Bıçaklar

Bıçaklar Rendeler

Mutfakta en önemli yardımcı gereçlerden biri olan bıçaklar ve rendeler, işinizi kolaylaştırır ve yemek yaparken, sofra hazırlarken size zaman kazandırır. Havuç ve turp salatası yaparken kullanacağınız soyacak ve ardından kullanacağınız rende ile çabucak hazırlayacağınız salatanızın pratikliği şaşırtıcıdır.

Bıçak Çeşitleri ve Fiyatları

Yemek yaparken, sofra hazırlarken en çok yapılan aktiviteler, sebzelerin ayıklanması, soyulması, doğranması veya maydanoz, dereotu gibi otların ince ince kıyılması gibi işlerdir. Hangi yemeği yaparsanız yapın, bıçak çeşitlerine ihtiyaç duyarsınız. Et bıçakları, biftek bıçağı gibi çeşitlerin yanı sıra, sebze bıçakları da işinizi kolaylaştıran önemli gereçlerinizdir. Profesyonel olarak yemek işi yapanların vazgeçilmezi olan döner bıçağı veya diğer profesyonel bıçaklar da, bir restoranda olmazsa olmazlar listesinde bulunan mutfak malzemeleri arasında yer alır. Bir aşçı için vazgeçilmez olan bıçak çeşitlerinin yanında, bıçak bileyici aletler de aynı ölçüde gereklidir. Sık kullanılan bıçakların sıcak suyla yıkanması gibi sebeplerle ortaya çıkan keskinliğin kaybolması hali karşısında, bu bıçakların düzenli olarak bileylenmesi gerekir. Çelik, titanyum veya seramik gibi farklı malzemelerle imal edilen bıçakların fiyatları da değişkenlik gösterir. Bazıları set halinde olan bıçak çeşitleri, birbirinden farklı niteliklere ve kaliteye sahiptir. Evde veya profesyonel alanda kullanıma, ihtiyaca göre bıçak çeşitleri ve fiyatları farklıdır.

Bıçak ve Rende Çeşitleri

Kabak, havuç, salatalık gibi sebzeler için soyacak her zaman işinizi kolaylaştırırken patates, domates gibi yuvarlak sebzeler için ayrıca dizayn edilmiş olan ürünleri de değerlendirmek gerekebilir. Pizza kesici bıçaklar, kurban bayramı bıçak seti, meyve bıçağı, sarımsak ve soğan soyucu gibi daha pek çok bıçak çeşidi evlerde, lokantalarda en baş köşeyi alan gereçlerdir.

Rendeler birçok yemeğin, salatanın veya pastanın yapımında kullanıcısına büyük kolaylık sağlar. Çeşitli sebze ve meyveleri düzgünce aynı büyüklükte doğrayabileceğiniz dilimleyici rende, son yıllarda giderek mutfaklardaki yerini almaya başlamıştır. Özellikle kızarmış patates sevenlerin tercih ettikleri bu tip rendeler, zamandan tasarruf sağladığı gibi, her bir dilimin muntazam şekilde görünmesini garantiler. Klasik çok yönlü rendeler ise hâlâ mutfaklarda yerini korur. Her evde gerekli olan bu ürünlerin rendelerken kaymasını önlemek için, silikon taban rende modelleri üretilmiştir. İşlevsel olarak farklı rende çeşitleri arasında, rendelediğiniz sebzenin içinde birikmesini sağlamak amacıyla üretilmiş hazneli rende modeli de oldukça rahat bir gereç olarak tercih edilir.

Bıçak ve Rende Kullanım Alanları

Evinizde yemek yapmayı seviyorsanız, her türlü bıçak çeşidine ve rende çeşitlerine ihtiyacınız olacaktır. Beyaz etler veya kırmızı etler için değişen ideal bıçak setleri kullanabilirsiniz. Etleri küçük küçük parçalara ayırmak, fileto çıkarmak, incecik geniş parçalar elde etmek veya fırınladığınız dana ya da kuzu parçayı misafirlerinize servis etmek için, ayrı ayrı güzel bıçaklara gereksinim duyabilirsiniz. Çocuğunuzun doğum gününde yaptırdığınız pastayı keserken de renkli, desenli, esprili bir pasta bıçağı düşünebilirsiniz. Konuklarınıza meyve ikram ederken küçük boy meyve bıçakları gerekli olabilir. Yemek yaparken sebze bıçakları işinizi kolaylaştırırken, kahvaltı hazırlığınızda peynir bıçağı, işlevini en iyi şekilde yerine getirebilir. Yine aynı şekilde güzel bir sofrada bulunması gereken incecik ekmek dilimleri elde etmek için, tırtıklı ekmek bıçağı ideal bir yardımcı gereçtir.

Rende, mutfağınızda geniş bir kullanım alanına sahip olan diğer gereçtir. Soğan veya sarımsak rendesinin yanı sıra, makarnanın üzerine peynir, keklerin içine limon, portakal kabuğu rendelemek için farklı rende çeşitleri mutfaktaki yardımcı diğer gereçlerinizdir. Salata, cacık yaparken veya kışlık domates püresi hazırlarken de, pratik bir mutfak gereci olan rende kullanır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bıçaklar

10.000+ ürün listeleniyor
Beyaz Eşya / Mutfak
Beyaz Eşya / Mutfak
Mutfak Gereçleri
Mutfak Gereçleri
Yemek Hazırlama
Yemek Hazırlama
Bıçaklar
Bıçaklar
Bıçak Setleri
Bıçak Setleri
Ekmek Bıçakları
Ekmek Bıçakları
Sebze Bıçakları
Sebze Bıçakları
Peynir Bıçağı
Peynir Bıçağı
Profesyonel Bıçaklar
Profesyonel Bıçaklar
Et Bıçakları
Et Bıçakları
Biftek Bıçağı
Biftek Bıçağı
Döner Bıçağı
Döner Bıçağı
Satırlar
Satırlar
Zırh Bıçak
Zırh Bıçak
Fileto Bıçağı
Fileto Bıçağı
Bıçak Bileme
Bıçak Bileme
Kasap Malzemeleri
Kasap Malzemeleri
Pasta Bıçağı
Pasta Bıçağı
Börek Bıçağı
Börek Bıçağı
Sürbisa
Pirge
Victorinox
Solingen
SürLaz
Lazbisa
Sürmene
Zwilling
Ssaf
Go İthalat
Güneş Avm
Depposite
Tramontina
Karaca
Atasan
Sinerji
f.dick
Castle Kitchen
Sürmene Cumhur Çelik
Ivo
Premium Fırsatları
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?