Mutfak Spatulası

Mutfak Spatulası 
Mutfak spatulaları, birçok alanda kullanabileceğiniz mutfak gereçlerinden biridir. Yemek pişirmede, kekleri karıştırmada ve pek çok yiyeceğin servisinde spatuladan yararlanılabilir. Rengarenk ve farklı modellere sahip ürünlerden birini seçerek mutfaklarınızın dekoruna da katkı sağlayabilirsiniz. Pirge, Fackelmann ve Tantitoni gibi farklı modellere sahip markaların ürünlerinden birini seçebilirsiniz.

Mutfak Spatulası Fiyatları ve Çeşitleri

Mutfak spatula fiyatları 7.89 TL’den başlayarak 18.99 TL’ye kadar uzanan geniş bir fiyat aralığında yer alır. Desenli spatulalar, renkli silikon modeller ya da sadeliği ile öne çıkan ahşap modeller arasından ihtiyacınıza yönelik bir ürün bulabilirsiniz. Çoğu modelin sap kısmında yer alan delik sayesinde, spatulaları mutfak tezgahlarının üzerindeki asma çivisine asarak, her zaman elinizin altında olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece yıkandıktan sonra rahatça kurumasını da sağlamış olursunuz. Bu şekilde ürün daha uzun ömürlü olarak kullanılabilir.

Tahta, silikon ve titan malzemeden tasarlanan ürün çeşitleri içinden, mutfaktaki ihtiyaca göre seçimler yapılabilir. Tahta tasarımlar yemek pişirmede, özellikle teflon tavada pişirilen yiyeceklerin ön ve arkasının çevrilmesinde pratik kullanım sunar. Silikon tasarımlar, hamur karıştırmada ve tencerede pişirilen sütlü tatlıların karıştırılmasında kullanılabilir. Sıyırma işlemini de mükemmel şekilde yerine getirir. Titan tasarımlar ise, tatlı ve böreklerin servislerinde kullanılır. Böylece tepside hiçbir artık kalmadan spatulanın tüm yiyeceği sıyırmış olduğu görülür.

Mutfak Spatulası Ne İşe Yarar?

Mutfak spatulası, yemekleri pişirirken yemeğin tencerenin dibine tutmasını engeller. Yemekleri karıştırmak için tahta ve silikon malzemeden üretilen modelleri tercih edebilirsiniz. Kekin içine konan malzemelerin homojen bir şekilde karıştırılmasını sağlar. Ayrıca silikon spatulalar, karışım yaptığınız kaptan kek harcını döktüğünüz kalıba geçişte, kabın iyice sıyrılmasını sağlayarak malzemelerin hepsini, boşa harcamadan kullanmanıza yardım eder.

Tahta spatulaları, tavada yaptığınız gözleme, omlet ve tostları çevirmede kullanabilirsiniz. Böylece hem pratik bir şekilde yiyeceklerinizi pişirebilir hem de tavaların çizilmesini önlersiniz. Titan malzeme kullanılarak tasarlanan mutfak spatulaları ile tatlılarınızı servis edebilirsiniz. Kazandibi, tavukgöğsü gibi sütlü tatlıları, tepside artık kalmadan ve spatulaya yapışmadan servis edebildiğinizi görebilirsiniz.

Bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanabilen mutfak spatulaları, kolay temizlendiği için sık sık kullanılabilir. Spatulalardan birini her zaman masanızda bulundurduğunuzda hem siz hem de misafirleriniz rahatça servis yapabilir. Özellikle çay saatlerinde masaya koyarak kek, börek ve tatlıların rahatça tabaklara servisini gerçekleştirebilirsiniz. Fırında pişen et, tavuk ve balık gibi yemeklerin tepsiden sıyrılarak rahatça çıkarılmasını sağladığından, yemek ziyafetlerinizde her zaman masada bulundurabilirsiniz.

Mutfak Spatulası Nedir?

Mutfak spatulaları, mutfaktaki en büyük yardımcılarınızdan biridir. Sunduğu pratik çözümler ile mutfakta en sık kullandığınız gereçler arasında yer alır. Her mutfağın ihtiyacı olan spatulalar, farklı renk ve modelleri ile de dikkat çeker. Ancak öncelikle ürünlerin üretim malzemesine bakılarak ihtiyaca göre bir tercih yapmak gerekebilir. Daha sonra mutfağınızın dekoruna, mutfak eşyalarınızın rengine göre bir seçim yapabilirsiniz.

Mutfak spatulaları, sizin en büyük destekçiniz olarak servis anında yardımınıza yetişir. Misafirleriniz için ise, şık sunumların başlangıcıdır. Tasarımları ile dikkat çeken modeller, misafirlerinize görsel bir şölen sunar ve hızlı servis sağladığı için masaların baş tacı olur. Özellikle pasta servislerinde kremanın en iyi şekilde sıyrılmasını sağlayarak pratik çözüm sunar. Tavada ya da fırında pişirdiğiniz kestanelerin, rahatça servisini sağlar. Susam, fındık, fıstık, ceviz gibi kuru yemişleri tavada kavururken de bu ürünleri kullanabilirsiniz. Yaz aylarında başladığınız kış hazırlıkları için salça, reçel ve konserve yapımında spatulanın çok işe yaradığını göreceksiniz. Mutfaklarda sağlıklı yemekler ve mükemmel servisler için ihtiyaçlarınıza uygun modelleri inceleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mutfak Spatulası

2748 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 39 / 2748 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?