Floresan Ampuller

Kuvvetli düzeyde ışık yayma gücü olan floresan lamba, ev ve iş yerlerinde yaygın bir şekilde kullanılır. Floresan fiyatları ve modelleri geniş ölçüde seçenek yelpazesine sahiptir. Floresan lambalar uzun vadede oldukça kullanışlıdır. Birbirinden değişik özellikleriyle dikkat çeken floresan modelleri arasından beğendiğinizi tercih edebilirsiniz. 

Floresan Ampul Çeşitleri

Floresan ampulün çok sayıda çeşidi vardır. En yaygın olarak kullanılan tür, ince ve uzun tüp ya da simit şeklinde üretilenlerdir. Floresan lambalar tek başına bir duya yerleştirilebilir. Birkaç tanesi sadece bir lambaya da takılabilir. Lambanın elektrik kaynağına bağlanmasıyla güçlü düzeyde ışık elde edilir. Kompakt floresan lamba, evde kullanım için uygun bir alternatiftir. Tasarruflu olmaları bakımından kompakt floresan lambalara ilgi son derece yüksek ölçüdedir. Floresan ampullerin ışık rengi birbirinden farklı olabilir. Kırmızı, yeşil, kırık beyaz, buz beyazı gibi farklı renk ve tonlarda ışık yayan ampuller ihtiyaca göre tercih edilir. Işık rengi belirtilen ampuller ile istediğiniz renkte aydınlatma sağlayabilirsiniz. Solaryum makinelerinde kullanılan floresan ile ofislerde kullanılan floresan özellikleri bakımından birbirinden farklıdır. Boyut ve duy modeli açısından birden fazla çeşide sahip olan floresan ampullerin ışıma verimleri Watt başına 50-100 lümen arasındadır. Simit şeklinde üretilen floresanların toplam ışık gücü 2100 lümeni bulur. Modeller arasında lümen seviyeleri farklılık gösterir. Kullanacağınız alanı göz önüne alarak ihtiyaçlarınız doğrultusunda floresan ampul seçimi yapabilirsiniz. 15, 22, 30, 36 Watt gibi farklı bağlantı çeşitlerine sahip olan modelleri kullanabilirsiniz. 

Floresan Ampul Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Simit ve çubuk şeklinde üretilen floresan ampuller, estetik bir görünüme sahiptir. Kullanıldığı alana hoş bir hava katan floresan, farklı görüntüsüyle dikkat çeker. Kuvvetli aydınlatma özelliğiyle kullanıcıların beğenisini kazanır. İçeriğinde madeni tuz, cıva buharı ve soy gaz barındıran floresan ampullerin çalışma prensibi ise son derece basittir. Lamba içerisinde seyreltilen gaz, elektrik ile yayılır ve gazların ışığa dönüşmesini sağlar. Elektrik akımının içeri girmesiyle birlikte flamanlardan bir tanesi ısınmaya başlar. Yüksek düzeyde elektron yayılması sonucu lamba içindeki fosfor rengine göre bir ışık ortaya çıkar. Dilediğiniz ışık rengine sahip olan floresan ampulleri tercih edebilirsiniz. Kır evi gibi geniş alanları aydınlatmak için floresan lambaların avantajlarından faydalanabilirsiniz. Aydınlatmak istediğiniz alanın büyüklüğüne uygun seçimler yapabilirsiniz. Ofis binalarında, tren istasyonlarında, alışveriş merkezlerinde ya da bankalarda floresan lamba kullanımı oldukça yaygındır. 

  • Floresan ampul, yüksek düzeyde enerji tasarrufu yapılmasına olanak tanır.
  • Hem performans açısından verimli hem de uzun ömürlüdür.
  • Genel aydınlatma için ideal bir seçenektir.
  • Beyaz floresanlar, doğal ışığa yakın aydınlatma sağlayabilir.
  • Floresanların ışık kalitesi oldukça güçlüdür.

Her Bütçeye Hitap Eden Floresan Fiyatları

Floresan ampul fiyatları, her türlü bütçeye hitap edecek düzeydedir. Floresan lamba alırken ampulün kaç Watt olduğuna ve bu Watt ile kaç lümen ışık yayabildiğine dikkat etmek gerekir. Ampullerin yaymış olduğu ışığın gücü ile boyutu fiyatlandırma üzerinde oldukça etkilidir. Biten ampulleri yenisiyle değiştirerek ihtiyaç duyduğunuz aydınlatmayı yeniden sağlayabilirsiniz. Gece lambası olarak ya da loş ortamlar oluşturmak adına renkli floresan lambaları tercih edebilirsiniz. Uzun süreli kullanıma olanak tanıyan floresan ampuller, uzun vadede kullanıcılarına fiyat açısından büyük avantaj sağlar. Farklı fiyat aralıklarında satışa sunulan lambalar ekonomik seçeneklere sahiptir. Lambanın ışıma kapasitesinin bitmek üzere olduğunu rengine bakarak kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olarak seçiminizi LED ya da kompakt floresan ampul çeşitlerinden yana yapabilirsiniz. Birbirinden çeşitli floresan ürünleri arasından beğendiğinizi satın alarak aydınlatma ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Floresan Fiyatları ve Modelleri

351 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 351 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003201/13003202/60002997