Kapı ve Duvar Askılıkları

Kapı Askılıkları

Yaşam alanlarının konforlu bir şekilde imkan sunabilmesi için gerekli olan bazı araç ve gereçler vardır. Evlerde, iş yerlerinde, okullarda, hastane ve toplu kullanım alanlarında giysi ve çantaların asılması gerekebilir. İhtiyaç duyulan parçaları muhafaza etmek amacıyla üretilen askılıklar, daha çok kapı arkalarında kullanılır. Hem dekor amacı hem de kullanım konforu sunduğundan geniş alana uyum sağlar. Kapı askılıkları, birbirinden farklı tasarımları ile yaşam alanlarının dekoruna da katkı sağlar. Kıyafetlerin ortaya çıkarmış olduğu kalabalık görünümü ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Üretiminde kullanılan materyalleri ve renkleri ile birbirlerinden ayrıştırılır. Az yer kaplayan ve uzun yıllar boyu dayanıklı ürünler arasındadır. Duvar askılıkları, kapı arkası askılıkları, ayaklı metal askılıklar gibi çeşitleri oldukça fazladır. Sizler de ihtiyaç duyduğunuz ürünü satın alarak dilediğiniz alanda kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Kapı Askılık Çeşitleri

Askılıklar günlük hayatta en sık ihtiyaç duyulan ürünler arasında yer alır. Dışarıdan eve gelindiğinde kıyafetleri çıkarak askıya asma ya da evden iş yerine gidildiğinde dış giyim kıyafetlerini asma ihtiyacı doğar. Kapı askılık çeşitleri ahşap, metal, plastik, vidalı, yapışkanlı, geçmeli gibi geniş alternatiflerdedir. Günümüzde ev içinde banyolarda yapışkanlı plastik çeşitleri tercih ediliyor. Bornoz ve havluların asılarak alanın değerlendirilmesine katkı sağlıyor. Kapı askılıklarına ağır yük asılmadığı takdirde herhangi bir düşme ya da kopma meydana gelmez. Tüm kapı çeşitlerine uyum sağlayan modeller mevcuttur. Mont, ceket, çanta, aksesuarlarınızı askılık üzerine asarak ihtiyaç duyduğunuzda hemen ulaşım sağlayabilirsiniz. Metal, ahşap, plastik gibi kaliteli malzemelerden üretilen çeşitleri mevcuttur. Kapılarınızın çeşidine ve kullanacağınız alana en uygun askılık modelini seçebilirsiniz. Kapı askılığı duvar modelleri de oldukça amacına uygun bir tasarıma sahiptir. Ürün yelpazesinde kapı arkasından kulplu askılar, dekoratif duvar askıları, arka kapı için keseler, organizasyon askıları, gardırop modelleri ve daha birçok farklı askı bulunmaktadır. Kapı arkası askılar arasında kenarlara takılarak kapıya takılan birden fazla asma kancalı modeller bulunmaktadır. Kapı arkalarında çivi ve bant olmadan kolayca takılabilmesi nedeniyle çocuk odaları veya mutfaklar için uygun olan, farklı tema ve modellere sahip popüler askıları hemen hemen tüm evlerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 

Kapı üstü askılık aynı zamanda duvar askıları arasında dolaplarda kullanılan ürünler ile üçlü ve dörtlü askılı daha küçük modelleri bulabilirsiniz. Koridorlarda genellikle korkuluk gibi dekoratif desenleriyle dikkat çeken giyim tarzı askıların dışında çeşitli ürünler de bulunmaktadır. Mont, çanta gibi eşyaları asmak için tasarlanan ürünler, ağır eşyaları taşımak için de tasarlanmakta ve yaratıcı bir tasarım olarak kullanıcıya sunulmaktadır. Ayrıca geçmeli askı aparatı kısmı bulunan modeller ise aynı askıda birden fazla ürün asmanızı kolaylaştırmaktadır. 

Kapı duvarına anahtar asmak için tasarlanmış dekoratif albenisi yüksek olan ürünleri de bulmak mümkün. Daha küçük bir askı ile donatılan ürünler, zarif modelleri ile kapıların tasarımını tamamlayan ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Resim çerçeveli bireysel askılar, çelik kapı arkası askılık modelleri de dekoratif tasarımlarıyla beğeni topluyor. Resim çerçevesi gibi desenli ürünleri tercih ederek ve fonksiyonel olarak kullanarak kişiselleştirebilirsiniz. Duvara asılan modellerde mutfağa özel tasarlanmış ürünlere de ulaşabilir, mutfak dekorasyonuna uygun temalara göre ikili ve üçlü askılı ürünler bulabilirsiniz. Mutfakta kullanırken poşetlik, ekmeklik gibi ürünleri asabilir ve elinizin altında kolayca ulaşma avantajı sağlayabilirsiniz. 

Amerikan Kapılar İçin Askılıklar

Çeşitli eşyaları muhafaza etmek ve düzenlemek amacıyla üretilen kapı askılıkları, yaşam alanlarının dekorasyonuna da katkı sağlıyor. Çocuk odası, çalışma odası, mutfak, banyo gibi alanlarda daha sık karşılaştığımız eşyalardandır. Ortada fazla yer kaplayan ve dağınıklığa neden olan eşyaların toparlanmasını ve geniş alan ortaya çıkmasına yardımcı olur. Günümüzde yeni evlerde daha sık kullanılan amerikan kapılar için özel tasarlanan askılıklar mevcuttur. Amerikan kapı askılık modelleri, kapının boyasının atmasını engeller. Yapışkan ve plastik malzemeden üretilmiş askılıklar ya da kapı üstüne geçirilerek kullanılan model tercih edilebilir. Tüm kapı renklerine uyum sağlayan model çeşitliliği mevcuttur. Amerikan kapılar için tasarlanan askılıklar dayanıklılık ve işlev bakımından daha uzun ömürlüdür. Sizler de evlerinizde yer alan kapılarınız için kullanabilirsiniz.

Arka raf düzenleyiciler olarak tasarlanan askılık modelleri de Amerikan tarzda müşterilerin ilgisini çeken bir modeldir. Raf şeklindeki tasarım, farklı öğeleri bir arada saklamanıza olanak tanır. Modellerin çoğunlukla metal malzemeden üretilmiş olması kullanım ömürlerini artırmaktadır. Aynı zamanda, mallar güvenli bir şekilde taşınır. Bu özelliğinden dolayı daha çok banyolarda deterjanları düzenlemek için kullanılırken mutfakta teneke kutu yerleştirmek için kullanılmaktadır ve askı kısımları oldukça yüksek kaliteye sahiptir. Uzun ömürlü, dayanıklı ve çok yönlü bir deneyimin yanı sıra bu modellerin kapıya asılması da önemli bir ayrıcalıktır. Bu fonksiyon sayesinde kapı düzenleyici arkasında raf için ayrı bir yer ayırmaya gerek kalmamaktadır. Önerilen üretim malzemesi, deneyimi doğrudan etkileyen bir kriterdir. Metal ürün dayanıklı olduğu için uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Modelin uzun ömürlülüğü müşteriye yansıtılan fiyata yansıtılır. Plastik ve kumaş hammaddelerinin tercih edildiği modeller farklı avantajlarla kullanılmaktadır. Kumaş ürünlerin yıkanabilir özelliğinin olması bazı müşteriler için ayırt edici bir özelliktir. Çanta ve şapka gibi büyük eşyaları asmak için kullanılan düzenleyiciler ve askılıklar ise genellikle plastikten yapılır.

Plastik Kapı Askılık Çeşitleri

Günümüzde kullanımı oldukça yaygın olan plastik kapı askılıkları yalnızca kapılarda kullanım ile sınırlı kalmıyor. Zaman zaman mutfak ve banyoda farklı araç gereçlerin düzenlenmesi için de kullanılıyor. Plastik kapı askılığı, şeffaf, siyah, krem rengi, gri gibi renk seçeneklerine sahiptir. Arka kısmında yer alan yapışkan kısmı ile kapıya kolaylıkla montaj edilerek kullanılabilir. Aynı zamanda mutfak tezgâh duvarına da yapıştırılabilir. Mutfakta kullanılan servis gereçleri ya da mutfak bezleri askılığa asılarak oradan alınıp kullanılabilir. Yuvarlak, kare, çiçek, elma gibi sevimli desen seçenekleri mevcuttur. Plastik kapı askılıkları uzun ömürlü ve sağlıklı çeşitler arasındadır. Yapışkanı oldukça kuvvetli olduğundan herhangi bir su ile temasta düşme yaşanmaz. Bu nedenle kapı arkalarında kullanırken temizlik zamanında nemli bezle tozlarını alabilirsiniz. 

Ahşap Kapı Askılık Çeşitleri

Ahşap kapı askılıkları yaşam alanlarının dekorasyonuna en fazla katkıda bulunan askılık çeşitlerinden biridir. Ahşap kapı askılığı, kapıya vida ile tutturulması gerekir. Kalın ve ağır malzemeden üretilen bu modeller eşya kapasitesini daha fazla üstlenir. Farklı tasarım ve modellerde müşterinin beğenisine sunulan ahşap askılık modelleri istenen renkte boyama için uygundur. Ahşap kapı askısı, geçirmeli olarak kullanılabilen modelleri de mevcuttur. Kapının üst kısmına geçirilerek istenen eşya askıya takılabilir. Portatif tasarımları ile yaşam alanınızda size son derece kolaylık sunar. Her türlü alanda kullanıma uygundur. En dar alanları bile askılıklar sayesinde değerlendirebilirsiniz. Çarpıcı görünümleri ile evlerinizde kullanarak kapılarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Kapı arkası askılık ahşap modellerin kırmızı, yeşil, pembe, siyah, lacivert, gri gibi birbirinden güzel renk seçenekleri mevcuttur. 

Metal Kapı Askılığı Çeşitleri 

Birbirinden kaliteli pek çok marka tarafından üretilerek müşterilerin beğenisine sunulan kapı arkası askılıklarında metal ürünler de sevilerek kullanılıyor. Metal kapı askısı, güçlü yapıları ile tüm yaşam alanlarına uyum sağlıyor. Siyah, gümüş, lacivert, kahverengi, beyaz gibi zengin renk seçenekleri sayesinde daha çok modern dekorasyonlara katkı sunar. Metal seçenekler aynı zamanda pratik kullanım imkânı sunar. İstenildiği zaman farklı bir yere kolaylıkla geçirilerek kullanılabilir. Herhangi bir kimyasal temizlik ürünü ile temas etse bile aşınma ya da soyulma meydana gelmez. Bu nedenle uzun ömürlü yapıya sahiptir. Renkli metal kapı askılıkları daha çok çocuk odalarında tercih edilir. Odanın dekoruna uyum sağlayan renk seçeneği tercih edilebilir. Bükülme ya da kırılma meydana gelmez. Konforlu bir kapı askılığı kullanmak istiyorsanız tercihinizi metal modellerden yana kullanabilirsiniz. 

Yapışkanlı Kapı Askılık Çeşitleri

Hemen hemen her türlü ihtiyacı karşılamada yardımcı olan kapı arkası askılık modelleri, en dar alanlarda bile organizasyonun kolaylıkla yapılmasını sağlıyor. Çoğunlukla evlerin küçük odalarında, banyolarda, mutfaklarda kullanımına rastlanıyor. Kapı arkası askılık yapışkanlı modeller, montajı en kolay olan aynı zamanda kullanımı en yaygın modellerdendir. Plastik ya da ahşap malzemeden tasarlanan askılıkların arkasına monte edilen yapışkan malzeme sayesinde istenilen kapının arkasına yapıştırılarak kullanılmaya başlanabilir. Giriş kapınızın arkasına yapıştırarak anahtarlarınızı muhafaza edebilirsiniz. Büyük ve küçük ebat seçenekleri mevcuttur. Yapışkanlı modellere fazla ağırlık yüklememek gerekir. Aksi takdirde kapının üzerinden düşebilir. Mutfağınızda tezgâh duvarınıza ya da dolap kapaklarınıza yapıştırarak mutfak havlusu ve bezlerinizi asabilirsiniz. 

Vidalı Kapı Arkası Askılık Çeşitleri

Kullanım bakımından en sağlam ve modern görünen kapı arkası askılıkları arasında vidalı modeller ilk sırada yer alır. Askılığın üretiminde kullanılan malzeme metal ya da ahşap olduğunda montajı vida ile yapılacağı için vidalı askılık olarak da adlandırılabiliyor. Kapı arkası askılık vidalı modeller, mont, ceket, kaban gibi ağır kıyafetlerin taşınmasına yardımcı olur. Aksesuar ve mobilya tasarımcıları tarafından üretilen kapı arkası askılıkları geniş dekor tarzına hitap eder. Çoğunlukla giysi ve yatak odalarında kullanılan bir modeldir. Askılığın iki tarafından takılan vidalar ile kapıya montaj işlemi yapılır. Sabit bir yerde kullanmak için vidalı kapı arkası askılıklarını tercih edebilirsiniz. 

Kapı Arkası Askılık Çeşitlerinin Fiyatları

Birbirinden farklı mobilya markaları tarafından üretilen kapı arkası askılıklarının çeşitleri her tarza hitap etmeyi başarıyor. Ahşap, metal, plastik, yapışkanlı, vidalı, geçirmeli, çelik gibi geniş seçenekleri ile tüm yaşam alanlarına uyum sağlıyor. Kapı arkası askılık çeşitleri uygun fiyat seçenekleri ile bütçe olarak da her cebe uyumludur. Üretiminde kullanılan malzemenin kalitesine, ham maddesine, rengine ve tasarımına göre fiyatlarda değişiklikler yaşanır. Ahşap ve metal modeller plastik modellere oranla daha yüksek fiyatlıdır. Uzun yıllar boyu aynı askılığı değiştirmeden kullanmak istiyorsanız kalitesine önem vermelisiniz. Güvenilir ve kaliteli markaları takip ederek uygun fiyatlı kapı askılıklarına tek tıkla sahip olabilirsiniz. 

Kapı Arkası Askılık Modelleri Kullanışlı mıdır?

Kapı arkasına ya da diğer alanlara asılan askılık modelleri elbette eşyalarınızı asmak maksadıyla kullanışlı ürünlerdir. Oda dağınıklığını önlediği için herkes tarafından kullanılmaktadır.

Kapı Arkası Askılık Modelleri Nasıl Monte Edilir?

Bazı modeller yapışkan bazı modeller ise çivili şekilde tasarlanır. Duvarlarınıza ve kapılarınıza zarar vermek istemediğinizde çift taraflı yapışkan özellik sunan askılıklara göz atabilirsiniz. Sıkıldığınız zaman sökme avantajı da daha yüksektir. 

Kapı Arkası Askılık Modelleri Her Eve Uygun mudur? 

Kapı arkası askılık modellerinin her eve ve ofise uygun olduğunu söylemek mümkündür. Tek tıkla temin edebileceğiniz bu askılıkları evlerinizde ve iş yerlerinizde pratik şekilde kullanabilir ve eşyaların dağınıklığını kolayca önleyebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kapı Askılıkları

7046 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Renk
Toplam 47 / 7046 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?