Servis Aletleri

Mutfakta en büyük yardımcınız, yemeklerinizi yaparken kullandığınız servis aletleridir. Kullandığınız gereçlerin yemeği yaptığınız tencereler ve tavalar ile yaptığınız yemeğe uygun olması gerekir. Her ihtiyacınız olduğunda elinizin altında bulunacak servis malzemeleri ile pratik bir şekilde yemeklerinizi pişirebilirsiniz. Tantitoni, Schafer ya da Tefal gibi markaların hem işlevsel hem de şık servis gereçleri ile yemeklerinizi rahatlıkla hazırlayabilir ve sunabilirsiniz. Farklı fiyat aralığındaki ürünleri, ihtiyacınıza göre tek tek satın alabileceğiniz gibi, set olarak da alabilirsiniz.

Yemek Servis Aletleri

Yemek yaparken, yaptığınız işten zevk almak ve küçük mutfak kazaları yaşayıp kötü sonuçlarla karşılaşmak istemiyorsanız, yemek servis araçlarından yardım almalısınız. Yemek yapmak elbette bir el becerisi gerektirir; ancak mutfakta doğru servis ürünlerini kullanmanın gerekliliği de yadsınamaz bir gerçektir. Omletinizi ünlü şefler gibi tavanızı ustalıkla sallayarak çeviremiyorsanız, aynı işlemi silikon ya da tahta bir spatula kullanarak da yapabilirsiniz. Bu esnada spatula dışında bir başka alet kullanmak, omletin pürüzsüz yüzeyinin dağılmasına sebep olabilir.

Yaptığınız yemeğin lezzeti kadar görünümü de önem taşır. Bir yemeğin görüntüsünün iştah açıcı olması gereklidir. Doğru servis malzemelerini kullanmadan yemek yaparak, mutfakta aksaklıklar yaşayabilirsiniz ve yemeğin görüntüsünün bozulmasına neden olabilirsiniz. Keki ve kreması oldukça lezzetli bir pasta hazırlamış olabilirsiniz ama pasta servis setiniz yoksa, kremayı kekin üzerinde eşit bir şekilde dağıtmakta zorlanabilirsiniz. Bu da lezzetli ama kötü görünen bir pasta yapmanıza sebep olabilir.

Yemek servis ürünleri, estetik ve şık sunumlar yaparken de en büyük yardımcınız olacak gereçler arasındadır. Tatlı, tuzlu tarifleri, salatalar ve sıcak - soğuk tüm yemekler için kullanabileceğiniz en uygun aletleri seçerek, estetik sunumlar hazırlayabilirsiniz.

Servis Aletleri Nelerdir?

Yemek yaparken kullanabileceğiniz servis araçlarından başlıcaları; kepçe, kevgir, servis çatalı, servis kaşığı, spatula, çırpma teli ve maşa olarak sıralanabilir. Bunların dışında yaptığınız yemeklere özel kullanabileceğiniz servis ürünleri de vardır. Makarna maşası, pasta servis seti, salata servis maşası, krema spatulası, dondurma servis kaşığı ve pizza kesici gibi aletler, yaptığınız yemekleri daha kolay ve daha şık sunmak için ihtiyaç duyabileceğiniz ürünlerdir.

Makarnayı dökmeden alabilmek için makarna maşasını kullanabilir, salatayı sofranızda daha rahat servis edebilmek için salata servis maşasından yardım alabilirsiniz. Bu tip servis ürünleri olmadan da yemekleri kolaylıkla servis yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. Ancak bu işe uygun olmayan servis gereçleri, sunumunuz esnasında zaman kaybetmenize, yemekleri eşit bir şekilde dağıtamamanıza ve yemeklerin görüntüsünün bozulmasına neden olabilir. Bu yüzden, bir mutfakta ihtiyaç duyabileceğiniz temel ürünleri edinerek, mutfağınızda, elinizin altında bulundurmalısınız.

Bunların dışında yalnızca sunum için kullanabileceğiniz servis ürünleri de bulunur. Örneğin kek fanusları, yaptığınız kek ve kurabiyelerin tazeliğini korumanıza yardımcı olurken dekoratif görünümleriyle şık bir sunum yapmanıza yardımcı olur. Seramik tabaklar sayesinde yiyecekleriniz zarifçe masaları süsler, çikolatalarınız ve şekerleriniz porselen şekerliklerde muhafaza edilir.

Servis Aleti Seçimi

Servis için kullanacağınız gereçlerin seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; yemeklerinizi pişirdiğiniz tencere ve tavaların niteliğidir. Çelik tencere ve tavalar kullanıyorsanız, yemeklerinizi pişirirken nikel, krom ve çelik gibi ana malzemelerden üretilmiş servis setlerini tercih edebilirsiniz. Özellikle çelik malzemeden üretilmiş servis setlerini uzun yıllar boyunca güvenle kullanabilirsiniz.

Mutfağınızda ayrıca seramik ya da teflon tencere ve tavalar kullanıyorsanız; çelik, krom ya da nikelden üretilmiş ürünler mutfak gereçlerinde çizilmelere neden olabilir. Bu yüzden teflon ve seramik gibi çizilebilecek malzemelerden üretilmiş mutfak gereçleriniz ile tahta, bambu ya da silikon malzemeleri tercih etmeniz gerekir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Servis Aletleri

10.000+ ürün listeleniyor
Beyaz Eşya / Mutfak
Beyaz Eşya / Mutfak
Mutfak Gereçleri
Mutfak Gereçleri
Yemek Hazırlama
Yemek Hazırlama
Servis Aletleri
Servis Aletleri
Servis Setleri
Servis Setleri
Kevgir
Kevgir
Mutfak Kepçesi
Mutfak Kepçesi
Mutfak Makası
Mutfak Makası
Mutfak Maşası
Mutfak Maşası
Mutfak Spatulası
Mutfak Spatulası
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 59 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?