Üzerinde, içindeki sıvının boşalmasına yardımcı olacak boşluklar bulunduran elek benzeri mutfak gereçleri kevgir olarak adlandırılıyor. Elekten farklı olarak sıvının katıdan ayrışmasını sağlayan kevgirler; saplı kaşık şeklinde, kap olarak ve süzgeç formunda tasarlanabiliyor. Mutfakların olmazsa olmazları arasında yer alan gereçler; çorba süzerken, kızartma yaparken ya da haşlanarak pişirilen yemeklerde kullanılabiliyor. Her mutfağın ihtiyacı olan kevgirler, tekli halde satıldığı gibi set olarak da tüketicilere sunulabiliyor.

Plastik, metal, gümüş ve telden imal edilen süzgeçler, farklı boyutları ile mutfak ihtiyaçlarına cevap veriyor. Kızartmalarda yağın tabağa aktarılmaması için tercih edilen kevgir ürünleri, haşlama yemeklerde suyun süzülmesi için de kullanılabiliyor. Isıya dayanıklı malzemeden imal edilmesi gereken gereçler, hem sıcak hem de soğuk sıvılarla beraber kullanılabildiğinden ürünler düşük ısıya dayanıksız malzemeden yapıldığında erime gibi istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabiliyor. Kevgirlerin pişirme aracı olarak kullanılmaması, buharda pişirme gibi teknikler için tencere içinde kullanıma uygun olmadığı da kullanıcılara önemle belirtiliyor. Süzme işlemi için tasarlanan araçların ısı kaynaklarına direkt teması tavsiye edilmezken buharda pişirme için özel buhar tencerelerinin kullanılabileceğinin altı çiziliyor. 

Kevgir Çeşitleri

Kevgir çeşitleri hem materyale hem de ürün ergonomisine göre opsiyon kazanıyor. Metal, çelik, plastik, silikon ve tel kevgirlere mutfaklarda sıklıkla rastlanıyor. Farklı kullanım alanları için saplı, kap şeklinde, kaşık tasarımında ürünler reyonlarda yer alırken yemek yapmayı seven kişiler, farklı çeşitlerdeki ürünleri kullanarak mutfaklarına pratiklik kazandırıyor.

Kaşık şeklindeki kevgirler, haşlanan et ve sebze parçalarını fazla sudan arındırarak servis etmenize yardımcı oluyor. Derin kaplar kevgir olarak hazırlanabiliyor, kullanıcılardan makarna gibi yiyecekleri bu araçlarla süzmeleri bekleniyor. Diğerlerine göre daha küçük boyuttaki yumurta ve çay süzgeçleri de kevgirler arasında sınıflandırılabiliyor. Yumurta süzgeci yumurtanın daha akışkan olan beyaz kısmını sarısından ayırmaya yararken, çay süzgeci ise çayı dem adı verilen posadan kolaylıkla arındırıyor. Lavabo süzgeçleri ve delikli bulaşıklıklar da yine kevgirler arasında kategorize edilebiliyor. Genellikle silikondan imal edilen bulaşıklık ürünleri, bulaşıkların fazla sularının süzülmesini sağlarken tabak ve bardakların kolaylıkla ve hijyenik olarak kurumasını sağlıyor. Kullanılan tüm süzgeçler bulaşık makinesinde yıkanarak zahmetsizce temizlenebiliyor. 

Kevgir Fiyatları

Kevgir fiyatları belirlenirken; ürünün özelliklerine, boyutuna, tasarım detaylarına ve ham maddesine göre fiyatlandırma yapılıyor. Genellikle metalden imal edilen tel süzgeçler en uygun fiyatlara sahip oluyor. Son yılların trendi silikon malzemeden üretilen tasarımlar ise kısmen daha yüksek fiyatlarla alıcı buluyor. Katlanabilmesi sayesinde dolaplarda daha az yer kaplayan, fiyat açısından ekonomi vadeden silikon süzgeçler, bu nedenle her geçen gün daha çok rağbet görüyor. Kevgirlerin fiyatları paket içindeki ürün sayısına göre de değişiklik gösteriyor. Kevgirler kimi zaman set halinde satılabiliyor. Saplı makarna kevgirleri aynı boyuttaki plastik kap ile beraber paketlenebiliyor veya kepçe formundaki kevgirler set halinde sunularak mutfaklarda yer alabiliyor. Setli ürünler tek paketlenen parçalara göre daha yüksek fiyatlara sahip oluyor. Kullanıcıların kevgir seçimi yaparken ihtiyaçları, bütçeleri ve kullanım alışkanlıklarına göre ürünleri karşılaştırması tavsiye ediliyor. 

Kevgir ürünleri yiyecek ve içecek hazırlarken kullanıcıların pratikliğini artırıyor. Siz de mutfaklarınıza dilediğiniz kevgir yardımıyla pratik ve lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. Yumurtanın sarısını ayırmayı kolaylaştıracak, kızartmaları yağdan arındırarak sağlıklı hale getirecek, makarnayı daha kısa sürede hazırlamanıza yardımcı olacak farklı kevgir tasarımlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hem kendiniz için satın alabileceğiniz hem de arkadaşlarınıza ev hediyesi olarak götürebileceğiniz setleri de ürünler arasından seçerek ekonomik fiyatlarla birden fazla ürüne aynı anda, kolaylıkla sahip olabilirsiniz. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Kevgir

353 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Denizer Kevgir
  2. Boğaziçi Kevgir
  3. İthal Çesit Kevgir
  4. Fackelmann Kevgir
  5. Josephjoseph Kevgir
  6. Joseph Joseph Kevgir
  7. Güren Kevgir
  8. Hira Kevgir
  9. Evvehediyelikeşya Kevgir
  10. Yiğitsan Kevgir
  11. Avcı Kevgir
  12. Berghoff Kevgir
  13. Kosova Kevgir
  14. Lagabya Kevgir
  15. LoveQ Kevgir
  16. Modatools Kevgir
  17. Nehir Kevgir
  18. Tekno İstanbul Kevgir
  19. İncili Home Kevgir
  20. Ersamica Kevgir
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/22500/80320060/60003764/80322220
Başa dön