En Ucuz ve Kaliteli Alezler

Yatak, uzun yıllar boyunca kullanılan, hem fiziksel hem de ruhsal sağlık için önemli olan ev eşyalarının başında gelir. Dolayısıyla yatağınızı zamanla yaşanabilecek yıpranmalardan ve kirden korumak için çeşitli önlemler almanız faydanıza olacaktır. 

Koruyucu kılıf olarak karşımıza çıkan ve yatağınızın ilk günkü kondisyonunda kalmasını sağlayan alezler; onu kirden, yırtılmadan ya da ıslanmaktan korur. Alez yatak koruyucular, uyku kalitenizi de etkiler. Dolayısıyla, yatağınız için alez seçimi ve alez kullanımı oldukça önemlidir. 

Alez nedir?

Bu terimden haberdar olmayan birçok kişinin aklına ilk olarak “alez nedir?” sorusunun gelmesi gayet doğal. Alez, en basit açıklamayla yatak koruyucusudur. Çarşaf serilmeden yatağın üzerine serilen alezler, yatağınızı sıvılardan, kirden ve yıpranmaktan korur. Kapitoneli alez ve su geçirmez alez olmak üzere ikiye ayrılan bu koruyucular, hem sizin hem de yatağınızın sağlığını korur. Uzun süre kullanımlarda yatak üzerinde oluşan mikroorganizmalar için tabiri caizse bir koruyucu kalkan görevi gören alezler, kolay çıkarılabilen ve yıkanabilen yapılarıyla yatağını sürekli temiz tutmak isteyenler için ciddi anlamda kolaylık sunar. Aynı zamanda yatağın erkenden yıpranmasını ve eskimesini de büyük ölçüde engeller.

Kapitoneli Alez

Çoğu modelinde pamuğu ham madde olarak kullanan kapitoneli alezler, standart bir kullanıcı için son derece uygundur. Pamuğun yumuşak yapısı sebebiyle konforlu bir kullanım sunan kapitoneli alez modelleri, uyku sağlığınız için de fazlasıyla faydalıdır. Köşe ya da kenarlarında lastik bulunduran kapitoneli alezleri yatağınızın üzerine kolayca serebilirsiniz. Bu lastikler sayesinde kaymaz bir yapıya sahip olan bu alez modelleri, dolgun olmasıyla da rahat bir kullanım sunuyor. 

Su Geçirmez Alez

Su geçirmez alezlerin kapitoneli alezlere göre en büyük farkı, isminden de anlaşılacağı gibi su geçirmemeleridir. Yatağının ıslanma tehlikesi yüksek olan kullanıcılar tarafından tercih edilen bu modellerin  yatakla temas eden kısımları muşambadan üretiliyor. Böylelikle suyu yatağa geçirmeyen su geçirmez alezlerin üst kısmı ise yine pamuktan imal ediliyor. Su geçirmez alez modellerini tercih ederek, yatağınız için maksimum güvenliği konforunuzdan ödün vermeden sağlayabilirsiniz. 

Herkese Uygun Bir Alez Modeli Var

Alezler, temel olarak iki kategoriye ayrılasalar da ayrıntılara indikçe birçok farklı çeşide sahipler. Örneğin; kullanıcıların sıkça tercih ettiği poliüretam lamineli alez modelleri, piyasada büyük bir alanı kaplıyor. Bu alezler, üretildiği kumaşın özelliği ile nefes alabilen bir yapıya sahip. Böylelikle yatağınız için maksimum güvenlik ve ferahlık sağlıyor. Çatlama, küflenme ve kötü koku oluşturma gibi olumsuz durumlara karşı da bir hayli dayanıklı olan bu modeller, çoğu kullanıcı tarafından tercih edilmekte. Poliüretam lamineli alezler ile yatağınızın hijyen ve konfor seviyesini artırmak oldukça kolay. 

PVC kaplamalı alez çeşitleri de yine avantajlı modellerden biri olarak öne çıkıyor. Uygun fiyat etiketi ile dikkat çeken PVC kaplamalı alezler, yine çeşitliliği artıran modellerden. Yatağına ve cüzdanına dikkat eden kişiler için PVC kaplamalı alez modelleri oldukça mantıklı bir seçenek. 

Alezler ile Yatağınız Her Zaman Güvende

Sıvı, kir ve lekelerden yatağınızı korumak sizin elinizde. Birbirinden kaliteli alez modelleri ile yatağınızı olumsuz durumlardan korurken, uyku konforunuzu da artırabilirsiniz. Gözenekli yüzeyleri ile yatağınızın nefes almasını sağlayan alezler, sıcak yaz günlerinde uyurken terlemenizi önler. Özel tasarlanmış üst yüzeyleri ile de kışın soğuk gecelerinde üşümenizi engelleyen alezler ile çok mutlu olacaksınız. Ayrıca piyasadaki bazı alez modelleri, çarşaf kullanmanızı bile gerektirmeyecek. Böylelikle çarşaf kullanmadan alezinizi keyifle tercih edebilirsiniz. 

Her Ölçüde Alez Bulmak Mümkün

Alez ölçüleri, yatakların da ölçülerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Tek kişilik, çift kişilik yataklar için farklı boyutlarda alezler tercih edilebilir. Hatta çocuk ve bebek yatakları için dahi alez seçenekleri mevcut. Antibakteriyel ve antialerjik ham maddelerden üretilen alezler, pamuklu dokusu ile elyaf, yün ya da kaz tüyünden üretilmiş yüzeyleri ile yatağınızı temiz tutarken aynı zamanda uyku kalitenizi de artıracak. Alez ile daha rahat bir yatakta uyumak mümkün. 

Farklı yataklar için farklı ebatlarda tercih edilebilecek alez modelleri kullanıcılara oldukça geniş bir yelpaze sunuyor. Lastikli kenarlarıyla yatağınızı tam anlamıyla saran ve yüzde yüz koruma altına alan alezler, konfor ve güvenliği bir araya getiriyor. 

Alezler ile Derin Bir Uyku Çekin 

Dolgulu ve pamuklu yapısıyla yatağınızın konfor seviyesini de artıran alez modelleri, uyku esnasındaki rahatlığınızı düşünüyor. Alezler sayesinde rahat bir uyku çekebilir, yeni güne de büyük bir enerji ile uyanabilirsiniz. Gece uykusunda vücut ısınızı sabit tutmanıza yardımcı olan alezler, kaliteli uykunun en önemli etmenlerinden. Farklı üretim teknolojileri ile uyku kalitenizi artıran alez modelleri, günlük hayatınızın daha kaliteli ve enerjik geçmesini sağlıyor. 

Alez Fiyatları

Ev tekstil ürünleri arasında kullanışlı bir materyal olarak öne çıkan alezler, hem yatağınızın hem de vücudunuzun sağlığı için önem taşıyor. Kaliteli malzemeleri ile uzun bir kullanım ömrüne sahip olan bu ürünler, kullanışlı ve ergonomiklerdir. 

Alez fiyatları ise satın alacağınız alezin boyutlarına ve üretim malzemesine göre değişiklik gösteriyor. Boyutlar ve üretim malzemelerinin kalitesi arttıkça alez fiyatları da doğru orantılı olarak artıyor. Ancak bu modelleri uzun yıllar boyunca memnuniyetle kullanabilirsiniz. Tek kişilik ya da çocuk yatakları için üretilen alezlerin fiyatı, çift kişilik yataklara göre daha düşük olabilir. Sizin yapmanız gereken ise satın alacağınız alezin boyutuna karar vermek. Büyük ya da küçük ölçüde alez satın almak sizin isteğinize bağlı.  

Neden Alez Satın Almalıyım?

Çarşafların altına serilen alezler; yani yatak koruyucuları, yatağınızı dış etkenlerden koruyarak, yatağınızın ilk günkü gibi kalmasını sağlar. Yatağınızın ömrünü uzatır, bu sebeple de ev ekonomisine yardımcı olur. Ayrıca yumuşak bir dokuya da sahip olduğundan uyku kalitenizi artırır. Nefes alabilen yapısıyla yatağınızın “tazeliğini” korur. Kolaylıkla çıkarılıp yıkanabilen alezler, ergonomik, pratik ve kullanışlıdır. 

Alez Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Alez seçiminde ilk olarak nasıl bir yatak koruyucu alez satın almak istediğinize karar vermelisiniz. Alezler, farklı ihtiyaçlar için farklı boyutlara ve kullanım ögelerine sahiptir. Bu sebeple ihtiyacınızın ne olduğuna karar verirseniz alez seçeneklerinizi filtrelemiş ve azaltmış olursunuz. 

İhtiyacınızı tespit ettikten sonraki en önemli konu satın alacağınız alezin malzeme ve üretim kalitesidir. Üretim ve malzeme kalitesi yüksek olan bir alez, size hiçbir sorun çıkarmadan yıllarca kullanılabilir. Üretildiği ham maddenin sağlığınız için herhangi bir risk teşkil etmemesi de oldukça önemlidir. 

Alez Nasıl Yıkanır?

Yatağınızı kirden ve sıvıdan uzak tutan alezlerin de zaman zaman yıkanmaya ihtiyacı vardır. Bu yıkamayı doğru bir biçimde yaptığınız takdirde sahip olduğunuz alezinizle uzun yıllar mutlu bir birliktelik yaşayabilirsiniz. 

Alez temizliğinde sirke ve limon gibi doğal temizleyiciler kullanmak, yatak koruyucunuzun ömrünü uzatacak ve yıpranmasını önleyecektir. Eğer alezin tek bir bölgesi lekelenmişse, bunu gidermek için doğal temizleyicilerle lokal bir temizlik yapabilir ve alezinizi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.  

Eğer alezinizi çamaşır makinesinde yıkamayı planlıyorsanız çamaşır makinenizi hassas moda almaya özen gösterin. Böylelikle alezinizin yıkama esnasında zarar görmesinin önüne geçebilirsiniz. 

Duvar KağıtlarıOyuncu KoltuğuYazıcıModemMonitörOyun BilgisayarıLaptop ÇantaKlavyeMouseMasaüstü BilgisayarEkran KartıKulaklık3D YazıcıAnakartProjeksiyon CihazıAkıllı BileklikBluetooth HoparlörUydu AlıcısıBuzdolabıYabancı DizilerCumhuriyet AltınıHesap MakinesiÇeyrek AltınKramponElektrikli BisikletKırtasiye ÜrünleriTakvimAnimasyon FilmleriPlaystation 5Koltuk TakımıSaatKronometreHaritaPusulaDavetiyeSözlükYatak Odası Takımları22 Ayar BilezikBisikletGalatasaray FormalarıKurutma MakinesiKöpek ÜrünleriKedi EşyalarıYatak Odası TakımlarıFırınVantilatörAyakkabıScooterAltın BileklikÇalışma MasasıErkek Spor AyakkabıZeytinyağıPazar ArabasıAltın KolyeTesettür ElbiselerKamp SandalyesiDireksiyon SetiBanyo DolaplarıTesettür AbiyeProtein TozuTost MakinesiTam AltınJakuziTıraş MakinesiAnkastre SetGardropFiltre Kahve MakineleriOkul ÇantasıMutfak MaşasıFutbol TopuMotosikletMutfak DolabıDerin DondurucuMotosikletDuşakabinAvizeKitaplıkMutfak MasasıKomedi FilmleriAyakkabılıkDuşakabinUzaktan Kumandalı ArabaBasketbol AyakkabılarıBuhar MakinesiSandalyeHediyeSırt ÇantalarıBasketbol AyakkabısıTesettür GiyimBlenderTopuklu AyakkabıNargileHalıSu Arıtma CihazlarıDuvar SaatleriSandalyeSırt ÇantasıSaç Kurutma MakinesiAltın KüpeLambaderBeşiktaş FormasıKedi MamasıYabancı FilmBalıkPufMasaj AletiDikey SüpürgeJartiyerMikrodalga FırınÇadırHalı Yıkama MakinasıNavigasyonŞemsiyelikFeraceTürkçe SözlüklerPastaWaffle MakinesiÇapa MakineleriŞifonyerMouse PadZigon SehpaKoşu BandıGenç OdasıOrta SehpaKadın Spor AyakkabıErkek CüzdanBattaniyeKaynak MakineleriStor PerdelerSu SebiliGelinlikYatakPatenTesettür TakımAltın BilezikHalı Saha AyakkabısıHazır SistemBahçe MobilyasıKreatinBarkod OkuyucuTesbihErkek TişörtÇocuk BisikletiDoğum Günü HediyesiHazır SistemlerErkek Kol SaatiDüdüklü TencereMama SandalyesiYemek MasasıBilgisayar MasasıErkek ParfümüDiş BeyazlatıcıTek Kişilik BazalarKolajenMakyaj MasasıKlozetKülçe AltınNevresim TakımıJeneratörPortmantoÇocuk OdasıOyuncak ArabaÇakmakMikrofonÇaydanlıkOyuncu KulaklıklarıFiltre KahveUyku TulumuErkek GömlekAküPançoMasa LambasıMelodikaPiyanoKamp MasasıYemek Takımlarıİngilizce SözlükKolyeGümüş KolyeOyuncak BebekAspiratörÇok Amaçlı DolapŞarjlı SüpürgeElektro GitarKedi KumuDuş BaşlığıAltın YüzükTermosifonFormaBilezikDikiş MakinesiAlyansMayoKulak Üstü KulaklıkKahvaltı TakımlarıAna KucağıÜtüDambıl SetiYapay ÇiçekDavlumbazBebek BeşiğiBasketbol TopuGözlükErkek Eşofman TakımıErkek PantolonT-ShirtErkek CeketTabloAteş ÖlçerAbajurYağmurlukŞekerBileklikFrench PressOcakYağmurlukAynaAnahtarlıkScooter MotorErkek BileklikSehpaGitarFon PerdeKalemliklerBıçakTavan VantilatörleriPerdeKemerGebelik TestiKomodinKlozet KapağıYatak ÖrtüsüSehpaLokma TakımıOyun HavalarıTürk KahvesiMutfak BataryasıAtv MotorÇocuk FilmleriKıyma MakinesiBuharlı TemizleyiciŞişme YatakTeleskopKompresörOfis KoltuklarıPiercingAbajurGenç Odası TakımlarıKuluçka MakinesiYüzükŞişme HavuzKöşe Koltuk TakımıATV MotorMutfak RobotuTV SehpasıIslak MendilGümüş BileklikTakım ÇantaKiler DolabıTereyağPlakalıkTakım ÇantalarıPikapTrambolinTuvalet KağıdıMakarna ÇeşitleriKöpek MamasıErkek KolyeOfis MobilyalarıTesettür MayoKehribar TesbihlerErkek TerlikDambılSosyal BilgilerÇim Biçme MakinesiDövmeŞofbenKemanBankYeşilçam FilmleriKapıPeluş OyuncakBüyük Beden AbiyeKimonoKutu OyunKaykaySemaverSilikon TabancasıŞapkaElektrikli MotosikletMatkapProbiyotikİnci KolyeOto TeypMeyve SıkacağıEl FeneriArmut KoltukErkek Güneş GözlüğüKek KalıbıKutu Oyunu
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Alez Fiyatları

3563 ürün listeleniyor
160 x 200 cm Alez
100 x 200 cm Alez
180 x 200 cm Alez
120 x 200 cm Alez
150 x 200 cm Alez
90 x 190 cm Alez
200 x 200 cm Alez
140 x 200 cm Alez
50 x 70 cm Alez
70 x 140 cm Alez
60 x 120 cm Alez
90 x 200 cm Alez
70 x 110 cm Alez
70 x 120 cm Alez
140 x 190 cm Alez
70 x 130 cm Alez
200 x 220 cm Alez
80 x 180 cm Alez
70 x 100 cm Alez
80 x 130 cm Alez
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ebatlar
Toplam 48 / 3563 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?