Satırlar, hem et hem sebzeler için kullanılabilirler. Hızlı ve standart doğrama için, mutfak işlerinde çok ciddi pratiklik ve zaman tasarrufu sağlarlar.

Et yemeklerini seven biriyseniz, et bıçağı çeşitlerini tanımanız ve bunları yerinde ve iyi kullanmanız gerekir. Et pişirmenin ilk ve en önemli aşaması, şüphesiz ki etin tarife uygun bölümünü, uygun olduğu biçimde ayırabilmektir. Uygun et bıçağı ve satırların seçimi, yemek pişirmeyi hem kolay hem zevkli hale getirecektir.

Kemikli etlerde kullanılan satırları, pek çok farklı materyal ve büyüklükte hazırlanmış olarak bulabilir, sizin ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz ürünü rahatça seçebilirsiniz. Aynı durum sebze satırları için de geçerlidir.

Satır Fiyatları

Satır alırken seçiminizi kullanacağınız alan belirler. Sebze doğramak için mi, kemikli et parçalamak mı, et doğramak için mi kullanacağınıza karar verdiğinizde isabetli seçimi yapabilirsiniz.

Kemikli et parçalamak için olan satırların, çelik kısmı daha ağır üretilir. Bu da fazla kuvvet harcamadan kemiği bölmenizi sağlar. Satırın kendi ağırlığını kullanarak, güçten tasarruf eder, yorulmadan işinizi tamamlayabilirsiniz. Satır kaldırılarak, hızla kemiğin üzerine vurulduğunda, hem çok keskin ağzı, hem geniş yüzeyi hem de çelik ağırlığı ile tek hamlede işlemi gerçekleştirir.

Sebze doğramak için kullanılan satırlar ise yüksek çelik ağırlığıyla üretilmez. Daha hafif fakat daha çevik olurlar. Bu tip satırlarda amaç, kemikli et parçalamadaki gibi kuvvetle kemik kırmak değil, sebzeleri daha geniş bir yüzey sayesinde daha hızlı doğramaktır. Satırın yüzey alanı büyük olduğundan, sebze doğrarken ayırdığınız parçalar daha eş değer ve görünüm olarak birbirine çok yakın olur. Bu da her parçanın eşit pişmesini sağlar; farklı büyüklüklerden kaynaklanan, sebzelerin bir kısmının çiğ, bir kısmının fazla pişmiş olmasını önler. Böylece lezzette bir standart yakalanmış olur. Eşit boyutta doğrama yapmak, yemeğin sunumunda çok önemli bir etkendir. Tabaktaki yemeğin görünümü de iştah açıcı bir hal alır.

Her iki amaç için de kullanılabilen satırlar, pek çok boyut, renk ve sap tasarımlarıyla sunulur. Böylece zevkinize uygun, aradığınız ürünü bulmanız daha kolay hale gelir.

Satır Çeşitleri

Satır seçimi yapılırken, işlevselliği kadar kullanılan teknoloji ve materyal cinsi de ön planda olmalıdır. Satırlar, çelik, paslanmaz çelik, yüksek karbon çelik, seramik, dövme çelik gibi farklı materyallerden üretilmiş olabilirler. Boyutları, daha küçük ve günlük ev işlerinde kullanılmak için olan mini boylardan başlayan bu satırlar, büyük ve kalın kemikleri bölebilecek ağırlık ve ebada kadar geniş bir yelpazeye yayılır.

Klasik satır görüntüsünde, siyah ve üç perçinle sabitlenmiş saplar çok sık tercih edilen çeşitlerdendir. Bunun yanı sıra saplar, renkli, desenli, beyaz, seramik, plastik, ahşap görünümlü de olabilir. Bu çeşitlilik, kendi tarzınıza uyan ürünü bulmanızı kolaylaştırır. Satır kullanımında güvenlik çok ön planda olduğundan, sap üretiminde kaymazlık vazgeçilmez bir unsurdur. Sap olukları sayesinde bu ürünler ele iyi tutunurlar. Ergonomik tasarımlarıyla da ön plana çıkarlar.

Kaliteli Satır Fiyatları

Kaliteli satırlar, farklı işlevlerde kullanılabilirler. Düz-dar ve küt kesimli kuzu satırları olduğu kadar, daha yuvarlak uçlu soğan satırları da bulunur. Seramik satırların sebze için kullanılması, vitamin değerlerinde kayıplara yol açmaması iddiası sebebiyle çok tercih edilen bir seçenektir.

Ürünün ne amaçla satın alınacağının iyi saptanması verimi de artıracaktır. Kısa zamanda, daha az enerjiyle ve güvenle hazırlanan yemekler, güzel bir sofranın temel taşıdır. Kullanım amacına göre özel tasarlanmış, yüksek teknolojiyle üretilmiş, güvenliği ön planda tutularak sunulan ürünler arasından, size uygun bir ürünü bulmak ve seçmek daha kolay olacaktır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Satırlar

107 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Fackelmann
  2. İkea
  3. Sürbisa
  4. Pirge
  5. Lazoğlu
  6. Ekinci
  7. Penguen
  8. Ali Umuş
  9. Epinox
  10. Makrosel
  11. Satış Sepetim
  12. Tramontina
  13. Wildlebend
  14. İthal Çesit
  15. Akgün Grup Yayıncılık
  16. Cosiness
  17. Fettah Birlik
  18. Hulusi
  19. Kar-Çel
  20. Kılıç
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/22500/80320060/238128/60000852
Başa dön