En Ucuz ve Kaliteli Silikon Yorganlar

Uyku, fiziksel ve zihinsel olarak vücudun yenilenmesini sağlayan bir süreç olarak tanımlanır. Gün içinde yaşanan stres ve kaygıları atmanızı sağlayan uyku, dinlenmenize de olanak tanır. Uyku ihtiyacı bireyler arasında değişkenlik göstermekle birlikte yetişkinlerin 7-9 saat arasında uyumaları yeterli görülür. Uyku sürecinin uzun ve sağlıklı olması bedenin zinde uyanması için oldukça önem taşır. Gün boyu performansınızı etkileyen uykunun kaliteli olması için yatak, yastık, yorgan gibi uyku setlerinin konforlu olması gerekir. Geniş ürün yelpazesi ile yorgan ürünleri, terleme yapmayan formlarıyla benzersiz bir uyku deneyimi sunar. Sarıldığınızda güvende hissettiren yorganlar, yaz veya kış fark etmeksizin her mevsim kullanılabilen ürünler arasında yer alır. Odaların atmosferini de değiştiren yorgan tipleri, yatak ebatlarına uygun tasarımlarıyla da kaliteli dinleme olanağını herkese vadeder. Kullanıcı tipine bağlı olarak farklı alternatiflerde sunulan yorganlar; polyester, bambu, nano elyaf, pamuk, elyaf, kaz tüyü, microfiber elyaf, microfiber, air polyester elyaf ve silikon olmak üzere çeşitli materyallerden imal edilir. Dolgu malzemesi açısından silikon yorgan çeşitleri, yumuşak dokusu ve hafifliği ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarır. Ağırlık hissi vermeyen yapısı ile uyku kalitesini artıran silikon yorganlar, kullanım rahatlığı açısından da tercih edilir.

“Silikon yorgan nedir?” sorusuna yanıt arandığında kullanıcıların karşısına hafif ve yumuşak dokulu modeller çıkar. Çamaşır makinesinde dahi yıkanabilen silikon yorganlar, antialerjik ve antibakteriyel yapısı ile genç, çocuk, yetişkin ve yaşlı olmak üzere her kesimden insan için alternatif oluşturur. Silikon yorganlar, hafif oluşları ile hareket serbestisi sunar. Yatağınızda sıkışıklık hissi uyandırmadan, özgür bir şekilde hareket etmenize imkan tanır. Nemi emen özelliği ile uykunuzda terlemenizi engelleyen silikon yorgan modelleri, uzun ömürlü yapısıyla da dikkat çeker. Silikon yorgan kullananlar, ciltlerine rahat nefes aldırdıkları için benzersiz bir gece geçirme fırsatı yakalar. Tüketicilere uyku dışında da kullanım kolaylığı sunan silikon yorganlar, hafifliği ile gardıroplarda veya yük dolaplarında muhafaza edilebilir. Kolay taşınabilen ürünler çocuklar için de ideal bir seçenek oluşturur.

Teknolojik gelişmeler ile desteklenen silikon yorganlar, vücut ihtiyacı göz önünde bulundurularak tasarlanır. Rutubeti emerek metabolizmayı dengede tutan ürün, pürüzsüz yüzeyleriyle verimli uykunun kapılarını aralar. Şehir merkezlerinde daha çok kullanılan silikon yorganlar, mevsimlere bağlı olarak farklı kalınlıklarda imal edilir. Silikon yorganlar aynı zamanda yatılı misafirleriniz için de kurtarıcı niteliği taşır. Sandıklı bazalarda ya da giysi dolaplarınızda muhafaza ettiğiniz yorganlarınızın üzerine nevresim takımı geçirerek misafirlerinize keyifli bir uyku tattırabilirsiniz. Silikon yorganlarınızı, kullanım sonrası makinelerinizde yıkayabilir ve kurutabilirsiniz. Her yaş grubuna uygun tasarımları bulunan silikon yorgan modelleri arasından bir seçim yapabilir, benzersiz bir uyku deneyimi yaşayabilirsiniz.

Silikon Yorgan Çeşitleri

Oda dekorasyonuna, kişisel zevklere ve ihtiyaçlara bağlı olarak sayısız silikon yorgan imal edilir. Dolgu malzemesi, dokuma tipi, kullanıcı beklentileri, iklim tipi gibi unsurlar üretim aşamasında önem taşır. Silikon yorgan modelleri marka, ebat, renk, tema, desen, ürün özellikleri, kumaş dokusu, yorgan tipi ve tasarım özellikleri dikkate alınarak çeşitlilik gösterir. Yorgan tipi açısından tek kişilik, çift kişilik, bebek ve battal boy olmak üzere farklı seçeneklerde silikon yorgan bulunur. Tek kişilik silikon yorgan modellerinin ebatları genellikle 100x150, 145x210, 155x215 ve 150x210 cm olarak satışa sunulur. Tek kişilik silikon yorganlar; pamuk, microfiber, welsoft, terry cotton, pamuk polyester gibi farklı kumaş dokuması ile alternatifler sunar. Sade ve renkli tasarımları bulunan model, çift taraflı kullanımı ile dikkat çeker. Her iki yüzü de renkli olan tek kişilik silikon yorgan türlerini nevresimsiz bir şekilde de kullanabilirsiniz. Düz ve desenli seçeneği bulunan yorganlar oda dekorasyonuna katkı sunarak stil sahibi olmanıza da olanak tanır. Tek kişilik modellerin yanı sıra yatağı bütünüyle saran çift kişilik ürünler de bulunur. Çift kişilik silikon yorgan çeşitlerinin ebatları ise 195x215, 190x210, 235x215, 180x200, 200x220 cm olmak üzere farklılık gösterir. Ürün, baharlık ve kışlık seçenekleri ile farklı mevsimlerde kullanılabilir. Sıcak yaz günlerinde terletmeyen yapısı ile serinleten ürün, soğuk havalarda da sıcaklık hissi verir.

Silikon yorganlar ebatları, boyutları, ağırlıkları, kılıf kumaşları ile çeşitlilik gösterirken dolgu malzemesi ile de geniş bir ürün skalası sunar. Üründe bulunan dolgular yorganın ısıtma özelliğini ve ağırlığını belirler. Silikon başta olmak üzere; silikon elyaf, elyaf, boncuk silikon, boncuk elyaf, polyester, pamuk, tela, bambu, micro elyaf, kaz tüyü, yün, micro silikon elyaf, microfiber ve microjel olmak üzere çeşitli dolgu malzemelerinden imal edilen pek çok yorgan bulunur. Microfiber silikon yorgan, iç dolguda bulunan silikon elyafla birlikte pamuklu terry cotton kumaştan imal edilir. Dış yüzeyi micro ipeksi dokunuş ile kaplanan ürün, soğuk kış günlerinde sıcaklık dengesini ayarlar ve gece boyu ısı değişimini önler. İç dolgu malzemesi ve ipeksi dokunuşu ile hafiflik hissi veren microfiber silikon yorganlar, hava geçirme özelliği ile bilinir. Vücut ısınızı koruyan ve terletme yapmayan yorgan, yatak odanıza da sıcaklık getirir. Microfiber silikon elyaf yorgan, yüksek kalite içeren malzemesi ile tüketicilere hijyenik bir kullanım da sunar. Silikon elyaf nefes alan yapısı ile sıradan elyaflara kıyasla keyifli bir uyku süreci yaşatır. Hava sirkülasyonu oldukça yüksek olan ürün, kullanım esnasında ses çıkarmayan yapısı ile de konfor alanı oluşturur.

Silikon yorganlar, ürün özelliklerine bağlı olarak farklı çeşitlere ayrılır. Antibakteriyel, antialerjik, microfiber, hijyenik, terletmez ve pamuklu kumaş olmak üzere farklı kategorilerde silikon yorganlar bulunur. Hijyenik ürünler, günlük kullanım için uygun olmakla birlikte kokusuz özelliği ile konfor sunar. Bunun yanı sıra içi telalı pamuk dokuma kumaştan imal edilen silikon yorganlar, antialerjik ve antibakteriyel özellikleri bir arada bulundurur. Kir, toz gibi döküntüleri tutmayan özel sistemle üretilen boncuk silikon yorgan çeşitleri de modeller arasında yerini alır. Sıcak tutan yapısı ile tercih edilen ürün; lüks ranforce, pamuk polyester, terry cotton, kapitone ve pamuk olmak üzere farklı kumaş dokularından imal edilir. Boncuk silikon yorganlar; tek kişilik, çift kişilik ve battal boy seçeneği ile farklı kullanıcı ihtiyaçlarını karşılar. Tüylenme yapmayan ürünün bazı modellerinde bir yüz welsoft ile diğer yüz ranforce kumaş ile kaplanır. Yetişkinlere sunulan modeller ile birlikte bebek ve çocuk kullanıcılar için de sayısız alternatif bulunur. Silikon bebek yorganı, yıkanabilir özel elyafı sayesinde hijyenik bir kullanım sunar. Bebeğinizin vücudu ile gece boyunca temas eden yorganlar, organik yapısı ile bakteri oluşumunun önüne geçer. Isı dengesi sağlayan, nem barındırmayan, kötü koku oluşturmayan ve terletmeyen yapısı ile ekolojik silikon bebek yorganlarını tercih edebilirsiniz.

Silikon Yorganlarının Öne Çıkan Özellikleri

Silikon yorganlar; dolguları, doğal yapıları, yumuşak dokuları ve hafiflikleri ile huzurlu ve konforlu uykunun kapılarını aralar. Vücudun nefes almasını sağlayan teknolojiler ile desteklenen silikon yorganlar, farklı kumaş dokusu ve dolgu malzemeleri ile 4 mevsim kullanım özelliği sunar. Silikon yorgan özellikleri arasında antibakteriyel ve antialerjik oluşları ön plana çıkar. Nemi ve rutubeti emen özelliği ile terletmeyen silikon yorganlar hijyenik bir uyku deneyimi vadeder. Microfiber ve pamuklu kumaşı ile dikkat çeken modeller, silikon dolgu malzemesi ile vücudunuzda hafif ve yumuşak bir his bırakır. İpeksi dokunuşu ile teninize sıcaklık sunan silikon yorgan çeşitleri, soğuk hava koşullarında da etkili bir ısınma yöntemi vadeder Silikon yorganlar ağır olmadığı için uykunuzda hareket özgürlüğü de sağlar. Hareket serbestisi sayesinde güne konforlu ve zinde bir şekilde başlayabilirsiniz. Beyaz renk tonuyla yatak odası dekorasyonlarına uyum sağlayan silikon yorganlar, nevresimli veya nevresimsiz olarak da kullanılabilir. İç dolgu özellikleri, farklı seçenekler ile kaplanan dış kumaş kalitesi ve diğer nitelikleri ile yatak odalarınıza renk katacak silikon yorgan çeşitleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. Silikon yorgan yorumları ve tavsiyeleri ışığında dekorasyon alternatiflerine de göz atabilirsiniz.

Silikon Yorganların Bakım ve Temizliği

Geniş ürün yelpazesi ile satışa sunulan silikon yorganların içerisinde farklı dolgu malzemeleri bulunur. Aynı zamanda kullanıcı tercihlerine de bağlı olarak yorganlar, farklı kumaş türleri ile de kaplanır. Bu bağlamda çeşitli formlarda üretilen silikon yorganların yırtılma, sıvı dökülmesi, leke bulaşma gibi durumlara karşı gösterdiği reaksiyonlar da farklılaşır. Uzun ömürlü bir kullanım için ürün ambalajında veya etiketinde bulunan talimatlara uygun olarak bir temizleme deneyimi tavsiye edilir. “Silikon yorgan nasıl temizlenir?” sorusunun iki alternatifi bulunur. Çamaşır makinesi ve elde yıkama yöntemi ile yorganlarınızı düzenli olarak temizleyebilirsiniz. Yorgan içerisinde bulunan malzemelerin yoğun çırpma işlemlerine maruz kalmadan hassas programda yıkanması gerekir. Çamaşır makinelerinin yanı sıra elde yıkama yöntemini tercih eden kullanıcılar ise ılık su ve deterjan yardımıyla temizleme işlemini gerçekleştirebilir. Kurutma işlemi için kurutma makinesi tercih edilmemelidir. Güneş ışığına maruz bırakmadan ürünlerinizi düz bir zemine sererek kurutabilirsiniz. Silikon yorganların temizleme işlemi, dolgu ve kumaş malzemesine bağlı olarak farklılık gösterir:

  • Boncuk silikon yorgan çeşitleri, 40 derecede çamaşır makinesinde veya elde bol su ile yıkanır. Özel kapitone desen ve dikiş uygulanan modelde kurutma makinesi tavsiye edilmez.
  • Micro silikon elyaf yorganlar, 30 derecede çamaşır makinesinde yıkanabilir. İç dolgusundan dolayı sererek kurutulması gerekir.
  • 4 delikli elyaf barındıran bebek silikon yorganlarının 60 derecede yıkanması tavsiye edilir. Bu yolla solunum yolu enfeksiyonlarına neden olan bazı bakteri ve tozlar ortadan kaldırılır.
  • Bebeğinizi zararlı bakterilerden koruyan pamuklu silikon yorganlar da çamaşır makinesinde 95 derecede yıkanabilir. Makinenin yanı sıra kuru temizleme de yapabilirsiniz.
  • Renkli silikon yorgan çeşitleri için de ürünün rengine uygun bir deterjan seçilmelidir. Deterjan ile birlikte leke çıkarıcı da kullanılabilir.
  • Dolgu ve kumaş malzemesi fark etmeksizin silikon yorganların temizliğinde çamaşır suyu, ağartıcı ve beyazlatıcı kullanılmamalıdır.
  • Hassas programlar ile yıkanan silikon yorganlar aynı zamanda ütülenemez. Uzun süreli kullanım için yıkama ve kullanma talimatı dikkate alınmalıdır.

Silikon Yorgan Fiyatları

Silikon yorgan fiyatları; dolgu malzemesi, yorgan tipi, marka, tasarım, ebat, desen, renk, tema, kumaş dokuması, ürün özellikleri, set içeriği gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Kategori, sezon, ürün işçiliği ve kalitesi de fiyatlandırma aşamasında dikkate alınan unsurlar arasında yerini alır. Doğal ve canlı dolguları ile terry cotton kaplı silikon yorganlar, yüksek fiyatlı seçenekler arasında yer alabilir. İpeksi pamuklu kumaştan imal edilen micro silikon yorganlar da diğer modellere kıyasla daha yüksek fiyattan satışa sunulur. Antibakteriyel, antialerjik özelliği ile cildiniz ile uyumlu silikon yorganlar, fiyat-performans dengesi göz önünde bulundurulduğunda makul bir alternatif oluşturur. Tasarım özelliklerine göre de çeşitlilik sunan desenli silikon yorgan fiyatları da özel işçilik gerektirdiğinden farklı fiyat etiketine sahip olabilir.

Kullanım tiplerine göre silikon yorganlar; tek kişilik, çift kişilik, battal boy ve bebek yorganları olarak satışa sunulur. Bu modellerin boyutları ve kumaş içeriği farklılık gösterdiği için fiyatlar da doğru orantılı olarak etkilenir. Battal boy silikon yorganlarda kullanılan malzeme arttığı için standart veya tek kişilik yorganlara kıyasla daha yüksek fiyatlarla tüketici karşısına çıkar. Bunun yanı sıra bebek silikon yorgan ürünleri de hassas bir şekilde üretildiğinden yüksek skalada yer alan ürünler arasındadır. Set içeriğine bağlı olarak silikon yastık ve yorgan fiyatları da değişkenlik gösterir. Silikon yorganların bazı modelleri bir veya iki adet silikon yastık ile birlikte satışa sunulur. Set içerisinde bulunan ürün sayısı arttıkça fiyatlar da artış gösterir. Pamuk, microfiber, polyester ve elyaf ile kaplanan uygun fiyatlı silikon yorganlar da bulunur. Mademe Coco, Mandaş, Karaca Home, Marie Claire, Taç, Özdilek, Yataş gibi farklı markalar tarafından imal edilen silikon yorganlar arasından bütçenize ve zevkinize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra silikon yorgan tavsiye ve inceleme yazılarını da inceleyerek ürün hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yatak Odalarını Süsleyen Silikon Yorgan

Benzersiz bir uyku deneyimi sunan silikon yorgan modelleri, yatak odalarının vazgeçilmez unsurları arasında yer alır. Yaz, kış ve bahar aylarında uyku keyfinize eşlik eden silikon yorganlar, birbirinden farklı seçkileri ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarır. Mevsimlere bağlı olarak farklı bir ruha bürünen silikon yorganlar, sunduğu konforla birlikte kişisel zevkinizi yansıtmanıza olanak tanır. Desen, renk ve tema çeşitliliği ile silikon yorganlar her stile hitap eder. Nevresimli veya nevresimsiz olarak kullanabileceğiniz silikon yorganlar ile klasik, modern, sofistike, avangart, bohem veya sade bir stil yaratabilirsiniz. Geniş renk skalası ile silikon yorganlar, odada bulunan mobilyalar ve aksesuarlar ile bütünlük oluşturur. Silikon yorgan kullananlar açısından da çeşitli alternatifler sunar. Silikon yorganların desenli modellerini yorgan işlevinin yanı sıra yatak örtüsü olarak da kullanabilirsiniz. Aynı zamanda salon veya oturma odanızda dekoratif amaçlı da silikon yorganları tercih edebilirsiniz. Ev, otel, yazlık gibi mekanlarda yetişkin, genç ve çocuk odaları için silikon yorgan modellerini kullanbilirsiniz. Dekoratif bir araç olarak yatak odalarınızı süsleyen silikon yorganlar ile benzersiz bir uyku deneyimine şahitlik edebilirsiniz.

1.Silikon Yorgan Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Silikon yorgan satın alırken öncelikle olarak yatağınızın ölçüsüne göre bir seçim yapmalısınız. Yatak ebatlarına göre yapılan seçim, uyku konforunuz açısından oldukça önemlidir. Sıcak tutması bakımından dolgu malzemesine dikkat edilmelidir. Nem ve rutubet tutma özelliği ile silikon yorganlar sağlıklı ve rahat bir uyku deneyimi için iyi bir tercih oluşturur. Bunun yanı sıra yıkama ve kurutma talimatlarını da göz önünde bulundurarak bir seçim yapabilirsiniz.

2.Silikon Yorgan Ölçüleri Nelerdir?

Uyku sırasındaki konforunuz düşünülerek tasarlanan silikon yorganlar, yatak ölçülerine bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Çift kişilik, tek kişilik, bebek ve battal boy olmak üzere farklı kategorilerde pek çok yorgan bulunur. Tek ebat başta olmak üzere 95x145, 150x210, 155x25, 150x200, 160x200, 180x215, 195x215, 200x220, 220x240,  240x260, 270x230 cm gibi sayısız silikon yorgan bulunur.

3.Silikon Yorgan Renkleri Nelerdir?

Oda dekorasyonuna, tarzına, kullanıcı tipine, yaş grubuna bağlı olarak silikon yorganlar kumaş, desen ve renk çeşitliliği ile kullanıcı karşısına çıkar. Silikon yorganların her iki yüzü de aynı renkte olduğundan çift taraflı kullanılabilir. Silikon yorgan ürünleri beyaz, pembe, mavi, gri, mor, krem, bej, kahverengi, sarı, yeşil ve çok renkli seçenekleri ile satışa sunulur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Silikon Yorgan

1158 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 39 / 1158 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?