Sebzelikler

Herkes için hayatın büyük bir bölümü yemek ve mutfaklardır. En güzel, en sevilen yemeklerin hazırlandığı mutfakların da derli toplu ve düzenli olması istenir. Her mutfağın belli bir kapasitesi vardır ve düzen için bazen ekstra malzemelere ihtiyaç duyarsınız. Mutfakta düzen sağlamanın en kolay yolu da sebzelerinizi, meyvelerinizi ve diğer başlıca gıdalarınızı gruplamaktan ve doğru bir şekilde saklamaktan geçer. Bir sebzelik edinmek, sadece gıdalarınızı saklamakta değil, aynı zamanda sebze ve meyveleri doğru bir şekilde muhafaza etmeye de yarar sağlar. Mutfak sebzelik hem buzdolabında hem mutfakta maksimum düzeni sağlarken aynı zamanda birbirini nemlendirerek küflenmelere, bozulmalara ve diğer çeşitli sorunlara neden olabilecek tüm gereçleri birbirinden ayırır, uzaklaştırır ve en doğru korumayı sağlar. Örneğin, patates ve benzeri pek çok sebze yan yana durduğunda birbirini nemlendirir ve bozulmalara yol açar. Bununla beraber, soğan ve patates birbirinden ayrı ayrı saklanması gerekir. Çünkü soğan nemi ve kokusu ile patatesin çok daha çabuk bozulmasına neden olabilir. Çeşitli sebzelik modelleri bu tarzda problemlerin önüne geçmeye yardımcı olur. Sebzelik ürünlerinin yarar sağladığı bir diğer durum ise dolap içinde kullanıma hazır olması ve içerde unutulmaya fırsat vermemesidir. Karanlıkta, uygun olmayan koşullarda unutulan sebzeler ve meyveler, sebzelikler ile güvenle saklanmış olur.

Ahşap Sebzelik Özellikleri

Sebzeliklerin mutfaklarda maksimum avantaj ve verim sağladığı bir gerçektir. Ancak her mutfağa veya her buzdolabına uygun görülen bir model olmayabilir. Bunun yanında, mutfağınızın estetiğini ve şıklığını da bozmayacak bir model istiyor olabilirsiniz. Hatta, sebzelikleri kullanma amaçlarınız bile değişiklik gösterebilir. Her mutfak için uygun bir sebzelik modeli bulunabilir. İki katlı, üç katlı, dört katlı gibi çeşitli kat modelleri olan sebzeliklere sahip olabilirsiniz. Bununla beraber ahşap, plastik, metal gibi çok çeşitli malzemelerden yapılmış sebzelikler de bulmak pek tabii mümkündür. Hatta ihtiyacınıza göre tekerlekli ve raflı modelleri de bulabilirsiniz. Sebzelikler evlerde, iş yerlerinde ve hayatın diğer pek çok alanında karşınıza çıkabilir. Çünkü sadece çeşitli gıdaları saklama ve muhafaza etmez aynı zamanda oldukça kullanışlı ve portatif bir saklama dolabı olarak da kullanılabilir. Toparlayıcı özelliğiyle iş sahasında da sık sık kullanıldığından buralara uygun modeller de üretilir. Bunlar genelde çok amaçlı sebzelik adı altında piyasaya sürülür. Ancak mutfakta kullanım her zaman birinci sıradadır. Sebzelik çeşitleri çok sevilen ahşap modeller dikkat çeker. Hem evdeki şık görünümüyle, hem de dayanıklı oluşuyla kullanıcıların beğenisine sunulur. Ev dekorasyonuna katkı sağlayan ahşap sebzelik kullanım kolaylığıyla beraber kurulumunun zahmetsiz olmasıyla oldukça olumlu geri dönüşler alır. Farklı boyutlarda sık sık karşınıza çıkar. Sebzeler, meyveler, baharatlar, yağlar ve sosların kapladığı alana kıyasla daha dar ya da küçük bir alanda muhafaza edilebilinir. Ayrıca bu gıdaların ayrı ayrı görüneceğinden çok daha düzenli ve estetik görünüm oluşturur. Sağlam ahşap materyali ile üretildiğinden mutfaklarda çok sık tercih edilir. Ayrıca sağlam ve dayanıklı ahşap maddelerden yapılması suya dayanıklı, kolay temizlenen modelleri oluşturur. Böylece ev kazalarının en sık yaşandığı yer olan mutfaklarda herhangi bir aksaklık olması halinde temizlik endişesi çekmezsiniz. Kolay silinebilir olmasıyla da yüzeyde herhangi bir iz bırakmaz. Mutfak dışında da sıkça kullanılan ahşap sebzelikler evin birçok alanında tercih edilir. Çocuk odalarında, özel alanlarda toparlayıcı olması sayesinde en dağınık odalarda bile kısa sürede düzen kurmanıza yardımcı olur.

Pratik Kullanımlı Sebzelik Modelleri

Ahşap sebzeliklerin dayanıklılığının, şıklığının, çok amaçlı olmasının yanı sıra sıkça tercih edilen pek çok materyalden yapılan ürün çeşidi mevcuttur. Örneğin en sık tercih edilen modellerden olan plastik sebzelik ürünleri de kendine has birçok artısı bulunur. Evin her yerinde kullanılabilecek modelleri olması ile kullanıcıların odak noktası olur. Çeşitli modelleri her tür alanda farklı amaçlar ve içerikler için kullanılabilir. Ayrıca ucuz sebzelik modellerinden sayıldığı için oldukça ekonomiktir. Her evde ve her iş yerinde kullanışlıdır ve uygun fiyatlıdır. Sağlamlığı ve daha çok iş yerlerine uygunluğu ile tercih edilen bir diğer model metal sebzelik çeşitleridir. Sağlamlığı garantileyen metal modeller her türlü mutfak ve iş yeri kazasına karşı oldukça dayanıklıdır. Çizilme, küflenme, lekelenme, şekilde deforme gibi sorunlar yaşanmaz. Tamamı metal olan modeller kullanıcıya en üst düzey sağlamlık garanti ederken, kaplama metal modeller de mevcuttur. Taşınmada, ev ya da iş yeri gibi mekanların düzenlenmesinde dayanıklılık testinden geçer. Güçlü dış katmanları sayesinde dağılmaz veya parçalanmazdır. Aşırı yükleme olsa da dağılmaz veya hasar almaz. Plastik modellerden daha fazla taşıyabilir özelliklere sahip olması, dayanıklı model arayan müşterilere hitap eder. Çok fazla malzeme stoklayan kişiler metal modelleri daha kullanışlı bulabilir. Kolayca temizlenmesi ve durulanması sağlıklı kullanıma imkan verir. Bu yönüyle de olumlu geri dönüşler toplar. Daha yeni ve daha şık modellerden biri olan hasır sebzelik modelleri, doğal görünümüyle ve mekana kattığı şıklıkla çok sevilir ve tercih edilir. Mutfaklarda, iş yerlerinde, uygun odalarda sık sık kullanılır. Sebze ve meyvelik işlevlerinden ziyade, kitaplık, gazetelik, dergilik olarak kullanımlarıyla karşınıza çıkar. Klasik hasır modeli en tercih edilen modellerinden biridir. Ferforje sebzelik hasır model ve ahşap modele yakınlığı ile tercih edilen bir başka ürün çeşididir. Yine otantik ve şık görünümü ile genelde estetik kaygı gözetilerek tercih edilir.

Tekerli Sebzelik Modelleri

Sebzelik modelleri pek çok eve uygun olacak şekilde tasarlanır. Mutfakta istenildiği gibi bir iş çıkarılması için rahat bir ortamda çalışılması önemli detaylardan biridir. Bazı eşyaların yerinin değişebilmesi kullanıcıya son derece kolaylık sağlar. Bu sebzeliklerin altlarında bulunan tekerlekler sayesinde itme ve çekme ile yerleri değiştirilebilir. Bazı kullanıcılar sebzeliklerini balkonlarında tutmayı tercih eder. Tekerlekli sebzelikler istenildiğinde balkondan mutfağa kolaylıkla taşınabilir. Yemek yaparken sürekli sebzeliğin yanına gitmek yerine sebzeliği yanınızda götürebilirsiniz, pozisyonunu ve yerini dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Tekerlekli sebzeliğiniz sayesinde hem zamandan tasarruf edersiniz hem de kullanacağınız malzemeler yanı başınızda olur. Bunun yanı sıra, birçok kullanıcının önem verdiği ve dikkat ettiği bir durum olan temizlik için de ayrıca kolaylık sağlar. Tekerlekli sebzeliğiniz nerede olursa olsun kolaylıkla kendinize çekip ya da ileriye doğru itip altını ve çevresini temizleyebilirsiniz. Bu şekilde, eğilip kaldırıp altını temizlemenize gerek kalmaz. Yapacağınız tek bir hareket ile sebzelik hareket ettirilebilir. Bel ağrılarının ve yorgunlukların önüne geçilmesini sağlar. Kullanımı son derece kolay ve rahat olan tekerlekli sebzelik ile mutfağınızda ya da balkonunuzda alandan da tasarruf sağlayabilirsiniz. Üst üste olan bölmelerinin içine istediğiniz sebzeleri ya da kullandığınız malzemeleri yerleştirebilirsiniz. Bu sayede tek bir tekerlekli sebzelik ile oldukça yer kazanmış olursunuz.

Dolaplı Sebzelik Modelleri

Sebzelik modelleri kullanıcının ihtiyaçlarına göre özenle tasarlanır. Dolap kullanmayı tercih eden ya da geniş bölmelere sahip bir sebzelik arayan kullanıcılar için dolaplı sebzelik modelleri idealdir. Zeytinyağı, soslar, baharatlar ve çeşitli kaplar gibi ve daha çok türde bir sürü eşyayı koymak için son derece uygundur. Bu sebzelik modelleri sayesinde, bütün mutfak ihtiyaçlarınızı tek bir yerden karşılayabilirsiniz. Eğer kullanıcı küçük ya da orta boyda eşyalara ya da malzemelere sahipse ve onları yerleştirmeye uygun bir yer arıyorsa çekmeceli sebzelik modellerini tercih edebilir. Çekmeceli sebzelik modellerinin en büyük artısı, eğer evinizde çocuk varsa çocuğunuzun açmakta zorlanacak olmasıdır. Dolayısıyla, hem kendisine zarar verecek hem de mutfakta kirliliğe sebep olabilecek çeşitli malzemelerle oynamasına bu şekilde engel olabilirsiniz. Bunun yanında çekmeceli sebzeliklere de aynı şekilde soslar ve baharatlar konulabilir. Ekmek tüketen kullanıcılar için ekmeklikli sebzelik modelleri de mevcuttur. Sebzeliğin üzerinde ek olarak, ekmeğin konulabileceği ve saklanabileceği bir bölme mevcuttur. Bu bölmenin hava almaması, ekmeğinizin ömrünün uzamasında etkendir. Sebzeliğinizde bulunan ekmeklik sayesinde ekmeklerinizi taze bir şekilde tutabilirsiniz. Böylece, hem israfın önüne geçmiş olur hem de bütçenize uzun vadede ciddi tasarruflar sağlayabilirsiniz. Bu türde sebzelikler çeşitli malzemelerden üretilebilir. Plastik, ahşap ya da demir sebzelik modellerden tercih yapılması mümkündür. Plastik modeller genellikle ucuz olmaları ile dikkat çekerler. Öte yandan ahşap modeller genellikle biraz daha pahalı olsalar da şık bir görüntüye sahiptirler. Dolayısıyla mutfak içerisinde daha tarz bir görünüm katabilirler. Öte yandan demir sebzelikleri ön plana çıkaran en önemli faktör sağlamlıklarıdır. Demir sebzelik modelleri yaz kış demeden sağlam bir şekilde uzun yıllar boyunca kullanılabilir.

Sebzelik Modelleri Fiyatlandırması

Sebzelik modelleri genel olarak oldukça uygun ürünler olmakla birlikte, kullanılan materyal başta olmak üzere pek çok nedenden fiyatlarda çeşitlilik görülebilir. Sebzelik fiyatları temelde malzeme kalitesine göre değişkenlik gösterir. Metal modeller, kullanılan materyalden kaynaklı olarak daha yüksek ücretlerde olabilir. Metalin işlenmesi ve birleştirmesi diğer materyallere göre daha zordur ve daha pahalıdır. Aynı durum demir sebzelik için de geçerlidir. İşlenmesi ve birleştirmesi zorlaştıkça ve maliyet arttıkça fiyat da paralel bir şekilde artar. Yüksek fiyatına rağmen demir sebzelik modellerinin tercih edilme sebebi ise esasında sağlam olmalarıdır. Bunun yanında ahşap modellerde de belli fiyat farkları gözlemlenebilir. İşlenmesi ve öncesinde olan işlemlerden dolayı ahşap sebzeliklerde de fiyatlandırmalarında artış gözlemlenebilir. Ahşap modeller genellikle diğer versiyonlara nazaran daha şık görüntüye sahip olmaları dolayısıyla kullanıcıların gözde seçenekleri arasında yerini alır. Bütçe dostu sebzelik modeli arasında plastik malzemeden üretilenler de yer alır. Plastik sebzelik, maliyeti oldukça düşük olan ve oldukça kolay bulunan plastik malzemeden üretilir. Plastik malzemenin avantajları içinde hafifliği de yer alır. Ahşap ve metal sebzeliğe oranla plastik malzemeden üretilen modeller çok daha hafif olmaları ile dikkat çeker. Bunun yanında sebzelik modellerinin katlarına bağlı olarak fiyatlarda farklılık gözlemlenir. Katları ne kadar fazla olursa fiyat da bir o kadar artabilir. Dolayısıyla çok katlı sebzelik çeşitleri diğerlerine oranla daha yüksek fiyatlı olabilir. Kapaklı sebzelik modelleri de kullanılan malzeme ve tasarımı açısından daha yüksek ücretlendirmeye tabi olabilir. Bütün bu detaylar sonucunda, sizler de kendi zevk ve beklentilerinize uygun olacak şekilde dilediğiniz sebzelik modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Hepsiburada sitesi üzerinden arama yerine sebzelik satın al yazarak kolayca onlarca modele ulaşabilirsiniz. Üstelik Hepsiburada farkı ile oldukça uygun fiyat seçenekleri sayesinde hem kullanışlı hem de tasarruflu sebzelikleri satın alabilir ve keyifle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sebzelik Kullanımının Avantajları

Sebzelik kullanımı sadece meyve ve sebzeleri saklamak için değil diğer pek çok durum için de pek çok farklı alan ve ortamda kullanılır. Bu çok kullanışlılığı sayesinde pek çok avantajı bulunur.

  • Sebzelik kullanımı ile çok yer kaplayan, alanınızı daraltan her şeyi tek bir alana toplayabilir ve düzenleyebilirsiniz.
  • Her malzemenizi güvenle muhafaza edebilir ve onlara ayrı bir alan açabilirsiniz. Ağır veya çok yer kaplayan eşyalarınızı demir veya metal sebzeliklere yerleştirebilir ve alandan tasarruf edebilirsiniz.
  • Mutfaklarınızda çok yer kaplayan her türlü ürünü çeşitli modeller üzerinde kullanabilirsiniz. Hatta ev ve iş yerlerinde gazete ve dergilerinizi istediğiniz gibi düzenleyip, muhafaza edebilirsiniz.
  • Sebzelik modelini doğru tercih ederek evinize uyum sağlamasını ve şıklık katmasını sağlayabilirsiniz. Doğru materyali seçerek evinize uygun şekilde tasarlanmış bir sebzelikle evinizin ve iş yerlerinizin ortamına farklı bir hava katabilirsiniz.
  • Birçok modelin oldukça uygun fiyatlı olması sayesinde bütçenizi zorlamadan istediğiniz ürünü elde edebilir ve uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Uzun ömürlü olması ve uygun fiyat aralığında olan ürünler hem ekonomik hem de kullanışlıdır. Özellikle plastik sebzelik modelleri farklı boy ölçüleriyle istenile düzenleme için rahatlıkla kullanılır.
  • Sebzeliklerin pek çok modeli oldukça kolay temizlenir ve darbelere, çizilmeye ve diğer birçok ev kazasına karşı son derece dayanıklıdır. Kolayca silinir, leke bırakmaz. Suyla, deterjanla ve diğer birçok temizleme ürünüyle temizlenebilir. Kolayca aşınmaz ve birçok model ağırlığa oldukça dayanıklıdır. Gıdaların dökülmeleri ve sızmaları engel çıkarmaz veya bir sorun oluşturmaz.
Sebzeliklerin Kullanım Alanı Nerelerdir?

Sebzeliklerin özellikle modellerine göre pek çok kullanım alanı olabilir. Mutfaklarda ve buzdolabında sıkça tercih edilmelerinin yanında, iş yerlerinde, dükkanlarda, bakkallarda, çocuk odalarında, oturma odasında ve daha birçok alanda tercih edilebilir. Müşteriler bu kıyaslamayı özellikle modeline göre yapar. Daha şık modeller genelde daha göz önünde olan yerlerde kullanılmakla beraber, diğer modeller genelde toplu alanlardan uzak yerlerde ve bazı iş yerlerinde kullanılır.

Sebzelikler Hangi Materyallerden Yapılır?

Sebzelikler müşterilerin ihtiyaçları ve bütçeleri göz önünde bulundurularak pek çok farklı modelde ve çok çeşitli materyal kullanılarak yapılabilir. Ahşap, plastik, metal, hasır, ferforje hatta demir materyallerle bile sebzelik modelleri yaratılır. Böylece her mekana, duruma uygun bir sebzelik modeli bulabilirsiniz. Estetik, dayanıklı, kolay temizlenen gibi özelliklere bakarak size uygun olan materyali tercih edebilirsiniz.

Sebzelikler Ne Şekillerde Kullanılır?

Sebzelikler sadece sebze, meyve, sos, yağ veya diğer herhangi bir gıda ürününü muhafaza etmek için kullanılmaz. İş yerlerinde, evlerin farklı bölümlerinde ve odalarında çeşitli eşyaların saklanması için kullanılabilir. Dergilik, gazetelik olarak kullanılabileceği gibi ağır veya hafif pek çok ürünü saklamak veya düzenlemek için de kullanılabilir. İsimlerinin aksine kullanıldığı çok çeşitli birçok alan bulunur.

Sebzelikler Neden Gereklidir?

Sebzelikler son derece kullanışlıdır. Farklı alanlarda pek çok şeyi düzenlemeye yardımcı olarak kullanılabilir. Mutfakta gıda ürünlerinin kapladığı yerden tasarruf etmek için kullanılabilir. İş yerlerinde kağıt veya çeşitli objelerin muhafaza edilmesi için tercih edilebilir. Çocuk odalarında çocukların yarattığı dağınıklığı veya oyuncakları toplamak için kullanılabilir. Sebzelik ile sebzelerinizi bölümlendirme yaparak depolayabilir ve sebzelerinizi rahatça tüketebilirsiniz. Hayatın pek çok alanında pek çok yerde tercih edilebildiği gibi, pek çok yerde ihtiyaç da duyulabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sebzelik Fiyatları

1258 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 1258 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?