En Ucuz ve Kaliteli Kaz Tüyu Yorganlar

Yumuşacık dokusu ve hafifliği sebebiyle her yaştan kullanıcının beğenisini toplayan kaz tüyü yorganlar, uyurken kolay hareket edebilmenize ve rahat bir uyku çekmenize yardımcı oluyor. Kış aylarının soğuk günlerinde kat kat yorgan ve battaniyelerin ağırlığı altında ezilmeden sıcacık bir ortama sahip olmanızı sağlayan kaz tüyü dolgusuna sahip yorganlarla rahatınızı bozmadan ısınabilirsiniz. Kabarık ve yumuşacık dokusu sayesinde kendinizi bulutların üzerinde hissedebilir, keyifli bir uyku çekebilirsiniz.

Kaz Tüyü Yorgan Fiyatları

Kaz tüyü yorgan fiyatları yorganın üretiminde kullanılan tüylerin kazın hangi bölgesinden alındığına, farklı bölgelerinden alınan tüylerin özeliklerine, tüylerin hangi oranlarda karıştırıldığına ve kılıfının üretiminde kullanılan malzemenin maliyetine göre farklılık gösterebiliyor. Rahat etmenizi sağlayacak ve bütçenize uygun olan yorganı pek çok yorganın yer aldığı kategori içerisinde arayabilir, beğendiğiniz ürünün ürün özeliklerini inceleyebilirsiniz. Beğeninize hitap eden ve bütçenize uygun bulduğunuz ürünü kolayca sepetinize ekleyebilirsiniz. Rahat, hafif ve yumuşacık kaz tüyü yorganı hem kendi odanızda hem de çocuk ve misafir odasında bulundurabilir, güvenle kullanabilirsiniz.

Hafif ve kullanışlı yorganlarda kazlardan elde edilen gıdık ve sırt tüyleri kullanılıyor. Ürünlerin bazılarında %100 sırt tüyü kullanıldığı gibi, bir çoğunda bu tüyler karıştırılarak kullanılıyor. Ürünün yumuşaklığını daha çok bu tüylerin oranı belirliyor. Gıdık tüyü çok hafif ve yumuşak bir özeliğe sahipken sırt tüyü görece sert ve biraz daha ağır oluyor. Gıdık tüyü çok olan ürünler daha hafif ve yumuşak olurken sırt tüyünün fazla olduğu ürünler biraz daha ağır ve sert olabiliyor. Gıdık tüyü çok daha az miktarda elde edildiği için oran olarak daha fazla olması fiyatın artmasına sebep olabiliyor. Fabrikada özenle parçalanan ve bütünlüklü bir dokuya kavuşturulan tüyler yorgan içerisinde kabarık ve bütün halinde kalabiliyor. Parçalanmış olan tüyler köpüksü bir dokuya kavuştuğu için kılıfı geçerek dışarı çıkamıyor. Böylece yorgan etrafı kirletmeden ve kaşıntıya sebep olmadan kullanılabiliyor.

Kaz tüyleri içerisinde yer alan hava kanaları yorganın hava alıp vermesine yardımcı oluyor. Hava alışverişi yapabilme özelliği yorganın kabarık dokusunu daha uzun süre koruyabilmesini sağlıyor. Ayrıca yorgan nefes alabildiği için çok daha çabuk kuruyor. Terlediğinizde terinizi emen yorgan, havalandırılan bir odada çok hızlı bir şekilde kuruyup teri dışarı verebiliyor. Kaz tüylerinin doğal hava alan yapısı aşırı bakteri üremesine sebep olan nemliliğin ortadan kalkmasına, böylece bakteri üretiminin azalmasına yardımcı oluyor. Doğal ve bütünlüklü dokuya sahip bir ürün olduğu için havaya alerjiye sebep olabilen partiküller salmıyor. Kaz tüyü ürünler nefes alıp verme faaliyetinizi kötü etkileyebilecek toz ve uçucu maddeleri üzerinde toplamadığı ve etrafa saçmadığı için astım hastaları tarafından da tercih ediliyor. Ayrıca ürün bebek odalarında annelerin en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor.

Kaz tüyü yorganları temizlerken dokusunun bozulmamasını ve kabarıklığının ortadan kalkmamasını sağlamak için ürün etiketinde veya paketinde belirtilen kullanım talimatlarına uymanız tavsiye ediliyor. Pek çok üretici firma tarafından kaz tüyü yorganların temizliğinde kuru temizlemeyi tercih etmeniz öneriliyor. Kaz tüyü yorganları su içerisinde bekletmemeye dikkat etmeniz gerekiyor. Su içerisinde bekleyen ürünlerde bozulma gerçekleşebiliyor. Uzun süreli kullanımda veya temizlik işlemi sonrasında tüylerin yapıştığını veya kabarıklığın azaldığını düşünürseniz, el yardımıyla kabartarak ve havalandırarak yorganın eski haline kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Yorganı kullanmadığınızda zamanlarda veya konuklarınız için fazladan aldığınız yorganları saklamak istediğinizde yer tasarrufu sağlamak için vakumlu hurç kullanabilirsiniz. Tüylerin çok yapışmasından endişe ediyorsanız yorganı vakumlamadan sıkıştırarak dar alanlara sığdırabilir, yer tasarrufu sağlayabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Kaz Tüyü Yorgan

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 123 ürün
DSACategoryId/60002028/2147483618/510009/510033