En Ucuz ve Kaliteli Bornozlar

Sıcacık bir duşla günün stresini ve yorgunluğunu attığınızı hayal edin. Ayaklarınızı uzatıp dinlenmek kadar duş almak da sizi kendinize getiren etkenler arasında yerini alıyor. Tabi sadece sıcak suyun etkisi değil, duş almadan önceki ve sonraki hazırlıklarınız da sizi rahatlatıyor. Tüm bu hazırlıklar içerisinde belki de en önemlisi duştan çıktıktan sonra sizi sarıp sarmalayan bornozlar oluyor. Sizi rahatlatan duşun sıcaklığını bornozlar muhafaza edebiliyor, vücudunuzun kurumasını bornozlarla sağlayabiliyorsunuz. Teninize direkt temas eden bornozların oldukça fazla çeşitleri var. Bornoz takımlarından bornoz seti türlerine kadar alternatifler bulmak mümkün. Ayrıca peştemal bornozlar, bebek bornozları gibi ihtiyacınıza göre bornoz türleri de yer alıyor. Peki, bornoz nedir? Bornoz nasıl seçilir? Bornoz çeşitleri arasında seçim yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir? Bornoz kumaşı nasıl olmalıdır? Bornoz modelleri nelerdir? İşte bornozlara dair tüm detaylar…

Bornoz Nedir?

Duş sonrasında vücudunuzun kurumasını sağlayan bornozlar, bir çeşit havlu gibi düşünülebilir. Havlular ile arasındaki en temel fark bornozların giyilebilir olması. Bu yönüyle de oldukça kullanışlı ürünler. Banyo sonrasında giyilen bornozlar, çeşitli kumaş türleri, modelleri, renkleri, stilleri ve işlemeleriyle birlikte pek çok alternatif içeriyor. Hem zevkinizi yansıtacak hem de sizi rahat ettirecek bornozlar arasından tercihler yapabilirsiniz. Sıcak bir duşun keyfini bornozunuzla tamamlayabilirsiniz.  

Bornoz Nasıl Seçilir? Bornoz Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bornoz seçerken oldukça dikkat edilmesi gerekiyor. Duş sonrası vücudunuzu saracak olan bornozları öncelikle ihtiyacınız olan durumu belirleyerek seçmenizde fayda var. Günlük kullanımda ya da özel kullanımlar için tercih edecekseniz ona göre araştırma yapmalısınız. Tek bornoz alabileceğiniz gibi takım ya da set olarak da bornozunuzu alabilir bornoz takımı, bornoz seti başlıklarıyla arama yapabilirsiniz. Çeyiziniz için bir bornoz almayı düşünüyorsanız bornoz takımı çeyizlik kategorileri içerisinden tercihte bulunabilirsiniz. Minik bebeğinizi banyo sonrasında sarmalayacak yumuşacık bir bornoz istiyorsanız bebek bornozları alternatiflerine de göz atabilirsiniz. Her ne türden bornoz seçerseniz seçin dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. İşte karşınızda bornoz seçerken dikkat edilmesi gerekenler:

  • Öncelikle bornozunun vücut yapınıza uygun olması gerekiyor. Bornozun içerisinde rahatça hareket ediyor olmanız konforunuzu daha da artırıyor. Bornoz beden tercihinde genellikle bedeninizden bir beden büyüğünü almak tavsiye ediliyor. Bu noktada da bornoz bedenini seçerken dikkat edilmesi gerekiyor.
  • Bornoz kumaşı bir diğer önemli konu arasında yer alıyor. Suyu emen malzemelerden üretilmiş bornoz kumaşları tavsiye ediliyor. Bu nedenle de seçtiğiniz bornoz kumaşının kuruması ve kurutması iyi olmalı.
  • Bornoz hafifliği de oldukça önemli. Ağır bir bornoz sizi rahatsız edebilir. Hem emicilik hem de rahatlık yönüyle sizi memnun edecek bornozları tercih etmelisiniz.
  • Bornoz modelleri de kullanacağınız mevsime ve sizin tarzınıza göre farklılıklar sunuyor. Yaz mevsiminde genellikle kısa bornoz modelleri tercih edilirken kış mevsiminde uzun bornoz modelleri tercih ediliyor. Bütçenize göre hareket etmek ve bir tane bornoz almak istiyorsanız uzun olan modeli seçebilir, her mevsimde kullanabilirsiniz. Stilinize ve istediğiniz modele uygun kadın bornozları, erkek bornozları ya da bebek bornozları arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Bornoz rengi tamamıyla size kalmış. Bu noktada açık renkli olanların boya bulaştırma durumu daha düşük olduğu için genel olarak açık renkli bornozlar sıkça tercih ediliyor. Tabi ki sizler istediğiniz renkte bir modeli tercih edebilirsiniz. 
  • Çocuklarınız ve bebekleriniz için bornoz alacaksanız daha hassas davranmalı ve buna göre tercihte bulunmalısınız. Tenleri oldukça narin olan çocuklarınız veya bebekleriniz için tamamıyla kaliteli malzeme içeren bornozları tercih etmelisiniz. Çocuk bornozları ya da bebek bornozları arasından tercih ettiğiniz ürünleri yıkamak için de dikkatli olmalı, özel programlarda çamaşır makinesine atmalısınız.

Yukarıda belirtilen hususlar doğrultusunda kullanımı güzel olan bir bornoz sahibi olabilirsiniz. Elbette ki herkesin hayallerinde yumuşak ve kaliteli dokulu bir bornoz vardır. Sizi rahatlatacak ve yorgunluğunuzu arındıracak sıcak bir duştan sonra iyi dokunmuş bir bornoza sarılmayı kim istemez? Sadece sıcak bir duş sonrası için değil, yataktan kalktığınızda da bornozunuza sarılarak vücudunuzu odanızın sıcaklığına adapte edebilirsiniz. İsterseniz kapşonlu bornoz modelleri isterseniz de klasik bornozlar arasından birini seçerek vücudunuzu ısıtabilirsiniz. Tabi bu modeller arasından tercih yapmak bornozu kullanacağınız yere göre değişiklik gösterebilir. Bornoz boyunu mevsim şartlarına göre düşünebilirsiniz. Ayrıca evinizin sıcaklığı düşünerek de hareket edebilirsiniz. Serin bir evde dizinizin altına gelen, bacaklarınızı örten bornoz modelleri daha kullanışlı oluyor. Bu sayede duş sonrası vücut sıcaklığınızı koruyabilirsiniz. Bornozu evinizin dışında kullanacaksanız ona göre de model tercihinde bulunabilirsiniz. Hastane, spor salonu, okul ya da farklı yerler için bornoz almayı düşünüyorsanız kullanım noktasında size kolaylık sağlayacak modellere göz atabilirsiniz. Eğer gelin olma süreçlerinizde ya da balayı zamanınızda kullanabileceğiniz bir bornoz istiyorsanız bornoz takımı çeyizlik seçenekleri de oldukça farklı alternatifler sunuyor sizlere. İstediğiniz modelde bornozu satın alabilir, vücudunuzu rahat bir duş sonrasına hazırlayabilirsiniz.

Bornoz Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Bornoz seçiminde belki de en önemli kriterler arasında bornozunun kaliteli olması yer alıyor. Peki kaliteli bir bornoz ne demek? İşte burada dikkat edilmesi gereken noktalar bornozunun üretim yeri, farklı beden alternatifleri ve en önemlisi de bornozunuzun hangi maddeden üretildiği yani hammaddesi. Piyasaya baktığınızda ve biraz da bornozlarla ilgili araştırma yaptığınızda bornozların polyesterden sentetiğe, naylondan pamuğa kadar çok çeşitli hammaddelerden üretildiğini görüyorsunuz. Aslında bornozların fiyatlarını da üretildiği hammadde belirliyor diyebiliriz. Naylon ya da sentetik kullanılarak üretilen bornozların daha uygun fiyatlarda olduğu dikkatinizi çekecektir. Çünkü naylonun ve sentetiğin üretimine bakıldığında ucuz olduğu görülüyor. Bu noktaya dikkat etmekte fayda var. Eğer bir bornoz satın almayı düşünüyorsanız birinci kalitede olan havlu kumaşlardan üretilmiş olanları tercih ediniz. Aksi takdirde satın aldığınız bornozun ömrünün pek de uzun olmadığını görürsünüz. Hatta ilk yıkamada bornoz bozulabilir, daha da kötüsü kullanılmaz hale gelebilir. Bu da paranızın çöpe gitmesine neden olur. Bir diğer nokta da tabi ki teninize temas etmesi yönüyle bornozların kaliteli hammaddelerden üretilmiş olması gerekiyor. Sizi rahatsız edecek, teninizde hoş bir uyandırmayacak bir bornozu elbette ki kimse istemez. Peki bornoz kumaşı nasıl olmalı? İşte karşınızda bornoz kumaşları:

%100 Pamuk Bukle Bornozlar: Bu tür bornozların hammaddesini tamamıyla pamuk oluşturur. Bu nedenle de suyu emicilik oranı en yüksek olan bornozlar içerisinde yerini alır. Duş sonrasında kurulama, suyu emme, rahatlık hissetme yönüyle de oldukça elverişli bornozlardır. Bornozun bir yüzeyindeki iplik tıraşlanmamış işte bukle havlu bornozlar, tıraşlanmış ise kadife görünümlü bornozlar şeklinde üretimi yapılır. %100 pamuktan üretilmiş olan bu bornozların dokuma sıklığı da oldukça yüksektir. Bu durum da bornozun emicilik kapasitesini artırır.

Bambu Karışımlı Bornozlar: Son dönemlerde de oldukça popüler olan bambu karışımlı ürünler, bornozlar içerisinde de sıkça gördüğümüz hammaddeler içerisinde yerini alıyor. Bambu bitkisini duymuşsunuzdur. İşte bornozlar içerisinde yer alan bambu iplikleri de bu bitkinin posaları ile üretiliyor. Hem antibakteriyel olması hem de koku gidericiliği yönüyle tercih edilen ürünler arasında yerini alıyor. Bu nedenle de herhangi bir alerjik etkiye neden olmuyor. Hatta defalarca yıkasanız bile bu özelliklerini muhafaza ediyor. Bambu karışımlı ürünler, insan sağlığının yanı sıra çevre için de faydalı ürünler olarak biliniyor. Bu tür bornozların içerisinde bambu karışımlarının yanına suyu emmesi amacıyla pamuk da katılıyor. Ayrıca nefes alan yapısıyla sıcak havalarda ya da tatil günlerinde rahatça kullanabileceğiniz ürünler içerisinde yer alıyor. Tabi hafifliği de oldukça önemli. Özellikle seyahatlerinizde taşınabilirliği yönüyle sizlere kolaylık sağlıyor. Kurulama noktasında oldukça etkili olan bambu bornozları, her yaş grubu için bulmanız mümkün. Erkek bornozları, kadın bornozları ya da çocuk veya bebek bornozları arasından ihtiyacınıza göre tercihte bulunabiliyorsunuz.

Kadife Bornozlar: Kadife bir kumaşa dokunduğunuzda nasıl yumuşacık bir his bırakıyorsa, kadife bornozlar da aynı yumuşaklığı teninize hissettiriyor. Dış kısmının tıraşlanmasıyla oluşan bu tür bornozların iç kısımları bukle şeklinde bırakılıyor. Oldukça şık ve güzel bir görüntü sunan kadife bornozlar, hediyelik olarak düşünebileceğiniz seçenekler arasında yerini alıyor.

Organik Pamuk Bornozlar: Doğa dostu hammaddelerden biri olan organik pamuk, oldukça geniş bir alanda kullanılıyor. Organik pamuk olarak isimlendirilmesinin sebebi, pamuğun üretiminde herhangi bir ilaç ya da kimyasalların kullanılmaması. Pamuğu yetiştirme zamanında da pamuğun rengi için beyazlaştıran veya rengini değiştiren hiçbir kimyasal kullanılmıyor. Bu nedenle de hem toprak verimi hem de insan sağlığı için oldukça sağlıklı ürünler arasında yerini alıyor.

Peştemal Bornozlar: İsminden de anlaşılacağı üzerine peştemal kumaşının kullanılmasıyla üretilmiş olan bornozlar. Oldukça yumuşak bir kumaşa sahip olan peştemal bornozların suyu emme oranı da oldukça yüksek. Sadece bornoz olarak değil, evinizde üzerinize giyebileceğiniz giysi olarak da kullanabiliyorsunuz. Bedeninize uygun olan peştemal bornozunuzu seçerek, rahatlığa kavuşabilirsiniz.

Bunların dışında muslin, pamuk iplik, pamuklu, bukle, yumuşak pamuk, cotton, dokuma gibi pek çok alternatifte bornoz kumaşı bulabilirsiniz. Bornozlar aslında temel olarak havlunun yapıldığı kumaşlardan üretilen ürünler. Havlulardaki kumaşlar nasıl suyu emiyorsa bornozların da amacı yumuşak dokusuyla sarması ve duş sonrasında vücutta kalan suyu emmesi. Vücuda temas etmesi yönüyle de bornozun kalitesine, yumuşacık olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Emicilik yönüyle etkili olan bir bornoz, duşun ardından vücudunuzda kalan suyu güzelce emiyor ve teninizin kurumasına yardımcı oluyor. Sizler de cildinizin sağlığı için yumuşak dokulu bir bornoza sahip olabilir, çeşitli bornoz modelleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Bornoz Modelleri

Her yaş için işlemelisinden sadesine kadar pek çok bornoz modeli bulabiliyorsunuz. Bornozların temel işlevi kurulamak olduğu için bornozun kurulama amacıyla kullanılan bölgeleri daha ziyade sade olarak tasarlanmış. Yaka, kol, eteklerin uç kısımları gibi bölümlerde ise desenler ve işlemeler yer alıyor. Dilerseniz de tamamen sade olarak üretilen bornozlar da var. Bebek bornoz takımlarında da sevimli karakterler ya da çeşitli yazılar yer alabiliyor. Kısacası tüm modeller içerisinden desenli ya da desensiz bornoz bulabiliyorsunuz. Bornoz modellerinde ise erkekler ve kadınlar için üretilen bornozların yanında çocuk bornozlarını görebiliyorsunuz. Bu tip bornozları tek bornozlar şeklinde satın alabiliyorsunuz. Tabi isterseniz aile setleri olan bornoz takımları da mevcut. Kadın bornozlarında daha ziyade dize kadar gelen bornozlar tercih ediliyor. Bu tür bornozlarda süslemeler de oldukça şık bir görüntü katıyor. Erkek bornozlarında ise tek renkteki ürünler, çizgili ya da astarlı bornozlar görülüyor. Hem kadın hem erkek hem de çocuk bornozlarında kapüşonlu bornoz modelleri de yer alıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bornoz Fiyatları ve Modelleri

5658 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Beden
Toplam 47 / 5658 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?