Soyma bıçağı, meyve bıçağı ve et bıçağı gibi mutfakta kullanılan bıçak türlerinden biri olan ekmek bıçağı, ekmek dilimlemek için özel tasarlanan bir üründür.

Ekmek bıçakları; uzunluğu, ağız yapısı ve keskinliği ile farklı bıçak türlerinden ayrılır. Ekmek çeşitleri ile birlikte kek türünde besinleri de başarıyla dilimleyen bıçaklar arasında, farklı tasarımlarda ürünleri inceleyebilir, mutfağınıza uygun ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

Ekmek Bıçağı Fiyatları

Ağız uzunluğu, boyutu, modeli ve sap kısmı ile birbirinden farklı tasarımlara sahip bıçakları Victorinox, Zwilling ve I Love Home gibi farklı markalardan temin edebilirsiniz. Özelliğine, kalitesine ve markasında göre fiyatları değişen ekmek bıçakları arasında karşılaştırma yapabilir, ihtiyacınıza uygun ürünü tercih edebilirsiniz. Ağız kısmı kalın tırtıklı ve ince tırtıklı olan modeller arasında farklı uzunluklara sahip ürünler ev ve çeşitli iş yerlerinde uygun kullanım sunar. Çelikten üretilen ve sap kısımlarında kullanılan malzemeye göre, tasarımları farklı olan bıçakların, fiyatları da değişir.

El koruma başlığı, sentetik sap kısmı, şık modeli, keskinliği ve hafif tasarımı ile öne çıkan ürünler ise profesyonel mutfak malzemeleri arasında bulunur. Plastik ya da metal sap kısmı ve modeli ile kaliteli çelikten üretilen profesyonel kullanıma uygun ürünler, farklı fiyat aralıkları ile farklı bütçelere hitap eder. Bileme gerektirmeyen ağız kısmı ile uzun yıllar başarılı bir kullanım sunan ekmek bıçağı çeşitleri arasında, kısa ağız kısmına sahip olan dilimleme bıçakları da bulunur. Kek, sandviç ekmeği türünde çeşitli besinleri kesmek için kullanılan fonksiyonel dilimleme bıçakları ise cazip fiyatlara sahiptir.

Ekmek Bıçağı Nasıl Olmalıdır?

Ekmeğin içindeki yumuşak yapıyı dağıtmadan kesmeyi sağlayan bıçakları diğer bıçaklardan ayıran belirli özellikler vardır. Diğer bıçaklardan farklı olarak kalın tırtıklı ağız yapısına sahip olan ekmek bıçakları, genelde 17 cm’den uzun bir yapıda olur. Ekmek bıçağının eni ise et ve sıyırma bıçaklarına oranla daha geniştir. Kalınlığı normal bıçaklar gibi 2 mm olan bıçakların tek tarafı keskindir. Tek taraflı kesim yüzeyi ile yumuşak gıdalar üzerinde düz bir kesim yapan bıçak, bu sayede dilimlenen ekmeğin kurumasını engeller.

Ekmek bıçaklarının diğer bir özelliği ekmeğe fazla baskı yapmadan kesmeye imkan vermesidir. Tırtıklı ağız kısmı, keskin bir yapıya sahip olduğu için, ekmeğin sert kabuğunu kolayca keser ve ekmeğin yumuşak iç kısmı üzerine fazla baskı uygulamaya neden olmaz. Böylece ekmeğin yumuşak kısmını ezmeden dilimlemeye imkan verir.

İşlevsel yapısı ile ekmek dışında kek, sandviç ekmeği gibi yumuşak gıdaları da kesmek için kullanılan bıçaklar, dilimleme sırasında ufalanmaya neden olmamalıdır. Seçeceğiniz ürün, kolay dağılan gıdalar için uygun tasarlanan ağız kısmı ve uzunluğu ile pürüzsüz ve ince dilimler kesmelidir.

Kaliteli Ekmek Bıçakları

Farklı özelliklere sahip olan bıçakların kalitesi üretildiği malzemeye, çeliğin niteliğine ve ürünün markasına göre değişiklik gösterir. Nitrum çelik olarak bilinen dayanıklı çelikten üretilen ürünler, keskin ağız kısmına sahip olduğu için, ekstra kesim performansı sunar. Dökme çelik bıçakları daha sıradan kullanımlar için tercih edebilir, yuvarlak uca sahip ürünleri veya tek parça çelikten dövülen bıçak çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Yuvarlak uçlu pizza kesiciler, mutfaklarda pratik bir kullanım sağlar.

Kaliteli ekmek bıçakları hafif tasarımın yanı sıra, ergonomik ve rahat sap kısmına sahip olmalıdır. Sentetik üç perçinli tasarımı ile kesim işlemini kolaylaştıran bıçaklar kusursuz bir tutuş sunar. Sap kısmı bakteri önleyici tasarım sahip ürünler de seçenekler arasındadır. Koruyucu kılıfı bulunan ürünler ise evde güvenli ve hijyenik bir kullanım imkanı verir. Ekmek bıçaklarının arasında bulunan dilimleme bıçaklarında ise el koruma başlığı olan ürünler tercih edilmelidir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Ekmek Bıçakları

175 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Tefal Ekmek Bıçakları
  2. Korkmaz Ekmek Bıçakları
  3. Schafer Ekmek Bıçakları
  4. Bambum Ekmek Bıçakları
  5. Karaca Ekmek Bıçakları
  6. WMF Ekmek Bıçakları
  7. Tupperware Ekmek Bıçakları
  8. Madame Coco Ekmek Bıçakları
  9. Fackelmann Ekmek Bıçakları
  10. Pirge Ekmek Bıçakları
  11. Victorinox Ekmek Bıçakları
  12. Sürbisa Ekmek Bıçakları
  13. Rooc Ekmek Bıçakları
  14. Taşçı Ekmek Bıçakları
  15. Tivoli Ekmek Bıçakları
  16. Eko Express Ekmek Bıçakları
  17. F. Adliğ Ekmek Bıçakları
  18. Ikea Ekmek Bıçakları
  19. Mutfak Kitap Ekmek Bıçakları
  20. Solingen Ekmek Bıçakları
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483637/22500/80320060/238128/60000850
Başa dön