Börek Bıçağı

Börek bıçağı, düzgün bir servis için çok işlevsel bir üründür. Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasında olan börek, farklı malzemeler ile yapılan birçok seçeneği ile çay saatlerinin de olmazsa olmaz yiyeceklerindendir. Börek yapımı kadar börek servisi de zahmetli bir konudur.

Börek Bıçağı

Birçok kişi hamur işlerini parçalamadan, düzgün porsiyonlarda servis etme konusunda zorluklar yaşar. Servis sırasında problem yaşamamak için, böreğinizi doğru bir bıçak ile kesmeniz gerekir. Doğru bıçak seçimi ile yemek hazırlamayı pratik, kolay ve keyifli hale getirebilirsiniz.

Mutfakta yaşanan en büyük problem; özenle hazırlanan yiyeceklerin sunum sırasında parçalanması ve dağılmasıdır. Kadınların hayatını kolaylaştıracak ürünler ile bu sorunu yaşamamak mümkündür. Profesyonel aşçıların da tercihi olan börek bıçakları hamur işlerinde, pizzalarda, eriştelerde ve hamur hazırlarken hamurun kesiminde de kullanım olanağı sağlayarak işlevsel bir ürüne dönüşür.

Börek Bıçağı Nedir?

Bıçak alırken hangi amaçla kullanacağınızı düşünerek almanız gerekir. Doğru bıçağın kullanımı işinizi kolaylaştırır. Börek bıçağı, özel tasarımı ile böreğinizi ve hamur işlerini düzgün ve eşit şekilde kesmenizi sağlar. Bıçağınız, yufka veya milföy hamuru ile hazırladığınız böreklerinizin yanı sıra, diğer hamur işlerinizin servisinde de pratik ve keyifli sunum olanağı sunar. Erişte, pizza ve tüm hamur işlerinizde kullanabileceğiniz bıçak mutfakta ki en büyük yardımcınız olur.

Bıçak sapı, özel tasarımı ile kolay tutuşunuza olanak sağlar. Elinizin tutuşuna uygun olan dizaynı sayesinde, elinizi acıtmaz ve rahat bir kullanım imkanı sunar. Bıçak kısmı, oval tasarımıyla hamur işlerinizin düzgün kesilmesini sağlar ve parçalanmasını engeller. Özellikle ince hamurlu böreklerin kolay dağılması, mutfakta karşılaşılan en büyük problemdir. Karaköy böreği, kol böreği gibi ince hamurlu lezzetlerin servisi sırasında parçalanması, sık karşılaşılan bir durumdur. Profesyonel aşçıların bu sorun ile karşılaşmamasının sebebi doğru bıçak ile servis yapmalarıdır.

Börek Bıçağı Nasıl Kullanılır?

Profesyonellerin sırrı mükemmel lezzetlerinin yanı sıra, düzgün ve kusursuz sunumlarıdır. Hem mideye hem göze hitap eden bir yemek asla unutulmaz. Yemeğinizi hazırlarken özenle seçtiğiniz malzemeler gibi, sunumu için kullandığınız ürünleri de aynı özenle seçmelisiniz. Böreklerin, hamur işlerinin kesiminde börek bıçakları büyük kolaylık sağlar. Eğimli bıçak tasarımı böreğinizi en doğru biçimde keser. Kullanımı da çok rahat ve kolaydır. Bıçağınızı 90 derece açı ile tutup bastırarak kesme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pişmiş ürünlerin yanı sıra hamur kesiminde de işinizi kolaylaştıran bıçak, hamurun toplanmasını önler ve düzgün hatlarda kesilmesini sağlar. Özellikle börek kenarlarının kesimi, özel tasarım börek bıçakları sayesinde rahatça gerçekleşir. Kolay kullanım olanağı sunan sapını dik tutarak bıçağınızı ileri geri hareket ettirmeniz en düzgün kesimi sağlamanız için yeterlidir. Bıçak kısmının tasarımı hamur işlerini kesmenizi sağlarken, aynı zamanda düz yapısı sayesinde spatula olarak da kullanabilmenize fırsat verir.

Börek bıçakları genellikle küçük, orta ve büyük gibi çeşitli boyutlarda üretilir. Evlerinizde kullanım için küçük ve orta boyutta olan bıçaklar idealdir.

Bıçaklarınızın bakımı da kullanım ömrünü uzatmak için büyük önem taşır. Bıçaklarınızı yıkadıktan sonra mutlaka kurulamalısınız.

Klasik, şık, kaliteli birçok ürün seçeneği içinden size en uygun mutfak ürünlerini seçebilirsiniz. Hamur işlerinde kullanılan bıçaklar hem kadınların mutfakta en büyük yardımcısı hem de profesyonel aşçıların tercihidir. Börek bıçağının sayesinde kendinizi bir profesyonel gibi hissedebilirsiniz. Yarattığınız mükemmel lezzetleri yapacağınız sunumlar ile kusursuzlaştırabilirsiniz. Ayrıca mutfakta rahatlığınızı da sağlayabilirsiniz. Geniş kullanım alanı ile sadece böreklerde değil tüm hamur işleri ve pizzalarda da kullanılabilecek ürün ile mükemmel lezzetler yaratabilirsiniz.

Börek Bıçakları

40 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Tefal
  2. Schafer
  3. Emsan
  4. Keramika
  5. WMF
  6. İkea
  7. Wildlebend
  8. Pirge
  9. İthal Çesit
  10. LoveQ
  11. Plastik Dünyası
  12. Pratik
  13. Zicco
  14. İkbalHome
  15. Atadan
  16. Bayev
  17. Epinox
  18. Gönül
  19. MPA
  20. Metaltex
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/22500/235155/238128/60005540
BAŞA DÖN