Bıçak Bileme

Bıçakların ilk günkü gibi keskin olması ve uzun süre kullanılabilmeleri için bıçakları bilemek önemlidir. Profesyonel aşçı ve şeflerin mutfaklarında bulunması gereken bıçak bileme aletleri, ev mutfaklarında da pratik çözümler sunar. Victorinox, Pirge, ARCOS gibi markaların farklı modellerdeki bileme aletlerini inceleyebilir, ihtiyacınıza göre bir ürün tercih edebilirsiniz.

Bıçak Bileme Aletleri

Bileme aletlerinden masatlar, yuvarlak ve yassı biçimli olmaları ile birbirinden ayrılır. Genellikle manuel olarak bileme işlemini gerçekleştirdiği için her zaman elinizin altında bulunabilecek bir alettir. Bir diğer masat modeli de deri olanlardır. Deri masatlar ile bıçaklar en iyi şekilde bilenebilir; ancak kullanımı profesyonellere daha uygundur. Seramik rulo bileme aletleri de farklı tasarımı ile manuel olarak işlem yapabilmenizi sağlar. Sayılan modeller, iki elinizi de kullanarak bıçağınızı bilemeniz yönünde tasarlanır.

Vakumlu ürünler, vakum sayesinde masaya sabitlenerek bıçakların bilenmesini sağlar. Profesyonel bıçaklar, ekmek bıçakları, tırtıklı bıçaklar kısa süre içinde ilk günkü keskinliğine kavuşur. Dilerseniz ev ve bahçe makaslarınızı dahi bu aletleri kullanarak bileyebilirsiniz. Bu sayede evde kullanacağınız tüm keskin aletlerin bakımını yaparak verimli kullanımını sağlayabilirsiniz. Ürünler az yer kapladığı için de mutfağın bir köşesinde her zaman size yardım için bekleyebilir.

Bıçak Bileme Aletleri Çeşitleri

Bıçak bilemek için tercih edilen ürünler, bıçağınızın tipi ve işlemi yaparken ne kadar başarılı olduğunuz ile ilgilidir. Bu yüzden vakumlu aletler daha pratik çözümler sunabilir. Cam, mermer ya da seramikten oluşan mutfak tezgahınızın üzerine, ürünü sabitledikten sonra bileme alanına bıçağınızı yerleştirebilirsiniz. Daha sonra ileri geri hareketler sayesinde kısa sürede bıçağınızın yenilendiğini fark edeceksiniz.

Masatlar ise, iki elin birden seri şekilde kullanımını gerektirir. Bıçağı, sapa yakın bölümden uca doğru, seri hareketler ile masata sürterek işlemi tamamlayabilirsiniz. Vakumlu seçeneğe göre biraz daha yorucu ve keskin bir alet ile iş yapıyor olduğunuz için daha tehlikelidir. Aletler arasında çift yönlü bileme taşları da yer alır. Bileme taşı dayanıklı, her zaman mutfağınızın bir köşesinde durabilecek yapıda pratik bir alettir. Çift yönlü olması sayesinde, iki tarafının da kullanılabilmesi özelliğini taşır.

Bıçak Bileme Aparatları

Bıçak bileme işlemleri önceleri bileyicilere yaptırılırdı; ancak zamanla ustaların azalması ve dükkanların kapanması sonucu, bu tarzda işlemleri evlerde yapma ihtiyacı doğdu. Özellikle mutfağın profesyonelleri şefler, aşçılar için bu tip alet ve aparatlar, her zaman gerekli bir mutfak gereci olmaya devam eder. Tezgahın kenarında, doğrama tahtası kadar sık kullanılan bir gereç olarak sürekli bulundurulması tavsiye edilir.

Aparatlar, bileme aletlerine yardımcı, bıçağınızın ucunu sivriltmeye ve keskinleştirmeye yarayan aletlerdir. Aparatlar, sadece metal kullanarak üretilebildiği gibi 3’lü paketler içerisinde rengarenk ve desenli modeller de yer alır. Böylece, genellikle karşınıza çıkan metal görünümlü, standart aparatların yerine, mutfağınızı renklendirecek modellerden birini tercih edebilirsiniz.

Bileme aletleri özellikle kasap, restoran, kafe gibi iş yerlerinde bulundurulması gereken temel gereçlerden biridir. Bıçakların kesici aletler olduğunun bilinmesi üzerine, bileme aletlerinin de basitçe herkes tarafından kullanılamayacağını düşünmek gerekir. İş yerlerinde bileme işinin bu işe yatkınlığı olan kişiler tarafından yapılması tavsiye edilir. Böylece küçük mutfak kazalarının önüne geçilmiş olur. Uygulama sonucunda bıçaklarınızın ilk günkü keskinliğine sahip olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca kullanım ömrü de uzar. Aparatlar, ev kullanıcıları için de uygundur; ancak özellikle çocuklu evlerde ortada bırakılmaması ve işlemin çocukların gözü önünde yapılmaması tavsiye edilir. Birçok modele sahip ürün çeşit ve aparatları içinden ihtiyacınıza yönelik olanları seçebilir, bıçaklarınızın bakımını gerçekleştirebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bıçak Bileme Aleti Fiyatları

1170 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 36 / 1170 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?