Yemek Masaları ve Fiyatları

Yemek Masası

Yemek odalarının dekorunda tamamlayıcı unsur olan yemek masaları, keyifli bir şekilde sofra hazırlamanıza, misafir ağırlamanıza zemin hazırlar. Tasarım olarak ergonomik, yapıları gereği fonksiyonel olmalarıyla dikkatleri çeken ürünler, ideal mekânlar oluşturmanıza yardımcı olur. Geniş ürün yelpazeleri içerisinde piyasada yer alan yemek masası çeşitleri, her beğeniye, ihtiyaca ve dekora uygun olabilecek tasarımlar içerir. Klasik tarzdaki tasarımları seviyorsanız, mermer materyalinden üretilen şık ürünlere yönelebilirsiniz. Koyu tonlardaki mermerlerin zarif duruşunu yemek odalarına taşıyarak, dikkat çekici ve beğeni toplayan bir ortam yaratabilirsiniz. Bunun haricinde oyma detayları olan modeller, ağır görünümleri ve ön plana çıkan çizgileri sayesinde dekorasyonlara zarafeti de dâhil eder. Ürün çeşitliliği içerisinde tam tersi yalın, sade, düz, minimal tasarımlara sahip olan yemek masası modelleri de bulunur. Bu ürünlerle de daha sakin ve huzurlu ortamlar oluşturmanız mümkündür.

Eğer sportif görünüme sahip bir dekor yaratmak istiyorsanız, takımlarda sandalyeler yerine bench ve masaları da ahşap ana malzemeli seçmek istediğiniz ortamı yaratmanıza olanak tanıyacaktır. Açılabilir özellikteki masalar ise kalabalık bir misafir grubu ağırlanacağı zaman ideal bir kullanım sağlar. Kullanılmadıkları zaman da kapatılarak alandan tasarruf sağlamanıza katkıda bulunur. İşlevsel birçok detayları ile öne çıkan modellerden bir diğeri de çekmeceli, çatal bıçak takımlarını muhafaza etmek için uygun parçalardır. Salonlarda ve yemek odalarında şık bir detay olarak yer edinen yemek masası takımı kullanışlı ve dikkat çekici formlardadır. Mutfaklar için tercih edilen ürünler ise daha minimal ve sade tasarımlı olanlar modellerdir. Salonlarda, yemek odalarında, mutfaklarda kullanılmak üzere üretilen tüm ürünler, renk ve tasarım olarak çeşitliliği sayesinde farklı zevklere hitap eder. Sayıca fazla model olması, sizin de kendi evinizin dekoruna uygun bir seçeneği bulmanızı mümkün hale getirir.

Yemek Masası Modelleriyle Evinize Canlılık Kazandırın

Mobilya türleri, evlerde hem dekor amaçlı hem de ihtiyaçları karşılamak üzere görev görürler. Bu türlerin arasında bulunan ürünlerden biri de yemek masalarıdır. Çoğunluk evlerde olmak üzere iş yerlerinde, ofislerde ve benzeri alanlarda kullanılabilen masalar, temel ve önemli ihtiyaçların başında gelirler. Yemek saatlerinde daha düzenli bir şekilde yemek yeme ve sofra hazırlama olanağı tanır. Boy, üretildikleri malzeme, tasarım gibi faktörlerden kaynaklı farklı çeşitlerde karşılaşılan masalar, sadece mutfaklarda değil salonlarda, oturma odalarında ya da ayrı olarak dizayn edilmiş yemek odalarında kullanılmak üzere tercih edilir. Dolayısıyla çok farklı şekillerde kullanılabilmeleri ile kullanışlı olmalarına dikkat çeker. Masa çeşitleri genel olarak kullanılabilecek en yüksek kişi sayısı baz alınarak oluşturulur. Geniş, kalabalık aileler için büyük boydaki ürünler tasarlanırken, az sayıda kişinin kullanacağı haneler için daha minimal modeller uygundur. 4 kişilik yemek masası küçük evler için ideal olan ürünlerin başında gelir. İşlevselliği sayesinde 2, 3 ve 4 kişinin aynı anda rahat bir şekilde yemek yemelerini sağlar. Sadece yemek yeme amacıyla değil farklı şekillerde, başka amaçlar için de kullanılabilecek bu ürünler, avantajlı bir kullanım vadeder.

4 kişilik yemek masası ölçüleri dar ve küçük alanlarda fazla yer kaplamamalarıyla da oldukça popüler bir üründür. Küçük mutfaklarda, yemek odalarında hem yemek için hem de alanı iyi bir şekilde değerlendirebilmek açısından farklı amaçlar için kullanılabilir. Dört kişinin sığabildiği ve rahatça vakit geçirebileceği ürünler, küçük görünümünü büyük işlevler gerçekleştirerek geride bırakır. Her açıdan avantajlı ürünler olan masalar, dekoratif olarak ortamlara katkı sağlamaları ile de dikkat çeker. Aynı zamanda keyifli yemeklerin yendiği ve sohbetlerin yapıldığı bir alan haline de gelir. Sadece yemek için değil, bu şekilde başka amaçlar için de rahatça kullanılabilir. Kullanılmadıkları zamanlarda dekoratif başta ürünleri üzerine koyarak estetik bir bütünlük sağlanabilir. Aynı zamanda samimi ve sıcak bir ortam yaratmak için uygunluğunu koruyan masalar, açılabilir özellikte olan modelleriyle bazen iki yandan bazen tek yönden açılarak daha geniş masalara dönüşebilir. Normalde 4 kişilik, küçük olan masalar açıldıkları zaman 6 kişilik yemek masası formuna kavuşabilir. Böylelikle misafir geldiği zaman boyutu kolaylıkla ayarlanabilen ürünlere de evinizde yer açabilirsiniz. Ufak boyutu sayesinde kapalı haldeyken az yer kaplayan, yemek yenileceği zaman açılan masalar yemek yeme sürecinde konforu öne çıkarır.

Evde Sık Vakit Geçirebileceğiniz Yemek Masası Takımlarına Yönelin

Yemek masaları, evlerde kullanım açısından her gün zaman geçirilen bir eşyadır. Dekoratif olmalarının yanı sıra işlevsellikleri ve şık olmaları ile mutfaklarda ve salonlarda kendilerine yer açar. Genel olarak istenen alanlarda kullanmaya uygunluk gösteren ürünler, salon ve mutfak dışında daha çok yemek odalarının bir parçası olarak bilinir. Evlerin stilini yansıtmaya aracı olarak tercih edilen ürünlerin başında gelmesi de her zaman popüler olmalarını sağlar. Çeşitlilik içerisinde bulunan ahşap yemek masası modelleri, evlerdeki modern şıklığı dekoratif şekilde yansıtmada ve farklı bir bakış açısı kazandırmada öncelik taşıyan niteliklere sahiplerdir. Şık oldukları gibi yemek sürecinde konforu da yaşatan modeller, ailelerin klasikleşmiş pazar kahvaltılarından akşam yemeklerine kadar her öğünde rahatça zaman geçirmelerine yardımcıdır. Zevkinize uygun olarak, evinizin dekoruna da uyum sağlayacak bir yemek masası takımını seçerek, yaşam alanlarınıza farklı bir konuş gerçekleştirebilirsiniz. Gerek sağlığa gerekse çevreye hiçbir açıdan zarar vermeyen, kanserojen madde içermeyen parçalar, evde güvenilir bir şekilde yer edinmelerine katkıda bulunur. Kaliteli malzemelerden üretilmeleri, dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım gerçekleştirmenize imkân tanır. Yemek odalarına şıklık katacak farklı renk seçenekleriyle de aradığınız ürünü kolayca bulabilirsiniz.

Masa modelleri içerisinde tercih edilirliği yüksek ürünlerden biri de kalabalık ailelerin, geniş sofralar kurmalarını kolaylaştıracak büyük ölçülü parçalarıdır. Bu masaların fazla sayıda kişi alması, geniş aileler için ideal olmasını sağlar. Bazı işyerleri için de tercih edilebilen büyük masalar, sekiz kişinin aynı anda rahat bir şekilde yemek yiyebilmelerini, sohbet etmelerini mümkün kılar. 8 kişilik yemek masası farklı boyut ölçülerine de sahip olabilir. Böylelikle yerleştirilecekleri alanlara göre bir boyutta seçim yapılabilir. Mevcut alanında genişliğine göre küçük ya da büyük tasarımlı 8 kişilik masalardan temin edilir. Tasarım olarak da kullanım alanlarının stilini yansıtan modeller, uzunluk olarak yaklaşık iki metre olarak ayarlanır. Enleri ise 85 cm ile 100 cm arasında değişiklik gösterir. Yükseklik ayarlamaları da değişkenlik gösterir. Ancak sıklıkla yaklaşık 80 cm olarak üretilir. Dikdörtgen şeklinde tasarlanan geniş kapasiteli masalar, ailelerin yemek yiyebilecekleri konforlu bir seçenektir. Aynı zamanda iş yerlerinde de yemek haricinde toplantılar için kullanılmak üzere de tercih edilir. Bu sayede farklı kullanımlar ile çok yönlü bir ürün olma özelliğini doğrular.

Dayanıklı ve Uzun Ömürlü Kullanım Vadeden Yemek Masası Modelleri

Tasarımlarıyla dekor açısından kusursuz bir etki yaratmalarının yanı sıra farklı kullanım şekilleri ile işlevselliklerine dikkat çeker. Kapasite ve kişi sayısı olarak farklı alternatifler sunan masalar, açılabilir özellikteki modelleriyle de son derece ilgi çekicidir. Açılır yemek masası modelleri sayesinde alandan tasarruf sağlamak da kolaydır. Büyük boyutları ile çeşitli etkinlerde, bayramlarda, kalabalık şekilde geçirilen toplantılarda oldukça kurtarıcı ürünler olur. Sıkışıklık yaşamadan, konforlu şekilde vakit geçirmek, yemek yemek, sohbet etmek mümkün olur. Genişlik olarak on iki kişiye kadar sunum yapma fırsatı sunan masalar, büyük yemek odalarını, salonları şık gösterecek mobilyalardan biridir. Dekoru tamamlamada büyük bir görev üstlenen masalar, dikkat çeken boyutları, tasarımları ve özellikleri ile kullanışlı alternatifler sunar. 8 veya daha fazla kişiyi ağırlama kolaylığı sunmasıyla da küçük kutlamalar için idealdir. Genişliği ve yüksekliğinin getirisi olan konfor sayesinde sofraların keyfinizi çıkarabilirsiniz. Çeşitlilik içerisinde öne çıkan modellerden biri de mermer yemek masası modelleridir. Bu modeller, klasik etkileri ile her zaman tercih edilir. Görüntüleri ile kaliteyi tümüyle yansıtan ürünler, malzemeleri gereği uzun ömürlü bir kullanım sunar.

Çoğunlukla yer kullanımı için uygun olurlar ve salonlardaki mobilyalar ile bütünlük oluşturacak şekilde kullanılır. Bazı seçenekler mermer görünümlü, mermer şeklinde olarak, farklı malzemelerden yapılır. Bazıları ise gerçek mermere sahiptir. Mermer görünümündeki ürünler yemek masası olarak kullanmaya daha uygun olur. Gerçeklere oranla daha hafif yapıdadır. Her iki şekilde de güzel bir tasarım örneği olarak karşılaşılan ürünler, farklı ölçü ve kapasite seçenekleriyle her evde kendilerine yer açmayı başarır. 6 kişilik veya 8 kişilik gibi seçeneklerle sunulan ürünler, temizlenme kolaylığıyla da dikkat çeker. Islak veya nemli bez ile pratik bir şekilde silinebilen parçalar, kullanım açısından da kolaylık sunmasıyla her ortama hızla uyum sağlar. Bu hususlar sayesinde sıkça tercih edilen masalar salonlardaki koltuk takımları ile uyumlu olarak seçilir. Dolayısıyla evlerin dizaynları bu şekilde tamamlanmış olur. Kalabalık misafir gruplarını ağırlamak için de idealliklerini gösteren altı ve sekiz kişilik masalar, siyah renkleri ile asil bir görüntü yakalar. Beyaz tonlardaki tasarımlarla da daha aydınlık ve ferah ortamlar yaratılabilir. Farklı renk seçenekleri ve tonları ile üretilen mermer masalar, ortamlara uygun olarak seçilir. Böylece kullanım alanlarında belirli bir stili öne çıkarmak da mümkün olur.

Kaliteli Malzemelerden Üretilen Yemek Masası Takımlarını Keşfedin

Kalabalık ailelerde veya belirli günlerde aile üyelerinin tamamı ile bir araya geliyorsanız size uygun modeller de mevcuttur. Genişlikleri, büyük bir sofra hazırlamaya uygun olmaları ile 12 kişilik yemek masası modelleri, tüm aileyi bir arada toplamaya yeterlidir. Açılabilir fonksiyona sahip olanlarıyla daha fazla kişiyi rahatlıkla alabilen masalar, boyutları gereği salonlar ve ofisler için de uygunluk gösterir. Bu ürünler sayesinde dolu dolu sofralar hazırlayabilir ve tüm arkadaşlarınızı davet ederek, keyifli zaman geçirebilirsiniz. Genellikle 250 cm’den geniş olan masalar akşam yemeklerinden kahvaltılara, partilerden küçük çaplı kutlamalara kadar her zaman evlerdeki önemli yardımcılardan biri olurlar. Evlerde misafir ağırlama sürecini konforlu bir hale getirirler ve büyük sofralar kurmanızı sağlar. 12 kişilik beyaz yemek masası modelleri de renk seçeneği ile ortamlardaki diğer mobilyalarla uyumlu olarak kullanılabilir. Beyaz renk ile temiz ve şık görünümünü koruyan seçenekler, odalardaki diğer eşyalarla, aksesuarlarla bütün bir şekilde kullanılır. Mobilyalar değişse dahi beyaz olması sayesinde her dizayna kolaylıkla adapte olabilen masalar, açık ya da koyu ton fark etmeden uyum yakalar. Böylelikle mekânlara aksesuar seçimi yapmak da yemek masaları sayesinde kolaylaşır.

Konforlu bir şekilde yemek yemeyi kolaylaştıran boyutlar, renk seçenekleriyle de kullanışlılık vadeder. Alternatif bir ürün olarak karşınıza çıkan puflu yemek masaları da geniş aileler tarafından tercih edilir. Sandalye yerine puf ile kullanılmaları ile kabalık bir görüntüden kurtulmak isteyenler, bu ürünlerden yana seçim yapabilir. Pufların uzun yapıları ve sırtsız olmaları, oturup kalkma eylemini gerçekleştirme anında kolay hareket edebilmeyi sağlar. Ayrıca sıkışık oturulduğu zamanlarda dahi sandalyelerden daha fazla kişi sayısını bir araya toplayan ürünler, küçük alanlarda yer avantajı sağlamalarıyla da sıklıkla tercih edilir. Bunların haricinde, ceviz renge sahip masalar, ahşap malzemelere sahip olan modellerdir. Ahşaptan üretilen ve MDF ile kaplanan ürünler görünümleriyle klasik bir tasarım ile bohem tarza uygundur. Ortamlara sıcak bir hava katmaları ile bilinen ürünler, krem ve bej renkleriyle de uyumlu bir dekorasyon fikri oluşturur. Mavi, yeşil, kahverengi gibi renklerde de üretilen seçenekleri dikkat çekicidir. Spor ya da klasik fark etmeden her dekora uyum sağlayabilecek masalar, aksesuarlarla da zevklere uygun hale getirilirler. Kullanışlı olan ceviz renkli masalar, doğayı çağrıştıran havaları ile evlerde ferah bir görüntü yakalamanızı sağlar.

Zamansız Bir Ürün Olarak Değerlendirilen Yemek Masası Modelleri

Hem evlerde hem de iş yerlerinde tercih edilebilen masalar, mekânlardaki diğer eşyalarla uyum sağladıkları için her zaman revaçta olur. Son dönemlerde popülerliği artan ve sadece salonlarda değil mutfak, balkon, bahçe gibi mekânlarda da kullanılan ahşap yemek masaları, doğal görünümleri ile ortamlara farklı bir bakış açısı kazandırır. Temizleme açısından da kolaylık sunan ürünler, nemli bez yardımıyla silinerek temizlenebilir. Rengini kaybetmesi ya da bozulması gibi problemleri önleyen kaliteli malzemeleri ile kullanım ömrü olarak da uzun soluklu deneyim yaşatır. Üst düzey performansı ve görünümü sayesinde sık bir şekilde değişim ihtiyacı doğurmayan ürünler, zamansız moda anlayışı ile evlerin her zaman şık olmasını sağlar. Salon yemek masası seçeneklerine dahil olan parçalar, koltuklarla ya da diğer mobilya ürünleri ile uyum içerisinde kullanılarak, bütünleşmiş bir dekorasyon oluşturmaya olanak verir. Sandalyelerin rengi ile koltukların uyumu ile bu görünümü elde etmek çok kolaydır. 8 kişilik, 6 kişilik ya da 4 kişilik kapasiteli ve farklı boyut seçeneklerinde ürünlere ulaşılabilir. Kullanım alanına göre bir tercih yaparak, alınan üründen sağlanan geri dönüşü verimli kılabilirsiniz.

Yemek masasını hangi modelde seçeceğinize doğru yönde bir karar almak adına, kullanım alanına dikkat etmek gerekir. Salonlarda kullanılmaya uygun ürünler ile mutfaklarda kullanılan ürünler arasında farklılıklar olabilir. Bu nedenle doğru bir seçim yapmak adına inceleme dikkatlice yapılmalıdır. İster klasik ister spor tarzda olsun her zevke hitap eden bir ürün modeli tasarlanır. Klasik tarzı seven kişilerin yöneldiği seçeneklerden bazıları avangard modeller olur. Bu ürünler tarz ve tasarım olarak kendilerini kolaylıkla belli ederler. Yemek masaları, salon takımlarının bir parçası olarak düşünüldükleri için bu alandaki diğer ürünler ile uyum içerisinde kullanılmak istenir. Dekorasyonda bütün bir görüntü yakalamak adına renk ve model olarak dikkatli bir seçimde bulunmak gerekir. Mutfak yemek masası seçenekleri ise sade ve minimal tasarımlara sahip olacak şekilde üretilir. Bu kısımlarda alandan tasarruf etmek öncelik olduğu için bu modellerden yana seçim yapmak mantıklı olacaktır. Siz de aradığınız masayı kolayca bulmak istiyorsanız Hepsiburada ürün sayfasını inceleyebilirsiniz.

Yemek Masası Kapasitesi Ne Kadar?

Kişi sayısı açısından farklı seçenekler sunan yemek masaları arasından tercih edilirliği yüksek olanlar genelde 6 ile 8 kişilik olan modellerdir. Açılır kapanır modelde olanlar da kullanışlı oldukları ve kapasiteyi belirlemede rol oynadıkları için sıklıkla tercih edilirler.

Yemek Masası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sağlamlık ve dayanıklılık ürünlerde dikkat edilmesi gereken önceliklerdir. Bunların dışında ürün kalitesi, kapasitesi, boyutu, kullanım alanına uygunluğu gibi faktörler de seçim aşamasında gözden kaçırılmaması gereken noktalardır.

Hangi Yemek Masası Tercih Edilmeli?

Zevkinize uygun ve kullanacağınız alana göre tercihte bulunmak elbette doğru olandır. Alanların genişliğine, uygunluğuna göre masa tercihi yapmak, üründen alacağınız verimi de artırır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yemek Masası Fiyatları

3184 ürün listeleniyor
Entema
Masifart
Bengi Ticaret
Mobilya Baba
Bintaş Mobilya
Roys Ahşap
Kenzlife
Evistro
Neef Living
Canisa
NTConcept
Enza Home
Doressa
Abronya
Woodesk
Deryawood
Evka
Wood Vizyon
Geyik Mobilya
Miarik Design
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Malzeme
Toplam 37 / 3184 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?