Sarımsak & Patates Ezici

Sarımsak & Patates Ezici

Mutfaklarımızda kullandığımız küçük ama işleri kolaylaştıran pek çok alet vardır. Bu aletler arasında yer alan sarımsak & patates eziciler, bazıları için gereksiz gibi görünen ama bir kere kullananların bir daha asla vazgeçemeyeceği yardımcı ürünlerdir.

Patates Ezicilerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Patates eziciler, patates başta olmak üzere pek çok sebze ve meyvenin ezme ya da püre haline getirilmesi için kullanılan oldukça pratik bir üründür. Özellikle et yemekleri ile birlikte servis edilen ve çocukların severek tükettiği patates püresinin en önemli özelliği, adeta bir krema gibi pürüzsüz olmasıdır. Haşlanmış patatesi püre kıvamına getirmek ise oldukça zahmetli bir işlemdir. Pek çok farklı tasarımla sunulan patates eziciler, patatesi çok kısa bir süre içinde ve az enerji harcayarak istediğiniz kıvama getirmenize yardımcı olur. Adı patates ezici olsa da, bu ürünler, farklı meyve ve sebzelerin ezilmesinde de rahatlıkla kullanılabilir. Örneğin, bebekler için hazırlanan sebze çorbalarında haşlanmış sebzelerin püre haline getirilmesinde patates eziciler kullanılabilir. Yine bebekler ya da hastalar için meyve püresi yapımında da patates ezicilerden faydalanılabilir. Ezme salata yapımı için de oldukça pratik bir alettir.

Patates Eziciler Hangi Malzemeden Üretilir?

Patates eziciler; plastik, çelik ve teflon gibi malzemelerden üretilir. Farklı bütçelere ve farklı kullanım amaçlarına uygun alternatiflere sahip patates eziciler, özel tasarımları sayesinde pratik bir kullanım deneyimi sunar. Teflon patates eziciler, patatesin pişirildiği tencere içerisinde kullanım rahatlığı sunan ürünlerdir. Özellikle teflon gibi kaplama tencerelerde çizilmeye neden olmayan teflon patates eziciler, ayrıca yapışma yapmaz. Çelik patates eziciler ise paslanmaz özelliği ve uzun ömürlü olması ile dikkat çeken ürünlerdir. Pek çok farklı markanın paslanmaz çelik patates ezici tasarımı mevcuttur. Plastik patates eziciler ise, her bütçeye hitap edebilen, pratik alternatifler arasında yer alır.

Sarımsak Ezici Nedir?

Sarımsaklar, lezzeti ve faydaları ile yemeklerin vazgeçilmezleri arasında yer alır, fakat kokusu nedeniyle pek kişinin uzak durduğu da bir gerçektir. Sarımsak, sadece ağızda değil, yemek hazırlarken elinizle temas ettiğinde uzun süre elinizde de kokan bir gıdadır. Bu yüzden pek çok kişi sarımsağı yemeğe katarken eliyle uzun süre temas ettirmekten kaçınır. Sarımsak eziciler, hem sarımsağın elle temasını azaltan, hem de pürüzsüz bir sarımsak ezmesi sunan, oldukça pratik ürünlerdir. Pratik çevirmeli sarımsak ezicilerden paslanmaz çelik ezicilere kadar pek çok farklı tasarıma sahip sarımsak ezici mevcuttur. Pratik çevirmeli modeller, vida yardımı ile sarımsağı sıkıştırarak püre haline getiren ürünlerdir. Paslanmaz çelik modeller ise, yine sarımsağı sıkıştırarak ezen ürünlerdir ve sağlamlığı ile dikkat çekerler. Avuç içi sarımsak rondoları ise, kısa zamanda birden fazla sarımsağı ezmeye yarayan, oldukça pratik ürünlerdir. Bazı sarımsak eziciler, aynı zamanda çekirdek çıkarma aparatına da sahiptir. Bu aparat sayesinde kiraz, zeytin ve vişne çekirdekleri de rahatlıkla çıkarılabilir.

Sarımsak Ezicilerin Avantajları Nelerdir?

Sarımsak eziciler, öncelikle size mutfakta zaman kazandıran ürünlerdir. Kısa sürede pürüzsüz bir sarımsak ezmesi elde etmenize yardımcı olurlar. Sarımsak ezicilerin bir diğer avantajı ise, sarımsağın elle temasını azalttığı için elinizden uzun saatler çıkmayan sarımsak kokusundan kurtulmanıza yardımcı olurlar. Böylece sarımsağın yemeklere kattığı lezzet ve şifadan faydalanırken, elinizden uzun süre çıkmayan sarımsak kokusuna katlanmak zorunda kalmazsınız.

Sarımsak & Patates Ezici Fiyatları Nelerdir?

Sarımsak & patates eziciler, farklı bütçelere uygun seçeneklere sahip ürünlerdir. Kullanılan malzeme, ezicinin fiyatında belirleyici rol oynayan bir faktördür. Plastik, çelik ve teflon gibi malzemelerden üretilen patates ve sarımsak eziciler, marka ve tasarımına göre farklı fiyatlarla sunulur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sarımsak & Patates Ezici

1448 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1448 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80320060/80320063