En Ucuz ve Kaliteli Yorganlar

Yatak odası tekstilinde yer alan önemli parçalardan biri olan yorganlar; sağlıklı ve huzurlu bir uyku için gereklidir. Özellikle kaliteli bir uyku için 3-4 yılda bir değiştirilmesi tavsiye edilen ürünler; dolgu malzemesi, kılıf malzemesi, dikim şekli, hafifliği, ebatları, dokusu ve hijyenik yapısı ile farklılık gösterir. Kullanılacak mevsime ve kişinin sağlık durumuna bağlı olarak seçilmesi gereken yorganları inceleyerek sizin için uygun ürüne ulaşabilirsiniz.

Yorgan Çeşitleri

Üretildiği malzemeye göre değişen yorgan çeşitleri arasında silikon yorganlar, yün yorganlar, pamuk yorganlar, mikrofiber ürünler ve kaz tüyü yorganlar bulunur. Hem fiyatı hem de kullanışlılığı ile en çok tercih edilen yorganlardan olan silikon dolgulu ürünler, %100 silikon iç dolgusuyla hafif bir yapıdadır. Hafif olması ile birlikte sıcak tutan ve konforlu bir kullanım sunan silikon ürünlerin iç malzemesi dışında dış malzemesi de ürün kalitesini etkiler. Mikrofiber kumaştan üretilen ve hava alabilen kumaşlara sahip silikon yorganları tercih edebilirsiniz.

Yorgan çeşitlerinden biri olan yün dolgulu ürünler ise sağlıklı ve sıcak tutma özelliği ile tanınır. Geleneksel bir malzeme olan ve hayvan tüyünden üretilen yünden yapılan yorganlar daha ağır bir dokuya sahiptir. Doğal bir ürün olduğu için daha sağlıklı bir kullanım sunan yün ürünler, dayanıklı bir yapıda olduğu için uzun dönem kullanılabilir. Özellikle kış aylarında öne çıkan yün yorganların tek kişilik ve çift kişilik olanlarını bulabilirsiniz.

Mikrofiber yorgan çeşitleri ise bambu, elyaf gibi dolgu malzemelerinden üretilir. Yazın serin tutuğu için bahar ve yaz aylarından tercih edilen elyaf ürünler, tıpkı bambu dolgulu ürünler gibi nefes alabilen yapısı ile uyurken kişiyi terletmez. Sağlık açısından tavsiye edilen bambu yorganlarsa hava alabilen doğal bir malzemeden üretildiği için hijyenik bir kullanım sunar. Aynı zamanda homojen ve hacım kaybetmeyen yapısı ile uzun dönem kullanım için uygundur. Yorgan çeşitleri arasında öne çıkan kaz tüyü ürünler ise sıcak tutan hafif bir dokuya sahiptir. Hafifliği ile hareket özgürlüğü sunan ve sıcak yapısı ile özellikle kış aylarında tercih edilen kaz tüyü ürünler, doğal ve sağlam dokusu ile uzun ömürlü bir kullanıma sergiler. Kaz tüyü ürünlerin yanında dolgu malzemesi pamuktan olan yorganlara da ulaşabilirsiniz.

Yorgan Fiyatları

Yorgan fiyatları, yorganın üretildiği dolgu malzemesine, dış kumaş özelliğine, dikim şekline ve markasında göre değişir. Silikon, yün, pamuk gibi farklı malzemelerden üretilen yorganlar arasında fiyatları ile kaz tüyü ürünler dikkat çeker. Özellikle sağlıklı ve dayanıklı yapısı ile tercih edilen farklı markalara ait kaz tüyü yorgan çeşitleri, küçük fiyat farkları ile kullanıcıya sunulur. Yün ve pamuk ürünler ise aynı bütçelere hitap eder. Hem dış kumaşı hem de iç dolgu malzemesi pamuktan üretilen ürünlerin ağırlıklarını yün yorganlar ile karşılaştırabilirsiniz. Dört mevsim kullanıma uygun, çıtlı yapısı ile üst katmanı çıkarılabilen pamuk ürünler ise işlevsel bir yapısı ile uygun fiyatlara sahiptir.

Özellikleri ile birlikte fiyatları da değişen mikrofiber ürünleri farklı fiyat aralıklarında bulabilirsiniz. Elyaf ve silikondan üretilen ve ikili setler halinde satılan mikrofiber ürünler oldukça cazip fiyatlara sahiptir. Silikon dolgudan üretilen yorganlarsa ürüne göre farklı fiyatlar ile sunulur. Baskılı silikon ürünler ve düz renkli ürünleri inceleyebilirsiniz. Beyaz tek renk silikon ürünler de cazip fiyatlara sahiptir. Özellikle dış kumaş özelliği ile hem hijyenik hem rahatlık açısından farklılık gösteren silikon ürünler arasında bebek yorganları da bulunur. Tek ya da çift kişilik ebatları ve mevsimsel kullanım özellikleri ile de fiyatları değişen ürünlerden bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olanı satın alabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Yorgan Fiyatları

879 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Hepsiburada Home
  2. Taç
  3. Merinos
  4. Yataş Selena
  5. Pierre Cardin
  6. Linens
  7. Özdilek
  8. Karaca Home
  9. Madame Coco
  10. Chakra
  11. Eponj Home
  12. Alla Turca
  13. Komfort Home
  14. Penelope
  15. Othello
  16. İstanbul Tekstil
  17. Marie Claire
  18. Yataş Bedding
  19. Ayd
  20. Cotton Box
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Renk A-Z
 6. Kumaş Dokuması A-Z
 7. Yorgan Tipi
 8. Dolgu Malzemesi A-Z
 9. Ebatlar A-Z
 10. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/2147483618/510009
Başa dön