En Ucuz ve Kaliteli Yastıklar

Yastık

Sağlıklı ve son derece kaliteli bir uyku uyumak için kullanılan tüm uyku malzemeleri büyük bir öneme sahiptir. Özellikle de kullandığınız yastık modelleri oldukça kaliteli olmalıdır. Birbirinden farklı birçok çeşidi bulunan modeller içerisinde fiziksel açıdan sizin için en uygun olanları tercih edebilirsiniz. Gece boyunca uyanmadan, derin ve dinlendirici bir uyku için kullanacağınız yastıkların türü, kalitesi ve fiyatları da oldukça önemlidir. Hem uygun fiyatlı hem de oldukça kaliteli olan modelleri seçerek uykunuz için en önemli bir parçayı temin etmiş olursunuz. Sağlıklı ve gece boyunca dinlenmenize olanak sunan bir uyku hem fiziksel gelişim açısından hem de zihinsel gelişim açısından gereklidir. Uykusuz kalınan gecelerin ardından çalışma hayatınızdan ya da günlük hayatınızdan verim alamaz ve verim gösteremezsiniz. Bu nedenle de kullanacağınız yastıkların boyun, omurga ve baş kısmını tam olarak kapsayan ve yumuşak modeller olması önemlidir. Çeşitli renklere sahip olan modellerde genellikle beyaz renk tonları tercih edilir. Bu sayede yastıklarınızın üzerine dilediğiniz renk ve desenlere sahip olan kılıfları geçirebilirsiniz. Boyun ağrılarının, baş ağrılarının ve özellikle de omurga bozuklarının en önemli sebepleri arasında yanlış yastıkların kullanımı yer alır. Sert, boyuna oturmayan, baş kısmını yukarıda bırakan yüksek modellerin kullanımı zamanla uykuların bozulmasına ve bazı hastalıkların ilerleme kaydetmesine neden olabilir. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak adına sizler de iç kısmında kullanılan malzemesi kaliteli olan, uyku kalitesini arttırmaya yönelik tasarlanan ve özellikle de yumuşaklık oranı en yüksek olan modelleri tercih edebilirsiniz. Dikim özelliklerinden dolgu özelliklerine, renk özelliklerinden sertlik özelliklerine göre tüm modeller arasında farklılıklar olabilir. Sizler de bu farklılıkları göz önünde bulundurarak her yaş grubuna özel modelleri kullanabilirsiniz. 

Yastık Modelleri

Uyku kalitesini arttırmak için tasarlanan yastık çeşitleri birçok farklı özelliğe ve kullanıma sahiptir. Ortopedik modellerden yün modellere, silikon modellerden pamuklu modellere varana kadar çeşitli içeriği bulunan modeller mevcuttur. Tüm renk tonlarını görebileceğiniz yastıklarda genel olarak beyaz kumaş ve beyaz dikimlere yer verilir. Bunun en temel amacı ise renkli ve desenli kılıfları kullanabilmenizdir. Yatak odalarında, çocuk odalarında ya da diğer tüm uyku odalarında kullanılan nevresim takımlarını, uyku setlerini birbiriyle uyum içerisinde kullanmak adına sizler de beyaz modelleri tercih edebilir ve kılıflar ile renklendirebilirsiniz. Modellerin tasarımında kullanılan malzemeler birbirinden farklılık gösterebilir. Sağlıklı ve kaliteli uyku için mutlaka en doğru modelleri tercih etmek gerekir. Özellikle de boyun ve omurga sağlığı tehlikede olanlar için boyun bölümünde ayrı bir alan bulunan modeller de ön plandadır. Kullanımı hem rahat hem de pratik olan yastık modelleri sayesinde uykularınızın daha dinlendirici ve kesintisiz olduğunun da farkına varırsınız. Aynı zamanda sağlıklı bir uykunun yanı sıra kullanılan alanların estetik görünmesine de yardımcı olan modeller mevcuttur. Renkli ve desenli modeller, kare ve minyatür modeller yataklar üzerinde ya da kanepelerde dekoratif bir ürün olarak da kullanılabilir. Boyun destekli modeller boyun fıtığı olan ya da boyun bölgesinde sık sık ağrısı bulunan kişiler için oldukça uygundur. Boyun kısmında destekleyici bir tümsek yer alır. Silikon modeller ise iç kısmı silikon kullanılarak doldurulan modellerdir. Çok yumuşak ve baş bölgesini içine hapsederek dinlenmeye olanak sunan modellerdir. Elyaf ve pamuklu olan modeller ise biraz daha tok duran ve hem baş bölgesini hem boyun bölgesini rahatlatan modellerdir. Aynı zamanda çeşitli tasarımlar arasında oturma yastıkları ve seyahat yastıkları da bulunur. Seyahat ederken uyku esnasında rahat etmek ve baş ağrısı çekmemek adına bu modelleri tercih edebilirsiniz. Dik olarak otururken başınızı dayadığınızda uykuya dalmanızı sağlar. Kendinizi tıpkı yatağınızda gibi hissettiren modellerdir. Oturma yastıkları ise kalça bölümünde sorun yaşayanlar için ideal modellerdir. %100 pamuk ya da silikon kullanılarak elde edilen modellerin temizliği de kolaydır. Makinede yıkanabilme özelliği taşırlar. Kalitesinden ödün vermeyen modellerin dış yüzeylerinde ise mikro fiber ve anti-alerjik kumaşlar kullanılır. Bu kumaşlar uykunuzda terlemenizi önler ve uzun süre kir ve leke tutmaz. 

Ortopedik Yastık Modelleri

En çok kullanılan modeller arasında ortopedik yastık modelleri yer alır. Hem çocuklar için hem de yetişkinler için oldukça önemli bir kullanıma sahip olan ortopedik modellerde kanallı dokulara yer verilir. Hem boyun bölgesini hem de baş bölgesini hapsederek dinlendirici bir uyku uyumanızı sağlar. Özellikle de boyun bölgesine masaj yapma özelliği bulunur. Siz uyurken baş ve boyun bölgesinde yer alan hücreler de bu yastıkların sayesinde yenilenmesini hızlandırır. Uykunuzda en doğru pozisyonu alarak uyumanızı sağlar. Yanlış bir hareket etmenizi ya da boynunuzu hızlı bir şekilde döndürmenizi önler. Kumaş olarak elyaf, mikro fiber, pamuklu ve viskoz kumaşlar kullanılır. Ancak yapı olarak herkes için uygundur. Yaz aylarında pamuklu kumaşları kış aylarında ise mikro fiber ve elyaf gibi daha kalın kumaşları olan modelleri tercih edebilirsiniz. Ortopedik yapıya sahip olan yastıkların kullanım ömrü de bir hayli uzundur. Kanallı dokusu sayesinde yaz aylarında terleme ve kış aylarında ise üşümeyi önlemeye yardımcı olur. Hem sırt üstü yatışlar için hem de yan yatışlar için son derece uygundur. Genel olarak ağartma meydana gelmeyen modellerdir. 40 derecede makinede yıkanmaya da uygundur. Açık hücre teknolojisi kullanılarak tasarlanan ortopedik yastıkların gece boyunca hava akışı sağladığı da bilinir. Çeşitli ölçülere sahiptir. Zararlı olan hiçbir karbon maddesini de içermez. 

Peluş Yastık Modelleri

Hem uyku için hem de dekoratif ürün olarak kullanılan modeller arasında ise peluş yastık modelleri yer alır. Kullanımı oldukça sevimli ve yumuşak olan peluş modeller ile hem yataklarınızın üzerini hem de koltuk ve kanepelerinizin üzerini renklendirebilirsiniz. Çeşitli renk ve desenleri bulunan peluş modellerde sevimli hayvan karakterlerini de görebilirsiniz. Çocuk odalarında, yetişkin odalarında ve genç odalarında kullanıma uygun binlerce tasarımları bulunur. Çeşitli ebatlar içerisinde dilediğiniz ebatları seçerek uzun ömürlü bir şekilde kullanabilirsiniz. 30 dereceye kadar hassas programlarda yıkanabilen peluş modellerde kırışma ya da yıkama sonucu herhangi bir bozulma meydana gelmez. Kullanılan kumaşlar özenle seçilir. Yastıkların iç kısımlarında ayrı bir kumaş bulunur. Dış kısımlarında ise tamamen peluş kumaşlara yer verilir. Çiçek desenlerinden hayvan desenlerine, dikdörtgen desenlerden kare desenlere varana kadar her türde peluş modeli bulabilirsiniz. Klasik tasarımları yatak odalarında kullanırken hayvanlı tasarımları çocuk odalarında kullanabilirsiniz. Çiçekli ve karakterli tasarımları ise oturma odalarında tıpkı kırlent modelleri gibi çeşitli şekilde kullanabilirsiniz. Farklı dolgu malzemelerine sahip olan peluş yastıkların tercihe göre sert ve yumuşak olanlarını da bulabilirsiniz. 

Silikon Yastık Modelleri

Yumuşaklığı oldukça hassas olan silikon modeller de iç dolgusu ile sağlıklı bir uyku çekmenize yardımcı olur. 40x50, 50x70 ve 70x100 gibi çeşitli ölçülere sahip olan silikon yastıkların dış kumaşlarında kadife, pamuk, viskon ve peluş gibi çeşitli kumaş türleri de kullanılır. İç dolgusunda %100 silikon kullanılan yastıklar 40 dereceye kadar yıkanabilme özelliğine sahiptir. Ağartıcı kullanmanıza gerek kalmayacak derecede beyaz kumaşlar kullanılan modellerdir. Sırt üstü yatışlar, yüz üstü yatışlar ve yan yatışlar için uygun modellerdir. Hiçbir şekilde boyun ve baş ağrısı yapmaz. Gece boyunca ne tarafa dönerseniz dönün uykunuzu bölmeyen modellerdir. Üstelik fiyatları da oldukça uygun olan silikon yastıkların kullanım ömrü de uzundur. 

Pamuk Yastık Modelleri

Gelişimin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için sağlıklı bir uyku en önemli aşamadır. Seçilen yastıkların da doğru olması gereklidir. Burada devreye giren pamuk yastık modelleri sayesinde uykularınızın çok daha kaliteli olmasına hazır mısınız? Hem iç dolgusunda %100 pamuk kullanılan hem de dış yüzeylerinde %100 pamuklu kumaşlar kullanılan yastıklar dört mevsim kullanıma uygundur. Yaz aylarında terlemeden rahat bir uyku uyumanızı sağlar. Kış aylarında ise üşümeden sıcak bir uyku uyumanızı sağlar. Ayrıca tüm kılıf modellerine uygun ölçüleri de bulunur. Formunu uzun süre koruyan bu modelleri de makinede 30-40 derecede yıkayabilirsiniz. Aynı zamanda elde yıkanmaya da uygun yapıları vardır. Genel temizliklerinizde güneşe çıkarıp pamuklarını havalandırabilir ve yeniden dolgun hale getirebilirsiniz. 7’den 70’e herkesin gönül rahatlığıyla kullanabileceği pamuklu yastıkların ömrü de oldukça uzundur. Çok eski dönemlerden bu yana ilk olarak kullanılmaya başlamış olan modellerdir. İyi bir uyku için %100 pamuk içeren modeller tercihleriniz arasında yer almalıdır. 

Bambu Yastık Modelleri

Son dönemlere damga vuran ve kullanan herkesin severek kullanmaya devam ettiği modeller arasında bambu tasarımlar da yer alıyor. İç dolgusundan kumaşına varana kadar her açısında ve her kanalında bambu liflere yer verilen yastıkların güçlü bir bağışıklık sistemi kazandırdığı bilinir. Doktorlar tarafından da sık sık tavsiye edilen bambu modeller içeriğinde doğal bambu lifleri taşırlar. Üstelik ultra hafif yapısı sayesinde dilediğiniz her yere taşıyabilirsiniz. Seyahat yastıkları olarak da kullanabilirsiniz. Terlemeyi önleyen ve uykuyu en derin şekilde olanak sunan modellerdir. Temizliği de son derece pratik olan bambu modeller yüksek nem çekme özelliğine sahiptir. Uzun zaman boyunca formunu korur ve kolay kolay iç dolgusu erimez. Uykunun dengeli bir pozisyonda, kesintisiz bir şekilde ve rahat şekilde uyunmasına olanak sunar. %100 bambu lifleri kullanılarak tasarlanan yastıkların hava akışı da oldukça fazladır. Doğal kanalları sayesinde gece boyunca baş ve boyun bölgesinin nefes almasını sağlar. Yumuşacık yüzeyleri sayesinde çeşitli desenlere de sahiptir. Renkli ve desenli modelleri yatakların üzerinde dekoratif ürün olarak da kullanabilirsiniz. Bazı modellerde %20 bambu ve %80 oranında silikon kullanılan içerikler de mevcuttur. Bütçenize en uygun olanları seçerek sağlıklı uykulara merhaba diyebilirsiniz. 

Oturma Yastığı Modelleri 

Uykunun yanı sıra oturmak amacıyla da tasarlanan yastıklar mevcuttur. Elbette sağlıklı bir uyku kadar doğru pozisyonda oturmak ve omurga ile bel, sırt sağlığını korumak da önemlidir. Oturma minderi olarak da adlandırılan bu modeller evde, işte, arabada ve seyahatlerde kullanılabilir. Özellikle de gün boyu oturarak iş yapmak zorunda olanlar, basur, çatlak ya da kuyruk sokumu hastalıklarına sahip olanlar için uygun modellerdir. Bu bölgede meydana gelen ağrıların en aza inmesine olanak sağlar. Oturma şekli bozukluklarını önler. Daha dik pozisyonda çalışmanıza olanak sunarak omurga sağlığını korumaya yardımcı olur. Anatomik yapıya uygun şekilde tasarlanan oturma yastıklarında genel olarak pamuk, silikon ve elastik visko özellikler yer alır. Ayrıca normal uyku yastıklarına nazaran biraz daha sert yapılıdır. Sertlik derecesi modelden modele değişiklik gösterebilir. Bulunduğunuz her yerde, koltuklara ve sandalyelere uyumlu şekilde kullanabilirsiniz. Düzenli kullanım sonucunda bölgede yer alan ağrıların azalmasına yardımcı olur. Oturma bozukluklarını da uyguladığı basınç sayesinde düzeltmeye başlar. 

Bel Yastığı Modelleri

Oturma ve uyku yastıklarının yanı sıra bel yastığı modelleri de mevcuttur. Bel sağlığını korumak için oldukça önemli olan bu modeller terapi yastığı olarak da bilinir. Bel bölgesini destekleyici bir yapısı vardır. Vücuda kusursuz bir şekilde destek sunar. Genellikle velur kumaşlar kullanılarak tasarlanan bel yastıklarının her yerde kullanıma uygun olduğu da bilinir. İster seyahate çıktığınızda ister araba kullanırken ister çalışırken kullanabileceğiniz modellerdir. Bel bölgesine tam oturan bir destek bölümü vardır. Çıkarılabilir kılıf özelliği sayesinde dilediğiniz renk ve desenlerde kılıfları takmanızı sağlar. 30 derecede yıkanabilen bu modellerin boyutu da oldukça idealdir. 7’den 70’e herkesin kullanımına uygundur. Üstelik doğal ve çevreci süngerleri sayesinde kan dolaşımını hızlandırır. Isı ayarı sayesinde bel bölgesinde soğuk kalmasını da önler. Belde yer alan damarlardaki kan dolaşımını hızlandırır.

Yastık Fiyatları

Çeşitli modellere, kullanılan iç dolgu ve kumaşlarına göre yastık fiyatları değişiklik gösterir. Ancak genel olarak tüm modellerde fiyatlar oldukça idealdir. Uykunuzun kalitesini arttıran onlarca çeşit mevcuttur. Silikon modeller, pamuklu modeller, bel yastık modelleri, pamuklu modeller, ortopedik modeller içerdiği özelliklere ve dolgulara bağlı olarak farklı fiyatlarla karşınıza çıkar. Sizler de hem uykunuzun kalitesini arttıracak olan hem de uygun fiyatlı olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bütçenize en uygun olan modelleri seçerek uykunuzun derin ve kesintisiz olması için bir adım atabilirsiniz. %100 pamuk ve %100 silikon dolgusu içeren yastık modellerinin fiyatları biraz daha ön plana çıkabilir. Bütçenize uyduğu takdirde kolaylıkla temin edebilir ve dört mevsim boyunca uzun ömürlü olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Yastık Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Sırt üstü, yüz üstü ve yan yatışlar için en uygun olan modeller tercih edilmelidir. Boyun ve baş ağrıları çekmemek, uykunun derinliğini arttırmak ve omurga sağlığını korumak için baş altına tam yerleştirerek kullanılmalıdır. Baş ve boyun bölgesinde doğru orantılı olarak yer alması gereken yastıkların düzenli olarak temizlenmesine de özen gösterilmelidir. Bu sayede uzun ömürlü bir şekilde yastıklarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Silikon, ortopedik ve pamuklu fark etmeksizin tüm yastıkların yediden yetmişe her yaş grubu için uygun olduğunu bilmelisiniz. Ancak yaş grubuna en uygun modelleri satın almak için kare ve dikdörtgen gibi modellerin ölçülerine dikkat etmelisiniz. Bel ve oturma yastıkları almak istediğinizde sertlik derecesini göz önünde bulundurmalısınız. Tüm bu ipuçlarını göz önüne aldığınızda yastıkların kullanımı çok daha pratik hale gelir. Böylece hem kullanırken hem de temizleme aşamalarında sorun yaşamazsınız. 

Boyun Destekli Yastık Kullanmanın Önemi Nedir?

Boyun destekli yastık kullanımı baş ağrısı, boyun fıtığı ve ağrısı, omurga ağrısı gibi sorunların giderilmesine yardımcı olur. Boyun bölgesinin tam ideal pozisyona yerleşmesini sağlar. Boynun yukarıda ya da alçakta kalmasını önler. Böylece tam olarak fiziğinize uygun bir pozisyon almanızı sağlar. 

Hangi Tür Yastık Çeşitleri Tercih Edilmelidir? 

Dört mevsim boyunca kullanıma uygun olan modeller tercih edilmelidir. Silikon, pamuk, elyaf, mikro fiber ve ortopedik gibi çeşitli modelleri bütçenize en uygun şekilde temin edebilirsiniz. Çocuklar, gençler ve yetişkinler için tüm modellerin kullanımı uygundur. Yazlık ve kışlık olarak ayrılan çeşitleri ise mevsime göre tercih edebilirsiniz. 

Yastık Temizliği Nasıl Yapılmalıdır? 

Makinelerde yıkanmaya uygun olan yastıkları makinede 30 derecede yıkayarak temizleyebilirsiniz. Elde yıkamaya uygun olan modelleri ise elde fırçalama yaparak yıkayabilir veya kuru temizleme tercih edebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yastıklar

4770 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Tekstili
Ev Tekstili
Yastık
Yastık
Silikon Yastıklar
Silikon Yastıklar
Yün Yastık
Yün Yastık
Ortopedik / Visco Yastık
Ortopedik / Visco Yastık
Pamuk Yastık
Pamuk Yastık
Kaz Tüyü Yastık
Kaz Tüyü Yastık
Elyaf Yastık
Elyaf Yastık
Lateks Yastık
Lateks Yastık
Bambu Yastık
Bambu Yastık
Engelli Yastık
Engelli Yastık
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
İndirimli Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Destekleyici Yastık Yastık
Sırtüstü Yatış Yastık
Yüzüstü Yatış Yastık
Sırtüstü Yatış;Yan Yatış Yastık
Sırtüstü Yatış;Yüzüstü Yatış;Yan Yatış Yastık
Yüzüstü Yatış;Sırtüstü Yatış Yastık
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 45 / 4770 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?