En Ucuz ve Kaliteli Tül Perdeler

Ev dekorasyonu içerisinde yer alan bazı parçalar diğerlerine göre daha önemlidir. Bu ürünlerden biri tül perde çeşitleridir. Dekorasyonun dışında evin iç ortamının dışarıdan görünmesini engellemek amacıyla da kullanılan tül ve perdeler, ev dekorasyonunda en fazla göze çarpan kısımdır. Perdelerin tarzının değiştirilmesi ile evin tüm stili başka yöne doğru kayabilir. Tüm bu detaylar tül ve perde çeşitlerinin öneminin artmasına neden olur. Tül ve perdeler kişisel tercihlere göre seçildiği için bu tercihlere uygun şekilde çeşitlendirilirler. Farklı tarzı benimseyen her kullanıcı için farklı tül ve perde tasarımları bulmak mümkün olur. Bulunulan ortamın dekorasyonun tamamlanması ve şık bir görüntü elde etmek için bu tül perde seçeneklerine ihtiyaç duyulur. Perde ve tül çeşitleri farklı fonksiyonel özellikleri sayesinde de kullanıcılarının beğenisini kazanır. Karartma perdeleri, stor perdeler bunun gibi farklı tasarımlar farklı amaçlara hizmet etmek üzere dizayn edilir. Evin tüm odalarında kendine yer bulan tül perde çeşitleri, eve giren güneş ışını miktarının ayarlanmasında ve evin fazla ışınlardan korunmasında etkin rol oynar. Tüller güneş ışınları bakımından yetersiz olduğu için perdeler ve güneşlikler ile desteklenir. Perde ve güneşlikler, güneş ışınlarına karşı tüllerden daha dirençlidir. Evlerde akşam açılan ışıklar evin iç kısmının görünmesine neden olabilir. Bu gibi durumlarda yine güneşlik ve perde çeşitleri kurtarıcı ürünler olur. Güneş ışınlarına karşı olan dirençlerini elektrikli aydınlatmalara karşı da gösteren bu ürünler akşamları evin dışarıdan görünmesini engeller. Bu özellikler perde çeşitlerinin fonksiyonelliğini gösterir. Dekoratif olarak tercih edilen ürünler arasında ise ilk sırada fon perde çeşitleri gelir. Fon perdeler sayesinde ortamda oluşturulmak istenen dekorasyon bütünüyle tamamlanır. Tüm perde çeşitlerinde olduğu gibi fon perdeler de farklı renk ve tasarımlar ile çeşitlendirilir. Bu ürünler içerisinden istenen tarz ve zevke göre seçim yapılarak istenen görüntü tamamlanabilir. Fon perdeler bir odada ilk göze çarpan detaylar olduğu için kullanıcının tarzını yansıtma da oldukça etkilidir. Tüm perde ve tül seçenekleri meydana gelirken çok fazla kumaş türü kullanılır. Bunlar arasından seçim yaparken hangi kumaşın istenen dekorasyona uygun olduğu da mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Kumaş türünü belirlerken kırışmaz özellik taşıması da ayrıca değerlendirilmesi gereken bir konudur. Tül ve perdeler kırışmaları durumunda ütülemesi oldukça zor olan ürünlerdir. Bu nedenle yapımında kullanılan kumaşın; yıkanması ya da katlanması durumunda kırışıklık göstermemesi gerekir.

Farklı Malzemelerden Meydana Gelen Birbirinden Şık Tül Perde Çeşitleri

Tül perde modelleri pek çok tarza hitap eder şekilde tasarlanır. Kullanıcıların istek, tercih ve tarzına uygun olarak binlerce tül perde alternatifi bulmak mümkündür. Tül perdeler kullanıcıların istekleri doğrultusunda sade ya da albenisi olan şekillerde dizayn edilebilir. Ürünlerin tasarımları sırasında renk, desen, malzeme, materyal ve fonksiyonlarının değiştirilmesi ile çeşitlendirilir. Tül çeşitleri gündüz kullanımları için oldukça uygun ürünlerdir. Güneş ışınlarından yararlanarak, ekstra elektrik sarfiyatına gerek kalmadan gündüz vakitlerini değerlendirmek mümkün olur. Tül çeşitleri arasında en fazla kullanılan renkler beyaz ve kremdir. Lila, somon, pembe gibi açık renkler de tercih edilebilir. Ancak bunların kullanımı beyaz ve krem kadar yaygın değildir. Bu ürünlerde renk seçimi yaparken ortamda bulunan mobilyalar göz önünde bulundurulmalıdır. Mobilyalar ile benzer tonlarda ya da tamamen kontrast tonlarda renkler seçerek dekorasyonun tamamlanması sağlanabilir. Genel olarak seçimlerde evin sade ya da gösterişli olması değerlendirilir. Sade dekorasyonların tamamlanmasında beyaz ve düz tül modelleri oldukça uygun seçimler olabilir. Bunun tam tersi olarak sade bir dekorasyonu canlı tül perde modelleri ile hareketli hale getirmek de mümkündür. Tül seçenekleri perde ve güneşlik alternatiflerine göre çok daha fazla sayıda çeşide sahiptir. Hazır dikilmiş halde ya da özel dikim olarak satın alınabilen tül çeşitleri; düz, çiçekli, geometrik desenli ya da çizgili gibi farklı tasarımlar ile kullanıcılarına sunulur. Boyut olarak ise standart olarak belirlenmiş uzun ve kısa ebatları bulunur. Bunun dışına çıkmak isteyenler için de farklı uzunluklarda tül dikimi yapılabilir. Tüller hazır şekilde size sunulduktan sonra evinizde hazır bulunan kornişlere hızlı şekilde yerleştirilebilir.

Perde seçenekleri de tüller gibi oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Her kullanıcı kendi zevkleri ve evinin tarzı doğrultusunda bu ürünler arasından seçim yapabilir. Eski yıllara göre daha farklı dizaynlar yaratmak isteyen kullanıcılar için keten perde çeşitleri uygun seçenekler olabilir. Keten perdeler diğer perde çeşitleri gibi güneş ışınlarını büyük oranda kesmez. Kestiği güneş ışını oranı oldukça kısıtlıdır. Ortamın tamamen karanlık olmasını istemeyenler kullanıcılar için oldukça güzel bir alternatiftir. Perde ölçüleri odaların boyutlarına göre belirlenir. Ancak belirlerken kullanıcı tercihleri de etkili olur. Camın ne kadar kısmının kapatılması ve boyunun ne kadar olması gerektiğine kullanıcı karar verir. Ölçü alırken perdelerin uç kısımlarına yapılan süslemelerin boyutları uzattığı mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Eklenen bu aksesuarlar kendi boyları kadar perdenin boyunu uzatır. Bazı kullanıcılar güneş ışınlarından yararlanmak isteyebilir. Bunun için dikey perdeler geliştirilmiştir. Adından da anlaşılacağı üzere perdeler dikey şeritler şeklinde tasarlanmıştır. Camları geniş ve yüksek olan alanlarda rahatlıkla kullanılabilirler. Gösterişten uzak, sadelik içerisinde dekorasyon hazırlamak isteyenler için de düz perde modelleri oldukça fazladır. Evde oturduğu zaman huzurlu zaman geçirmek isteyen, gereksiz detaylardan hoşlanmayan kullanıcılar için bu sade perde modelleri en doğru tercih olur. Tül perde çeşitlerinin düz ve sade seçilmesi diğer mobilyalar için de avantaj anlamına gelir. Bu ürünler düz olduğu sürece ortamda bulunan tüm mobilya seçenekleri ile güzel kombinasyonlar oluşturulabilir. Mobilyalar sade seçilerek huzur dolu bir ortam oluşturulabileceği gibi mobilyaları hareketli ve renkli seçerek dekorasyonu canlandırmak mümkündür. Tül perde seçiminde hangi tarz ürünler tercih etmesi gerektiğine karar veremeyenler için ip tül perde seçenekleri en doğru seçim olur. Bu ürünler tarz olarak hem klasik hem de modern dekorasyonlarda oldukça uygun şekilde kullanılabilir. İp tül çeşitlerinin renk seçenekleri de fazladır. Bunun yanı sıra bu tüller ütü istemeyen, kırışmayan özellik gösterir. Yıkama ya da katlama halinde ürünler kesinlikle kırışmaz. Ancak ürünü yıkarken dikkatli olunması gerekir. Ürünün ip şeklinde olması ile ürün yıkama sırasında karışabilir. Bu nedenle makinaya atılmadan önce bazı uç kısımlarından mutlaka bağlanması gerekir. Buna alternatif olarak perde bohçası denilen tekstil ürünleri içerisinde de yıkanabilir. Sadelikten yana olmayan gösterişi seven kullanıcılar için ise simli tül perde modelleri güzel seçenekler olur. Simli modeller bu tarz ürünleri seven kişiler için hemen hemen her odada kullanılabilecek modellerdir. Salon, mutfak, yemek odası, yatak odası ve evde bulunabilecek tüm odalarda rahatlıkla kullanılabilir.

Tül Perde Seçeneklerinde Kaliteli Malzeme Kullanımı

Evlerde ya da iş yerlerinde her odada tül perde seçeneklerine yer verilir. Bu tül perde çeşitleri farklı malzeme ve materyaller kullanılarak meydana getirilir. Kullanılan malzeme ve materyaller kullanıcıların isteği, ev ya da iş yerlerinde tercih edilen dekorasyon tasarımları gibi kriterlere bağlı olarak belirlenir. Malzeme ve materyallerin değiştirilmesi ise tül perde çeşitlerinin görüntüsünü, kalitesini ve fiyatını etkileyen bir faktördür. Belirlenen fiyatların her kullanıcının bütçesine uygun olması adına farklı kalitede ve özellikte malzemeler kullanılır. Bu şekilde hem fiyat hem de çeşitlilik açısından geniş bir skala açılmış olur. Her zevke uygun model bulunabildiği gibi her bütçeye uygun ürün bulmak da mümkün olur. Tül perde çeşitlerinin yapımında sıklıkla tercih edilen malzemelerden biri polyesterdir. Polyester günümüzde pek çok tekstil ürününün yapımında görev alır. Bu malzemenin çok fazla tercih edilmesi öncelikle sağlam ve dayanıklı olmasından kaynaklanır. Aynı zamanda polyester malzemeler çok yüksek olmayan sıcaklıklara ve neme karşı da dayanıklılık gösterir. Görüntü bakımından farklılık isteyen kişiler için keten türü kumaşlar da oldukça sık tercih edilen ürünlerdir. Dökümlü ve zarif görünen bu ürünler pek çok dekorasyona uyum sağlayabilir. Bazı perde çeşitlerinin üzerine baskı, işleme ve süsleme yaptırmak da mümkündür. Bunlar tamamen kişisel tercihlere bağlıdır. Tercihini albenisi olan ürünlerden yana kullanan kişiler için taşlı, pullu, broşlu, boncuklu ve bunun gibi farklı aksesuarlar ile süslenmiş tül perde seçenekleri de bu alanda bulunan seçeneklerden bazılarıdır. Tül perde alternatifleri arasında bulunan geçişli modeller de talep gören ürünler arasındadır. Bu ürünler genellikle renkli ürünlere ilgisi olan karışık renkler görmekten hoşlananlar için uygun seçimlerdir. Pencereleri geniş olan evler için ise duvardan duvara olan tül perde seçenekleri düşünülebilir. Standart ölçüleri bulunmayan bu alternatifler kişiye özel ölçüler ile dikilebilir. Bu kategoride çocuklar için de geniş bir ürün gamı bulunur. Çocuğun yaşı, cinsiyeti, tarzı gibi farklı kriterler doğrultusunda çocuk odaları için birbirinden güzel alternatifler ortaya çıkar. Kız çocukları için çiçekli, kalpli, yıldızlı ürünler başta olmak üzere gösterişli seçenekler bulunur. Erkek çocukları için ise genellikle araba ve yarış oyunları içeren alternatifler yer alır. Aynı zamanda hem erkek hem de kız çocukları için tasarlanan çizgi film karakterli tül perde çeşitleri bu kategorinin en ilgi çeken ürünleridir. Genç odaları için de farklı tasarımlar bulunur. Çocukluktan yeni çıkmış, yetişkinliğe doğru atım atan gençler için kendi tarz ve isteklerine uygun ürünler tasarlanır. Stor tül ve perde seçenekleri genç odalarında sıklıkla tercih edilen perde seçenekleridir.

Evlere ya da ofislere alınan eşya ve mobilyaların uzun ömürlü olması istenir. Bu durum, severek alınan eşyaların beğenilerek uzun süre kullanılması ve bütçenin aşılmaması açısından önemlidir. Konu tül ve perde olduğunda da aynı durum geçerlidir. Severek ve beğenilerek alınan tül ve perde seçeneklerinin uzun yıllar ilk günkü gibi kullanılması istenen bir durumdur. Bu dileğin yerine gelmesi için tül ve perde modellerini satın almadan önce ne tarz bir ürün seçileceği konusunda değerlendirmek gerekir. Modeli ve tarzı doğru belirlemek satın almanın ilk adımıdır. Eğer tül ve perde ile birlikte mobilya alımı da olacak ise perdelerin seçimini mobilya alımı sonrasına bırakmak en doğru davranış olur. Tül ve perde öncesinde satın alındığında buna uygun mobilya seçmek mümkün olmayabilir. Ancak öncelikli olarak mobilya seçimi yapıldığında, bu mobilyaya uygun tül ve perde kolaylıkla seçilebilir. Perdeleri uzun yıllar kullanmak isteyenlerin dikkatli olması gereken bir diğer konu da pencere ölçülerinin tam ve doğru şekilde belirlenmesidir. Özellikle mevcut ölçülerden daha küçük belirlenen perdeler için geri dönüş mümkün olmaz. Pencerelerin ölçüsünden uzun ya da kısa olarak oluşturulan perdeler istenen görüntüyü yakalayamadığı gibi beklenen fonksiyonelliği de gösteremez. Seçim yapmadan önce istenen kumaş türü de mutlaka belirlenmelidir. Her bir kumaşın diğer kumaşlara göre farklı yönleri bulunur. Bu farklılıklar sizin istediğiniz ya da istemediğiniz özellikler olur. İstenmeyen durumlarla karşılaşmak istemeyenler için bu nokta önemli bir detaydır. Önceliğiniz güneş ışınlarından korunmak ise perdenin meydana geldiği malzemenin kalitesine özellikle dikkat etmek gerekir. Kaliteli malzemelerin kullanımı perdenin daha uzun zaman kullanılabilmesini sağlar. Güneş ışınlarının zamanla yıpratıcı özellik göstermesi göz önünde bulundurulduğunda, malzemenin güneşe dayanıklı olması gerekliliği ortaya çıkar. Bu da kalitesiyle alakalı bir konudur. Ayrıca fonksiyon olarak güneş ışınları odaklı üretilen perde çeşitlerini görmek de mümkündür. Karartma perdeleri adı verilen bu alternatifler güneş ışığını yüzde 100 verimlilik ile keser. Bu ürünler hastane, otel gibi işletmelerde ve evlerin yatak odalarında oldukça sık şekilde kullanılır. Gündüz uyumak zorunda olan ancak güneşten dolayı uykuya dalmakta zorlanan kişiler için bu çeşit perdeler eşi bulunmaz alternatiflerdir. Renk açısından kararsız kalan kullanıcılar ise mobilyaların renk tonlarını gözden geçirmelidir. Tül perdeler dekorasyonu tamamlayan öğeler oldukları için mobilya renkleri ile uyum içinde olmaları istenir. Uyumu yakalamak birebir aynı renk ve aynı ton olması anlamına gelmez. Odada bulunan mobilyaların sahip oldukları renklerin açık ya da koyu tonlarında seçimler yaparak uyum yakalamak mümkün olur. Mobilyalar ile kontrast tonlar kullanarak da uyum yakalanabilir. Bu noktada mobilyanın tarzı ve malzemeleri, tül perde için düşünülen kumaş türü gibi detaylar değerlendirilerek seçim yapılabilir. Perde çeşitlerinin desenleri de mobilyalara ters düşmemelidir. Klasik mobilyalar ile döşenmiş bir odaya modern hatlar taşıyan perdeler uyumlu olmayacağı gibi aynı şekilde modern bir dekorasyona klasik tarzdaki perdeler uygun seçim olmaz.

Tül ve Perdelerin Temizlik ve Bakımı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Evlerde ya da iş yerlerinde kullanılan tül ve perde çeşitleri sürekli olarak toza ve kire maruz kalır. Temizlik ve bakımlarının doğru ve zamanında yapılmaması durumunda bu ürünler kısa sürede yıpranmaya ve bozulmaya uğrar. Bu nedenle doğru zaman ve ürünler ile temizlik ve bakım yapılmalıdır. Her bir çeşit tül ve perdenin; yıkama şartları, kullanılması gereken temizlik ve bakım ürünleri değişkenlik gösterir. Seçilen perde çeşidinin özelliklerine uygun ürün ve yöntemler ile yapılan işlemler, tül ve perdelerin daha uzun süre kullanılmasını sağlar.

Tül ve Perdeler Nasıl Yıkanmalıdır?

Tül ve perde çeşitleri oldukça hassas ve narin kumaş türleri kullanılarak tasarlanır. farklı malzemeler kullanılarak binlerce ürün bu kategoriye dahil edilir. Ürünlerin makinede hangi programda yıkanması gerektiği ise her zaman bir soru işareti olur. Tül ve perdeler makinede yıkama söz konusu olduğunda 30 derecelik bir sıcaklıkta yıkanmalıdır. Devir olarak ise 600 ila 800 arasında bir değer uygun bir yıkama koşuludur. Bu değerlerde tüllerin temizliğinden endişe edenler için farklı tül temizlik ve beyazlatma ürünleri geliştirilmiştir.

Tül ve Perdeler Kuru Temizleme için Uygun mudur?

Evlerde ya da ofislerde kullanılan tül ve perdeler hassas bir şekilde temizlenmelidir. Kullanılan malzeme çeşidi ne olursa olsun yüksek sıcaklık ve devirden uzak durulmalıdır. Aksi halde tüllerin yapısının bozulması, kırışması hatta uzayıp kısalması gibi problemlerle karşılaşılabilir. Bunlar ile karşılaşmak istemeyenlerin başka bir tercihi de kuru temizleme olabilir. Evde tül ve perdeleri temizlemekten endişe duyanlar tüllerini kuru temizleme firmaları vasıtasıyla temizletebilir. Bu firmalarda ürünler için en uygun koşullar ile işlem yapılır. Sonuç olarak ise en az evdeki kadar temiz tül ve perdeler ortaya çıkar.

 

 

 

 

 

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tül Perde Modelleri ve Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ebatlar
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?