Mutfak makasları, yemek hazırlama sürecini hızlandıran önemli mutfak aletleri arasında yer alıyor. Gerek profesyonel mutfaklarda gerek bireysel mutfaklarda oldukça fonksiyonel olan mutfak makasları özelliklerine göre değişik adlarla da tüketiciyle buluşuyor. Çoklu doğrama makası, sebze makası, et tavuk doğrama makası, gıda makası, yeşillik makası, pizza kesme makası, tavuk makası gibi farklı adlarda satılan bu aletleri kullanarak mutfak işlerinizi kısa sürede ve daha pratik bir şekilde bitirebilirsiniz.

Mutfak makaslarının sapları genellikle dayanıklı plastikten üretiliyor. Kullanımı yanı sıra temizliği de oldukça pratik olan makasların genellikle paslanmaz çelikten üretilen kesici kısımları, farklı gıda ürünlerinin kesilmesinde kullanıcıya pratiklik ve kolaylık sağlıyor. Ergonomik tasarımları sayesinde kesme işlemi sırasında kullanıcıyı yormayan makaslar, farklı renk ve boyut seçenekleriyle farklı beklentilere karşılık veriyor.

Mutfak makaslarının, gıdaların paketlerini açmak için kullanılan normal makaslardan farklı olarak çok daha işlevsel olan özellikleri dikkatleri çekiyor. Örneğin; bu aletleri kullanarak bütün bir tavuğu kolayca parçalayabilir, bu parçaları pratik bir şekilde istediğiniz boyutta küçültebilirsiniz.

Mutfak makasları sayesinde bıçakla yapılabilecek pek çok kesme ve doğrama işlemi pratik bir şekilde gerçekleşebiliyor. Özellikle kesme işleminin zor olduğu ürünleri mutfak makasıyla kolaylıkla kesebilirsiniz. Örneğin; salam, pastırma gibi bıçakla kesmekte zorlanılan et ürünlerinde bu tür makaslar kulanmak başarılı sonuçları da beraberinde getiriyor.

Kekik, maydanoz gibi küçük yapraklı bitkilerden az miktarda kullanılmak istendiğinde de mutfak makası kullanarak hızlı çözümler üretmek mümkün.

Mutfak Makası Fiyatları

Sapında kullanılan malzemenin çeşidine, ürünün boyutuna ve işlevselliğine göre mutfak makası fiyatları değişiklik gösteriyor. Farklı boyuttaki, renkteki ve fonksiyonellikteki makaslar arasından ihtiyacınız ve beğenilerinize göre seçim yapabilirsiniz.

Mutfak makaslarını çok farklı amaçlar için kullanmak mümkün olabiliyor. Örneğin; pizza dilimlemek, ekmek dilimlemek, peynir kesmek gibi işlemler, mutfak makasları sayesinde artık çok kolay. Bıçakla kesmekte zorlanılan kuru meyveler de makasla daha düzgün kesilebiliyor. Çocuklarına küçük parçalar halinde kuru meyve yedirmek isteyen ebeveynlere oldukça pratik kullanım olanağı sunan mutfak makasları; spagettiden pişmiş ete; çiğ tavuktan sebzeye kadar pek çok besini parçalama işlemini pratik ve hızlı biçimde gerçekleştirmeyi sağlıyor.

Sadece pişmiş etlerde değil çiğ tavuk parçalama işleminde de mutfak makasları kullanmak başarılı sonuçlar veriyor. Pişirmeden önce bütün bir tavuğu istediğiniz yemek türüne göre ince fileto ya da kuşbaşı haline getirmek için bu makasları kullanabilirsiniz. Salam, pastırma gibi şarküteri etlerini doğramakta makas kullanmak genellikle bıçak kullanmaktan daha hızlı ve pratik sonuçlar doğuruyor.

Kurutulmuş domates ve biber kesmek, karnabahar temizlemek ve enginar temizlemek için de kullanılabilen mutfak makasları çok çeşitli kullanım olanağıyla mutfakta geçirilen süreyi kısaltmaya yardımcı oluyor. Kesme tahtası ihtiyacı duymadan maydanoz, fesleğen gibi otları makasla kesmek mümkün olabiliyor. Taze fasulye, kuşkonmaz gibi sebzeleri hızla temizleme işleminde de makas kullanılabiliyor.

Evde yapılan hamur işlerinde de bu aletleri kullanarak mutfakta kısa sürede başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Örneğin; ev yapımı erişte, börek veya mantı yaparken makas kullanarak mutfakta geçirdiğiniz zamanı kısaltabilirsiniz.

Bu makasları kullanmak, mutfaktaki zamanı efektif geçirmeye yardımcı oluyor. Yavaş yapılan kesme, temizleme ve parçalama işlemlerini makas ile oldukça hızlı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca makas kullanımı, kesme tahtası ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. Bıçak kullanırken sık sık mutfak kazaları geçiriyorsanız, makas tercih ederek kaza riskini azaltabilirsiniz. İstisna modeller hariç pek çok mutfak makasının bulaşık makinesinde yıkanabiliyor oluşu da bu ürünlerin tercih edilmesinde etken oluyor. Siz de mutfağınızda hayatınızı kolaylaştıracak ürünlere ilgi duyuyorsanız, mutfak makası modelleri arasından tercih yapabilir, yemek pişirme sürecinizi daha verimli ve keyifli hale getirebilirsiniz.

Mutfak Makası

78 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Tefal
  2. WMF
  3. Sinbo
  4. İkea
  5. Zwilling
  6. Helen's Kitchen
  7. Wildlebend
  8. Hepsi Dahice
  9. LoveQ
  10. Öztiryakiler
  11. Atadan
  12. Metaltex
  13. Rooc
  14. Tivoli
  15. Toptancı Kapında
  16. Acura
  17. Alkan
  18. Anka
  19. BlueZen
  20. Dreamfarm
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/22500/80320060/80322219
BAŞA DÖN