Yatak Odası Takımları ve Mobilyaları

Yatak Odası Takımları

Yatak odası takımı evlerde farklı fonksiyona sahip eşyaların bir araya gelerek aynı odada, bir arada bulunması ile oluşturulan eşya grubudur. Genellikle tek tek yerine birlikte kullanıma sunulan gruplarda; gardırop, şifonyer, komodin, baza, yatak odası takımının başlıca eşyalarıdır. Günlük giysileri düzenli depolamaya yaramasının yanında ufak bir depo görevi de gören gardırop takımın en önemli parçasıdır denilebilir. Takım isimleri de gardırop kapı adedine göre belirlenir. 2 kapılıdan 6 kapılıya kadar yatak odası takımı vardır. Yatak ve baza modelleri; sandıklı, sandıksız, ergonomik, standart, anti-alerjen gibi farklı modellerle takımda yerini alır. Zengin ölçü seçeneğine sahip olduğundan kullanıcı dilediği ölçüde baza ve yatağı seçebilir. Baza ve yatağın ölçülerinin uyumlu olması için birlikte satın alınması doğru olur. Makyaj masası takımın diğer parçasıdır. Kişisel bakım ürünlerinin bulunduğu üst bölüm, çekmeceler ve aynadan oluşur. Ayrıca beraberine satılan puf odaya sıcak bir görüntü verir.

Şifonyerler çekmecesiz ya da yeterli çekmecesi olmayan yatak odalarının kurtarıcısıdır. Üst üste 4 çekmeceli modellerinde çekmeceler geniş ve derindir. Genellikle yatak başlarına yerleştirilen komodinler her takımda 2 adettir. Özel eşyaların konulduğu ürünler tek çekmeceli, raflı, 3 çekmeceli olduğu gibi çekmecesiz modelleri de vardır. Üzerine dekoratif ürünler konduğunda odaya ayrı bir şıklık kattığı gibi bazı modelleri ufak bir kitaplık görevi görür. Modern yatak odası takımı olarak anılan modeller genellikle sade tasarımları ile dikkat çeker. Genellikle pastel renkler ağırlıklı olup işlevsellik ön plandadır. Kullanılan aksesuar ve yatak örtüsü gibi detayların renkleri ile farklı tarzlar yaratmaya elverişlidir. Sakin renkleri kullanıcısını dinlendirirken renkler arasındaki yumuşak geçiş odaya modern bir hava katar.  Modern tarzda döşenmiş yatak odaları, duvardaki tablolar, duvar rengi ve büyük odalardaki dinlenme koltuğu ile tüm günü bir odada geçirmeye uygundur.

Her İhtiyaca Uygun Yatak Odası Takımları

Uykuda geçirilen sürenin ortalama 8 saat olduğu düşünüldüğünde yatak odaları kesintisiz uzun zaman geçirilen alanlardan biridir. Ortamın ferahlığı renklerin uyumu, dekorasyonun tarzı yansıtması kullanıcı için önemli kriterlerdir. Gardırobun kullanışlı ve yeterli olması, makyaj malzemesinin tüm makyaj malzemelerini alacak kapasiteye sahip olması, kitap okurken yeterli ışığı sağlayacak masa lambasının konulabileceği komodin, küçük eşyaları ortadan kaldırırken aynı zamanda düzenleyici görevi gören şifonyer kullanıcının temel ihtiyacıdır. Kullanıcılar genellikle bazalı yatak odası takımı konusunda ısrar ederler. Bunun sebebi ise sadece giysileri değil, yastık, nevresim, battaniye gibi eşyaların yanında sezonu olmayan giysilerin de muhafaza edilmesinde sağladığı kolaylıktır. Bazalı takımlarda bazaların kumaşının takım ile uyumunun yanında mekanizmasındaki çift emniyet güvenlik için önemlidir. Bileşimde bulunan çelik konstrüksiyon ve bazanın kapağında yer alan suntalamda yer alan metal profiller mukavemeti arttırdığı gibi yükü eşit dağıtır. Ayrıca baza başlığının dokusu da önem taşır. Farklı modeller odaya ayrı bir hava katar.

Genellikle baza kumaşı ile aynı olması tercih edilir. Country yatak odası takımı MDF, suntalam ahşap ve yonga levhadan üretilir. Bazı modellerinde şifonyer dışında diğer parçalar bulunur. Gardırop, makyaj masası ve komodin 1 sınıf MDF’den üretilmiştir. MDF üzeri membran kaplamadır. Bu grupta karyola vardır. Şifonyerin yanında yatak ve baza da bulunmaz. Gardırop ölçüleri 240x230x60 cm’dir. Diğer bir modelde de baza yerine karyola vardır. Karyola kenar ve ayaklarındaki MDF üzerinde yer alan ince işçilik ile şık durur. 6 kapılı gardırop ve makyaj masası üzerinde yer alan detaylar da dikkat çekicidir. Ortadaki 2 kapak aynalı olarak tasarlanmış olup 2 adet çekmece vardır. Gardırop 262 cm genişlik, 220 cm yükseklik ve 61 cm derinlik ile oldukça geniş tasarlanmıştır. Tek çekmeceli komodin ve 3 çekmeceli şifonyerin olduğu takım oldukça şıktır. Genellikle beyaz olarak üretilen takımın boyalı ahşap hali de oldukça şık durur. Avangart yatak odası takımı klasik takımlara göre daha sade dizayn edilmekle birlikte altın rengi hemen hemen her takımda kullanılır. Gösterişli ancak abartıdan uzak tasarımlardır. Tasarımlarda modern dokunuşun yanında gösterişli ve yenilikçi öğeler de yer alır. Boya rengi genellikle beyaz, siyah, fuşya gibi göze çarpan renklerdir. Şık ve zarif tasarımları ile geçmişte kullanılan malzemeleri günümüzdeki malzemeler ile birleştirmeyi başaran bir takımdır. Modeller büyük yatak başları ve gardıroplar ile dikkat çeker.

Yatak Odası Takımları Kullanıcı Konforunu Düşünür

Oldukça geniş ürün portföyü olan yatak odası takımları her zevke hitap eder. Modernden klasiğe farklı tasarımlar kullanıcısına şık bir oda konsepti yaratmada yardımcı olur. Gösterişi seven kullanıcılar modern bir dokunuş da istediklerinde avangart yatak odası onlar için doğru bir tercih olur. Bunun yanında modern ya da klasik yatak odası konsepti de kullanıcı seçenekleri arasında yer alır. Ayrıca avangart konsepti üretilmiş çift kişilik yatak odası ve tek kişilik ya da genç odası takımlarında da uygulanır. Çift kişilik olan modellerinin bazılarında 189x214x134 cm boyutlarında karyola, 66x46x47 cm komodin, 262x70x219 cm raylı dolap ve 75x25x80 cm boyutlarında şifonyer ve aynası yer alır. Ürün boyalı MDF’den üretilmiş olup baza yoktur. Bazı çift kişilik modellerde komodinler, yatak başı ve karyola birbirine montedir. Şık bir bütünlük sağlar. Takımda bazalı karyola, 2 adet komodin, raylı dolap, şifonyer ve şifonyer aynası vardır. Çift kişilik modellerde yatak odasının genişliği takım modelini belirleyen önemli bir faktördür. Geniş karyola ve komodinlerin arkasına kadar uzanan başlıklar geniş odalarda şık dururken küçük odalarda daha küçük modeller hatta şifonyer ve komodinsiz modeller tercih edilir. Kapaklı gardıropların yerini küçük odalarda sürgülü modeller alır.

Tek kişilik yatak odası takımı genellikle genç ve çocuk odalarına uygun modellere sahiptir. Adet olarak benzer olsa da boyut olarak mobilyalar daha küçüktür. Yatakların genel ölçüsü 90x190 ya da 120x200 cm olarak kullanıcı tercihine göre değişirken gardırop olarak 4 kapılı gardırop tercih edilir. Tek yaşayanlar, öğrenciler, gençler zevklerine uygun döşedikleri odaların keyfine varır. Ahşap mobilyalardan üretilen modeller olduğu gibi MDF ve suntalam malzemelerden üretilmiş olanlar da kullanıcılar tarafından beğenilir. Komodin, şifonyer gibi detaylar kullanıcı tercihine göre değişir. Bazı kullanıcılar yatak odasını aynı zamanda çalışma odası olarak kullandığından şifonyerin yerini çalışma odası, komodinlerin yerini küçük bir kütüphane alır. Çocuklar çocukluktan çıkıp gençliğe adım attıklarında kendi tarzlarını yansıtan yatak odalarına sahip olmak isterler. Genç yatak odası takımı gençlerin dinamizmini ve enerjisini yansıtan tasarımı ile gençleri mutlu eder. Gençler sadece gecelerini değil günlerinin büyük bir kısmını odalarında geçirirler. Yatakların konforu, mobilyaların kullanışlı olması onlar için oldukça önemlidir. Ayrıca odayı cazip hale getirecek renk ve mobilyaların kullanılması gençlerin yaşam alanlarına ferahlık getirir. Görsel estetiğin yanında kullanıcılarına konforu da garantileyen yatak odası takımları farklı fonksiyon ve özellikleri ile bulundukları yere rahatlığı getirir.

Şık Tasarımları ile Yatak Odası Takımları

Çekirdek aileler evlerinin odalarının birini yatak odasına ayırmayı tercih etse de genellikle 3 oda ve üzeri odası olan evlerde birden fazla yatak odası bulunur. Ebeveyn yatak odası, birden fazla çocuk varsa her birine ait genç odası, bebek odası ve misafir odası. Dekorasyonun önemli belirleyicilerinden olan bu odalar uzun süre vakit geçirilen alanlardandır. Bazı evlerde misafir odaları da yatak odası olabilecek konseptte tasarlanır. Dolayısı ile yatak odaları dekorasyonuna kayda değer oranda vakit harcanan yaşam alanlarıdır. Mobilya sektörü birbirinden şık tasarımları ile kullanıcısının ihtiyacına cevap verebilecek modelleri kullanıma sunar. Yatak odası takımı modelleri genellikle gardırop kapı adedi ile anılır. İki kapılı gardırop, tek kişilik yatak ve 1 adet şifonyer misafir yatak odaları için uygun olduğu kadar genç odaları için de uygun bir grup olabilir. Kullanıcının kullanım alışkanlığı grubun içinde bulunan eşyaların ölçüsünü belirler. Ayrıca şık tasarım ihtiyacı da kullanıcı zevkinin belirleyeceği bir durumdur. Bunun yanında tek kişilik yatak odası grubunda yer alan komodin detayı daha geniş odalarda tercih edilir.

Oldukça şık tasarımlara sahip komodin modelleri işlevsel olmasının yanında dekoratif amaçlı da kullanılır. Bazı modellerin başlığı ile bütün gibi görünmesi odalara ihtişamlı bir görüntü katar. Avangart modellerde ihtişam şık bir gösterişe dönüşür. Geçmiş ve bugünden detayların olduğu modellerin bir araya gelmesinden oluşan grup özellikle yatak başlarındaki gösterişle dikkat çeker. Yatak odası takımı beyaz birçok odaya verdiği duru görüntü ile bilinse de özellikle küçük odalarda ortamı ferahlattığı için şık durur. Ayrıca gardırop üzerindeki ayna odaya kattığı derinlik ile odayı olduğundan geniş gösterir. Birçok gardırop modelinin birden fazla ayna içermesi bu tip odalar için önemli bir avantajdır. Ayrıca makyaj malzemelerinde bulunan ayna, kişisel bakımda kullanıcısına destek olurken makyaj masası pufunun şıklığı ve rengi odaya ayrı bir hava katar. Şifonyer çekmece sayısı komodinde de olduğu gibi modelden modele değişir. Bazı şifonyer modelleri 3 çekmeceliyken bazıları 4 çekmeceli olarak tasarlanmıştır. Kullanıcının ek çekmece ihtiyacı şifonyer çekmece sayısını belirler. Sürgülü yatak odası takımı grubunda gardırobun kapaklı yerine sürgülü olması ana kriterdir. Soldan sağa ve sağdan sola bir ray üzerinde hareket eden kapakların birinde genellikle geniş bir ayna vardır. Kullanıcının zevkinin yanında bazı odalarda zorunlu olarak sürgülü model kullanılır. Özellikle küçük odalarda kapıların açılması mümkün değilse sürgülü model kurtarıcıdır. Bu tip odalarda komodin de vazgeçilen ürünler arasında yer alır.

Farklı Tarzlardaki Yatak Odası Takımları

Günümüz dünyasının beklentisi şık tasarımların yanında fonksiyonel ürünlerdir. Bazı yatak odası gruplarında yer alan ışıklandırma sistemi işlevselliğini arttırır. İşlevselliğin yanında gösterişli yatak takımı talebi olan kullanıcıların tercihi klasik yatak odası takımı olarak bilinir. Bu takımda yer alan gardırop oldukça büyük ve oyma ve varak işçiliği ile dikkat çeker. Genellikle ahşaptandır. Kullanıcının tarzına göre seçeceği modeller en fazla zaman geçirilen yatak odalarını keyifli hale getirir. Klasik tarz nostaljik olmasının yanında ince işçiliği ile dikkat çeker. Özel işemeli mobilyalar detaylı incelendiğinde her bir detayındaki emek takdir edilesidir. Kullanıcıya kendini bir şatoda, bir sarayda ya da çok özel bir yerde hissettirir. Büyük yataklar, büyük puflar klasik yatak odalarının en belirgin özelliğidir. Odaya hakim olan renkler, perdelerdeki parıltı, halılardaki nostaljik görüntü, saten nevresim takımları, ahşap ve oymalı şifonyer, yatak başlığı gardırop ve aksesuarlar bu tip odaların vazgeçilmez unsurlarıdır. Diğer yandan spor yatak odası takımı modellerinde klasik modellerde yer alan üstten sarkan ihtişamlı avizelerin yerini spor led lamlalar, oymalı gardırop, yatak başı ve şifonyerin yerini modern tasarıma sahip ürünler alır. Dekorasyonda sadelik ve işlevsellik ön plandadır.

Daha yumuşak renklerin kullanılması, gardırop ve yatak başlarında keten benzeri kumaşların kullanılması, sade ya da geometrik desenli perdeler bazı spor modellerde rastlanan özelliklerdir. Genellikle beyaz, lacivert, gri, bej gibi renkler hakimdir. Yuvarlak yatak odası takımı modeline gelince bu model daha romantik bir model olarak bilinir. Kumaş olarak deri, kadife, nubuk, kapitone detaylı kumaşlar başlığa ve yatak kenara hakimken, beyaz olduğu gibi kırmızı, mor, fuşya gibi canlı renkler takıma hakimdir. Yuvarlak denmesinin nedeni yatağın ya da altındaki bazanın yuvarlak olmasıdır. Oldukça estetik dizayna sahip ürün altında yer alan baza ile işlevseldir. Bazı modeller sadece başlık, baza ve yatak olarak satılır. Yatak 200 cm ve 225 cm tek parça ve katlanabilir olarak üretilmiş olup etrafı terletmeyen ve antibakteriyel örgü kumaştan üretilmiştir. Baza iskeleti çelik konstrüksiyon, üzeri kauçuk elyaf ve kumaştır. Baza kaplaması tercihe göre deri ya da kumaştır. Bu tip yatak odalarında öne çıkan unsur yataktır. Onun dışındaki mobilyalar daha yalın ve modern tasarıma sahip olabildiği gibi kullanıcı farklı mobilyalar ile kolaylıkla grup yapabilir. Yuvarlak yatak odaları genellikle hayatlarına farklılık getirmek isteyen kullanıcıların tercihidir. Bazı modellerde baza başlığını yatağın ortasına kadar devam etmesi ile oluşmuş doğal sehpalar yatağı daha kullanışlı hale getirir.

Her Bütçeye Uygun Yatak Odası Takımı Fiyatları

Yatak odası takımı çok sık değiştirilen bir ev eşyası olmadığından kullanıcının ihtiyaç ve beklentisinin yanında odanın kurulacağı alanın ölçülerinin de çok iyi bilmesi önemlidir. Özellikle gardırop modüler değilse kurulduğunda ancak taşınırken ya da artık kullanılmaz hale gelince yeri değiştirilir. Kapasitesi, kullanışlı olması ve rengi ile evlerin en çok vakit geçirilen odası olduğu için kullanıcı konforuna göre belirlenmesi önem taşır. Bunun yanında yatağın alçak ya da yüksek olması da kullanımı etkiler. Eşyanın bol olduğu evlerde ayrı bir eşya dolabı yoksa bazalar ve gardıroplar doğal depolar haline gelir. Bunun yanında bazı kullanıcılar için ahşap yatak odası takımı odaya kattığı sıcak ve nostaljik görüntü ile tercih edilebilir takımlar arasında yer alırken bazı kullanıcılar avangart model ile hayallerinin ürününe kavuşurlar. Mobilya sektörü gelişen teknolojinin sektöre yansıması ile geniş bir ürün skalası ile kullanıcısına destek olur.

Ürün skalasının genişliği fiyatlara da geniş bir skala getirdiğinden kullanıcı bütçesine uygun ürünü rahatlıkla bulabilir. Her bütçeye uygun ürün portföyü her kullanıcı bütçesinin yanında her zevke uygun ürünlerin de kullanıma sunulmasını beraberinde getirir. Portföyün oldukça geniş olması akla gelebilecek her tasarımın modellere yansıması sektörün önemli başarısıdır. Cibinlikli yatak odası takımı başarılı görseli ile dikkat çeken modellerden biridir. Günümüzde sadece bebek ve çocuk odalarında kullanılan modelin hikayesine bakıldığında geçmişin en çok rağbet gören modelleri arasında yer aldığı görülür. Tavana sabit cibinlikler olduğu gibi portatif, raylı bir sisteme bağlı ürünler çokça kullanılan ürünler arasında yer alır. Yatak, baza, şifonyer, komodin ve gardırop detayı odanın kapasitesi ve kullanıcı beklentilerine göre belirlenir. Yatak odası takımı fiyatları modelden modele değişse de çok farklı dizayn, malzeme ve modele sahip kategoride her kullanıcı kendi bütçesine uygun bir ürünü mutlaka bulur. Yatak odasına ihtiyacınız varsa birbirinden farklı model ve renge sahip yatak odası modellerini sayfamızdan inceleyebilir beğendiğiniz ürünü Hepsiburada üzerinden güvenle sipariş edebilirsiniz.

Yatak Odası Takımı Nelerden Oluşur? 

Yatak odası takımı; Yatak, gardırop, baza/karyola, şifonyer, makyaj masası ve komodinden oluşur. Kullanıcı ihtiyacına göre tamamı bir odada olacağı gibi komodin ya da şifonyerin olmadığı modeller de vardır. 

Yatak Odası Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Yatak odası takımı seçimi öncelikle kurulacak odanın boyutuna göre yapılır. Gardırobun ölçüler, işlevi, yatağın bazalı olup olmayacağı karar verilmesi gereken konulardandır. 

Hangi Yatak Odası Takımı Tercih Edilmeli?

Küçük alanlara sürgülü yatak odası uygundur. Ayrıca ayna ortama derinlik katacağı için aynalı gardırop tercih edilmesi önerilir. Beyaz renk ortama ferahlık katarken bazalı yatak iyi bir depolama alanı oluşturur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yatak Odası Takımları

609 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Güvenle Kapında
Renk
Toplam 32 / 609 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?