Profesyonel Şef Bıçak Fiyatları

Mutfaklarda iyi işler çıkarabilmek için, profesyonel bir yardımcıya her zaman ihtiyaç duyulur. Hazırladığınız yemek her ne olursa olsun mutlaka bıçak kullanımı olacaktır. Profesyonel bıçaklar sayesinde, hızlı ve lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. Victorinox, ARCOS, Zwilling gibi kaliteli markaların farklı boy ve özelliklerdeki bıçaklarından mutfağınızın ihtiyacı olanları tercih edebilirsiniz.

Profesyonel Bıçaklar

Profesyonel bıçaklar, genellikle aşçıların, şeflerin, restoran ve kafe gibi mutfak çalışanlarının her gün kullandığı gereçler arasında yer alır. Ancak iyi bir bıçağa, yemek yapan herkesin ihtiyacı vardır. Her gün ailesine yemek yapanlar, misafirlerine lezzetli yemekler sunanlar, eş dost buluşmalarında becerilerini ortaya koymak isteyenler, mutfaklarındaki gereçler ne kadar iyi olursa, o kadar iyi iş çıkarırlar.

Doğrama sırasında çeliğin sesi, bıçağın zarif bir şekilde sebzeleri doğraması ve hepsinden önemlisi bunu, ustasının seri ellerine uyum sağlayarak yapması, profesyonel bıçaklarda aranan bir özelliktir. Saplarının uygun, dengeli tutuşu sağlayabilmesi ve sap tasarımında kullanılan malzeme, pratik kullanım için önem taşır.

Profesyonel Bıçak Markaları

Profesyonel bıçak markalarının ürün çeşitleri içerisinde, farklı sunumlara imkan veren modeller yer alır. Bazı markaların bıçak setleri, çantası ile takım olarak sunulur. Böylece hem pratik taşıma ve saklama olanağı sağlar hem de ihtiyacınız olan tüm bıçakların elinizin altında olmasına yarar. Çantanın içinde farklı özelliklerde şef bıçakları, fileto ve sıyırma bıçağı ve pasta bıçağına kadar çok sayıda bıçak yer alır. Bu setler içinde 23’lü, 16’lı, 14’lü çantalı modeller gibi birçok alternatif ürün çeşidi yer alır.

Markaların şef bıçakları arasında, farklı uç özelliklerinde, paslanmaz çelik ve genellikle üç perçinli sap modellerine sahip ürünler bulunur. Bazı şef bıçakları modellerinde, nitrum çelik malzeme ve sap üzerinde anti bakteriyel sistem uygulaması ile geliştirilmiş modeller yer alır. Aynı şekilde ürünlerinde, ergonomik tasarımlara önem veren markalar; şef bıçaklarının yapısına uygun, kaliteli materyallerden tasarlanmış, uygun sap ve gövde ağırlık dengesine sahip, farklı boylarda profesyonel bıçaklar üretir.

Profesyonel Bıçak Nasıl Olmalıdır?

Profesyonel bıçaklar, kaliteli malzemeden, eğer mümkünse yüksek kalite dökme çelikten olmalıdır. Ürünlerin paslanmaz çelik olmasına özen gösterilmelidir. Kaliteli malzemeden oluşan bir bıçak, körelmenin gecikmesini ve bıçağın daha uzun süre kullanımını sağlar. Modellerin gövde ve sap kısmı da aynı şekilde kaliteli ve dengeli olmalıdır. Profesyonel bıçak seçiminde, bıçak ne kadar iyi olursa olsun bıçağı kullanacak kişinin eliyle kavrayabileceği, kullanırken rahat edeceği ağırlıkta ve modelde olmasına dikkat edilmelidir.

Genellikle bıçaklarda 20 – 25 cm arası bir uzunluk ideal olarak görülür. Uzunluk daha seri hareket sağlar, iş başındayken sizi yavaşlatmaz. Karbon çelikten bıçaklar da profesyonel ürünler arasında bulunabilir. Karbon çelikler daha keskindir; ancak çeliğe göre daha kısa sürede oksitlenme yapabilir. Profesyonel bıçak çeşitleri, mutfaklarda özellikle et, tavuk ve balıkların kesilmesinde; salam, sosis, jambon gibi türlerin ince ince dilimlenmesinde mükemmel sonuçlar verir. Mutfakta bulunduğunuz süre içinde yaptığınız işi zevkle yapmanızı, böylece lezzetli yemekler hazırlamanızı sağlar.

Profesyonel bıçak, şeflere ve aşçılara aitmiş gibi görülse de profesyonel anlamda yemek yapmakla uğraşmayan; ancak kendi mutfağında mükemmel sonuçlara ulaşmak isteyen kullanıcılar için de pratik çözümler sunar. Et ve sebzelerin iyi bir şekilde doğranmasını sağlayarak gıdanın parçalanıp zedelenmesine izin vermez. Ayrıca seri bir şekilde yemekleri hazırlamanızı sağlar. Profesyonel bıçakların uzun süreli kullanımı için işinizi bitirdikten sonra elinizde yıkayıp hemen kurulamanız, bıçaklarınızı uçları birbirine değmeyecek şekilde saklamanız önerilir. Böylece sürtünmeden kaynaklı körelmelerin önüne geçilebilir. Gerekirse özel kılıflarında saklamanız uygun görülür.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Profesyonel Şef Bıçak Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 1652 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80320060/238128/60000848