Meşrubat Bardakları

Yaşamın her alanında, evde, ofiste ve günlük hayatınızda bulunduğunuz yerlerde ihtiyaç duyacağınız içeceklerin yeri apayrıdır. Soğuk veya sıcak içecekler, günün her saati ihtiyacınız olan sıvı tüketimini sağlayarak, sağlığınızı olumlu etkiler. Tüm bu meşrubatların ve çay kahve gibi sıcak içeceklerin keyifle tüketilebilmesi için, her biri için özenle tasarlanmış meşrubat bardakları gereklidir.

Meşrubat Bardağı ve Fiyatları

Su, meyve suyu, rakı ve bira bardakları, şarap kadehi ve sürahiler, mutfağınızdaki en önemli gereçler arasında bulunur. Yaz veya kış, yılın her döneminde yemeklerin yanında veya sade olarak tüketeceğiniz soğuk içecekler için, kahvaltıda ve keyifli molalarda almak istediğiniz sıcak içecekler için dizayn edilmiş çok şık meşrubat bardakları, ayaklı fincanlar, kadehler bulabilirsiniz. Bu ürünler, sofranıza estetik ve iştah açıcı bir görünüm kazandırır. Özellikle çocuklar, şirin bardaklarda süt, sahlep gibi sıcak içecekleri tüketmeye daha istekli olurlar. Şık bir meşrubat bardağında veya pipetli bardak içinde sunulan sıkma portakal ve nar suyunu çocuğunuz, reddetmeden zevkle içecektir.

Konuklarınıza sunacağınız çayın berraklığını yansıtan ince belli veya kulplu çay bardakları, çay saatinizi renklendirirken, coffee latte veya sıcak çikolata ikram ederken kullanacağınız ayaklı kulplu cam bardaklar da herkesi memnun eder ve gülümsetir. Onlarca cam bardak çeşidi içinden ihtiyacınıza ve zevkinize uygun olanları seçebilirsiniz. Hediyelik olarak da çok tercih edilen bardak ve takımların fiyatları ürünlerin kalitesine, malzemesine ve modeline bağlı olarak değişir.

Meşrubat Bardağı Nedir?

İçecek anlamında kullanılan meşrubat sözcüğü, bütün sıcak ve soğuk içecekleri anlatmak için kullanılan genel bir adlandırmadır. Çoğunlukla soğuk içecekleri akla getirse de, aslında sıcakları da kapsar. Meşrubat bardaklarının bazıları yüksek boya sahipken daha kısa ve geniş olanları da yerine göre gereklidir. Ayran bardakları, büyük cam kupalar, sıcak çay, hazır kahve gibi içecekler için üretilmiş kulplu ya da kulpsuz cam bardaklar, bir evde veya ofiste bulunması gereken gereçler arasında yer alır. Alkollü içecekler için tasarlanmış kadehler veya büyük boy cam bira bardakları da, zaman zaman gerekli olan meşrubat bardakları arasındadır. Konuklarınız ve aileniz için alacağınız meşrubat bardağı çeşitleri arasında renkli, desenli ve sade ürünleri inceleyebilirsiniz. Sevdikleriniz için hazırlayacağınız mükellef bir sofrada bulunması gereken ilk şey her tabağın yanına koyacağınız su bardaklarıdır. Bu ihtiyacınızı estetik görünümlü bir takım alarak karşılayabilirsiniz. Eğer başka içecekler ikram edilecekse su bardaklarının yanına kadehleri dizebilirsiniz. Çocuklar için de sofralarınıza meyve suyu bardakları ya da küçük cam kupalar koyabilirsiniz.

Meşrubat Bardağı Nasıl Olmalı?

Nasıl ki her yemeğin bir sunum şekli varsa içeceklerin de ayrı ayrı sunum şekli vardır. Soğuk bir içeceği kulplu bir çay bardağında ikram edemeyeceğiniz gibi, çayı da kola bardağında ikram etmeniz pek uygun olmayabilir. Özellikle yeni ev kuran çiftlerin en çok düşündükleri konulardan biri olan bardak çeşitleri, aldığınız yemek takımlarına uyumlu olmalıdır. Çok renkli, canlı, desenli bir yemek takımı tercih ediyorsanız ve ağır, klasik tarzdan uzaksanız masanıza renk renk meşrubat bardakları dizebilirsiniz. Eğer klasik, sade porselen takımlarla özel bir sofra hazırlıyorsanız bardaklarınızın da daha sade, renksiz, şeffaf cam olması beklenir. Aynı şekilde kırmızı ya da beyaz şarap ikram edecekseniz, tabağın sağ tarafına özel şarap kadehlerini dizmeniz gerekir. Rakı ve balık masası hazırladıysanız, meşrubat bardağı olarak düz, uzun rakı bardaklarını ve eşlikçisi olan su bardaklarını birlikte yan yana dizmeniz gerekir. Sıcak içecek ikramlarında, özellikle de çay için mümkün olduğunca cam bardak veya cam kulplu fincan kullanmanız uygun olacaktır. Porselen fincanlarda çayın görselliği düşük kalırken bunlar, kahve çeşitleri için daha uygun olabilirler.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Meşrubat Bardakları

10.000+ ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?