Halojen Ampuller

Zaman zaman akkor ampul ya da kuvars lamba gibi isimlerle anılsa da halojen ampul, birtakım farklılıkları ile ön plana çıkıyor. Isıya dayanıklı olan ve yüksek aydınlatma sağlayabilen halojen ampul çeşitleri, bu sebeple sıklıkla tercih ediliyor. Ev içi küçük odaların yanı sıra nispeten büyük alanlarda da başarılı bir performans sergileyen bu ampul türünün çeşitli tasarım alternatifleri, estetik açıdan da ön plana çıkıyor. Hemen her dekorasyon tarzına uygun bir halojen ampul tasarımı bulunmakla birlikte teknik değerler de bu ampulü bir adım öne çıkarıyor. Ev, ofis ya da ev dışı yaşam alanlarında kullanabileceğiniz aydınlatma gereçlerinin bir diğer avantajı da boyutu oluyor. Çünkü halojen ampuller, muadillerine göre daha küçük, kompakt bir görünüm sergiliyor. 

Halojen Ampul Nedir?

Halojen ampul, klasik anlamdaki akkor ampullerin gelişmiş varyasyonlarından bir tanesi olarak kabul ediliyor. İçerisinde halojen gazı barındıran ve bu sayede pek çok avantaj sunan ampul çeşidi adını da bu özelliğinden alıyor. Akkor ampullerden daha kalın filamanlara sahip olması, halojen ampulleri ayrıştıran başlıca nitelik olarak değerlendiriliyor. 

Halojen Ampullerin Avantajları

Halojen ampullerin göze ilk çarpan avantajı küçük boyutu iken avantajlar bununla sınırlı kalmıyor. Sahip olduğu gaz tipi ve filaman kalınlığı dayanıklılığı artırıyor ve bu sayede halojen ampuller, daha uzun bir kullanım ömrü olanağı tanıyor. Yüksek ısıya karşı direnç gösteren ve halk arasındaki tabirle patlamayan ampuller, bir diğer avantajını da bu şekilde yansıtmış oluyor.

Halojen ampullerin bir diğer olumlu özelliği de kendisini ekonomi alanında gösteriyor. Bu kadar dayanıklı ve güçlü olmasına karşın düşük maliyetli materyallerden üretilen halojen ampuller, haliyle de daha ekonomik alternatifler oluşturuyor. Ayrıca hiçbir ek bağlantı gerektirmeden güneş ısısını ve rengini sunabilen halojen ampuller, yaydığı renkle göze de hitap ediyor. Aydınlatma teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte halojen ampuller de çeşitli yeniliklere tabi tutuluyor. Sonuç olarak halojen ampuller, uzun yıllardır evleri ve ofisleri aydınlatmayı sürdürüyor.

Halojen Ampul Çeşitleri

Temelde halojen ampul sınıfı içerisinde yer almasına karşın çeşitli ayrık özellikleri ile farklılaşan pek çok ürün çeşitliliği bulunuyor. Bazı ampuller daha kompakt bir boyuta sahip olurken bazıları da harcadığı enerji miktarı ile dikkat çekiyor. Özellikle enerji tüketim miktarları, ampulden ampule değişiklik gösteriyor. Bu da halojen ampul seçimi yaparken özen gösterilmesi gereken bir kriter haline geliyor. 

Halojen Ampullerin Yaydığı Işık

Her ampul türünde olduğu gibi halojen ampul türünde de iki farklı ışık rengi yer alıyor. Beyaz ya da sarı olarak tabir edilebilecek renk farklılıkları, evin havasını bütüncül bir şekilde değiştirebiliyor. Keskin kontrast seçenekleri ile güçlü bir aydınlatma sağlayan halojen ampuller, bu nedenle dekorasyonların da tamamlayıcı oluyor. Soğuk renk tonları ile bezenen mobilyalarda farklı aydınlatma rengi kullanılırken sıcak renkli mobilyaların aydınlatması da farklı olma durumunda kalıyor.

Halojen Ampullerin Fiyat Aralığı

Halojen ampullerin oldukça geniş bir fiyat aralığına sahip olduğu açıkça görülüyor. Ampulün boyutu, yaydığı ışığın rengi, halojen miktarı, enerji tüketim değeri gibi faktörlerin tamamı fiyatı etkiliyor. Ayrıca ev için tercih edilecek halojen ampuller ile ofis için tercih edilecek halojen ampuller arasında dahi fiyat farkı oluyor. Öte yandan ampulün dış tasarımı, cam rengi ve yapısı da fiyatı azaltıp artırabilecek faktörler arasında yer alıyor. Bazı markaların ürünleri daha uzun kullanım süresi vadediyor. Bu durum da diğer markalar ile fiyat farkı oluşturuyor. Halojen kapsül ampuller, kompakt ampullere kıyasla farklı fiyatlandırılıyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Halojen Ampul Fiyatları

1350 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Işık Rengi
Toplam 24 / 1350 ürün
DSACategoryId/60002028/13003201/13003202/13006523