Rende Modelleri ve Çeşitleri

Küçük tatları oluşturarak lezzetli yiyeceklerin ortaya çıkmasını sağlayan rendeler, mutfakta en çok kullanılan gereçler arasında yer alır. Bazen hamur işlerine lezzet katan minicik parçaların hazırlanmasında, bazen de ana yemeğin bizzat kendisine şekil verilmesinde rolleri büyüktür. Farklı renk ve desenleri ile göze hitap ederken, farklı işlevsel özelliklere sahip olmaları ile de mutfaklarda en büyük yardımcılardan biridir. Atadan, Royal Windsor ve Korkmaz gibi kaliteli markaların rende modellerinden ihtiyacınıza yönelik olanları tercih edebilirsiniz.

Rende Çeşitleri ve Modelleri

Rendelerin mutfaklarda en sık kullanılan gereç olmaya başlaması ile birçok farklı model de tasarlanmaya başladı. Meyve kabuklarının rendelenmesi için küçük modellerden, sebzeler için ayarlanabilir düzeneklerin olduğu modellere, peynir ve sebzelerin küçük parçalara ayrılmasını sağlayan, alışılagelmiş rende modellerinin farklılaştırılmasına kadar, birçok ürün çeşidi mutfaklarda yer aldı.

Her boyda ve şekilde rende modellerini inceleyebilir, mutfağınızın dekoruna ya da mutfaktaki araç gereçlerinizin tasarımına uygun bir modeli, mutfağınıza dahil edebilirsiniz.

Uzun sapları ile el rendeleri, peynir ve patateslerin pratik bir şekilde doğranabilmesine yardımcı olur. Aynı şekilde sarımsakları da pratik bir şekilde ezer, doğrar ve küçültür. Sebzeleri dilimlemek için kullanılan modeller, kademeli ayarları ile daha ince ya da daha kalın doğrama yapabilmeyi sağlar. Tek gövdeye takılabilecek farklı başlıklara sahip çeşitler, meyve, sebze ve peynir türlerinin farklı boylarda doğranmasında pratik çözümler sunar. Tuz ve baharatları öğüten tuzluk modelleri de bu bölümde yer alır. Sarımsak ve soğanların kolayca ezilmesini, küçük parçalara ayrılmasını sağlayan gereçler sayesinde, salatalar ve soslar en hızlı şekliyle hazır olur.

Rende Nasıl Kullanılır?

Rendeler mutfaklarda, sebzeleri doğramada, meyvelerin kabuklarını küçük parçalara ayırmada kullanılarak, lezzetli yiyeceklerin ortaya çıkmasına katkı sağlar. Sarımsakları ezerek yemek ve sosların lezzetini artırır. Peynirleri istediğiniz boyda küçülterek makarna, salata, börek ve poğaçaların temel malzemesini oluşturur. Farklı başlıklara sahip çok amaçlı modeller ile birçok farklı türde yiyeceğin rendelenmesini sağlayarak, mutfağınızda daha az yer kaplayan bir ürüne sahip olabilirsiniz.

Küçük boy, saplı rendeler daha çok küçük ebatlarda yiyeceklerin rendelenmesinde kullanılır. Ancak patates, soğan, kabak, salatalık gibi sebzeleri iri iri doğramak istiyorsanız zemin üzerinde durabilen, daha büyük boyda rendeleri tercih edebilirsiniz. Böylece tutmak için özel olarak tasarlanmış bölümden bir eliniz ile destek sağlarken diğer eliniz ile sebzeyi hareket ettirerek malzemeleri küçük parçalara ayırabilir, yemeklerinizi hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Hazneleri olan modeller sayesinde rendelediğiniz yiyeceğin etrafa dağılmadan haznenin içine hapsolmasını sağlayabilirsiniz. Yiyecekleri hazne içinden kolayca çıkarabilir, hazneyi suya tutarak hızlıca temizleyebilirsiniz.

Rende Nedir?

Rende, yiyeceklerinize lezzetini veren tatların oluşmasına katkı sağlayan mutfaktaki gizli yardımcınızdır. Bıçak ile yapamayacağınız mutfak işleri için pratik çözümler sağlar. Bazen en üst çekmecede bazen de tezgahın en ön sırasında yer alarak her daim elinizin altında bulunur. Lezzetli yiyeceklerinizde önemli işlevleri vardır. Keklerin, kurabiyelerin, pastaların içindeki küçük limon ve portakal kabuklarının kendilerini belli etmeden lezzete ortak olmalarını sağlar. Poğaçalarda muskatın, kurabiyelerde mahlebin küçük parçalar ile lezzete katılmasına yardımcı olur.

Çaylara hafif aromalar ekleyebilmek, kurabiyelerinizi farklılaştırmak için taze zencefili küçük parçalara ayırır. Havuçları ince ince kıyarak salatalara lezzet verir, patatesleri ince ince doğrayarak çıtır çıtır kızarmasını sağlar. Peynirleri her zaman istediğiniz boyda küçülterek istediğiniz yiyeceğe lezzetini verir. Sarımsak ve soğanları hızlı bir şekilde kıyarak hem pratik çözümler sağlar hem de ellerinize kokunun bulaşmasını önler. Farklı malzemelerden üretilmiş ve farklı renklerdeki ürünler, sizinle her daim işbirliği yapar.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Rende Modelleri ve Çeşitleri

454 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Tefal
  2. Korkmaz
  3. Schafer
  4. Emsan
  5. Bambum
  6. Karaca
  7. Nehir
  8. Tantitoni
  9. WMF
  10. Taç
  11. Güral Porselen
  12. Tupperware
  13. Aryıldız
  14. Neva
  15. Biev
  16. Fackelmann
  17. Kosova
  18. İkea
  19. Börner
  20. Modatools
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/22500/80320060/60003718
Başa dön