Çırpıcı

Yemek yaparken çeşitli sıvı besinleri karıştırmak için kullanılan çırpıcı, her evde bulunması gereken temel karıştırma gereçlerinden biri oluyor. İnce plastik veya metal tel aparatından oluşan çırpıcılar, birçok farklı model ile kullanıcılara sunuluyor.

Çırpıcı Nasıl Seçilir? 

Bir mutfağın olmazsa olmazı olan çırpıcılar, ağırlıklı olarak uzunluk ve tasarım açısından değişiklik gösterdiği göz önünde bulundurularak seçiliyor. Çırpıcılar genellikle 125 cm ile 30- 25 cm uzunluğuna sahip. Çırpıcı modeller; çelik ürünler,  silikon telli ürünler, yumurta çırpıcılar olarak değişiyor. Uzun saplı çırpıcılar hem model olarak diğer ürünlerden ayrılıyor hem de kullanım açısından daha kolay bir kullanım sunuyor. Ağırlıklı olarak çelik çırpma teline sahip olan uzun saplı çelik çırpıcı çeşitlerini inceleyerek seçim yapabilirsiniz. Silikon çırpıcılar ise daha sağlıklı kullanım sunduğu için tercih ediliyor. Özellikle silikonun doğal yapısı sayesinde esnek bir kullanım sunan ürünler, renkli tasarımları ile beğeniliyor. Ayrıca esneyebilen yapısı ile sıvı içinde daha rahat hareket eden silikon modeller, kolay temin edilen ürünler arasında yer alıyor. Çırpıcılar arasında bas çek tarzı yeni modeller ise kullanımı basit ürünler olduğu için seviliyor. Yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bas çek çırpıcıları ise kullanım özellikleri açısından değerlendirerek seçmek daha doğru oluyor. Yumurta çırpıcı olarak özel tasarlanan ürünlerinse daha küçük çırpma bölümüne sahip olduğunu bilerek seçim yapabilirsiniz. 

Çırpıcı Nasıl Kullanılır?

Mutfakta yemek yaparken çeşitli sıvıları karıştırmak için üretilen çırpıcılar basit bir kullanıma sahip. Yoğurt, krema, süt, yumurta, yağ gibi sıvı gıdaları karıştırmak için kullanılan ürünlerde etrafa sıçramaların önlenmesi için öncelikle derin bir kap tercih etmek gerekiyor. Derin bir kaba alınan malzeme, çırpıcı yardımıyla dairesel el hareketleri karıştırılıyor. Seri bilek hareketleri ile kullanılan çırpıcılar, sıvıların eşit bir şekilde birbirine karışmasını mümkün kılıyor. Çelik çırpıcılar arasında çırpma teli düz olan modern ürünler ise yine rahat kullanılan modeller arasında bulunuyor. Bas çek çırpıcıların kullanımı ise diğer modellere oranla daha pratik bulunuyor. Sap kısmına basıldığında tel hanesi dönen bir mekanizmaya sahip olan çek bas çırpıcılar, kolay kullanımı ile yaygınlaşıyor. Dönen yapısıyla kolay kullanılan modeller, daha kısa sürede karıştırma işini bitirmeyi sağlıyor.

Çırpıcı Fiyatları Ne Kadar?

Çırpıcı fiyatları, ürünlerin modellerine ve markalarına bağlı oluyor. Farklı tasarımları ile hem şaşırtıcı fiyatlara sahip olan hem de markası ile değişen çırpıcı modellerine kolaylıkla erişilebiliyor. Karıştırma gereçlerinden çırpıcılar arasında orijinal tasarımları ile öne çıkan ürünler, model özellikleri ve fiyat seviyeleriyle farklı kullanıcılara hitap ediyor. Genellikle çelikten üretilen tel bölümü kelebek biçimli olan veya düz tasarımlı olan modern ürünlere erişebilirsiniz.

Orta segment çırpıcılar arasında ise daha uygun fiyatlı ürünler bulunuyor. Orta fiyatlı ürünler içinde çelik çırpıcılar, alüminyum çırpıcılar ve silikon çırpıcılara ulaşabilirsiniz. Çelik çırpıcılarda hem şık tasarımlı hem de ideal uzunluğu ile mutfakta rahatça kullanabileceğiniz ürünler bulunuyor. Paslanmaz çelik yapısıyla uzun yıllar kullanılabilecek ürünlerin tel ve tutacak sap kısımlarını inceleyebilirsiniz. Sap kısmı yumuşak plastikten üretilen ve çırpma telleri çelik olan ürünler ise en çok tercih edilen modellerden oluyor. Plastik tutma sapı ile kaymaya karşı daha konforlu bir tutuş sunan ürünleri birçok marka seçeneği ile bulabilirsiniz.

Silikon çırpma tellerinin fiyatları ise oldukça cazip konumda bulunuyor. Hem model açısından hem de fiyat açısından beğenilen silikon ürünler ile aynı fiyat aralığında bas çek çırpıcılara da erişebilirsiniz. Farklı kullanım alanlarına hitap eden çok sayıda ürün çeşidi arasından dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyerek hemen satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çırpıcı Fiyatları

5117 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 50 / 5117 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?