Konsol Ayna

Aynalar ev dekorasyonuna farklılık katan önemli mobilya çeşitleri arasında yer alıyor. Evinizin daha geniş görünmesine yardımcı olacak aynalar, fonksiyonel yönleri ile göz dolduruyor. Evden çıkmadan hemen önce, makyajınızın ya da kıyafetlerinizin nasıl olduğunu görebileceğiniz ürünler; günlük yaşantınız içerisindeki en büyük yardımcılarınızdan birisi haline geliyor. Evlerin, hol ya da antre gibi bölümlerinde sıklıkla kullanılan modeller, gereksinimlerinizi başarıyla karşılıyor. Dresuar modelleri de gerek tek başına gerek aynalarla birlikte set halinde sizlere sunuluyor. Antrelerin vazgeçilmez unsurlarından olan ayna ve dresuar modelleri, estetik görünümün yanı sıra düzenli bir mekana sahip olabilmenize de destek oluyor. Ev dekorasyonunuza özen gösteriyorsanız, girişe yerleştireceğiniz şık bir ayna ve işlevsel bir dresuar ile oldukça zarif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ayna Modelleri

Aynalar, farklı ebat seçenekleri ile geniş bir kullanım alanı sunuyor. Dilerseniz bir dresuar üstüne yerleştirebileceğiniz aynaları, tek başına duvara monte edebilmeniz de mümkün oluyor. Boy aynaları, özellikle kıyafetlerinizi gözden geçirmenize yardımcı olacak fonksiyonel ürünler olarak öne çıkıyor. Dairesel ve oval şekillerde bulunan aynaların yanı sıra dikdörtgen biçimli modeller de beğeni topluyor. Çerçeve renkleri bakımından geniş bir skalaya sahip olan modeller, evinizin dekorasyonunu ideal biçimde tamamlıyor. Siyah, beyaz ya da kırmızı gibi bir çok çerçeve rengi ile yaşam alanlarınızda ferah ve canlı bir hava yaratabilirsiniz. Dekorasyonunuzun genel konseptine göre, farklı tarzlarla ahenk sağlayacak motifli çerçeveleri de tercih edebilirsiniz.

Aynalar antre ve hollerin yanı sıra, salon ya da yatak odası gibi evin diğer kısımlarında da kullanılabiliyor. Aynalara eşlik edecek dresuar modelleri de; klasik ya da modern stillerdeki tasarımları ile öne çıkıyor. Farklı desen ve renk seçenekleriyle ortama zenginlik katacak dresuar çeşitleri, aynalar ile uyumlu bir bütünlük oluşturuyor. Telefon, gazete ya da benzeri kişisel eşyalarınızı koyabileceğiniz dresuarlar, evinizin düzenine de katkıda bulunuyor. Evinizin kullanışlı mobilya çeşitleri arasına girecek aynalar, şık çerçeveleri ile diğer dekorasyon ögelerine ahenk katıyor. Evin her köşesinde dinamik bir görünüm ortaya koyacak olan modeller, özellikle hollerde sıklıkla karşınıza çıkıyor. Birçok günlük işinizde kullanacağınız aynalar ve dresuarlar arasından yapacağınız seçimler ile antrelerinizde ilgi çekici tasarımlar yaratabilirsiniz.

Ayna Fiyatları

Aynaların sağladığı işlevsellik, evinizin girişten itibaren düzenli görünmesinde önemli bir rol oynuyor. Evin holünü daha geniş gösterecek modeller, zarif çerçeveleriyle modern ve yenilikçi bir görüntü oluşmasına yol açıyor. Her zevke hitap edecek tasarımları ile öne çıkan aynalar, geniş model seçeneği ile fark yaratıyor. Evinizde konuk edeceğiniz misafirlerin de ilgisini çekecek ürünler, detayları ile göz dolduruyor. Duvar ve zeminle de uyum sağlayacak birçok model, özgün görünümleri ile evinizin imajını tazeliyor. Birçok farklı mobilya çeşidiyle harmanlayabileceğiniz ürünler, yaşam alanlarınızı tamamlıyor. Antrenize elegant bir görünüm kazandırabilmenize olanak sağlayacak modelleri, zarif halı ya da kilim çeşitleri ile tamamlayabilir, dekoratif tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Aynalar, farklı boyutlarda ve renklerdeki modelleriyle evinizin girişini canlandırıyor. Yenilikçi ürünler, modern ya da klasik dekorasyon stillerine göre şekillendirebileceğiniz mekanlarda yerini alıyor. Anahtar gibi, dışarı çıkarken yanınıza alacağınız eşyaları koyabileceğiniz dresuarlar, aynalarınız ile birlikte mekana ideal bir görüntü kazandırıyor. Sağlam yapılarıyla uzun süre yararlanabileceğiniz aynalar, konforlu bir kullanım deneyimi de sunuyor. Birçok işlevi başarıyla gerçekleştirecek aynaların estetik çerçeveleri de evin dekorasyonuna değer katıyor. Sade çerçeveler ile daha minimal mekan çözümleri oluşturabilmeniz mümkün hale geliyor. Evinizin girişinde ya da diğer odalarda kullanabileceğiniz aynalar ve dresuarlar ile gereksinimlerinizi uygun biçimde karşılayabilirsiniz.

Dresuar

Dresuar çeşitleri son yıllarda ev dekorasyonunda en çok tercih edilen mobilyalar haline gelmiş durumdadır. Dresuarın ev içerisinde farklı kullanım alanları bulunur. En fazla kullanıldığı bölüm antrelerdir. Bunun dışında salon ya da yatak odalarında da kullanılabilen bir mobilyadır. Antrelerde kullanımlarında dresuara ayna da eşlik edebilir. Özellikle aynanın da kullanımı ile antreye derinlik vererek daha büyük bir alan gibi görünmesini sağlar. Kullanım alanına uygun olduğu durumda antreler oldukça şık ve gösterişli görünür. Dresuarların çekmeceli modelleri aynı zamanda bazı eşyaların muhafaza edilmesi için de kullanılabilir. Ayrıca eve girdiğinizde üzerinizde bulunan çanta, şemsiye ya da anahtar gibi eşyalarınızı dresuara bırakabilirsiniz.

En çok Tercih Edilen Dresuar çeşitleri

Geçmişten günümüze dresuar sürekli olarak değişikliğe ve gelişime uğrayan bir mobilyadır. Geçmiş yıllarda yeni bir ürün olduğu için sadece klasik modelleri bulunan dresuar çeşitleri günümüzde hem klasik hem de modern türleri ile kullanıcılarına sunulur. Bu özellikleri sayesinde evin her bir bölümüne uygun olan bir dekorasyon parçası olur. Dresuar modelleri sade ya da gösterişli olabilir. Zevkinize ve tarzınıza uygun olan bir modeli kolaylıkla seçebilirsiniz. Bunun dışında dresuar modelini sade tercih edip gösterişli olması için kendi zevkinize uygun hale getirebilirsiniz. Bu şekilde dresuarı kullandığınız alanda farklı bir atmosfer oluşur. Dekorasyonunuz çok daha göz alıcı hale gelir. Dresuarı göz zevkinize uygun hale getirirken biblolar, fotoğraflar, farklı dekorasyon ürünleri gibi nesneler ile zenginleştirebilirsiniz. Doğru şekilde dekore edildiğinde hem dresuar hem de bulunduğu ortam farklı bir ambiyansa sahip olur.

Dresuar seçimi yaparken en fazla çekmeceli modeller tercih edilir. Çekmecenin her alanda hayat kurtarıcı bir nesnedir. Bu durum dresuar konusunda da aynıdır. Dresuarlarda bulunan çekmeceler özellikle eve girildiğinde ya da evden çıkarken bazı eşyaların konulması için önemlidir. Ayrıca bazı çekmeceli dresuarlar görsel açıdan da tercih edilebilir. Seçim olarak çekmecesiz bir model seçildiğinde ise kullanıcılar kendi çekmecesini kendisi tasarlayabilir. Dresuar üzerine konulan dekoratif bir çekmece ya da kap çekmecenin kullanımını aratmaz. Görüntü olarak güzel bir seviye de yakalanmış ise çekmeceli modelden daha gösterişli bir tasarım ortaya konmuş olur.

Dresuarı kullandığınız alan oldukça önemlidir. Antrelerdeki kullanımında ayna da eklendiğinizde oldukça güzel bir görüntü yakalanmış olur. Aynanın bulunduğu ortama derinlik verme özelliğinden yararlanarak antrenin daha büyük görünmesini de sağlayabilirsiniz. Bunun dışında evden çıkarken son kez görüntünüzü kontrol etmek istediğinizde de bu çift size kolaylık sağlar. Dresuarınızla birlikte kullanmak için ayna yerine başka alternatifler de tercih edebilirsiniz. Öncelik olarak bir tablo ayna yerine geçen en iyi alternatif olarak karşınıza çıkar. Dekoratif olarak görüntüyü tamamlanmanın dışında resmin psikolojik yanı ile kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Tablo yerine tablo haline getirilmiş bir fotoğraf da tercih edebilirsiniz. Düğününüzden bir kare, çocuğunuzun güzel fotoğraflarından biri gibi farklı alternatifler ile dresuarınızı dekoratif olarak tamamlayabilirsiniz.

Ev içerisinde dresuar için antre dışında farklı alanlar da belirlenebilir. Bu alanlardan ilki yatak odasıdır. Yatak odalarında dresuarı hem bir ihtiyaç hem de bir dekoratif obje olarak değerlendirmek mümkündür. İsteğe bağlı olarak ayrı bir nesne olarak kullanılabilir ya da bir makyaj masası görevi görebilir. Bu amaçla kullanım durumunda çekmeceli olan bir dresuar kullanımı ve ayna ile kombinlemek en doğru davranış olur. Makyaj yaparken duyduğunuz ayna ihtiyacı bu şekilde karşılanır ve makyajın ardından malzemelerinizi çekmeceye kaydırarak burada muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca şifonyer kullanmak istemezseniz de onun yerinde yine dresuar kullanabilirsiniz. Ayrıca dresuarı salonlarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Salonun genel dekorasyonunu göz önünde bulundurarak modern ya da klasik çizgileri olarak bir dresuar seçebilirsiniz. Son olarak dresuar kullanmayı düşünebileceğiniz alan ofisiniz olabilir. Mesleğinize uygun seçtiğiniz objeler ile göze çarpmak ve ofisinizi renklendirmek istediğinizde bu mobilyadan rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

En Güzel Dresuar Modelleri

Evlerde oluşturulan dekorasyonun en güzel parçalarından biri her zaman dresuarlar olur. Özellikle son dönemde dresuar kullanımında artış meydana gelmiş durumdadır. Kullanımı planlandığında evlerin genel dekorasyonuna uygun olarak tüm çeşitleri arasından seçim yapılabilir. Çeşitleri arasında farklı tarzlarda oluşturulan modeller görülür. Klasik ya da modern çizgiler taşıyan ürünler dışında vintage, retro gibi farklı tarzlarda modeller bulmak da mümkündür. Evin genelinde retro tarz hakim olduğunda dresuar tarzını da retro belirlemek önemlidir. Buna uygun bir model seçerek dekorasyon tamamlanabilir. Vintage ya da country tarz dekorasyonlar için ise masif ahşap malzemelerden oluşmuş dresuar modelleri tercih edilebilir. Bu adımlara dikkat ederek tam anlamıyla tasarlanmış bir dekorasyon meydana getirilebilir. Yanlış seçimler ile dekorasyonun kötü sonuçlanması da mümkündür.

Antrelerde kullanılan dresuar modelleri birden fazla amaç için kullanılabilir. Ayna ile beraber kullanılan bir dresuar öncelikli olarak mekanın daha ferah görünmesini sağlar. Ayna da saç ya da makyaj yapmak da mümkündür. Dışarı çıkarken son bir kez kıyafetine bakmak isteyenler için de dresuar aynası oldukça işe yarar. Dresuarı çekmeceli bir model olarak seçmek ekstra bir kullanım demek olur. Bu da çekmecede kaybolabileceği düşünülen anahtar, şemsiye, şarj aleti gibi nesnelerin saklanması demektir. Dresuarın bulunduğu duvar her zaman ayna kullanımına uygun olmayabilir. Bu durumda ayna hemen yan tarafta bulunan duvara monte edilebilir. Bu dekorasyon da sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. Bu tarz bir kullanımda dresuar üzerine dekoratif objeler koymak da mümkün olur. Bu tasarım en az aynı duvarda olmaları kadar şık bir dekorasyon çeşididir.

Dresuarlar farklı malzeme ve materyaller kullanılarak meydana gelir. Bu malzemelerin en fazla tercih edilenleri ahşap malzemelerdir. Ancak ahşap malzemenin dışında salonlara daha uygun olan mermer malzemeler de kullanılabilir. Dresuarların oluşumunda mdf, masif, suntalam gibi farklı çeşitlerde ahşap türlerine yer verilir. Mermerler ise renkleri bakımından çeşitlere ayrılır. Bu noktada evin genel tasarımı devreye girer. Evin dekorasyonunda hakim olan renkler göz önüne alınarak mermer rengine karar verilebilir. Aynı tonlarda bir renkle uyum sağlamak ya da zıt bir renkle çarpıcı bir görüntü yaratmak mümkün olabilir. Mermer ile tasarlanan dresuarların büyük bir kısmı ferforje tarzdaki ürünlerdir. Ferforje tarzdaki dresuar modelleri evlerin dışında bazı iş yerleri için de güzel alternatiflerdir. Ferforje dresuarlar mermerin dışında aynı zamanda cam ya da ahşap olarak da tasarlanabilir. Özellikle cam ile meydana getirilmiş olan çeşitler ayna ile bir bütünlük içinde yer alır.

Dresuarlar özel tasarım olarak da üretilebilir. Ya da isteğiniz doğrultusunda bazı değişiklikler yapılabilir. Ancak ihtiyacınızı doğru belirlemeniz durumunda bu gibi değişikliklere gerek kalmaz. Dresuar ihtiyacınızı belirlerken farklı kullanım amacı olup olmadığı mutlaka gözden geçirilmelidir. Bazı eşyalarınızı burada saklamak istediğinizde mutlaka çekmeceli türlerde bir ürün düşünebilirsiniz. Çekmece sayısı 3’e kadar çıkan ürünler bulmak mümkündür. Dresuar çekmecesi uzun süreli saklamak istediğiniz nesneler için değil sürekli olarak elinizin altında bulunmasını istediğiniz nesneler için ideal bir alan sağlar. Bu eşyaların istenilen her zaman kolaylıkla bulunmasını sağlayan çekmeceler aynı zamanda kaybolmasını engellemenizi de sağlar.

Dresuar kullanırken yapabileceğiniz bir işlem de üst kısmını dekoratif olarak düzenlemek olur. Çiçekler, biblolar, küçük fotoğraf kareleri gibi aksesuarlar ile dekorasyonunuza şık bir görüntü verebilirsiniz. Bunu yaparken alanın yeterli büyüklükte olmasına dikkat etmeniz gerekir. Gereksiz olarak fazla sayıda kullanılan alakasız objeler mekanın kötü görünmesine sebep olabilir. Bunun yanında sadece kullanılan dekoratif objeler değil dresuarın kendisi de gereğinden büyük olabilir. Bu durum da dekoratif olarak güzel bir görüntü oluşturmaz. Dresuar koymak istediğiniz alan dar ise burada dar ve uzun olan dresuar modellerini değerlendirebilirsiniz. Bu alanı hem dresuar ile dekore etmiş aynı zamanda gereksiz ayrıntılardan kurtarmış olursunuz. Uzun dresuar modelleri içerisinde de ihtiyacınızı karşılamak için üretilmiş farklı modelleri bulmak mümkündür.

Dresuarlarda kullanılan Malzeme ve Materyaller

Eviniz ya da iş yerinizde kullandığınız dresuar modelleri farklı malzeme ve materyaller kullanılarak üretilirler. Dresuar tasarımlarında en fazla kullanılan malzemeler cam, ahşap ve mermer çeşitleridir. Ahşap çeşitleri içerisinde son zamanlarda masif ahşap bir adım daha öne çıkmış durumdadır. Görüntüsünün standardın dışında daha fazla göze çarpan bir havada olması tercih edilmesini hızlandırmıştır. Dresuarlar da kullanılan malzeme ve materyallerde ferforje ürünler de oldukça dikkat çeker. Ferforjelerin görünümlerinin farklı olması ve daha estetik bir tasarıma sahip olmaları nedeniyle bu ürünlere olan talep her geçen gün artmaya devam eder. Renk olarak da farklı ferforje dresuar modelleri bulunur. Dekorasyona uygun olan bir renkte dresuar çekilerek istenilen görüntü oluşturulabilir.

Dresuarlar takım ya da tek olarak temin edilebilen ürünlerdir. Takım olduğunda içerisinde ayna ve puf dahil olabilir. Sadece ayna ve dresuardan oluşan takımlar bulmak da mümkündür. Tercihinize bağlı olarak takım ya da sadece dresuar satın alabilirsiniz. Ya da dresuar ve puf şeklinde bir kombin yapmak da yine size kalmıştır. Dresuarı tek başına seçip ayna yerine tablo ya da fotoğraf ile kombin yapmanız da olasılıklar içerisinde yer alır. Set olan ürünlerde kullanılan malzemeler birbiri ile aynı ya da uyumlu olarak belirlenir. Örneğin masif ahşaptan yapılan bir dresuar söz konusu ise bunu ferforje bir ayna ile birleştirmek uygun bir dekorasyon fikri olmaz. Takım halinde satılan ürünler genellikle bu göz önünde bulundurularak oluşturulur. Ancak siz ürünleri tek tek seçmek isterseniz bu ayrıntıya dikkat etmeniz son derece önemlidir.

Antrenizde yer alan dresuarlarda en yoğun kullanılan malzemeler ahşap materyallerdir. Dresuar, ayna ve varsa puflarda aynı çeşit ahşap kullanılır. Ahşap çeşitliliğinin fazla olması ile her dekorasyon tarzına uygun bir dresuar modeli bulunabilir. Modern tarzda döşenmiş bir mekan için ceviz renginde ahşap modeller uygun bir hava katabilir. Oldukça şık ve gösterişli bir dresuara bu şekilde sahip olabilirsiniz. Kullanılan ahşap malzemenin dekoratif hale gelmesi için metal materyaller de eklenebilir. Günümüzde bu tarz örnekler oldukça fazladır. Üst kısmı ahşap ayak kısmı metal olan pek çok model kullanıcıları için satışa sunulmuş durumdadır. Ahşap malzemeler ayak kısmında kullanıldığında normalden daha fazla yer kapladığı için metal ayaklı ürünler yer bakımından bir daha istifade edilmesini sağlar.

Mermer malzemeler de ahşap gibi dresuar yapımında oldukça sık kullanılan materyallerdir. Mermer ürünlerin ayak kısmında en fazla metal malzemeler kullanılır. Metal malzemeler içerisinde ise ferforje öne çıkan çeşittir. Mermerin güzel görüntüsü ile birleşen ferforje tasarımları güzel görseller ortaya çıkmasını sağlar. Ev dekorasyonunda klasik tarzı seven ve buna uygun dekorasyon tasarlayan kişiler arasında mermer dresuar modelleri daha fazla tercih edilir. Mermerin renkleri de koyu ya da açık tonlarda olmak üzere oldukça fazladır. Evi ya da iş yerinizdeki dekorasyon renklerini düşünerek buna uygun mermer seçimi yapabilirsiniz. Aynı tonlar ya da kontrast tonlar kullanılarak birbirinden güzel seçimler yapmanız mümkün olur.

Dresuar Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Günümüzde dekorasyonu tamamlamak ve evlerde oluşan atmosferi değiştirmek için başvurulan mobilyalardan bir dresuarlardır. Hem görsellik hem de fonksiyonellik özelliklerini bulundurduğu için evinizin her alanında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dresuarın öncelikli olarak evinizde bir ihtiyaç olması gerekir. İhtiyaç olmadan alınan ürünler gereksiz bir yoğunluğa sebep olur ve dekorasyon açısından uygun olmazlar. Sonrasında ise her eşya seçiminde olduğu gibi bazı kriterlere uygun olarak ürün seçmeniz gerekir. Bu kriterlere uygun ürünü seçmeniz ile dresuar istenilen verimlilikte kullanılabilir. İhtiyaca uygun olarak seçilmiş ve bu ihtiyaçları tam olarak karşılayan bir ürün ise hem dekorasyonu tamamlar hem de aynı zamanda görsel açıdan sizi tatmin eden bir görüntü oluşturur.

Dresuar çeşitleri hangi alanda kullanılırsa kullanılsın mutlaka görüntü dağınıklığının önüne geçen ortalığı daha düzenli gösteren bir yapısı vardır. Özellikle fonksiyonel tarzda seçilen dresuar modelleri sadece kendi görünümü ile değil bazı eşyalarınızın da toparlanması ile de önem arz eder. Ürünü seçerken dikkat etmeniz gereken kriterlerden biri odanın şekli ve boyutudur. Kullanılan mekan antre dahi olsa seçim yaparken bu kriteri göz önünde bulundurmak önemlidir. Kullanım alanının küçük olması durumunda ayakları uzun olan yüksek modeller daha uygun modeller olur. Bu modeller daha dar olarak tasarlanmış az yer kaplayan ürünlerdir. Ayrıca küçük çocukların bulunduğu evler için de oldukça uygun olurlar. Bebeğin ulaşıp kendine ve eşyalara zarar vermesi bu şekilde engellenmiş olur. Aynı durum evcil bir hayvan beslenmesi halinde de geçerlidir. Alan daha geniş ve büyük olması durumunda ise ahşap ayaklı standart uzunlukta ürünler rahatlıkla tercih edilebilir. Tabla kısmı da istenilen malzemeden tercih edilebilir.

Genel dekorasyonun klasik tarzda olduğu mekanlar için dresuar kullanımı oldukça yaygındır. Dresuar seçimi en uygun şekilde yapıldığında klasik mobilyalarda döşenmiş bir dekorasyonu en güzel şekilde tamamlar. Oymalı, varaklı, vintage, avangart gibi tarzlarda farklı çeşitleri bulunan dresuarlar her evin dekorasyonuna uyum sağlar şekilde tasarlanır. Diğer bir dresuar seçim kriteri de genel dekorasyona uygun olma durumudur. Evinizin tarzına ya da sizin zevkinize uygun olmayan dresuarların doğru bir seçim olduğu söylenemez. Önem verilmesi gereken diğer bir nokta ise üretiminde kullanılan yöntem ve malzemeler konusudur. Kullanılan malzemeler, ergonomisi, rengi, genel tasarımı gibi konulara özellikle dikkat edilmesi gerekir. Malzeme kalitesi olarak dayanıklı ve sağlıklı ürünler seçilmesi gerekir. Genel tasarımının ev dekorasyonuna uyumlu olması, ihtiyaç olması durumunda çekmece ve raf gibi fonksiyonel yapıya sahip olması gerekir.

Kullanmayı düşündüğünüz alan salonunuz ise dresuar seçimine daha fazla önem vermeniz gerekir. Salon evde yaşayanlar dışında misafirlerin de ağırlandığı bir oda olduğu için görselliği tüm odalara göre daha iyi olmalıdır. Salonlarda kullanımının yaygın olduğu dresuar modellerinin başında fazla sayıda çekmecesi bulunan ürünler yer alır. Bunlar hem görsel açıdan tatmin edici modeller hem de çekmeceleri sayesinde salonda dağınıklığa yol açabilecek eşyaların gizlenmesini sağlayan türlerdir. Bu nedenle de salon kullanımlarında bu özellikle dikkat edilir. Antrelerde kullanılan dresuarlar da çekmeceli modellerden seçilebilir. Burada ilk amaç ise çekmecelerin küçük kaybolabilecek ürünlerin saklanmasını sağlamasıdır. Dresuar antrede kullanıldığı durumda ayrıca ona bir askılık eşlik edebilir. Portmanto için yeterli alan olmadığında ya da portmantonun kullanımı tercih edilmediği durumlarda böyle bir ikili yaratılabilir.

Dresuar Fiyatları

Ev ya da iş yerlerinde kullanılan mobilyaların birçoğunda olduğu gibi dresuar çeşitlerinde de fiyat açısından geniş bir skala bulunur. Bu skalanın büyük olmasını sağlayan etkenlerden biri de dresuarın modelidir. Ürünün modeli değiştikçe fiyatı da buna bağlı olarak değişir. Çünkü modelin değişmesi demek tasarım aşamasındaki pek çok unsurun değişmesi demektir. Bunun en başında kullanılan malzeme ve o malzemelerin kalitesi gelir. Değişen malzeme ve malzeme kalitesi ürün fiyatlarında da değişikliğe sebep olur. Dolayısıyla model, çeşit, malzeme değiştikçe fiyatlarda eksi ya da artı olmak üzere farklılık görülür.

Dresuar tasarımları çok farklı malzemeler ile yapılabilir. Ahşap ürünler açısından bakıldığında en fazla ceviz türü malzemeler kullanıldığı görülür. Ancak ceviz dışında da farklı ahşap türleri kullanılabilir. Her bir tür ağaç kullanımı fiyatta da farklılık yaşanmasına neden olur. Dresuarın yapımı sırasında kullanılan üretim aşamaları da fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. İşlenmiş bir ahşap kullanılarak yapılan dresuar çeşidi ile işlenmemiş saf halde kullanılan bir ahşaptan üretilen ürünün aynı olması beklenmeyen bir durumdur.

Ürünün tasarımı sırasında sarf edilen işçilik de fiyatta etkilidir. İşçiliğin çok olduğu durumlarda ürünün fiyatı da buna bağlı olarak artar. Örneğin ferforje ürünler işçiliğin oldukça fazla olduğu ürünlerdir. Hem kullanılan malzeme ve materyal farklılığı hem de işçilik farklılı nedeniyle diğer malzemelerden yapılmış aynı eşdeğerde ürünler ile aynı fiyatta olması imkansızdır. Ferforjenin diğer bir özelliği ise renk ve desenlerin oldukça fazla çeşitliliğe sahip olmasıdır. Desen ve renklerin değişmesi malzemelerin değişmesinin yanı sıra işçilik aşamasında da değişiklik yaratır. Ürünlerin çeşitliliğinin fazla olması kullanıcılar açısından bir avantajdır. Çeşitlilik arttıkça fiyatlarda da değişiklik meydana gelir bu da fiyat skalasının geniş bir aralıkta yer almasını sağlar. Her bütçeye sahip kullanıcı bu aralıkta kendine uygun bir ürün mutlaka bulur.

Dresuarlarda hangi çeşit malzemeler kullanılır?

Dresuarlar son zamanlarda yaygın olarak kullanılmaya başlayan ürünlerdir. Ürünlerin bu derece yaygınlaşması çeşitliliğinin artmasından kaynaklarınız. Üreticiler kullanıldıkları malzeme ve üretim çeşitliliği sayesinde farklı modeller ortaya koymaya devam eder. Eski yıllarda sadece ahşap ürünleri görebildiğiniz bu alanda şimdilerde mermer, cam, metal malzemelerin kullanıldığı modeller bulmak da mümkündür.

Dresuar seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Evlerde ya da iş yerlerinde kullanma amaçlı dresuar seçimi yapılırken öncelikli olarak ortamın genel yapısı göz önüne alınmalıdır. Dekorasyonun klasik ya da modern izler taşımasına göre dresuarı da buna uygun seçmek gerekir. Diğer bir nokta ise fonksiyonelliğine dikkat etmektir. Özellikle çekmeceli ürünler dekorasyonun tamamlanması dışında aynı zamanda dağınıklık yaratabilecek eşyaların toparlanması konusunda da yardımcı olur.

Dresuar fiyatları ne kadardır?

Dresuar fiyatları oldukça geniş bir fiyat skalasına sahiptir. Fiyat aralığının geniş olmasının en önemli sebebi çeşitliliğin fazla olmasıdır. Ürün çeşitliliğin değişmesi demek pek çok noktada değişiklik olması anlamına gelir. Üründe kullanılan malzeme farklı modeller oluşmasının ilk adımıdır. Ahşap, cam, metal ve mermer gibi farklı malzemeler kullanılarak farklı model ve fiyatta ürünler meydana getirilir. Malzemelerin dışında ürünlerde kullanılan üretim aşamaları ve işçilik de ürün fiyatlarında etkilidir. Yoğun işçilik gerektiren ya da üretim prosesi diğerlerine göre farklı olan ürünlerin fiyatlarının da farklı olması beklenen bir durumdur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ayna Modelleri ve Fiyatları

3795 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Derinlik
Toplam 39 / 3795 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?