Süzgeç Çeşitleri Nelerdir?

Süzgeçler mutfakta farklı şekillerde kullanıldığı için birçok değişik modele sahip oluyor. Yemek yaparken kullanılan süzgeçler arasında ebatları değişen metal tel süzgeçler, plastik süzgeçler, yuvarlak süzgeçler ve daha pek çok ürün yer alıyor. Metal tel süzgeçler, makarna süzdürme gibi temel mutfak işlerinde en çok tercih edilen ürünlerin başında geliyor. Plastik süzgeçler ise değişen modelleri ile sıcak yemeklerde kullanılabildiği gibi meyve yıkarken ya da sebze ayıklarken de kullanılabiliyor. Özellikle meyve süzgeçlerinde kâsesi ile birlikte satılan işlevsel ürünler öne çıkıyor. Çelik süzgeçler ise daha uzun süre kullanımı ile tercih ediliyor. Kenarlardan kulplu tasarımları ile hem daha rahat kullanılan hem de her türlü sıcak ve soğuk sıvılarda kullanılan ürünleri, farklı ebatlarda bulabilirsiniz. Süzgeçler arasında çay süzgeci çeşitleri de bulunuyor. Yine plastik ve çelik süzgeçler olarak karşınıza çıkan çay süzgeçleri küçük ve pratik modeller halinde satılıyor. Set olarak veya tek tek alınabilen çay süzgeçleri dışında evye süzgeçleri, pratik el süzgeçleri gibi farklı süzgeç çeşitleri bulunuyor. Un süzgeci modelleri ise ölçü kabı tarzında tasarımı ile kolay kullanımlı modeller olarak öne çıkıyor.

Süzgeç Ne İşe Yarar?

Mutfakta en önemli gereçlerden olan süzgeçler, sıvıları katı besinlerden ayırmak için kullanılıyor. Süzgeç; makarna, pilav veya kızartma gibi haşlandığında suyundan veya yağından ayrılması gereken gıdaları süzüyor. Yalnızca yemeklerde değil meyve ve sebzelerde de kullanılan süzgeç, meyveleri yıkarken veya sebzeleri ayıklarken en temel yardımcılarından biri oluyor. Ayrıca salatalarda ve yemek servislerinde kullanılan süzgeçler, değişen ve pratikleşen kullanımları ile servis gereci olarak masalarda yerini alıyor. Çay süzgeçleri ise çayı tanelerinden ayırıp süzme işine yarıyor. Yine çay süzgeci gibi küçük süzgeçler pudra şekeri, kakao gibi gıdaları elerken kullanılan ürünler oluyor. Daha birçok kullanım alanı ile mutfağın vazgeçilmez mutfak gereçlerinden olan süzgeçler, değişen modelleri ile birçok mutfak işinde yer alıyor.

Süzgeç Fiyatları Nedir?

Süzgeç fiyatları ürünlerin modeline ve süzgecin üretildiği malzemeye göre değişiyor. Paslanmaz çelikten üretilen özel süzgeç çeşitleri fiyat açısından diğer modellerden ayrılıyor. Kenarlarındaki kol tasarımları sayesinde kullanım açısından kolaylık sunan ve ince gözenekli iç yüzeyleri sıvıları ya da un gibi gıdaları süzmek ve elemek için kullanılan ürünlerin ölçülerinin de fiyatları değiştirdiği görülüyor. Tel süzgeç çeşitlerinde ise ürünün kalitesi fiyatı değiştiriyor. Çelikten üretilmiş sap kısmı kaymaz plastikten üretilen ürünler hem daha uzun süreli bir kullanım sunuyor hem de işlevsel bir şekilde kullanılabiliyor. Plastik süzgeçlerde ise fiyatlar oldukça değişken oluyor. Pratik kullanım özellikleri ile farklı işlevleri de bulunan süzgeçler, orta fiyat segmentinde alıcıya sunuluyor. Çay süzgeçleri ise piyasa değerine uygun değerler ile satılıyor.

Süzgeç Ebatları Nelerdir?

Süzgeç ebatları; büyük boy, orta boy ve küçük süzgeçler olarak değişiyor. Özellikle metal tel süzgeç çeşitlerinde ebatlar farklılaşıyor. Orta boy süzgeçler 15 cm ile 25 cm arasında değişirken büyük boy süzgeçler derinlik açısından da farklı oluyor. 30 cm, 35 cm ve üstündeki süzgeçler, yemek süzgeci olarak kullanılıyor. Küçük çay süzgeçlerin de ise 10 cm, 12 cm ebadında ürünler bulunuyor. Çay bardağı ebatlarında üretilen küçük süzgeçlerin ebatları birbirine yakın oluyor. Plastik süzgeç çeşitlerinde ise ürün modeli daha fazla ön plana çıktığı için ölçüden ziyade ürün kullanım özelliklerine göre seçiliyor.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Süzgeç Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 1582 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80320060/80320064