Yumurta Fırçası

Başta yumurta olmak üzere çeşitli sıvıları kolayca sürmek ya da yaymak için kullanılan yumurta fırçaları, yardımcı mutfak gereçleri arasında yer alıyor. Yumuşak fırça tüyleri ile bilhassa hamur işlerinde kullanılan gereç; tepsi yağlamadan et, balık gibi farklı besinler üzerine sos, yağ gibi sıvıları sürmeye kadar geniş bir alanda kullanılıyor. İşlevsel yönü ile her mutfakta olması gereken yumurta fırçaları, farklı model seçenekleri ile satışa sunuluyor. 

Yumurta Fırçası Çeşitleri

Yumurta fırçası çeşitleri, fırçanın üretildiği malzemeye ve modele bağlı olarak değişiyor. Genellikle sap kısımları plastik veya metalden üretilen fırçaların tüy kısmı sentetik ve silikon malzemeden üretiliyor. Sentetik uç kısma sahip yumurta fırçası çeşitleri, çok ince tüy tasarımları ile öne çıkıyor ve mutfaklarda yaygın kullanılan fırça modellerinden biri oluyor. Basit tasarımı ve pratik kullanımı ile her evde bulunan ürünler, farklı renk seçenekleri ile alınabiliyor. Boyutları genelde birbirine yakın olan sentetik uçlu fırçalar, modern tasarımlara da sahip olabiliyor.

Sentetik uçlu yumurta fırçası çeşitleri dışında silikon uçlu yumurta fırçaları da piyasada bulunuyor. Silikon kalın ağzı ile kullanım açısından daha pratik bulunan ürünler; yumurta, sıvı yağ, sos gibi sıvıları daha iyi bir şekilde tutuğu için daha çok tercih ediliyor. Elastik fırça tüyleri sayesinde daha rahat el hareketleri ile sıvıları sürmeye imkân veriyor ve sıvı tutma kabiliyeti yüksek olduğu için kullanımda daha avantajlı bulunuyor. Aynı zamanda temizlenmesi daha kolay olan silikon uçlu fırçalar, uzun tüylere sahip oluyor.

Silikon fırça modelleri ise renk ve tasarım açısından değişiyor. Genellikle şeffaf sap kısmına ve renkli fırça bölümüne sahip fırçalar kolay ulaşılan modellerden oluyor. Ahşap saplı doğal bir görünüme sahip fırçalar ise daha şık bir görünüm sunmakla birlikte mutfaklara şıklık katıyor. Tasarımı ile dikkat çeken diğer bir model ise yumurta veya sıvı yağ koymak için tasarlanan cam hazneli fırça modelleri oluyor. Kullanışlılığı ile öne çıkan modeller, pratik ve şık görünümü ile dikkat çekiyor. Silikon fırçalarda küçük tasarıma sahip ürünler ise daha az yer kaplayarak yer sıkıntısı olan küçük mutfaklar için ideal bir seçim oluyor.

Yumurta Fırçası Fiyatları

Modelleri üretildiği malzemeye göre değişen yumurta fırçası fiyatları, küçük farklar ile değişiyor. Sentetik uçlu klasik fırça çeşitleri uygun fiyatlar ile satılıyor ve ürünlerin modelleri değişmesine rağmen fiyat açısından çok değişiklik görülmüyor. Sentetik uçlu fırçalarda tasarım açısından daha şık olan ve uç kısmı çıkıp takılabilen fırçaları temin edebilirsiniz. Silikon fırça çeşitleri ise modeline uygun fiyatlara sahip oluyor. Şeffaf saplı veya ahşap saplı fırça modellerini aynı fiyatlar ile bulabilirsiniz. Silikon fırçalarda bambu saplı uzun tüylü ürünlerse model açısından farklılık gösteriyor ve ufak fiyat farkları ile diğer modellerden ayrılıyor.

Fırçalar arasında modelleri ile değişiklik gösteren hazneli ürün çeşitleri ise silikon ve sentetik uçlu fırçalara nazaran daha üst bütçelere hitap ediyor. Özellikle cam hazneli fırçalarda ürünün markası da fiyat üzerinde etkili oluyor. Şık tasarımı ile beğenilen hazneli cam ürünler arasında mutfak eşyası tasarlayan ünlü markaların fırçalarını inceleyebilirsiniz. Pratik kullanım sunan plastik hazneli ürünlerse daha geniş model seçeneği ile satılıyor.

Fırçalar arasında ikili setler halinde satılan ürünler ise ürün türüne göre değişiyor. Mutfakta her daim gerekli olan fırçaları ikili setler halinde satın alarak uzun dönem kullanabilirsiniz. Aynı zamanda iki parçadan oluşan setleri hem kolay temizlenme özelliği ile öne çıkan silikon tüylü fırça modelleri arasında hem sentetik tüylü fırça modelleri arasından temin edebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yumurta Fırçası

359 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 49 / 359 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?