Profesyonel Şef Bıçak Fiyatları

Şef Bıçağı

Şef bıçağı, mutfakta pratik kullanım imkanı sunarak birçok yiyeceğin doğranmasında aktif rol oynar. Keskinlik ve ortaya koyduğu performans ile kolay kavranabilir özel sap yapısına sahiptir. Her bir tasarımı ile farklı kullanım özelliği sunan bıçak çeşitleri, kesilmesi gereken malzeme için farklı özellikler sunar. Keskinliğinin yanı sıra ince ve kalın şekilde üretilerek kullanılacak malzeme açısından farklılık gösterir. Deri yüzme ve kemik sıyırma için ayrı çeşit üretim sağlanırken et kesimi ve sebze bıçakları ayrı tasarım özelliği sunar. Birçok markadan oluşan bıçak üretimi, kesimine ve üretilen materyal yapısına göre de farklılık gösterir. 

Profesyonel şefler tarafından kullanılarak, genelde et, balık ve sebze kesimi için tercih edilir. Bıçak çeşitleri arasında; fileto, santoku, kasap bıçağı, şef bıçağı, ekmek, soyma, boning ve mutfak bıçağı olarak ayrılır. Üretim esnasında farklı tasarımlarda imal edilen şef bıçakları ise; geniş ve uzun bir tasarım özelliği gösterir. Sap kısmı ise reçine ve plastik kullanımı ile çeşitlilik sunar. Şef bıçağı genellikle paslanmaz çelikten üretilir. Paslanmaz çelik kullanımı ile dayanıklı ve paslanmaya karşı koruyucu olmakla beraber temizlemesi de oldukça kolaydır. 

Bıçağın ucu birleştirilmiş çelikten yapılır. Aynı zamanda daha sert ve daha dayanıklı hale getirmek için özel bir ısıl işlemden geçirilir. Sap kısmı ise ahşap, plastik, reçine gibi malzemelerden üretilir. Belirli sürelerde körelmemesi için bilemek, bıçağın performansını artırıp daha dayanıklı hale getirir. Bıçağın kenarı özel bir bileme işlemi ile keskinleştirilir ve sap takılarak işlevsel yapısı ön plana çıkartılır. Bıçağın kalitesi, kullanılan malzemelerin kalitesine, bıçağın kenarının keskinliğine ve sapın rahatlığına bağlıdır. Şef bıçağı seti ise, 18-23 cm uzunluğunda 2,5-3 mm kalınlığında olmalıdır. Profesyonel kesim sağlaması için belirtilen ebatlarda olması önemlidir. 

Şef Bıçağı Çeşitleri Nelerdir?

Şef bıçakları, Tefal, Surbisa, Pirge ve Tupperware gibi markaların üretimi ile geniş bir ürün seçeneğine sahiptir. Sürbisa şef bıçağı ise 9cm-12,5cm-13cm-14cm-15cm-16,5cm-18,5cm-20cm ve 23cm çeşit aralığı sunar. Kalınlık yapısında ise kullanılacak alana göre değişim gösterir. Örneğin; pimli ve pimsiz seçeneklerin yanı sıra santoku, yöresel model olarak da değişim gösterir. Zeytin saplı, polisajlı ve Pls sap özelliğine de sahiptir. Sürmene, mutfak, kasap bıçakları ise farklı kesim sağlayarak keskinliğinin yanı sıra boyut, kalınlık açısından da özelliklere ayrılır. Paslanmaz çelikten üretilen bıçaklar, bu sayede keskinlik ve dayanıklılık yönünden kullanımı kolaylaştırır. Çok amaçlı kullanım özelliği sunarak çeşitli yiyeceklerin kesilmesini kolaylaştırır. 

Bıçağın tutacağı, ergonomik yapısı ile kolaylıkla kavranabilir. Rahat tutuş imkanı sunarak kesim sırasında kaymayı önler. Sürbisa şef bıçakları, genel olarak 20-30 cm arasında değişim gösteren bir boyut seçeneği sunar. Meyve, sebze ve et kesimi için ayrı tip bıçaklar tercih edilir. Profesyonel ve amatör mutfakların başında gelen Tefal bıçak setleri de geniş kapsamlı üretimle mutfaklarda yerini alır. Korozyona karşı dayanıklı olmasının yanında leke tutmayan ve kolaylıkla temizlenebilen yapıya sahiptir. Tefal Comfort şef bıçağı, kaymayı önleyen özel sap formuna sahiptir. Farklı ebatlarda üretilen bıçak çeşitleri, çok yönlü kullanım için ideal yapıdadır. Bıçağın temizliği rahatlıkla yapılabilir şekilde tasarlanır. Dayanıklı bir yapıda üretilerek uzun süre kullanıma uygundur.

Bulaşık makinesinde de kolaylıkla yıkanabilen bıçak, balık, et, sebze ve meyveler için ayrı modellerde üretilir. Sık sık bilemenin gereksiz olduğu Tefal şef bıçakları, keskinliğini uzun süre koruyabilir. Bıçağın sap kısmı kullanıcının güvenli bir şekilde tutabilmesini sağlar. Kaymaya karşı önleyici olan Tefal Comfort, 20 cm uzunlukta üretilen özel bir bıçak çeşididir. Özel kabı ile güvenli bir şekilde muhafaza edilebilir. Tefal şef bıçağı ise Ice Force serisinde yer alan dayanıklı bir bıçak çeşididir. Alman çeliğinin dayanıklı yapısını ön planda tutarak uzun yıllar kullanılabilir tasarıma sahiptir. Çeşitli dilimleme ve doğrama işlemleri için ihtiyaç duyulan bıçak çeşitleri, mutfakta yemek hazırlamayı kolay hale getirir. 

Yumuşak ve ergonomik sapa sahip Tefal bıçaklarının çoğu dayanıklı materyal kullanımı ile üretilir. Bıçakların -120 santigrat dereceye kadar ısıtılmasıyla yaratılan dikkat çekici keskinlik ve performans, her kesme işleminde kendini gösterir. Ice Force bıçak serisinde; ekmek bıçağı ve Santoku bıçağı gibi türleri yer almaktadır. Ice Force bıçakları tek tek satılabilirken, özel setler halinde de üretilir. 20 cm uzunluğundaki şef bıçağı, ürünleri büyük parçalar halinde keserken kırmızı et, tavuk ve hindi gibi yiyecekler için rahat ve güvenli bir deneyim sunar. 18 cm Santoku bıçağı ise balık ve et keserken yüksek performans gösterir. 

Şef Bıçağı Setleri

Hafif ve ultra dayanıklı performans sunan bıçak çeşitleri arasında en yaygın kullanımı ile şef bıçak seti gelir. Her kesim bıçağının yer aldığı sette; santoku, soyma bıçağı, ekmek bıçağı, şef bıçağı ve çok amaçlı ürünler yer alır. Her ürün kullanılacak alana göre fark gösterir. Ekmek bıçağı genel olarak 20 cm ebatta üretilirken, çok amaçlı bıçak 11cm uzunluğa sahiptir. Üç etki yaratan santoku ise 18 cm uzunluğunda olmakla beraber bıçağın üst kısmı 13-20 cm aralığındadır. Soyma bıçağı ise 9 cm uzunluğunda minimal yapıda tasarlanır. Pirge şef bıçağı seti 3, 5, 6 ve 9’lu olmak üzere değişkenlik gösterir. Çeşit özelliği oldukça fazla olan şef bıçaklarında, profesyonel aşçılar için üretilmiş keskin yapısı ile ergonomik özelliktedir.

Setler arasında 5’li blok, classic çantalı 5’li, Ecco şef ve duo çantalı ürünler yer alır. İçerisinde bulunan her bir bıçağın kesim görevi değişim gösterir. Üretimde kullanılan çelik sayesinde paslanmadan kullanıma hazır olan bıçaklar, peynir kesimi, dilimleme, soyacak şeklinde geniş kapsamlı kullanım için hazırdır. 18 cm’ lik dilimleme bıçağı, orta boy sebze ve meyveler için ideal kesim işlevini yerine getirir. Pirge şef bıçağı seti çantalı olarak içerisinde bıçakların kolaylıkla muhafaza edilmesini sağlar. Bu sayede koruma özelliği göstererek keskinliğini korur ve istenilen performansta kesim işlemi sağlar. Ecco soyacak yardımı ile kabuklu yiyecekleri kolayca temizler. Kabuklarından ayırırken istenilen hassaslıkta kesim işlemi yapar. Günlük mutfak işlerinde istenilen kaliteyi ön planda tutar. 

Buzul ısıl işlem kapasitesine sahip olmakla beraber optimum sertlik sunar. Hafif bir yapıya sahip olan ürün çeşitleri aynı zamanda uzun süre kullanılabilir şekilde tasarlanmıştır. Yüksek karbonlu paslanmaz çelik alaşımla üretilerek dayanıklılığını arttırır. İki kez bilenmiş ürün aynı zamanda Pirge Ecco şef bıçağı 21 cm uzunlukta profesyonel kesim için kullanılabilir. Orta boyda sebze ve meyveler için ideal kesim özelliği sunarak keskin yapısı sayesinde bilenmeden de kullanılabilir. Rulo çantası ile kolayca muhafaza edilmesini sağlar. Pirge şef bıçağı 19 cm uzunluğunda A sınıfı keskinlik ömrüne sahiptir. PPC sap malzemesi ile dayanıklılığını destekler. Sap içerisinde çelik kullanımı mevcut olup, 54HRc sertliğe sahiptir. 2,5 mm kalınlık sayesinde bükülme veya kıvrılma gibi sorunlara sebebiyet vermez. 

Şef Bıçağı Üretim Kalitesi

Şef bıçakları, usta aşçıların tercih ettiği, özel tasarım ürünlerdir. Hijyenik enjeksiyonla üretilmiş olan sap montajı, kolay kavrama özelliği gösterir. Tekrar bilenebilir keskin ağız yapısı ile her ürünü kolaylıkla kesebilir. Pirge şef bıçağı ergonomik PP sap özelliğine sahip olmakla beraber keskinlik ömrü oldukça uzundur. Çelik kalınlığı şef bıçaklarında 2,5 mm olarak tercih edilirken, DUO bıçaklarda 3 mm, Gastro çeşitlerinde 3 mm ve Classic modellerde 4 mm olarak üretilir. Yapısına göre 54,56 ve 58 HRC buzul ısıl işlemden geçer. Sapın içerisindeki çelik uzunluğu ise ideal yapıdadır. Çelik sırt köşeleri her modelde yuvarlanmış şekilde tasarlanır. Renkli kaymaz sap teknolojisi ve antrasit sap modelleri mevcuttur. PPC ve TPE sap malzemesi ile dayanıklılığı arttırılmıştır. Bazı tasarımlarda ise elastomer ve POM kullanımı mevcuttur. Şef bıçakları 2-5 ve 7 çeşitten oluşan setler halindedir. Diğer markalarda ise çeşit özelliği değişkenlik gösterebilir. Doğal ahşap sap tercihi ile üretilen bıçaklar, bulaşık makinesi yerine elde yıkanmalıdır. Leke tutmayan yüzeyi sayesinde kolayca temizlenebilir. 

Pastacılar için Perge ürünlerinde “Creme” serisi mevcutken, ev kullanıcıları için çeşitler değişkenlik gösterir. Pureline, Deluxe, Sultan, Profi, TitanEast ile Classic çeşitler ise ev kullanıcılarına göre tasarlanmıştır. Şefler için tercih edilebilecek seriler ise, Ecco, Duo, Gastro ve Calassic olarak üretilir. Diğer markalarda da bıçak serileri fark göstermekle beraber uzunluk ve kalınlık özelliği kesim yapılacak malzemeye göre değişir. Özel fileto bıçağı ile hazırlanan balıklar, daha iyi temizlenme özelliği gösterirken sebzeler için daha ince bıçaklar tercih edilmelidir. Masat seçeneği sayesinde de bıçaklarda bileme işlemi daha kolay hale gelir. Her modelin farklı amaç için kesim işlemi yapması, işlevselliklerini ön plana çıkarır. Parmak koruyucu bilezik yardımı ile daha rahat bir kullanım imkanı tanır. Bu sayede parmaklar zarar görmeden kolay kesim yapılabilir.

Şef Bıçağı Fiyatları

Dengeyi en iyi şekilde sağlayan şef bıçak seti çantalı olması ile koruyuculuk sağlar. Bu sayede oksitlenmesini önleyerek uzun süre özel kabında muhafaza edilebilir. Yer kaplamayacak şekilde tasarlanan şef bıçakları, farklı sap kalınlıklarına sahiptir. Modellere göre değişim gösteren malzeme kullanımı, sıcak dövme ile desteklenir. Pom plastik sap tercihi ile hafif yapısını ön plana çıkarır. Kavrama sırasında kolaylık sağlayarak kesici ağız yardımı ile malzemeleri rahatlıkla keser. İki kez bilenmiş olması ile uzun yıllar keskinliğini koruyan bıçak setleri, sebze için ayrı olarak üretilen 9 cm lik çeşidi ile kolaylık sunar. Dilimleme için yardımcı olan 16 cm üretilen çelik bıçaklar, en sert yiyeceğin dahi kesilmesine ve dilimlenmesine yardım eder. 

Tupperware şef bıçağı, en iyi kesim performansını sunarak her malzemeyi rahatça keser. Mutfakta kolaylık sunarak sebzeleri, balıkları, açık istiridyeleri, domatesleri veya dilimlenmiş peynirleri doğramak için tercih edilebilir. U serisi şef bıçağıyla parmaklar tezgaha değmeden kullanılabilir şekilde tasarlanmıştır. Bıçağın kesici kenarı, mükemmel kullanım için yuvarlatılmıştır. Çiğ veya pişmiş etleri dilimlemek ve sebzeleri doğramak için de uygunluk sağlar. Bıçağın düz kısmı, daha kolay soyulması için sarımsak ezici olarak da kullanılabilir. Bıçak ve tutamak yüksek hizaya ayarlanmıştır. Böylece U serisi mutfak bıçağını kullanırken parmaklar tezgaha değmeden kesim işlemi yapılabilir. Şef bıçağı fiyatları ise ekonomik ve uygun maliyetli ürünler arasındadır. Herkesin alım sağlayabileceği şekilde üretimi yapılır. 

Şef Bıçaklarında Ebatlar Neden Önemlidir ?

Sert ürünleri kesmesi için kalın bıçaklar kullanılırken, kolay kesimi yapılacak malzemeler için ince bıçaklar tercih edilir. Bu sebeple ebat yapısı önem taşır.

Masat Ne İçin Kullanılır?

Bıçakların bilenmesi için tercih edilen bir materyaldir.

Şef Bıçağı Setinde Mevcut Olan Bıçak Çeşitleri Neler?

Ekmek bıçağı, dilimleme bıçağı, et bıçağı, meyve bıçağı, şef bıçağı ve santoku bıçağı yer alır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Profesyonel Şef Bıçak Fiyatları

1922 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Değerlendirme Puanı
Toplam 49 / 1922 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?