En Ucuz ve Kaliteli Silikon Yorganlar

Yumuşak dokusu ve rahatlığıyla dikkat çeken silikon yorganların yatak odası dekorasyonlarıyla uyumlu pek çok çeşidi bulunuyor. Soğuktan koruyan ve dolgun dokusuyla bulutlarda hissetmenizi sağlayan yorganlar, etkileyici tasarımları sebebiyle de tercih ediliyor. Ürünlerin yüzeyleri her zevke hitap edebilecek özgün çizimlerle ve desenlerle renklendiriliyor. Her yaşta insanın rahatlıkla kullanabileceği yorganlar, çeşitli zevklere hitap edecek şekilde farklı tasarımlarla kullanıcının beğenisine sunuluyor.

Silikon Yorgan Fiyatları

Silikon yorgan fiyatları pek çok faktörden dolayı farklılık gösterebiliyor. Üretimde kullanılan malzemelerin maliyeti fiyatların belirlenmesinde büyük rol oynuyor. Silikon dolgu malzemesinin ve dış kumaşının kalitesinin yanı sıra, kullanılan materyalin saflık oranı da ürün fiyatını doğrudan etkiliyor. Yorganların içerisinde genellikle boncuk silikon ve çeşitleri kullanılırken, yüzü için mikro saten ve pamuk gibi kumaşlar tercih ediliyor. Yorganların üretiminde uygulanan işçilik ve yorganların ebatları da fiyat farkına sebep olabiliyor. Bazı ürünlerle birlikte yastık veya nevresim takımı da paket içerisinde yer alıyor. Set halindeki ürünlerin fiyatları diğerlerinden biraz daha fazla olabiliyor. Orijinal tasarım detaylarına sahip ve lisanslı resimlerin kullanıldığı ürünlerin fiyatları da diğer ürünlere göre daha yüksek olabiliyor.

Yorganların birbirinden özgün tasarımlara sahip birçok modeli bulunuyor. Pek çok ürün iki kumaş arasında dolgu malzemesinin yerleştirilmesi ve sabitlenmesi suretiyle dikiliyor. Dikişler çoğu modelde bütün yorgan yüzeyini kaplıyor. Bazı modellerde daha sık bazılarında ise daha geniş aralıklı baklava desenleri ve kareler oluşturacak şekilde dikilen ürünlerin iç malzemesi sabitlendiği için yıkama işleminde veya uzun süreli kullanımda toplanma gerçekleşmiyor. Silikon dolguyu kaplamak için sade tek renkli kumaşların yanı sıra, çiçekli, resimli ve desenli kumaşlar da kullanılıyor. Sade tasarıma sahip ve beyaz renkli ürünler genelde nevresim geçirilerek kullanılıyor. Renkli modeller ise kir ve lekeleri göstermediği için istenirse nevresimsiz de kullanılabiliyor.

Şık görünümleriyle dikkat çeken ürünlerde, desenler klasik ve modern tarza sahip unsurlar barındırıyor. Klasik çiçekli modellerde, geçmişte kullanılan küçük çiçek bezemeleri ve iri çiçeklerin klasik üslupla çizilmiş versiyonları günümüzde de kullanılmaya devam ediliyor. Yatak odasında klasik görünümden vazgeçemeyenlerin en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alan çiçekli modeller, romantik bir atmosfer yaratarak odaya zarif bir görünüm katıyor. Ağır, oymalı mobilyalara sahipseniz avangart desen detaylarına sahip tasarımları veya desensiz, tek renkli ürün modellerini tercih edebilirsiniz. Yatak odası dekorasyonunda modern detaylara sahip mobilyaları kullanmayı seviyorsanız canlı renkleriyle cıvıl cıvıl bir görüntü yaratan tek renkli ürünlerle ilgilenebilirsiniz. Modern tasarım detaylarına sahip yazıların ve çiçeklerin birlikte kullanıldığı, geometrik desenlerin özgün yorumlu çizimlerinin yer aldığı tasarımlar ve yaratıcı bir üslupla resmedilmiş şehir ve doğa manzaralarının resmedildiği modeller de modern detaylara sahip mobilyalarla uyumlu bir görüntü yakalıyor.

Silikon yorganların uzun süreli kullanımını sağlamak için, ürünün paketinde veya etiketinde yer alan yıkama talimatlarına uymanız tavsiye ediliyor. Yorganların pek çoğu çamaşır makinelerinde ve elde rahatlıkla yıkanabiliyor. Üretici firmalar su sıcaklığının 30 dereceyi geçmesi durumunda üründe bozulum yaşanabileceği konusunda tüketiciyi uyarıyor. Ürünü yıkarken aşırı deterjan kullanımından uzak durmanız gerekiyor. Çok fazla miktarda kullanılan deterjan, durulama işlemi sırasında emici yapıya sahip silikon dolgudan arınmadığı için dolgu malzemesinin yapısına zarar verebiliyor ve yorganın yapısının bozularak incelmesine sebep olabiliyor. Ayrıca çok miktarda kullanılan deterjan ya da yüksek sıcaklık, ürünün dış kumaş kaplamasını da yıpratıyor. Ürünü yıkadıktan sonra dolgunluğunu yitirdiğini düşünürseniz, el yardımıyla silikon dokuyu kabartarak kolayca eski haline gelmesini sağlayabilirsiniz.

Silikon Yorgan Fiyatları

235 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Taç
  2. Hepsiburada Home
  3. Linens
  4. Özdilek
  5. Madame Coco
  6. Eponj Home
  7. Alla Turca
  8. Komfort Tekstil
  9. Penelope
  10. Meseteks
  11. Varol
  12. İstanbul Tekstil
  13. Cotton Box
  14. Fantasia
  15. Wake Up
  16. Kristal By Taç
  17. Kupon
  18. Dekoreko
  19. Othello
  20. Altınbaşak
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Ebatlar A-Z
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/2147483618/510009/524504
BAŞA DÖN