereci, sizlere mutfakta pratik çözümler sunarak zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Özellikle mutfakta yeni yeni vakit geçirmeye başlayanlar için bu gereçler tam bir hayat kurtarıcıdır. Bazı yemek hazırlama gereçleri ise mutfağın demir baş listesinde sayılabilir ve işlerinizi hızlandırırken, lezzetli yemekler yapmanıza yardımcı olur. Burada önemli olan, hangi yemeği yaparken hangi gerece sahip olmanız gerektiğini bilmek ve ihtiyacınıza uygun ürünü bütçenize uygun seçenekler arasında seçebilmektir.

Yemek Hazırlama Gereçlerinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Mutfakta kullanılan tüm ürünler gibi, yemekle birebir temas halinde olan yemek hazırlama gereçlerinin de, uzun ömürlü ve temiz kalmaları için düzenli olarak temizlenmeleri gerekir. Ürünün yapıldığı malzemeye uygun temizlik maddesi ile ürüne zarar vermeyecek şekilde bakım ve temizlik yapılmalıdır. Sert fırçalar ve süngerler yerine yumuşak bez ya da süngerler tercih edilebilir. Çıkarılabilen parçalar, zaman zaman çıkarılıp, mümkünse bulaşık makinesinde, değilse elde temizlenmelidir. Çok yağlı kirlerde ise hazır deterjanlara alternatif doğal ürünler tercih edilebilir.

Ahşap Yemek Hazırlama Gereçlerinin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yemek hazırlama gereçleri arasında bakımı en çok merak edilenler, ahşap ürünlerdir. kesme tahtaları, sunum tahtaları ve ahşap kaşıklar, mutfaklarımızda en sık kullandığımız ürünler arasında yer alır. Bakımı özen gerektiren bu ürünler, organik malzemeler olduğu için, dikkat edilmezse bakteri üretebilir. Ahşap ürünlerin daha uzun ömürlü olması için bulaşık makinesi yerine elde yıkama tercih edilmelidir. Elde yıkanırken ılık su ve deterjan kullanılabilir. Sirke ve su karışımı ile de hijyenik bir temizlik yapılabilir. Ahşap yemek hazırlama gereçleri, yıkandıktan sonra mutlaka kurulanmalıdır. Böylece ürünün çürümesi engellenmiş olur. Çatlayan ya da kırılan ahşaplar, bakteri üretebileceği için kullanılmamalıdır.

Yemek Hazırlama Gereçleri Fiyatları Nelerdir?

Yemek hazırlama gereçleri, binlerce farklı ürün alternatifi ile bizlere sunulur. Bu yüzden ihtiyacınızı karşılayan çok farklı fiyat aralıklarında ürünler bulmanız mümkündür. Ürünün fiyatını etkileyen en önemli şeylerden biri, malzemedir. Genellikle plastik malzemeler daha uygun fiyatlı olabilirken, çelik ya da porselen malzemeler daha yüksek fiyatlarla sunulabilmektedir. Fiyatı etkileyen bir diğer faktör ise markadır. Kendini kanıtlamış markaların yüksek fiyatlı ürünleri ve daha az bilinen markaların daha uygun fiyatlı ürünleri bulunabilir.

Yemek Hazırlama Gereçleri

2.169 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Tefal
  2. Korkmaz
  3. Fissler
  4. Schafer
  5. Kütahya Porselen
  6. Emsan
  7. Bambum
  8. Paşabahçe
  9. Karaca
  10. Keramika
  11. Nehir
  12. Tantitoni
  13. WMF
  14. Dünya Plastik
  15. Taç
  16. Güral Porselen
  17. Tupperware
  18. Aryıldız
  19. Neva
  20. Erdem
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/22500/80320060
BAŞA DÖN