Mutfak

Mutfak, evin en çok ziyaret edilen alanlarından biridir. En uğrak alan olması sebebiyle kişiler kendilerini rahat ve özgür hissetmek ister. Bu nedenle mutfağınız için seçeceğiniz mobilyaların kullanışlı ve konforlu olmasına dikkat edebilirsiniz. En az evinizin diğer bölümleri kadar önemli olan mutfaklarınız için seçeceğiniz mobilyaların, kullandığınız mutfak araç gereçlerini kolay ulaşılabilir ve düzenli bir şekilde muhafaza etmesi beklenir. Aynı zamanda seçtiğiniz mutfak mobilyası çeşitleri ile modern ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Günümüzde mutfak mobilyaları sade, şık ve kullanışlı tasarımları ile herkesin zevkine ve ihtiyacına hitap eder. Bu sayede mutfağınızda gereken düzeni sağlamış olursunuz. Mutfak düzeni deyince akla ilk gelen mobilya, mutfak dolaplarıdır. Birçok farklı renk ve tarz seçeneği bulunan mutfak dolabı modelleri arasından kendiniz için uygun olanı seçebilirsiniz. Çünkü mutfak dolabı çok amaçlı bir mobilyadır. Mutfağınızın demirbaşı sayılabilecek, tüm mutfak gereçlerinin muhafaza edildiği ve aynı zamanda mutfağınızda tarzınızı yansıtacak bir üründür. Bu nedenle seçim yaparken birden fazla şeye dikkat etmeniz gerekebilir. Mutfakta en çok kullandığınız diğer ürün ise masadır. Aileniz ya da sevdiklerinizle keyifli yemekler yediğiniz masanız, mutfağınızın en önemli parçalarındandır. Mutfak masası da en dolaplar kadar önemlidir. Hem kullanışlı, hem konforlu, hem de şık olması beklenir. Bu yüzdendir ki; mutfak mobilya çeşitleri arasında en fazla seçeneğe sahip ürünlerden biridir. Birçok farklı boyutta ve tarzda bulabileceğiniz mutfak masaları ile mutfağınızda kendi stilinizi yaratabilirsiniz. Seçeceğiniz mobilyalar renk alternatifleriyle de mutfağınızda etkili ve şık bir görüntü sağlayabilir. Aynı zamanda seçtiğiniz mobilyaların fonksiyonel olması size mutfakta fayda sağlar.

Mutfak Mobilya Çeşitleri

Mutfakta en çok kullanılan mobilyalar arasında çok amaçlı dolaplar, mutfak masası ve sandalye bulunur. Mutfak mobilyası seçimi kişinin zevk ve beğenilerini yansıtır. Mutfakta bulunan eşyaların en çok kullanılanları arasında mutfak dolabı yer alır. Mutfak dekorasyonu alanında öne çıkan dolap modelleri yemek hazırlama sürecinde kullanıcılara yardımcı olur. Eşyaların depolandığı dolap modelleri, gelenekselden modern tasarımlara kadar birçok çeşitliliğe sahiptir. Düz renkli tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çeken ve sadeliği temsil eden beyaz mutfak mobilyaları, ferahlığı yansıtan görünümü ile en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Günümüzde teknolojik gelişmelerden de yararlanılarak tasarlanan ürünler, kullanıcılar için birçok avantajı da beraberinde getirir. Bu noktada kullanıcıların en doğru seçimi yapması oldukça önemlidir. Kategoriler içerisinde bulunan mobilya tasarımlarının şık ve gösterişli olmasının yanında uzun ömürlü ve dayanıklı olması da kullanıcılar tarafından tam puan alır. Mutfakta bulunan masa sandalye ürünlerinin de uyum içinde olması görsellik açısından önemlidir. Bu noktada ahşap desenlerden düz renklere, klasik ve modern tarzlara dek her çeşit mutfak mobilya ürünü sizler sunulur. Her ölçüye ve istenilen özelliklere göre tasarlanabilen mutfak mobilya çeşitleri, kullanıcıların talep ettikleri tüm detaylar dikkate alınarak üretilir. Organik ve doğal malzemeler kullanılarak kaliteli mobilya üretimi sağlanır. Mutfaklar için kesin ve kalıcı çözüm önerileri sunmayı hedefleyen üreticiler, şık modellere ve modern tasarımlara yer vererek eşsiz mobilya tasarımları oluşturur. Mat veya parlak yüzey alternatiflerinin bulunduğu mobilyalar, mutfaktaki duvar desenlerine ve döşemelerine de uyum sağlayacak renkleriyle kusursuz dekorasyonlar yapmanıza olanak sağlar. Kullanacağınız mutfak masasının işlevsel özelliklere sahip olması da oldukça önemlidir. Mutfakta hareket edebileceğiniz alanı genişleten bu özellikteki takımlar, küçük mutfaklara sahip olan kullanıcılar için ideal bir seçimdir. İşlevsellikleri ve kaliteli yapılarıyla fark yaratan mutfak mobilyaları seçiminde kullanıcılar dekoratif aksesuarlara da önem verir. Modern ve klasik tasarımlar, farklı modellerden hoşlanan kullanıcılar için alternatif oluşturabilir.

Mutfakların Vazgeçilmezi Dolaplar

Mutfak dolaplarında aranılan özellikler, özel tasarım ve kullanışlı olmalarıdır. Fonksiyonel mobilyalar mutfağın her yerinde rahatlıkla kullanılabilme ve yer değiştirilebilme özelliğine sahiptir. Mutfağın kurtarıcısı olarak görülen dolaplar, düzen sağlama ve eşyaları saklama bakımından önemli role sahiptir. Mutfak dolabı hazır modeller arasından seçilebileceği gibi zevkinize uygun olarak da tasarlanabilir. Erzakların ya da çeşitli mutfak gereçlerinin saklanması açısından gerekli olan mobilya çeşitlerinin işlevi kadar şıklığı da önemlidir. Bu noktada doğru hazır mutfak mobilyası yerine kendinize özel tasarım bir dolap yaptırabilir, mobilya kulp modelini kendiniz seçebilirsiniz. Çünkü mutfağınıza uygun tarzda ve boyutta yaptığınız seçimler, dolaplarınızı daha etkili kullanmanızı sağlar. Küçük bir mutfağınız varsa eğer beyaz mutfak mobilyası seçmeniz daha ferah bir ortam sağlar. Kullanıcıların tercihlerine göre açık raflı, kapaklı ya da çekmeceli modellere sahip mutfak dolapları her tarza hitap etmeyi amaçlar. Mutfağınızın tarzını göz önünde bulundurarak klasik ya da modern modeller arasında seçim yapabilirsiniz. Alacağınız dolabın mümkün oldukça fazla gözü olmasına dikkat edebilirsiniz. Farklı yüksekliklerde rafları bulunan modeller, eşyaların daha verimli şekilde saklanmasını sağlar. Ayrıca çatal, kaşık ya da küçük mutfak malzemelerini koyabileceğiniz çekmeceli modelleri de inceleyebilirsiniz. Dolap içlerinde ekstra düzenleyiciye ihtiyaç duyarsanız eğer mutfak dolabı organizer seçeneklerini değerlendirebiliriz. Bu sayede dolabınızda fazladan alan açmış olursunuz. Mutfak dolaplarında en çok kullanılan malzemeler; membran, akrilik, MDF ve ahşaptır. Önceki yıllarda ahşaptan yapılan mutfak dolapları yerini sade ve şık görüntüsüyle MDF ve akriliğe bırakmış durumdadır. Bu sayede klasik mutfak görüntüsü modernize edilmiş olup, tüm ev dekorasyonu ile uyumlu hale getirilmeye çalışılmıştır. Kullanılan malzemeye ve boyutuna göre de mutfak dolabı fiyatları farklılık göstermektedir. Dolaplar, kullanılan malzeme fark etmeksizin birçok farklı işlemden geçer. Son yıllarda sıkça kullanılan kaplama tekniği ile istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz. Yapılan kaplamalar sayesinde dolaplarınız darbelere ve neme karşı da korunmuş olur. Her renk seçeneği bulunan kaplama çeşitleri ile rengarenk mutfaklar yaptırabilirsiniz. Mutfağınız eğer küçük ise mutfak dolapları beyaz ya da açık tonlar, geniş bir mutfak ise koyu ya da daha sıcak tonlar seçilmesi tavsiye edilir. Özel bir mutfak tasarımı için en ince ayrıntılar dahi özenerek tasarlanır. Kullanıcıların istekleri doğrultusunda cam detaylara da mobilya tasarımında yer verilir. Modası geçmeyecek olan bu renkleri seçtiğinizde, ev dekorasyonunuza da uyum sağlamış olursunuz.

Mutfak Masasının Önemi

Mutfak dekorasyonunun en önemli parçalarının başında yer alan masalar, mutfağınızda arzu ettiğiniz uyumu yakalama noktasında da oldukça etkilidir. Mutfak masa takımı çeşitleri geniş kullanım alanları ve estetik duruşlarıyla ortamlara farklı bir hava kazandırır. Küçük bir mutfağa sahipseniz 4 lü mutfak masası sizin için ideal bir tercih olabilir. Böylece mutfağınızdaki serbest alanı daraltmamış olursunuz. Mutfak için bir masa takımı alırken sandalye tasarımı da önemlidir. Bazı sandalyeler daha az yer kaplarken bazı sandalyeler daha büyük ebatlara sahip olabilir. Dolayısıyla tercih aşamasında bu noktaya da önem vermeniz gerekebilir. Mutfağınız için masa takımı seçerken işlevsel özelliklere sahip bir masa tercih etmeniz, mutfakta size geniş bir hareket alanı sağlayabilir. Eğer mutfağınızda yeterli alan varsa 4 değil 6 kişilik mutfak masası alabilirsiniz. Modern ve klasik tasarımlar, farklı modellerden hoşlanan kullanıcılar için alternatif oluşturur. Mutfakta yer alan eşyalara benzer tarzlarda ve renklerde masa takımı seçimi yapmak, istediğiniz uyumu yakalamanızı sağlar. Kullanımı ve tarzı güzel olan mutfak mobilyası modelleri rahat ve kullanışlı bir mutfak hayatı yaşanmasını sağlar. Evin en önemli ve dikkat çeken alanı olan mutfaklar, sadece yemek hazırlıkları yapılan bir yer değil aile fertlerinin ve misafirlerin ağırlandığı bir yerdir. Sürekliliği hareketliliğin olduğu bir alandır. Bu nedenle mutfak dekorasyonunuzu yaparken en başka fonksiyonelliği göz önünde bulundurabilirsiniz. Geniş bir alana sahipseniz ve sıklıkla kalabalık masalar kuruyorsanız dikdörtgen masa takımlarını tercih edebilirsiniz. Daha küçük ölçülerde bir mutfağınız varsa kare masalar uygun olabilir. Yüzlerce alternatife sahip olan mutfak mobilyaları ahşap ağırlıklı modellerin yanı sıra metal ve cam modellerle de dikkatleri üzerine çeker. Cam detaylı mobilyalar, mutfağı daha geniş göstermek için kullanılan tasarımlardır. Bu modeller şeffaf sandalyeler ile tamamlandığında hem modern hem de ferah bir mutfak dekorasyonu yapılmış olur.

Mutfak Mobilyası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfaklarda düzeni sağlayan dolaplar ve yemek için oluşturulan bölümde kullanacağınız masa ve sandalyeler her zaman en çok aranan mobilyalar arasında yer alır. Mutfağın dekorasyonu kadar, hatta çoğu zaman daha da önemlisi planlamasının doğru yapılmasıdır. Eğer doğru bir planlama yaparsanız mutfaktan maksimum verim alarak ideal bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz. Eğer mutfağınızı planlıyorsanız dikkat etmeniz gereken pek çok detay vardır. Bunlar arasında depolama ya da tezgah alanı olarak kullanacağınız dolaplar ve yemek yiyeceğiniz masa ve sandalyeler, listenin başında yer alır. Bu noktada dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Doğru mutfak mobilyası tercihi için öncelikle alanın büyüklüğünün önemi bulunmaktadır. Doğru ürünün tercih edilmesi, mutfağınıza uygun şekilde dizayn edilmesi ve istediğiniz ürün seçeneklerinin kullanılmış olması mutfak mobilyaları açısından büyük bir önem arz eder.
  • Mutfak dolabınızı yaptırmadan önce kullanacağınız beyaz eşyanın yerlerinin iyi belirlenmiş olması gerekir. Seçtiğiniz davlumbaz ve ankastre fırın mobilyası konumlandırmaları oldukça önemlidir.
  • Mutfak dolabı yaptırırken ya da alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, hangi malzeme kullanıldığıdır. Mutfak dolaplarında kullanılan en kaliteli malzemenin MDF olduğunu göz önünde bulundurarak karar verebilirsiniz. Çünkü mutfak dolabı ucuz maliyete sahip bir ürün değildir.
  • Mutfak mobilyası seçimlerinde dikkat edebileceğiniz bir diğer husus da renk seçimidir. Mutfak tezgah türü ve rengine göre dolap rengini belirleyebilirsiniz. Açık ya da koyu renk tercihleri tamamen sizin zevkinize bağlıdır. Açık renk mobilyalar mutfağınızın aydınlık görünmesini sağlar.
  • Mutfağınızda bulunan ölü alanları dolap yaptırarak depolama alanı haline getirebilirsiniz. Dar enli ve kısa olarak yaptırabileceğiniz bu dolaplar sizler için oldukça kullanışlı olabilir. Bunun yerine mutfak dolabı plastik olarak satılan çekmeceli modelleri de tercih edebilirsiniz.
Mutfak Mobilya Fiyatları

Mutfak mobilyaları hem fiyat hem tasarım hem de üretim şekli göz önünde bulundurulduğunda oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Dolayısıyla net fiyat aralıkları belirlemek oldukça zordur. Ürün fiyatları mobilya ölçüleri, modelleri, kullanılan malzemesi ve işçiliği doğrultusunda belirlenir. Mutfak mobilyaları fiyatları her bütçeye uygun seçenekleri bulundurur. Fiyat belirlenmesinde en temel faktör malzeme kalitesidir. Meşe ve kayın gibi kaliteli mutfak mobilya malzemeleri kullanılarak üretilen dolap modelleri işlemeli ve desenli olarak farklı tarzlarda sunulur. Aynı aynı şekilde mutfak dolaplarında kullanılan MDF de kaliteli malzemelerden biridir. Doğru model ve kaliteli malzemeden yapılmış mobilya seçimi yaparak uzun vadede tasarruf sağlayabilirsiniz. Mutfak mobilyaları özellikle mutfak dolabı ömürlük olarak yaptırılan mobilyalardan biridir. Çünkü mutfak dolabı en ucuz malzemeden yapıldığı takdirde ilerleyen yıllarda sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle fiyat araştırması yaparken bu unsura dikkat edebilirsiniz. Fiyatları etkileyen bir diğer faktör ise ürünü üreten firmaların üstlenmiş olduğu maliyetlerdir. Maliyetlerde yaşanacak artışlar doğrudan fiyatları da etkiler. Piyasada bulunan birçok firma kullandığı malzemeye göre fiyatlandırma yapar. Markalar arasında değerlendirme yaparak kendiniz için uygun mobilyaları seçebilirsiniz.

Seçtiğiniz mobilya ile mutfağınızı dilediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Tekli dolap modellerinin ve kiler dolaplarının fiyatları ise ölçülerine ve kullanım özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Masa ve sandalye takımları da aynı şekilde sandalye sayısına, masa boyutuna ve modeline göre değişkenlik sağlar. Her bir takımın işlevi ve modeli birbirinden farklıdır. Mutfağınızdaki alana göre açılabilen ya da banklı masa modellerini tercih ederek yerden tasarruf edebilirsiniz.

Modern Tasarımları ile Mutfak Mobilyaları

Yeni modern mutfak modelleri, herkesin kendine özgü ruh halini yaratmaya odaklanır ve mutfağınızda geçirdiğimiz zamanı özelleştirir. Bu nedenle çok yönlülük, konfor, aydınlatma ve eğlence modern mutfaklarda çok önemli hale gelmiştir.Tüm günü mutfağımızın sıradan ve klasik dolaplarına bakarak geçirmek istemeyeceğinizden, modern çözümler, en iyi seçeneklerden biridir. Ayrıca modern mutfak dolaplarını akıllı sistemleri kullanarak bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Eskiden beri mutfak mobilyalarında kulplu kapak sistemleri kullanılırdı. Yeni nesil mutfak dolabı çeşitleri kulpsuz seçenekleri ile kullanım kolaylığı sağlar. Kompakt ve verimli beyaz modern mutfak modeli, günümüzün evleri için idealdir. Kullanılan açık renkler mutfağınızı daha aydınlık ve geniş gösterir. Modern minimalist tasarımlar, kullanışlı yüzeyler ve dağınık olmayan mutfak ortamı için yaratıcı ve işlevsel depolama sistemleri şarttır. Küçük mutfaklar, yeterli aydınlatma eklenerek daha büyük görünebilir. Küçük modern apartman mutfağı, yaratıcı aydınlatma ve açık tonlu iç mekanlardan çok fazla destek alıyor. Sıkışık görünümden kaçınmak için dolap altı gibi karanlık alanları aydınlatabilirsiniz. Eğer Amerikan mutfak kullanıyorsanız adasının devamında yemek yeme masası eklemek, modern mutfak modelleri ve tasarımları arasında popülerdir. Yoğun iş hayatı ve küçük mutfağı olan evler, birçok kişinin yemek masasını terk etmesine ve bunun yerine mutfağa bir yemek yeme alanı oluşturmasına neden olmuştur. En sık kullanılan alan olan mutfaklarda modern ve kullanıma elverişli tasarımları ile kullanıcılarına sunulur. Hepsiburada.com internet sitesinden yapacağınız alışverişlerinizle mutfağınızı konforlu ve modern bir hale getirebilirsiniz.

Mutfak Dolabı için En Uygun Malzeme Hangisidir?

MDF mutfak dolaplarında dayanıklılık açısından sıkça tercih edilen malzemelerden biridir. MDF, suntalama göre su ve nemden daha az etkilenen bir malzeme olduğundan mutfaklarda bu malzemeden yapılmış gövdeler kullanmak dolapların uzun ömürlü olması, dayanıklı olması açısından daha doğru olur.

Mutfak Mobilyası Seçerken Neye Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle hazır ürün mü yoksa özel sipariş bir ürün mü yaptıracaksınız ona karar vermeniz gerekir. Daha sonra kullanım alanınıza uygun modeli seçebilirsiniz. Kaliteli ve dayanıklı malzeme kullanılmasına da dikkat etmeniz faydalı olabilir. Bir diğer önemli konu ise mobilyanızın rengidir.

Küçük Mutfaklarda Hangi Renk Mobilya Tercih Edilmelidir?

Mutfaklarınız eğer küçükse açık renk mobilya tercih etmeniz mutfağınızı daha geniş gösterebilir. Mutfak dolaplarında açık renkli ,meşe, akçaağaç gibi ahşap renkleri de kullanabilirsiniz. Bej,açık vizon,beyaz, renkler küçük mutfaklar için ideal renklerdir. Aynı zamanda mobilyalarınıza aydınlatmalar da ekleyebilirsiniz.

Mutfak Masaları Modelleri Nelerdir?

Mutfak masaları açılabilir, sabit ve katlanabilir özelliklerde üretilirler. Masa ile birlikte sandalye ya da bench diye adlandırılan banklarla birlikte kullanım sağlanır. En küçük modelleri 4 kişilik olarak tasarlanmıştır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mutfak Mobilyası

10.000+ ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Mobilya
Mobilya
Mutfak
Mutfak
Mutfak Masaları
Mutfak Masaları
Mutfak Masa Takımı
Mutfak Masa Takımı
Mutfak Dolapları
Mutfak Dolapları
Sandalye
Sandalye
Tabure
Tabure
Bank
Bank
Mutfak Rafları & Terekler
Mutfak Rafları & Terekler
Dockers
Canisa
Canisa Concept
Minar
Haman
Hoopsii
Kenzlife
Kenz Life
Yılmaz Masacılık
Bluetick
White Furniture
Evistro
T Designo
Sweet Home
Yamanb
Bendegan
Beowo Design
By Orhan Güzel
Bengi Ticaret
MyMassa
Hepsiburada Limiti
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?