Yemek pişirirken veya servis ederken kullanılan aletlerinden bir tanesi mutfak maşasıdır. Mutfakta her tür kızartma işlemi yaparken maşaya ihtiyaç duyulur. Sofralarda ise makarna, salata ve börek servisi sırasında yine onlardan yardım alınır. Çok işlevsel bir servis aletidir. Farklı tasarımlar ve materyallerle üretilen servis maşaları, şık sofraların ve en keyifli mutfakların vazgeçilmez servis gereçlerindendir. Yemek sunumlarını kolaylaştıran, yemek yapmaktan zevk alan herkese yardımcı olan bir üründür. Pek çok tasarım ve malzeme özelliği ile üretilen servis maşaları yemek pişen tüm mekanlarda kullanılır. Tek olarak alınabileceği gibi set olarak da alınabilir.

Mutfak Maşası Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Mutfak veya servis maşası olarak isimlendirilen bu ürün aslında bir tür tutacaktır. Maşa, çok eski tarihlerden beri farklı amaçlarla kullanılan bir eşyadır. Tutacak biçiminde tasarlanan ürün, sebze ve et kızartırken mangaldaki ya da fırındaki balıkları çevirirken yardımcınız olan kullanışlı bir servis aletidir. Keyifli yemek sofralarında ise yemek servisini kolaylaştıran bir sunum aracıdır.

Servis maşaları üretildikleri malzemeye ve kullanılacakları yere göre farklı tasarımlar içerirler. Mangal maşası, pasta ve börek maşası, salata ve makarna maşası gibi çeşitleri vardır. Kekler ve pastalar için kullanılan ürünler, çoğunlukla makas formunda tasarlanırlar. Kızartma ve mangal yaparken kullanılan modeller ince ve uzundur. Silikon tutacaklı servis maşaları ise konforlu tutuş imkânı sunan çeşitlerdir. Paslanmaz çelikten üretilen tüm maşa modelleri de uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanılabilen ürünlerdir.

Ahşap malzemeden üretilen maşalar, renk ve biçimlerini zamanla kaybederler. Fakat doğal malzeme ürünü oldukları için yemek yapımında tercih nedeni olurlar. Çizilme özelliğine sahip tava ve tencerelerde yemek yapılırken çoğunlukla ahşap maşalar kullanılır. Bambudan üretilen servis maşaları da çok tercih edilen bir diğer çeşittir. Setler halinde satıldıkları gibi tek tek de satılırlar. Şık görünümleri, %100 antibakteriyel yapıya sahip olmaları, suya dayanıklı ve hijyenik bir malzemeyle üretilmiş olmaları nedeniyle tercih edilirler.

Mutfak Maşaları Nasıl Kullanır?

Mutfakta ve sofrada kullanılan maşalar, yapıldıkları materyale ve biçimlerine uygun olarak kullanılmalıdır. Paslanmaz çelikten üretilen maşalar ısıyı ahşap ve plastikten üretilen çeşitlerine göre daha yoğun olarak iletirler. Metal maşaları yemek pişirirken değil de sofrada servis yaparken kullanırsanız daha rahat edersiniz. Kızartma yaparken tercih ederseniz elinizi yakabilirler. Ahşap servis maşaları ısıya dayanıklı ve estetik görünüşlü ürünlerdir. Fakat biçimlerini kolayca yitirebilmektedirler. Suya karşı dayanıklı değillerdir. Plastik ve metal maşalar ise uzun ömürlü olan ürünler arasındadır.

Şık davet sofralarında kullanacağınız maşalar, gümüşten yapılan modeller olmalıdır. Gümüş servis maşası kullanmayı seviyorsanız sık sık bakımlarını yapmanız gerekir. Parlak ve şık görünmelerini sağlamak için gümüş parlatıcısıyla parlatabilirsiniz. Gümüş maşalar çoğunlukla davet sofralarında kullanılan sunum araçlarıdır. Makarna ve salatalarınız için kullanacağınız maşaları ise ahşap maşa çeşitlerinden seçebilirsiniz. Şık görünümleri ile hoş duracaktır. Yemek servisi yaparken kullanacağınız maşa çeşitlerinin, amaca uygun ürünler olmasına özen göstermeniz gerekir. İşlevsel olmayan bir maşa, ne denli şık olsa da rahat servis yapmanızı engelleyeceği için kullanışlı olmayacaktır.

Şık davet sofralarında yemeğin lezzeti kadar nasıl sunulduğu da büyük önem taşır. Göze hitap etmeyen bir sunum, yemeklerinizin lezzetini gölgede bırakabilir. Göz dolduran yemek tabakları, amaca uygun servis ürünleri ve küçük objelerle süslenmiş davet masaları hazırlamak için özen göstermelisiniz. Servis için kullanacağınız tüm ürünlerin, yemek servisi sırasında size yardımcı olacak nitelikte olmasına da dikkat etmelisiniz.

Farklı malzemelerden üretilmiş çeşitlerin yer aldığı mutfak maşalarını hemen şimdi inceleyebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Mutfak Maşası

302 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Tefal
  2. Korkmaz
  3. Schafer
  4. Bambum
  5. Paşabahçe
  6. Nehir
  7. Tantitoni
  8. WMF
  9. Tupperware
  10. Aryıldız
  11. Biev
  12. Fackelmann
  13. Kosova
  14. İkea
  15. Narin
  16. Yiğitsan
  17. Kitchen Love
  18. Modatools
  19. Zem
  20. Metaltex
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/22500/80320060/60003764/80320062
Başa dön